IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пък човек, ако няма желания, няма и любопитство (щото и то е желание) , тоест за какво му е да е успешен по този начин?! Нямаш ли любопитство не , научаваш. Не учиш ли, не се развиваш . И един от възможните изводи е че само с чисто наблюдение (без желания - вкл. да разбереш, знаеш и т.н. ) не постигаш нищо. Не вегетираш ли, мислейки се за успешен?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

      Не се знае, дали постигнат по този начин успех води до скука или глупост. Собствената статичност не предполага задължително това. Даже според мен дава възможност да се наблюдава, разбира и т.н. много повече. Въпроса обаче е ако всички се обърнем към този път, дали това, че не единицата, а мнозинството го следва, няма да доведе до всемирна скука? Щото в крайна сметка, няма да остане нищи за наблюдение. Като завладее статичността
      Съзерцателността за будизма не означава липса на действие.
      Трудно ми е да го обясня, но може да се спускаш със ски, съзерцавайки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        На мен ми звучи по-скоро ката дефиниция на " що е то скука". Маниии, бегай
        Не се знае, дали постигнат по този начин успех води до скука или глупост. Собствената статичност не предполага задължително това. Даже според мен дава възможност да се наблюдава, разбира и т.н. много повече. Въпроса обаче е ако всички се обърнем към този път, дали това, че не единицата, а мнозинството го следва, няма да доведе до всемирна скука? Щото в крайна сметка, няма да остане нищи за наблюдение. Като завладее статичността

        Коментар


        • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

          Това твърди и будизмът.
          Само че не го нарича "успех", защото това понятие включва и някаква оценка на желанията, то ест пак ги включва.

          Нарича го освобождение, излизане от кръговрата на самсара.

          Ако накрая се освободиш и от желанието да нямаш желания, си близък до изхода.

          Не казвам, че следвам будизма.
          От известно време, все си удрям носа в будизма. Май, ще трябва по обстойно да се запозная с него. Но в момента се образовам по - глобално или цялостно (поне така мисля , за сега) и ми е страшно интересно. Особено играта с наученото. Тоест, аз така и уча. Играейки си

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
            Понеже, никой не коментира асистираният извод, който направи, tnm



            Да питам


            Това не е ли най - чистата и общовалидна, независеща от външни фактори дефиниция, за що е то успех ?
            На мен ми звучи по-скоро ката дефиниция на " що е то скука". Маниии, бегай
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
              Значи е вярно и твърдението, че ако нямаш желания си успешен
              Това твърди и будизмът.
              Само че не го нарича "успех", защото това понятие включва и някаква оценка на желанията, то ест пак ги включва.

              Нарича го освобождение, излизане от кръговрата на самсара.

              Ако накрая се освободиш и от желанието да нямаш желания, си близък до изхода.

              Не казвам, че следвам будизма.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                Тоест, успех е всяко състояние, при което възможностите са >1 и желанията клонят към 0?
                Интересна дефиниция.

                По скоро е дефиниция за глупост !

                Но това не и пречи да се приложи и за успеха! Хрумна ми, докато четях, че успех е да постигаш желанията си. Значи е вярно и твърдението, че ако нямаш желания си успешен

                Много забавна тема

                Коментар


                • Тоест, успех е всяко състояние, при което възможностите са >1 и желанията клонят към 0?
                  Интересна дефиниция.

                  Коментар


                  • Понеже, никой не коментира асистираният извод, който направи, tnm

                    Тогава не си просто успял, а преуспял
                    Да питам
                    възможностите , многократно да превишават желанията
                    Това не е ли най - чистата и общовалидна, независеща от външни фактори дефиниция, за що е то успех ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                      Не грешиш....
                      А за хленчещите и оплакващите се, в две- три изречения....
                      Изключително митологизирана, нереалистична представа за света - и съвременния ,и миналия.....
                      От там - нереалистични очаквания - жестоки разочарования....
                      Нереалистична оценка на собствени качества и възможности....
                      От там -нереалистични очаквания - жестоки разочарования....
                      А,между другото,в България си има и такива хленчещи и оплакващи се,дето - имам чувството ,че го правят - ей така,за спорта,дето му се вика....
                      Хабсолютно! Глупаво е да бъдеш разочарован от някого/нещо, защото очакванията ти не са оправдали. Твоите очаквания са си твой, резултат от преценка ти. Ако нещата не са се случили по задоволителен начин, вината не е в някой друг, а лично в теб.

                      Но ..., човек е склонен рядко да се разочарова от себе си. Въпрос на характер, възпитание, инстинкт за самосъхранение, чувство за самозащита ... Причините са много
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        Тогава не си просто успял, а преуспял

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                          Аха . Както и случаят - възможностите , многократно да превишават желанията .
                          Наздраве , tnm !
                          Тогава не си просто успял, а преуспял
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Тъй, Lelq.Но го има и случая желанията да са няколко крачки напред преди възможностите и все са "според".
                            Наздраве, Lelq!
                            Аха . Както и случаят - възможностите , многократно да превишават желанията .
                            Наздраве , tnm !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                              Според, тук изказаните виждания с това уточнение "според възможностите и желанията си", което не съм пропуснала - няма неуспешни!
                              Наздраве , tnm!
                              Тъй, Lelq.Но го има и случая желанията да са няколко крачки напред преди възможностите и все са "според".
                              Наздраве, Lelq!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                                А защо тогава има толкова много оплакващи се и хленчещи човечета? Успешните би следвало да не се оплакват и да не обвиняват извънземните за нищо. Или греша?
                                Кво ти пука има ли и защо , след като -

                                Мен твоята линия хич не ме вълнува, както и на този третия. Мен ме вълнува само къде да нарисувам моята си линя и кой е от моята страна и кой не е.
                                И по - важното - ти си успешен според теб

                                Коментар

                                Working...
                                X