IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Погледни му трудовата книжка най-добре.

    Силно ме съмнява строителните инженери да са взимали брутално по-ниски заплати от машинните инженери. Но кой знае.

    Това не е и много важно, защото имаме обективна статистика на НОИ за заплатите. И тази статистика показва, че комунизъма през 1960-те и 1970-те е бил мизерия. http://www.nssi.bg/images/bg/users/i...sions/SMRZ.pdf

    За 1950-те въобще няма какво да коментираме. Там част от стандарата на живота са били и лагерите, където бачкаш до смърт (особено ако имаш нещо в главата или ако си цигулар по професия - веднага ще ти намерят "работа" в лагера при другаря Газдов).
    Е, колко брутално по-ниски заплати? През 1987 година по твоята информация са вземали 240 лв. Бате Пешо ми пише за някакви постановления, а той явно е запознат с тези неща.

    И преди ти написах, че не смятам да коментирам тогавашната ситуация, защото мен ме интересува настоящето и бъдещето, което ще произлезе от това настояще. Струва ми се, че безкрайно много сме закъснели с търсенето на отговорност, за случилото се по времето на социализма.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

      Факт. Родителите ми са били млади инженери през 70те до началото на 80те. Истинска мизерия, и то при положение че жилището е било осигурено от едните родители, макар и много малко и мизерно, две стаи в къща в Подуене. Но парите не стигат за нищо, реално гладуване с две деца, месо веднъж в месеца и само за децата, кола няма. Голямото спокойствие, че можеш да идеш един път в годината за без пари в някоя смотана квартира на морето - всичките 4ма в една стая с децата или мизерно бунгало, апартаменти няма никъде. Чак средата на 80те малко по-добре, то голямото богатство - по 300 лв заплати, в края на соца даже ЦЕЛИ 400, богата работа.
      Цели 10 години глад и мизерия за да стигнеш до това да се храниш по-нормално, на 30 и малко. Страшен кеф тоя соц бре. Е, ако си ченге или фатмак сигурно е бил кеф. Или магазинер, сервитьор, шофьор, склададжия и всякакви други дребни тарикати.
      Дори господарите - висшите партийци си бяха мизерници в сравнение със средностатистически милионер на Запад. Да не говорим че ако по някаква причина го свалят или загуби привилегиите, всичко това се изпарява.
      Типичен руски феодализъм.
      Ми за твоите разпределение нямало ли е??Оти не са отишли извън София???Като са искали в София това е.Да са отишли у Стомана Перник или у Благой Попов Кремиковци там кинта даваха бол.Един шофер у градскио транспорт земаше 1000 кинта.Братчеда се уволни в края на 1987 и през 1988 почна у Токоизправители Кракра ако се не лъжем земаше 700 кинта Баща му тама беше бобиньор и под 800-900 не падаше

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Така ..., ти ми говориш за строителни инженери, а аз питах машинен. Каза ми, че е започнал през 1986 година в контрукторско бюро и заплатата му е била 250 лв. След това е започнал да работи в завод от системата на Дунарит и там заплатата му се е повишила на 300 лв - това май е било 1988 година.

        Доколкото си спомням, твоят коментар беше, че за периода 1981-1987 година заплатата на млад инженер е била 150 лв. Дори и от твоите данни е видно, че не си бил прав.
        Алоооо имаше си постановление нам кое си млад специалист 240 кинта....Нема значение инженер ли си доктор ли си космонаФт ли си?Само офицерите от армията и МВР може би и миньорите земаха повеке.Говоря за след 1984г.Преди това не знам.Това не бяха малко пари за един сополанко току що завършил училище и не умеещ нищо.Инженер не се става само с училище.Анадънму.Тънъмънчева извиняай за тона ама заблудените младежи веднъж завинаги трябва да разберат

        Коментар


        • Какво значение има дали е получавал 200 или 300 лева, при положение, че и с двете не можеше да си купиш реално нищо.....освен ВЕРО или копърка.
          Рядко и русенско варено.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            Леле, какъв богаташ е бил. Това на ден, нали?
            Бобчо айде не се изказвай за неща дет не са ти ясни..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Така ..., ти ми говориш за строителни инженери, а аз питах машинен. Каза ми, че е започнал през 1986 година в контрукторско бюро и заплатата му е била 250 лв. След това е започнал да работи в завод от системата на Дунарит и там заплатата му се е повишила на 300 лв - това май е било 1988 година.

              Доколкото си спомням, твоят коментар беше, че за периода 1981-1987 година заплатата на млад инженер е била 150 лв. Дори и от твоите данни е видно, че не си бил прав.
              Леле, какъв богаташ е бил. Това на ден, нали?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Погледни му трудовата книжка най-добре.

                Силно ме съмнява строителните инженери да са взимали брутално по-ниски заплати от машинните инженери. Но кой знае.

                Това не е и много важно, защото имаме обективна статистика на НОИ за заплатите. И тази статистика показва, че комунизъма през 1960-те и 1970-те е бил мизерия. http://www.nssi.bg/images/bg/users/i...sions/SMRZ.pdf

                За 1950-те въобще няма какво да коментираме. Там част от стандарата на живота са били и лагерите, където бачкаш до смърт (особено ако имаш нещо в главата или ако си цигулар по професия - веднага ще ти намерят "работа" в лагера при другаря Газдов).
                Факт. Родителите ми са били млади инженери през 70те до началото на 80те. Истинска мизерия, и то при положение че жилището е било осигурено от едните родители, макар и много малко и мизерно, две стаи в къща в Подуене. Но парите не стигат за нищо, реално гладуване с две деца, месо веднъж в месеца и само за децата, кола няма. Голямото спокойствие, че можеш да идеш един път в годината за без пари в някоя смотана квартира на морето - всичките 4ма в една стая с децата или мизерно бунгало, апартаменти няма никъде. Чак средата на 80те малко по-добре, то голямото богатство - по 300 лв заплати, в края на соца даже ЦЕЛИ 400, богата работа.
                Цели 10 години глад и мизерия за да стигнеш до това да се храниш по-нормално, на 30 и малко. Страшен кеф тоя соц бре. Е, ако си ченге или фатмак сигурно е бил кеф. Или магазинер, сервитьор, шофьор, склададжия и всякакви други дребни тарикати.
                Дори господарите - висшите партийци си бяха мизерници в сравнение със средностатистически милионер на Запад. Да не говорим че ако по някаква причина го свалят или загуби привилегиите, всичко това се изпарява.
                Типичен руски феодализъм.

                Коментар


                • Погледни му трудовата книжка най-добре.

                  Силно ме съмнява строителните инженери да са взимали брутално по-ниски заплати от машинните инженери. Но кой знае.

                  Това не е и много важно, защото имаме обективна статистика на НОИ за заплатите. И тази статистика показва, че комунизъма през 1960-те и 1970-те е бил мизерия. http://www.nssi.bg/images/bg/users/i...sions/SMRZ.pdf

                  За 1950-те въобще няма какво да коментираме. Там част от стандарата на живота са били и лагерите, където бачкаш до смърт (особено ако имаш нещо в главата или ако си цигулар по професия - веднага ще ти намерят "работа" в лагера при другаря Газдов).

                  Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Така ..., ти ми говориш за строителни инженери, а аз питах машинен. Каза ми, че е започнал през 1986 година в контрукторско бюро и заплатата му е била 250 лв. След това е започнал да работи в завод от системата на Дунарит и там заплатата му се е повишила на 300 лв - това май е било 1988 година.

                  Доколкото си спомням, твоят коментар беше, че за периода 1981-1987 година заплатата на млад инженер е била 150 лв. Дори и от твоите данни е видно, че не си бил прав.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Няма такова нещо. Говоря за истински факти, взети директно от трудовите книжки на двама строителни инженери.

                    1976 110лв.
                    1980 155лв.
                    1981 180лв.
                    1985 210лв. (тук вече не говорим за млад инженер)
                    1986 225лв.
                    1987 240лв.


                    Разгледах и други заплати от тогава и сега разбирам, защо Ив Макс и ти смяташ, че инженерите са взимали баснословни заплати при комунизъма. Ми просто защото един специалист заварчик или шприцьор е взимал горе-долу същите пари като инженера. И от там тези, чиито родители са били шприцьори и специалисти заварчици си казват, щом шприцьорът взима 200лв. значи един млад инженер трябва да почва с 300лв. Да, ама не!

                    1976 един таксиметров шофьор е имал заплата 105лв. Т.е. дали си инженер или таксиджия, няма значение.


                    Има си и статистика и тя ясно показва какви са били средните заплати за страната:

                    234лв. за 1987
                    224лв. за 1986
                    213лв. за 1985

                    ...
                    148лв. за 1976
                    ...
                    123лв. за 1970

                    И това са три от най-добрите години на комунизъма. Това са годините, когато наистина нямаше мизерия. Защото преди това, през 1960-те и 1970-те си е било баш мизерия.

                    http://www.nssi.bg/images/bg/users/i...sions/SMRZ.pdf
                    Така ..., ти ми говориш за строителни инженери, а аз питах машинен. Каза ми, че е започнал през 1986 година в контрукторско бюро и заплатата му е била 250 лв. След това е започнал да работи в завод от системата на Дунарит и там заплатата му се е повишила на 300 лв - това май е било 1988 година.

                    Доколкото си спомням, твоят коментар беше, че за периода 1981-1987 година заплатата на млад инженер е била 150 лв. Дори и от твоите данни е видно, че не си бил прав.
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Има и друг вариант. Ако при комунизъма си бил на "работа" в завода като партиен секретар, може и да си взимал 350-450лв. Че и повече даже.

                      И това е много яко, защото с 400лв. си далеч над останалите. Верно качеството на живота е смешно, защото с тия пари можеш да си купуваш само боклуците произведени от соц. индустрията и ако нямаш долари можеш само да плакнеш око в Корекома. Но все пак да взимаш двойно по-голяма заплата от средната и да не правиш нищо е голяма далавера.

                      Коментар


                      • Няма такова нещо. Говоря за истински факти, взети директно от трудовите книжки на двама строителни инженери.

                        1976 110лв.
                        1980 155лв.
                        1981 180лв.
                        1985 210лв. (тук вече не говорим за млад инженер)
                        1986 225лв.
                        1987 240лв.


                        Разгледах и други заплати от тогава и сега разбирам, защо Ив Макс и ти смяташ, че инженерите са взимали баснословни заплати при комунизъма. Ми просто защото един специалист заварчик или шприцьор е взимал горе-долу същите пари като инженера. И от там тези, чиито родители са били шприцьори и специалисти заварчици си казват, щом шприцьорът взима 200лв. значи един млад инженер трябва да почва с 300лв. Да, ама не!

                        1976 един таксиметров шофьор е имал заплата 105лв. Т.е. дали си инженер или таксиджия, няма значение.


                        Има си и статистика на НОИ (вж. линка по-долу) и тя ясно показва какви са били средните заплати за страната:

                        234лв. за 1987
                        224лв. за 1986
                        213лв. за 1985

                        ...
                        148лв. за 1976
                        ...
                        123лв. за 1970

                        И това са три от най-добрите години на комунизъма. Това са годините, когато наистина нямаше мизерия. Защото преди това, през 1960-те и 1970-те си е било баш мизерия.

                        Отвори тук и разгледай фактите: http://www.nssi.bg/images/bg/users/i...sions/SMRZ.pdf

                        Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        Затова нямам да вземам страна по този въпрос. Но за заплатите не си прав - младите инженери са вземали над 250 лв, а тези във военните заводи - над 300 лв.
                        Last edited by Money; 20.09.2018, 15:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Има има . https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Хермес_Трисмегист

                          Историците открили доказателства, че Хермес, смятан за божество, е бил реален човек. Бил е върховен жрец на Египет и посланик на Висшите сили, дал на хората знанието. Наследството на Хермес представлява 18 трактата, в които се съдържа информация за устройството на света и законите на мирозданието. Основните езотерични направления произлизат именно от това учение.

                          Хермес е написал общо 42 книги, освен философските учения, в които се разкриват тайните на строежа на човешкото тяло, на лечението, описват се практики за самопознание. Негова е известната фраза, която гласи, че ако опознаеш себе си, ще опознаеш и света. Иисус изучава учението на Хермес и прави изводи за повишаване на личната духовност.

                          Когато Александър Македонски завзема Египет, той посещава гроба на Хермес, върху който е поставена плоча с изсечени върху нея слова. Според легендата тя била огромен изумруд, а думите били изписани със скъпоценни камъни. Това е знаменитият „Изумруден скрижал” – послание към бъдещите поколения. Основополагащата мисъл в учението се състои в това, че всичко в света е взаимосвързано, че във всяка клетка се отразява цялата Вселена. Законите за всички единици на мирозданието са единни. Добро и зло, светлина и тъмнина, Бог и дявол – това са различните страни на една и съща сила, те имат единен произход. В съвременния свят този феномен е прието да се нарича дуализъм.



                          Учението съдържа информация за активното и пасивното начало в живота, които в източната практика започват да се наричат ин и ян.
                          Буквите бягат пред очите ми. Много писане, а с Хермес, я се, я не се срещнем. Никога не съм разбирал увлечемието по езитерика. Извини ме.
                          Хубава нощ,аз се трупясвам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            ...Т'ва наш Моше? Няма начин.
                            Има има . https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Хермес_Трисмегист

                            Историците открили доказателства, че Хермес, смятан за божество, е бил реален човек. Бил е върховен жрец на Египет и посланик на Висшите сили, дал на хората знанието. Наследството на Хермес представлява 18 трактата, в които се съдържа информация за устройството на света и законите на мирозданието. Основните езотерични направления произлизат именно от това учение.

                            Хермес е написал общо 42 книги, освен философските учения, в които се разкриват тайните на строежа на човешкото тяло, на лечението, описват се практики за самопознание. Негова е известната фраза, която гласи, че ако опознаеш себе си, ще опознаеш и света. Иисус изучава учението на Хермес и прави изводи за повишаване на личната духовност.

                            Когато Александър Македонски завзема Египет, той посещава гроба на Хермес, върху който е поставена плоча с изсечени върху нея слова. Според легендата тя била огромен изумруд, а думите били изписани със скъпоценни камъни. Това е знаменитият „Изумруден скрижал” – послание към бъдещите поколения. Основополагащата мисъл в учението се състои в това, че всичко в света е взаимосвързано, че във всяка клетка се отразява цялата Вселена. Законите за всички единици на мирозданието са единни. Добро и зло, светлина и тъмнина, Бог и дявол – това са различните страни на една и съща сила, те имат единен произход. В съвременния свят този феномен е прието да се нарича дуализъм.



                            Учението съдържа информация за активното и пасивното начало в живота, които в източната практика започват да се наричат ин и ян.
                            Last edited by Selena; 18.09.2018, 20:59.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              От мобилния пиша. Кат достигна до дестинацията и по-удобен терминал ще ти пратя линк. . Ставали са много работи преди носителят на библейските скрижали да е бил дори на баща си фараона в ...
                              ...Т'ва наш Моше? Няма начин.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Немой така ме шашави, pls.
                                От мобилния пиша. Кат достигна до дестинацията и по-удобен терминал ще ти пратя линк. . Ставали са много работи преди носителят на библейските скрижали да е бил дори на баща си фараона в ...

                                Коментар

                                Working...
                                X