IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ender, момент пак да отговоря, че модито ми изтрил поста: По убеждение, аз съм капиталист но, по стечение на обстоятелствата, засега, също наемник. Само че, имах един пробив и, за 4 години, направих възвращаемост на инвестицията 6:1, като кеширах 2016-та. На прима виста, не е зле, уж. А можеше и къде по-добре да стане. Не било писано.
    Както и да е, дано този ми пост, поне, не бъде обявен за „заяждане”.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
      всичката кръв бурно да влезе в стомаха и ме пали на сън. А нали книга ще чета...
      Наздраве!
      От неколко годин гледам, че вече не съм чукча-читател и аз.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Сега, много е важно при подобен маратон човек да се погрижи за правилната циркулация на кръвта. На мен лично ми харесва да започвам с лека загрявка. Правилно осветление, да не е напълно тъмно, но и да няма светещи обекти по линията на тичането. Човек трябва да се грижи да бъде хидратиран през цялото време, най-добре с богати на витамини и минерали напитки подържащи креативността заради слабото съдържание на алкохол. Бързия достъп до бързи калории също е много важен. Доста подходящи за случая са вредните в други ситуации джанк фуд, човек може да набавя нужните си калории без да губи фокуса си от голямата цел и да се занамава с досадни подробности като прибори например. Мускулите на тялото трябва да са в състоянието което при бойните изкуства наричат отпускане преди напрягане. Нямам си на идея как се казва на японски, но все тая Открил съм че дълъг ъглов диван с много възглавнички дава най-добри резултати за подържане на формата при тези изтощителни натоварвания. Следващото хубаво нещо е състезанието да протича в подходящо врреме - най-добре в такова - че ако съседа ти - любител на бормашини - реши да се оттдаде на хобито си, останалите ти съседи да се чувстват задължени да почнат да го псуват или да викнат полиция. И задължително да няма никакви други любители на празни приказки или незадоволителни от към качество телевизионни продукции зад заключената врата на моята крепост Така мисля че обходих всички важни детайли за осъществяване на това спортно приключение
        Имам подобен подход, кога реше да отмарям с някое четиво - книжно или на лафтопа. Аз обаче, първо почиствам пещерата от всички дразнители с изключение на дебелото псе и тогава пускам камъка на входа. То, и дебелото псе и вид дразнител, ама е мързеливо почти колкото мен и не ме тормози с мераци за разходки по никое време.
        И на мен, като на теб ми е присъща позата тип "излегнат древен римлянин", но предпочитам да не похапвам. Щото, когато похапна, физиологията ми изисква всичката кръв бурно да влезе в стомаха и ме пали на сън. А нали книга ще чета...
        Наздраве!
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
          Както казва народът:
          Ученото си е учено - и в кенефа да го заключиш, гладно няма да остане.
          Викаш и лайна може да яде....ама ще оцелее))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            да се отбележи следното:

            Прав си че ерудирания човек може да намери смисъл и в липсата на смисъл или да изтълкува квото иска по къвто начин си иска защото богатия му речник, опит и знания могат да направят взаимовръзки квито обикновения човек хабер си няма да се сети за тях....и на него да му изглеждат много логични. ...
            Както казва народът:
            Ученото си е учено - и в кенефа да го заключиш, гладно няма да остане.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              Мога и друго да добавя...се сетих...

              от Библията произтичат юдейството..християнството и мюсулмантството и един тон вариации.....т.е преблизителнно 2/3 от света. даже и повече може би....

              Ако тая книга беше написана без възможност да се тълкува....и да се търси подтекст - това нямаше да се случи. И пишащия определено е бил наясно с това...че ако напише просто слушайте кво ще ви кажа...на прост текст за прости хора...нямаше това да хване дикиш
              Обикновенните хора обичат загадките и мистериите.
              Да, разбира се. Това имам пред вид.

              Коментар


              • вчера сме купили значители количества путове между 190-195 на FB. Носят се слухове разни...за комарджиите казвам)))

                Тръмп...пак се носят слухове че иска да свали пазара ...и кинтите да отидат у бондовете ....щото ако 10 годишните станат около 3.18 преди фед да пипнат лихвите ...ще стане мазало...и Тръмп ще поеме изцяло дървото....дето му е влязло вече 1/3 в задника...)))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                  Аз твърдя точно обратното: текстовете на Ветхия завет са прости, елементарни, защото са написани за изпълнение от елементарни (тогава) хора.

                  Това с подсмислите: ако не си, то обърни внимание, че колкото по-прост е един текст, толкова повече, при дълбоко замисляне и усилено търсене, подтекстове можеш да изкараш. И колкото си по-ерудиран, умен, толкова повече асоциации можеш да направиш... че накрая можеш да докажеш, при желание или неосъзнато желание, точно обратното на това, което простият текст казва. За справка можеш да се поинтересуваш от упражненията на схоластиците.

                  Конкретни примери:
                  По едно време бях доста хумористично настроен и бълвах много смешки за конкретните ситуации в живота. Познатите ми бяха свикнали с това и вече край – всичко казано от мен беше блестящ хумор за тях. Но аз не бях чак такъв хумористичен звяр и често смънквах някакви баналщини. О!... замисляха се познатите ми и намираха смешното в баналната фраза... щото така требе да е, нали?
                  Коронният номер на Кеворк Кеворкян във "Всяка неделя" беше да зададе на интервюирания тъп банален празен въпрос, но с дълбокомислена или ехидна усмивчица... Събеседникът му се гънеше-пънеше, от девет извора вода донасяше, за да отговори по някакъв начин на тъп въпрос, на който единствената реакция трябва да е "Моля, уточнете", а след третия такъв въпрос да си станеш и тръгнеш.

                  Та... Ветхият завет за мен е сбор на прости текстове, казващи точно и само това, което прочиташ на пръв поглед. Не може да се остави на прости хора да търсят заложени подсмисли, командите трябва да са ясни и недвусмислени.

                  Сега си слушам това руско танго:
                  https://www.youtube.com/watch?v=tzFjf9n8s84
                  Мога и друго да добавя...се сетих...

                  от Библията произтичат юдейството..християнството и мюсулмантството и един тон вариации.....т.е преблизителнно 2/3 от света. даже и повече може би....

                  Ако тая книга беше написана без възможност да се тълкува....и да се търси подтекст - това нямаше да се случи. И пишащия определено е бил наясно с това...че ако напише просто слушайте кво ще ви кажа...на прост текст за прости хора...нямаше това да хване дикиш толкова много.
                  Обикновенните хора обичат загадките и мистериите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                    Чие добро?
                    твое)))

                    Нали аз те дразня..))

                    Пък аз те харесвам по теста))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                      Аз твърдя точно обратното: текстовете на Ветхия завет са прости, елементарни, защото са написани за изпълнение от елементарни (тогава) хора.

                      Това с подсмислите: ако не си, то обърни внимание, че колкото по-прост е един текст, толкова повече, при дълбоко замисляне и усилено търсене, подтекстове можеш да изкараш. И колкото си по-ерудиран, умен, толкова повече асоциации можеш да направиш... че накрая можеш да докажеш, при желание или неосъзнато желание, точно обратното на това, което простият текст казва. За справка можеш да се поинтересуваш от упражненията на схоластиците.

                      Конкретни примери:
                      По едно време бях доста хумористично настроен и бълвах много смешки за конкретните ситуации в живота. Познатите ми бяха свикнали с това и вече край – всичко казано от мен беше блестящ хумор за тях. Но аз не бях чак такъв хумористичен звяр и често смънквах някакви баналщини. О!... замисляха се познатите ми и намираха смешното в баналната фраза... щото така требе да е, нали?
                      Коронният номер на Кеворк Кеворкян във "Всяка неделя" беше да зададе на интервюирания тъп банален празен въпрос, но с дълбокомислена или ехидна усмивчица... Събеседникът му се гънеше-пънеше, от девет извора вода донасяше, за да отговори по някакъв начин на тъп въпрос, на който единствената реакция трябва да е "Моля, уточнете", а след третия такъв въпрос да си станеш и тръгнеш.

                      Та... Ветхият завет за мен е сбор на прости текстове, казващи точно и само това, което прочиташ на пръв поглед. Не може да се остави на прости хора да търсят заложени подсмисли, командите трябва да са ясни и недвусмислени.

                      Сега си слушам това руско танго:
                      https://www.youtube.com/watch?v=tzFjf9n8s84
                      ))))

                      Това с ехидната усмивка и дълбокомисления поглед да зададеш тъп или къв да е въпрос....си е описан в науката за хипнотично въздействие метод....)) И Кеворкиян е класически пример...знам за кво говориш...

                      разбирам твърдението ти за библията и знам кво имаш пред вид и кво говориш....

                      Но трябва да се каже и следното....в Библията подтекста....е изразен с методи на внушението. Тънко с притчи или с "поучителни" неща или с замазани случки се внушава на четящия подчинение и страх, определени идеи....и дълбокомислие. Някой текстове в Библията са безумно прости и ясни....когато трябва да са такива. Но трябва да се отбележи следното:

                      Прав си че ерудирания човек може да намери смисъл и в липсата на смисъл или да изтълкува квото иска по къвто начин си иска защото богатия му речник, опит и знания могат да направят взаимовръзки квито обикновения човек хабер си няма да се сети за тях....и на него да му изглеждат много логични. Всъщност - това се получава точно при различните течения в религията. Но за това си има една причина и тя е: Безусловната вяра в тази книга което не се поставя под въпрос от обикновения човек и всяка дума там пък било то и извадена от контекста и сложена където ни е угодно изградена на основа че идва от БОГ има огромна тежест.

                      Колкото и да си ерудиран от текст на който никой не вярва не можеш да извадиш сериозен различен смисъл на който всички да се вържат.

                      Т.е тук в основата стои безпрекусловната вяра в Библията и за това тя дава възможности за интерпретация.

                      Относно скрития смисъл. Прав си че простия текст има ефект върху обикновенни хора но това което има по голям ефект и държи влага по дълго е прийома на притчата или поуката. Пак го има това описано в науката за хипнотичните въздействия с които съм се занимавал бая. Нали ти е ясно защо късметчетата в кафето с умни мисли имат ефект и влияят на обикновенните хора много? Това е поради причина че хората дето не мислят сами ужасно обичат умнотата да им се дава наготово. Затова цитатите на велики умове действат много завладяващо на масите от хора. Подобно на Библията те се приемат обикновенно безпрекусловнно...правят човек да изглежда умен...и му дават наготово така липсващата у него мъдрост.
                      Ефекта на Библията е такъв че простите текстове са съчетани с на пръв поглед дълбокомисленни изречения или притчи които имат невероятно въздействие ако се четат с необходимата доза вяра преди това.

                      Като казвам че Библията има адски мнгого подтекст имам пред вид не че БОГ е искал да каже нещо...дет никой не го вижда освен умниците...а че тоя подтекст умело прави внушения у четящия в изгода на пишещия. И подтекста е в това...какво трябва да е внупението в обикновенните хора и ква е целтта.

                      Не съм толкова алл ин да цитирам наизуст тескстове от Библията но ако не провокираш ще ти намеря примери...

                      Коментар


                      • Чие добро?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                          В интерес на истината - не помня.
                          най вероятно е за добро))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                            Не ти трябва) ))
                            Е що? Не харесваш резултата си и си разочаровано и за това не го препоръчваш или 40- те % достоверност, спихнаха до към 5-6 %?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              Няма нужда, аз съм за малко...
                              Всички сме за малко на тази земя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Лайквам ти поста
                                Няма нужда, аз съм за малко...

                                Коментар

                                Working...
                                X