IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

    Аха. И теста не помага
    напротив....

    шегувах се...и цитирах теб....))

    разбира се че бих се радвал да чуя мнението ти...квото и да е то...дори дразниш ме....но това че не казваш нищо си е пак нещо....

    Теб не знам...но героя от теста...с качествата които има...принципно ме кефи....такъв тип жена ми харесва....

    което не означава нищо повече)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

      Никога не ми е било скучно.
      Явно не сте си интересни сами на себе си. /за тези, които искат някой да им създава екшъна/
      поредно доказателство за моята теза.

      когато говорим за взаимоотношения между двама души.....единственното важно е дали те си пасват или не...и няма абсоютно ниаккво занчение какви типове са и какви мисли им се въртят в главата.

      Когато говорим за успех....постигане на цели или развитие...личностните качества са много важни....но когато говорим за връзка...не е важно какъв си и как мислиш...а дали ше намериш човек с кйто ще си паснете.

      Т.е може да си масов убиец....или измамник....който всички мразят...но може да си живееш щасливо с друг човек..ако той приема това за мега секси.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

        Предполагам, че ти и останалите многодумници описвате някакъв хомобрак. В хетеробрака е различно и май само tnm има представа за какво говори.
        а наи-интересно е друго интересно нещо))

        Как всеки човек има коренно различни възгледи....)) И да се върнем на приказката...истина е това в което вярваш.

        Всеки има различен опит и различен живот...за един едно е правилно и даденост ...за друг - коренно различно...

        Ето и ти сега....но аз уважавам мнението ти...и позицията ти...

        Щото моя брак е различен....от твоя...явно. Кой е прав? Всеки е прав за себе си.....

        Едно е важно...дали е щаслив...в брака си. А това зависи от двамата...и от наична им на мислене))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          )))

          тука малко не ми се струваш ....

          Верността можеш да я дадеш доброволно...доверието е чуство на обратната страна. Ако искаш да го дадеш доброволно - това е обещание дадено доброволно или не.... а аз адски мразя някой нещо да ми обещава....щото смятам че обещанието няма стойност...коагто искам от някой нещо...ми е достатъчно някой да ми каже че ще направи всичко възможно.

          Доверието е нещо което се изгражда, Коментара ми относно това беше че не можеш да очакваш доверие или да изискваш доверие. То или се случва с времето или не се случва. А коелгата каза че това е най важно да има доверие. Ами не е най важно....щото ако приемеш че е важно...тогава означава че поставяш в центъра очаквания.

          А втория ти абзац подкрепя моята теза....че не трябва да имаш очаквания...
          Имаме леки разминавания относно доверието, но съм съгласна, че то се гради с години. Но пак твърдя, че се дава доброволно, а не се изисква. Моят коментар беше само за това.
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            При мен това са приятелските връзки. За семейство трябва нещо повече, все пак с този човек постоянно сте заедно и ключовото е не да поправяте проблемите, а да нямате потенциални конфликтни зони.
            Аз не казвам че не трябва да правите друго. Или това е достатъчно което казвам. Но смятам че тея котви с интимните моменти са напълно в сила в брака. Ако ти си женен...замисли се....има ли моменти които никога няма да забарвиш....? Те държат връзката заедно...в трудни моменти.

            Значи моя въпрос беше ...дали има нещо което независимо от характерите може да запази някаква връзка по дълго време.

            А поправянето на пробелмите и самоите проблеми са в резултат на характерите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

              Да е дебела и да го правите до печката ли?
              Не бременна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Уверявам те, самият живот с мен е един непрекъснат екшън. Добре ми се образуваха някои болежки, че понамалих малко темпото.

                П.П. Всичко се променя, има време да те налегне скуката.
                Опиши ми един екшън.
                Убеден съм, че имаме различна представа за това.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Доверието не се изисква. То се дава доброволно. Изисканото е просто една крехка форма на съгласие.

                  Колкото до очакванията... Какво означава, да си разочарован, защото очакванията ти не са се оправдали!? Това са твоите очаквания. Този, към когото са отправени в никакъв случай не е длъжен да се съобрази с тях. Грешката е единствено и само твоя и на твоята грешна преценка. Също като в брака - видиш ли той/тя се били променили. Ами това е възможно най-нормалното нещо, което може да се случи на един индивид. Всеки се променя под различни въздействия - учение, натрупан опит, съжителство ... След като си взел решение да живееш с този човек, ти би трябвало да си преценил тази вероятност и дали можеш да я приемеш. Естествено, ако цениш, уважаваш и държиш на собствените си решения.








                  )))

                  тука малко не ми се струваш ....

                  Верността можеш да я дадеш доброволно...доверието е чуство на обратната страна. Ако искаш да го дадеш доброволно - това е обещание дадено доброволно или не.... а аз адски мразя някой нещо да ми обещава....щото смятам че обещанието няма стойност...коагто искам от някой нещо...ми е достатъчно някой да ми каже че ще направи всичко възможно.

                  Доверието е нещо което се изгражда, Коментара ми относно това беше че не можеш да очакваш доверие или да изискваш доверие. То или се случва с времето или не се случва. А коелгата каза че това е най важно да има доверие. Ами не е най важно....щото ако приемеш че е важно...тогава означава че поставяш в центъра очаквания.

                  А втория ти абзац подкрепя моята теза....че не трябва да имаш очаквания...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    аз смятам пълното доверие за чиста глупост. само един наивен човек е възможно да вярва че някой му е длъжен да му е верен или доверен...цял живот. Да не говорим че тезата " Абослютно никой на този свят не ти е длъжен за абслютно нищо" има в книгата ми централно значение...във формиране на начина на мислене и затова мога да дам много аргументи.

                    Живееки живота си един човек. с вярата че някой ...който и да е му е длъжен за квото и да е....е вървене по пътя на саморазрушението.

                    Дори е тотално отвратително или наречи го както искаш...да искаш от някой човек да ти е верен...сексуално или емоционално цял живот...че даже да държиш да ти го обещае. От къде по дяволите знаеш кой по пътя как ще се промени...и кво ше мисли след 10 години...и в какви обстоятелства ще живеете...че да караш някой да ти обещае подобно невъзможно нещо.


                    да не говорим че веднъж спечелено едно доверие се нуждае от непрекъсната подръжка....а ако изпиташ чуството че имаш пълно доверие на някой...нуждата от тази пидръжка инстинктивно изчезва. Въобще всяко сигурно нещо те убива...на практика. Само несигурността те кара да се развиваш.
                    Очевидно не разбираш значението на думата доверие щом автоматично го свързваш със задължение.
                    Крайната форма на хедонизъм, ако я приемеш и за другата страна, прави отношенията формални.
                    Сега започвам да схващам истинската цел на започнатата тема.

                    Има една телевизия "Тянков" - ще ти свърши чудесна работа. Хващал съм се, разцъквайки каналите, да се позаседя пред нея в четене на откровени, по мое мнение, глупости.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                      глупости....това пък го ненавиждам....да сложиш жена си до печката...и после да ревеш що се променила и е спряла да ти харесва
                      Жена ти не е за да ти харесва а за да ражда деца.Иначе бледоликите си отиваме изчезваме.Утре идва резняка и ти зема всичко.Хора осъзнайте се бе живота не е пари курви коли и забавления

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        Какъв е пробелма да си служиш свбодно с понятията?
                        Като начало... това че, когато поругаваш семантиката, околните не те разбират. Понятията служат за това - да придават общ смисъл.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                          .. или алкохол и паралелни връзки.
                          Предложението ти ме заинтересува.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                            Никога не ми е било скучно.
                            Явно не сте си интересни сами на себе си. /за тези, които искат някой да им създава екшъна/
                            Уверявам те, самият живот с мен е един непрекъснат екшън. Добре ми се образуваха някои болежки, че понамалих малко темпото.

                            П.П. Всичко се променя, има време да те налегне скуката.
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                              Много ме дразниш да призная...)) ама човещинка))
                              Аха. И теста не помага

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                                Мисля, че усещам какво казва Ив-макс.

                                Имам една такава крамолна теза, без да съм сигурен докрай в нея:
                                Любовта или връзката между мъж и жена може да се направи.
                                Стига да се преодолее някакъв праг на отблъскване, който винаги го има, след това, благодарение на близкото разстояние виждате един в друг неща, които започват да ви свързват, а такива има у всеки; един вид започвате да раздухвате заедно мъждукащото въгленче и то се разраства в топъл огън. Е, трябва и някакво първоначално допадане, но не съм сигурен, че е на характери.
                                Хората векове на ред са живеели и живеят точно по тази схема - принудени от обстоятелствата/уредени бракове и т.н. да направят този до себе си, освен брачен партньор, с произтичащите и наложени от обществото/църквата задължения, и чувствен любовник/ца, приятел, партньор, съратник....
                                За да не се превърне това съжителство в агония се иска/ло търпение, внимание или алкохол и паралелни връзки.

                                Коментар

                                Working...
                                X