IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Библията както съм казвал....не е прост текст. Там има толкова подтекст че просто почти няма директен текст. Всичко в Библията е двуяко...и то не случайно. Тея хора според моя приятел са били мега гении...граничещи с БОГ.
    Аз твърдя точно обратното: текстовете на Ветхия завет са прости, елементарни, защото са написани за изпълнение от елементарни (тогава) хора.

    Това с подсмислите: ако не си, то обърни внимание, че колкото по-прост е един текст, толкова повече, при дълбоко замисляне и усилено търсене, подтекстове можеш да изкараш. И колкото си по-ерудиран, умен, толкова повече асоциации можеш да направиш... че накрая можеш да докажеш, при желание или неосъзнато желание, точно обратното на това, което простият текст казва. За справка можеш да се поинтересуваш от упражненията на схоластиците.

    Конкретни примери:
    По едно време бях доста хумористично настроен и бълвах много смешки за конкретните ситуации в живота. Познатите ми бяха свикнали с това и вече край – всичко казано от мен беше блестящ хумор за тях. Но аз не бях чак такъв хумористичен звяр и често смънквах някакви баналщини. О!... замисляха се познатите ми и намираха смешното в баналната фраза... щото така требе да е, нали?
    Коронният номер на Кеворк Кеворкян във "Всяка неделя" беше да зададе на интервюирания тъп банален празен въпрос, но с дълбокомислена или ехидна усмивчица... Събеседникът му се гънеше-пънеше, от девет извора вода донасяше, за да отговори по някакъв начин на тъп въпрос, на който единствената реакция трябва да е "Моля, уточнете", а след третия такъв въпрос да си станеш и тръгнеш.

    Та... Ветхият завет за мен е сбор на прости текстове, казващи точно и само това, което прочиташ на пръв поглед. Не може да се остави на прости хора да търсят заложени подсмисли, командите трябва да са ясни и недвусмислени.

    Сега си слушам това руско танго:
    https://www.youtube.com/watch?v=tzFjf9n8s84
    Last edited by П.Ф.Изеров; 22.06.2018, 15:03.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

      Аз съм наемник. А личните ми проекти обикновено са академична или с хедонистична стойност
      Лайквам ти поста

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

        Ender, щом питаш сигурно ще кажеш как е тебе?
        Аз съм наемник. А личните ми проекти обикновено са академична или с хедонистична стойност

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          @Pyramid, понеже съм нов във форума, и не съм запознат с цялостното ти творчество... ще споделиш ли, кой е най-успешния ти проект (от финансова гледна точка)? Нещо с което се гордееш.

          П.С. Моля останалите да ме извинят за въпроса!
          Ender, щом питаш сигурно ще кажеш как е при тебе?
          Last edited by Money; 22.06.2018, 13:46.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Иначе може някой утре да направи робот самолет...)) с изкуствен интелект..)) и да си стреля по кой прецени сам)) Дано не го направи...обаче...

            Разликата между робот и дрон е голяма...нали?)
            Ми май в най-новото поколение изтребители бойната обстановка, състоянието и положението на машината, електронната война (шумове, подтискане, антирадар, фейк-радар, кракване на софтуера на противника) се следят от ИИ и се предлагат решения на пилота. Ако той не се чувства добре, например, може да предаде за малко инициативата на ИИ, макар това да е по-малко ефективно все още.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              за какво е важно?))

              ENTJ -A/-T
              В интерес на истината - не помня.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Благодаря.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Бе къде е този тест дето всички сте го правили?
                  https://www.16personalities.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                    Ти по шестнайсетбалната система какъв тип беше, че ме мързи да търся? А явно е важно
                    за какво е важно?))

                    ENTJ -A/-T

                    Коментар


                    • Хора, тестът е наистина готин но, какво го дъвчете още?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                        Бе къде е този тест дето всички сте го правили?
                        Не ти трябва) ))
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                          Ако е така, твърде вероятно е да се кефиш и на Стив Джобс, Д-р Хаус и Хорацио Нелсън.
                          Стив Джобс !?!?!? - освен ако не иска среща с лукавия - абсурд
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            На онзи тест излязох "преговарящ" Сега като се замислих покрай това джудже май наистина съм бил такъв
                            То всъшност освен джуджето, май всичките бяха тотални откачалки за мен
                            Бе къде е този тест дето всички сте го правили?
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              На онзи тест излязох "преговарящ" Сега като се замислих покрай това джудже май наистина съм бил такъв
                              Ако е така, твърде вероятно е да се кефиш и на Стив Джобс, Д-р Хаус и Хорацио Нелсън.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                                Аз съм като джуджето от "Война на тронове". Оф, ти пък не си го гледала...
                                Еее, да съм

                                Коментар

                                Working...
                                X