IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    Би ли ми обяснила какво е последното, както ползата за теб от него?
    То отличава човека от звяра. Приближава го до истинската му същност, която се постига по пътя на средното, за да се получи на материално ниво първото. Първото е просто стимул, катализатор.

    То се “гони”, за ни стимулира да вършим второто и третото. Японците добре осъзнават това.

    Но есенцията на всичко е третото. “Ползата” за мен е възходящото развитие. Всеки знае себе си.
    Last edited by Selena; 21.11.2018, 08:30.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Компютърен визирам. Ти какво си си помислил .
      Не, не съм професионалист от компютърната област.
      Може би съм т.н. напреднал компютърен ползвател, advanced user.
      Last edited by И.Зверов; 21.11.2018, 07:10.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Прийска да излезеш от кьошето и да си по-активен във форума.
        А-аа... съвсем не. Само отговарям на провокативен пост...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          Локума с процентите вече го разтягаме. Разбира се, винаги можеш да кажеш, че някой е 80% хетеро-, 7% би-, 5% хомо-, 4% транс-, 3% пан- и 1% а-сексуален. Ама в повечето случаи, хората се определят еднозначно.
          Цъ, Не го разтягаме.(локума) Нямам такова желание. А 80-те% са точната граница. Мойто си е "мойто", твойто си е "твойто". Всеки да си даде сметка на кого служи, а и за за всеки има място под слънцето Прийска ми се, да излезеш от кьошето и да си по-активен във форума.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Да допуснем хипотетично, че има вероятност и двамата да сме прави (грубо казано в зависимост от %та)
            Локума с процентите вече го разтягаме. Разбира се, винаги можеш да кажеш, че някой е 80% хетеро-, 7% би-, 5% хомо-, 4% транс-, 3% пан- и 1% а-сексуален. Ама в повечето случаи, хората се определят еднозначно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
              Завръщане към музиката:

              La rentrée en musique. Le ministre de l'Education a souhaité « une rentrée en musique » : « élèves, professeurs, parents, chorales et orchestres » sont invités « à jouer dans les écoles et les établissements le jour de la rentrée ».

              Четене, писане, смятане:

              Диктовки и граматика.

              De nouvelles méthodes pour « lire, écrire, compter ». Pour « attaquer à la racine la difficulté scolaire », Jean-Michel Blanquer a dévoilé, le 26 avril, quatre circulaires et un guide de 130 pages qui détaillent ses recommandations sur l'enseignement de la lecture, du calcul, de la grammaire, du vocabulaire et de la résolution de problèmes. Concernant la lecture, le ministre a tranché pour la méthode syllabique. Il prône aussi pour une dictée quotidienne, 15 minutes de calcul mental par jour et d'exercices d'écriture, l'étude de 5 à 10 livres par an et le retour des leçons de grammaire dans toutes les classes.

              Браво на Макрон. Дано подеме тенденция. Обявил е кръстоносен поход срещу чалгата и простотията. Мога само да аплодирам.
              Е баш па тоя геронтофил дребен тарикат и мошеник.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Ето това му харесвах на старото време. Всички под строй на театър. И на най-простия в подходяща среда му влизаше нещо под капата. Сега: вече не знам на кой канал да превключа телевизора, а го включвам все по-рядко, без да видя долнопробен американски екшън гарниран с кървища, изчанчени човешки отношения, роботоподобни човекоподобни и прочее халтура.

                Ашколсун на Макрон, че ги е почнал.
                Американска култура по точно интелектуална дришня.Какво искаш от конекрадци и генетичен отпадък.Ми тя така е създадена тази държава по криминален начин с кражби далавери убийства.За тия идиоти най висшата ценност е парата и да напълнят червото....Холивудски чекии и бичкии заливат целят свят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  към лесното се слиза лесно.

                  Много по-трудно е да не псуваш, отколкото да псуваш.
                  Благодаря за разбирането Селена, ! Ако се доверим напълно на текущото ниво на психологическите тестове,(което не бива да правим изцяло), можем да допуснем погрешното предположение, че си като сентинел. Но няма лошо и да е командер : )) . Обаче мойто скромно мнение е, че има и "консул", и още някои други неща (с канонично намаляваща тежест), за да се формират само не повече от 80%)) Другото може да е едностранчиво. Казвам като пример)) . Разбира се, Ендер ще скочи, и ще каже правилно от негова гледна точка, че не бива, да се дъвче тази дъвка. Да допуснем хипотетично, че има вероятност и двамата да сме прави (грубо казано) )) Но това никак не е важно.
                  Поставяй ги на място, поддържай нивото. Изцяло съм "за" (на мен не ми се отдава, подавам се на провокации, щото някак си, ми е вродено, да търся и вярвам в доброто, но предупреждавам, че това може, да е Силно разочароващо и не го препоръчвам).
                  Last edited by precakanoto; 21.11.2018, 00:01. Причина: най-обикновена редакция

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Не. Търся ето това:

                    品質 Това ме гледа на работното ми бюро. И не случайно на този език.

                    Това:
                    改善

                    И ето това:
                    精神性

                    Ако горните не вървят заедно, всичко останало губи смисъл, форма и съдържание. И остават само псувните. А това не бива да се допуска.
                    Би ли ми обяснила какво е последното, както ползата за теб от него?
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
                      Търсиш победата.
                      Аз търся истината.
                      Не. Търся ето това:

                      品質 Това ме гледа на работното ми бюро. И не случайно на този език.

                      Това:
                      改善

                      И ето това:
                      精神性

                      Ако горните не вървят заедно, всичко останало губи смисъл, форма и съдържание. И остават само псувните. А това не бива да се допуска.
                      Last edited by Selena; 20.11.2018, 20:40.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
                        Човешкото мислене е дуалистично. Съзнанието основава избора по линията "да - не". Това е и основата на диалектиката.
                        Мислѝ диалектично - аз ги въздигам със слизането при тях, а не те да ме свалят. Ако беше второто, нямаше да го правя.
                        Ето това му харесвах на старото време. Всички под строй на театър. И на най-простия в подходяща среда му влизаше нещо под капата. Сега: вече не знам на кой канал да превключа телевизора, а го включвам все по-рядко, без да видя долнопробен американски екшън гарниран с кървища, изчанчени човешки отношения, роботоподобни човекоподобни и прочее халтура.

                        Ашколсун на Макрон, че ги е почнал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          към лесното се слиза лесно.

                          В десятката. Много по-трудно е да не псуваш, отколкото да псуваш. Тушѐ.
                          Търсиш победата.
                          Аз търся истината.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                            Ама доколкото те схващам, някак не им показваш твоето, а тяхното ти е по-лесно комай Това е проблемът - ентропията, разпадът, към лесното се слиза лесно. Имаше мърфи-закон - "ако създадеш машина, технология, дадеш някакво позание, така че и глупаците да могат да ползват, то накрая се оказва, че основно глупаци го използват".
                            Да, различаваме се, и не мисля, че тр. да се сваля нивото. Всички помним учителите и преподавателите си, които са били на ниво!. Нямам спомен за посредствените от тях, (за умрелия или добро или нищо) но виж за стойностните си преподаватели имам дълготраен спомен. Тяхната любов, отдаденост към предмета, тяхната класа и ниво не само учи, но и възпитава!!! Сваляенето на нивото не е само предателство към тях, но и опростачване, а както знаем, няма по-добър от простакът в простащината.! Отговори му без злоба, културно, качествено, на ниво и няма да знае какво да отговори.!!! Най малко ще му трябва часове да асимилира казаното. Ще се хване (недай Боже) да търси смисъл. А като го напсуваш, просто го зареждаш с неговата енергия. т.е. простащина на квадрат ясно и предвидимо., безсмилено...
                            Човешкото мислене е дуалистично. Съзнанието основава избора по линията "да - не". Това е и основата на диалектиката.

                            Мислѝ диалектично - аз ги въздигам със слизането при тях, а не те да ме свалят. Ако беше второто, нямаше да го правя.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Ама доколкото те схващам, някак не им показваш твоето, а тяхното ти е по-лесно комай Това е проблемът - ентропията, разпадът, към лесното се слиза лесно. Имаше мърфи-закон - "ако създадеш машина, технология, дадеш някакво позание, така че и глупаците да могат да ползват, то накрая се оказва, че основно глупаци го използват".
                              Да, различаваме се, и не мисля, че тр. да се сваля нивото. Всички помним учителите и преподавателите си, които са били на ниво!. Нямам спомен за посредствените от тях, (за умрелия или добро или нищо) но виж за стойностните си преподаватели имам дълготраен спомен. Тяхната любов, отдаденост към предмета, тяхната класа и ниво не само учи, но и възпитава!!! Сваляенето на нивото не е само предателство към тях, но и опростачване, а както знаем, няма по-добър от простакът в простащината.! Отговори му без злоба, културно, качествено, на ниво и няма да знае какво да отговори.!!! Най малко ще му трябва часове да асимилира казаното. Ще се хване (недай Боже) да търси смисъл. А като го напсуваш, просто го зареждаш с неговата енергия. т.е. простащина на квадрат ясно и предвидимо., безсмилено...
                              към лесното се слиза лесно.

                              В десятката. Много по-трудно е да не псуваш, отколкото да псуваш. Тушѐ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
                                Не е точно съвсем така.
                                Казват "Елате и кажете", но да кажем това, което те искат.
                                Не знам, за кой бранш казваш, но не съм от бранша.
                                Компютърен визирам. Ти какво си си помислил .

                                Коментар

                                Working...
                                X