IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Тогава не си просто успял, а преуспял

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

      Аха . Както и случаят - възможностите , многократно да превишават желанията .
      Наздраве , tnm !
      Тогава не си просто успял, а преуспял
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Тъй, Lelq.Но го има и случая желанията да са няколко крачки напред преди възможностите и все са "според".
        Наздраве, Lelq!
        Аха . Както и случаят - възможностите , многократно да превишават желанията .
        Наздраве , tnm !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

          Според, тук изказаните виждания с това уточнение "според възможностите и желанията си", което не съм пропуснала - няма неуспешни!
          Наздраве , tnm!
          Тъй, Lelq.Но го има и случая желанията да са няколко крачки напред преди възможностите и все са "според".
          Наздраве, Lelq!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            А защо тогава има толкова много оплакващи се и хленчещи човечета? Успешните би следвало да не се оплакват и да не обвиняват извънземните за нищо. Или греша?
            Кво ти пука има ли и защо , след като -

            Мен твоята линия хич не ме вълнува, както и на този третия. Мен ме вълнува само къде да нарисувам моята си линя и кой е от моята страна и кой не е.
            И по - важното - ти си успешен според теб

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              Не грешиш....
              А за хленчещите и оплакващите се, в две- три изречения....
              Изключително митологизирана, нереалистична представа за света - и съвременния ,и миналия.....
              От там - нереалистични очаквания - жестоки разочарования....
              Нереалистична оценка на собствени качества и възможности....
              От там -нереалистични очаквания - жестоки разочарования....
              А,между другото,в България си има и такива хленчещи и оплакващи се,дето - имам чувството ,че го правят - ей така,за спорта,дето му се вика....
              Значи си дойдохме на думата. Никой не ще да чертае линии. Народа иска да папа, без да произвежда
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                А защо тогава има толкова много оплакващи се и хленчещи човечета? Успешните би следвало да не се оплакват и да не обвиняват извънземните за нищо. Или греша?
                Не грешиш....
                А за хленчещите и оплакващите се, в две- три изречения....
                Изключително митологизирана, нереалистична представа за света - и съвременния ,и миналия.....
                От там - нереалистични очаквания - жестоки разочарования....
                Нереалистична оценка на собствени качества и възможности....
                От там -нереалистични очаквания - жестоки разочарования....
                А,между другото,в България си има и такива хленчещи и оплакващи се,дето - имам чувството ,че го правят - ей така,за спорта,дето му се вика....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                  Пък в Сеул, традицията е малко по-различна...
                  И виетнамците ги връзват.
                  Нахрани го до дупка с ориз и го връзва да виси живо пред портата. До него оставя една сопа. Всеки добър самаритянин, минаващ покрай, требва да вземе сопата и да го удари неколко пъти яката. И така два-три дена. От това месото става меко. А и стомахът се е прочистил вече, та нема нужда много да го мие за шкембе-чорбата.

                  Коментар


                  • Пък в Сеул, традицията е малко по-различна...

                    Коментар


                    • Повечето индийци нямат кучета в двора си.
                      Но този индиец бил богат и имал.
                      Умрял баща му, съседи, познати и негови другари почнали да прииждат за прощаване.
                      "Иди вържи кучетата, че да не скачат и лаят", казал на сина си. "Все пак моментът е сериозен."
                      Отишъл синът и ги вързал.

                      Минало време, този баща на свой ред умрял. Спомнил си синът му какво се е правило при смъртта на дядо му, та и той да "изнесе" подобаващо смъртта на баща си.
                      ​​​​​​"Иди вържи кучетата на двора!", казал на своя син. "Тате, нямаме кучета..."
                      "Има-няма, вържи кучето на двора! Така ми заповяда дядо ти тогава, така казвам и на теб!"
                      Синът, като послушен син, хванал едно улично куче и го вързал в двора.

                      От тогава насам при смърт у дома всички индийци връзват уличните кучета, де-що намерят.
                      Така повелява традицията.
                      ​​​​​

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                        О, не.
                        Най-големите нещастия са ставали водени от искрени идеалисти.
                        Но подпомогнати от евреи.

                        А мен не ме интересува гмежта ви, интересуват ме себе си и хората около мен. Хората. С тях (мога да) си говоря като хората. Малко са и намаляват, но кво да правя - това ми е вкусът. Истината е въпрос на вкус.
                        Кой ти говори за идеалисти сега?
                        Ти говориш, че от егоизъм го правиш, и точно затова се започва от себе си, а не от околните и света.
                        Давам пример с една притча и се надявам, че този път ще се разберем.

                        "Вървял си по пътя един стар мъдрец и се любувал на природата. По някое време минал покрай нива, на която работел един селянин. Човекът бил грохнал от работа, изморен и потен и едва стоял на краката си.

                        Мъдрецът се спрял и го заговорил:
                        - Хей, човече, ела да поседнем на сянка и да си поговорим. Хем да си починеш малко.
                        - Не мога, трябва да работя. Денят вече преваля, а аз имам още толкова много работа.

                        - Защо работиш толкова много? – попитал старецът. – Спирай да си почиваш отвреме на време. Погледни колко е прекрасен денят!
                        - Не мога. Нямам време да се наслаждавам нито на деня, нито на живота. – отговорил мрачно човекът.
                        - Но защо се обричаш на всичко това? – недоумявал старецът. – Така пропускаш щастието...

                        - Нямам време за щастие! Аз трябва да се трудя и да страдам, за да осигуря щастие на децата и внуците си. Моят дядо е правил същото заради моя баща, а моят баща е страдал заради мен.

                        - А някой от вашето семейство бил ли е щастлив? – полюбопитствал странникът.
                        - Все още не, но моите деца и внуците ми сигурно ще бъдат! – възкликнал човекът и отново се захванал за работата си.

                        - Виж, приятелю... Позволи ми да ти дам един съвет. Неграмотният не може да научи никого да чете. Нито къртицата може да възпита орел! Така че, най-напред се научи ти да бъдеш щастлив, за да можеш да научиш и децата си на това."
                        Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                          Значи да обобщим - няма неуспешни хора! Защото всеки би избрал за себе си да е успешен

                          според възможностите и желанията си
                          А защо тогава има толкова много оплакващи се и хленчещи човечета? Успешните би следвало да не се оплакват и да не обвиняват извънземните за нищо. Или греша?
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Има неуспешни хора, Lelq! Защото ... " едно е да искаш, второ е да можеш, трето и четвърто - да го направиш".
                            Наздраве!
                            Според, тук изказаните виждания с това уточнение "според възможностите и желанията си", което не съм пропуснала - няма неуспешни!
                            Наздраве , tnm!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                              Значи да обобщим - няма неуспешни хора! Защото всеки би избрал за себе си да е успешен

                              според възможностите и желанията си
                              Има неуспешни хора, Lelq! Защото ... " едно е да искаш, второ е да можеш, трето и четвърто - да го направиш".
                              Наздраве!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Вярно, разсърдихме създателя на темата. Или просто той загуби интерес да води спорове във форума.
                                Загуби интерес.

                                Коментар

                                Working...
                                X