IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    +
    А знае ли се ..!? Хората сме с неподозирани "божествени" възможности, не са рекли, не са спрели и земята. (шегувам се )
    Понеже по-надолу стана дума за трупането на пари, - та покрай планетата си спомних онази приказка "земята се върти, а ний се возим без пари" т.е. дали не трябва и нещо да й върнем !? А не сме я питали и за нейната гледна точка, какво ли мисли за нейния и нашия успех!?? ами ако й писне от нас-човеците (доколкото сме такива) и за разтуха рече, ей така да си спретне някой "карнавал" !?
    Ще стане "язък" за планината от пари (най-малкото за планината) ))) Човечеството може да натрупа такива планини, че не само да промени гравитацията или изкриви земната ос, )) а и да иновира мисълта на архимед - "С лост и опорна точка може да се повдигне земята, ...но може и без тях" Неподозирани вселенски възможности!
    Шегувам се добронамерено като за добро утро, или като за черен петък
    И приятни занимания на всички трудещи.
    Утрото е хубаво, а колко ли по-хубав ще бъде денят
    Да започнем деня с един виц:

    Две планети си говорят:

    - Как си, мила, еволюираш ли в ритъм.

    - Ох, какво да ти кажа, завъдих цивилизация.

    - А, споко, след два-три милиона години ще ти мине.

    .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
      .... но няма как да спрем планетата ...
      +
      А знае ли се ..!? Хората сме с неподозирани "божествени" възможности, не са рекли, не са спрели и земята. (шегувам се )
      Понеже по-надолу стана дума за трупането на пари, - та покрай планетата си спомних онази приказка "земята се върти, а ний се возим без пари" т.е. дали не трябва и нещо да й върнем !? А не сме я питали и за нейната гледна точка, какво ли мисли за нейния и нашия успех!?? ами ако й писне от нас-човеците (доколкото сме такива) и за разтуха рече, ей така да си спретне някой "карнавал" !?
      Ще стане "язък" за планината от пари (най-малкото за планината) ))) Човечеството може да натрупа такива планини, че не само да промени гравитацията или изкриви земната ос, )) а и да иновира мисълта на архимед - "С лост и опорна точка може да се повдигне земята, ...но може и без тях" Неподозирани вселенски възможности!
      Шегувам се добронамерено като за добро утро, или като за черен петък
      И приятни занимания на всички трудещи.
      Утрото е хубаво, а колко ли по-хубав ще бъде денят

      Коментар


      • Боже, боже... Не, този свят вече не е мой. А вие си продължавайте...


        Да ги нямаме тези. Щеш не щеш си точно толкова в кюпа, колкото и всички останали. Като почне някой да ми приказва във второ лице множествено число искрено ме развеселява.

        Надявам се да не ме изтълкуват неправилно. За мен планетата си е игрално поле с играчи. По-ловки, по-тромави, но всички сме играчи. Така, че позицията, “а не аз не играя, аз съм наблюдател от моята кула” е меко казано смешна. Просто си пасивен играч. Сега дали си активен или си пасивен играч си е лично твой избор, но няма как да спрем планетата, за да слезеш.

        Няма рецепти.

        Коментар


        • Не споделям, че евреите са виновни за всичко на всички, както и онова, дето всеки за всичко сам, и никой друг. Истината е „някъде там”, по средата щото, знайно е, всички взаимодействаме, има както /не/достатъчни способности, така и Форсмажор, и Заговор, и Късмет и т.н. Да „имат” пари, казва 4d. Браво. Ако това „имане”, е в следствие почтена игра, ОК. НЕ завиждам. Ако до „нямане” е довела глупост, мързел и нежелание /да си размърдат задника/ - НЕ съчувствам. Носът на „онези”, НЕ Е „вина” или (ѝ) „свободен избор на тези”. А успех...доволен ли си, щастлив ли си, признат и ценЕн ли се чувстваш - ами, успял си.
          Другото е шума и талаш.
          Last edited by Pyramid; 23.11.2018, 15:06.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            R1a1, след като съзнателно си избрал да харчиш парите а не да ги имаш защо мразиш тези, които имат? Единствената причина да нямаш е твоя съзнателен избор да нямаш. Следователно ако се чувстваш неудовлетворен от избора си вината е в теб а не в тези, които са направили другия избор. Имаш свободна воля. Те също. Всеки си носи последствията и си плаща цената. Никой друг не му е виновен.
            Изборът ми не е да ги харча. Няма избор тук, парите по определение са за оборот.
            Не мразя богатите; не обичам бедните.
            Не съм от богатите, не съм и от бедните.

            Просто указах, че ролята на парите, едно много добро човешко изобретение за икономическо взаимодействие, е изкривена и опорочена от нехората (с едни такива дълги сополиви еврейски носове) и, освен това опорочаване, тези носове са ги превърнали в инструмент за власт над хората без никакво право или заслуга. С удоволствие бих се подчинил на човек по-умен и по-можещ от мен, но на тези двукраки, импотентни във всякакъв смисъл същества - не.
            ​​​​​​​Парите са добър слуга, но лош господар.

            Относно "харчене - събиране" на парите виж Силвио Гезел.

            Послепис: погледнах, за всеки случай, какво може да се намери на "Силвио Гезел", както препоръчах...
            Боже-господи! Всякакви коментари, каквито имаше преди, за успешния опит с отрицателна лихва на парите, са премахнати, изтрити. Тук нещо едвам промънкват уикирастите
            https://en.m.wikipedia.org/wiki/Wörg...rgl_Experiment (иди на "The Wörgl Experiment")
            и тук малко може нещо да се усети
            https://imadrugpat.org/GESELL.htm

            Боже, боже... Не, този свят вече не е мой. А вие си продължавайте под вещото ръководство на еврейчетата.

            Last edited by R1a1; 23.11.2018, 04:59.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              О, напротив! Отворен съм изцяло за предизвикателства. В крайна сметка за това сме тук - да споделяме идеи и мнения. Пък и сам споменах, че уравнението може да бъде разписано и по-подробно.
              Нека е друг път. То не се губи, нещо са ми паднали батериите, пък и хипотезата може би заслужава повече енергия (е)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Даже вчера щях да ти предложа провокативни неща за d(e), но разумно се въздържах
                О, напротив! Отворен съм изцяло за предизвикателства. В крайна сметка за това сме тук - да споделяме идеи и мнения. Пък и сам споменах, че уравнението може да бъде разписано и по-подробно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                  Подозирам, че някой е чел наскоро "Капиталът на ХХI век" на Томас Пикети...
                  Не съм за съжаление, няма време, мои размисли са. От 2-3 месеца се натоварих с тройна работа и да избягам от ежедневието, (сега ми идва да се самобичувам, представи си) . Старовремски неща четох (незнам защо, така се случи) от крал лир, и радой ралин ... не касае материала, но подтиква към размисъл. И сънувам разни безобразни, после ми идват едни никакви мисли, май понякога съм "нещотърсач" Даже вчера щях да ти предложа провокативни неща за d(e), но разумно се въздържах

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Само стремежът към натрупване все още не е достатъчен за криза, но сполучливият резултат от него (материализираните от алчността дисбаланси) довеждат системата до момент, в който дисбалансите да се тушират.
                    Подозирам, че някой е чел наскоро "Капиталът на ХХI век" на Томас Пикети...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      Не е. Ако функцията на парите беше да ни осигури комфорт бих се съгласил, но извън това парите са и властови инструмент, което прави самоцелното им трупане оправдано. А материалните и духовни кризи не са провокирани от стремежа за натрупване, а от неспособността ни да се променяме със скоростта, с която протичат обществените промени.
                      Само стремежът към натрупване все още не е достатъчен за криза, но сполучливият резултат от него (материализираните от алчността дисбаланси) довеждат системата до момент, в кйто дисбалансите да се тушират. (по най-разични начини, наследници пройдохи, кармични събития, революции., ентропйната функция упомената от Ендер и т.н.) Поне засега това наблюдаваме към настоящото развитие на обществото. Възходи и падения.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        Не е казал, че мрази богатите. Просто е забелязал, че трупането на пари е самоцел. Нещо, което води циклично до материални и духовни кризи. Не е ли така?
                        Не е. Ако функцията на парите беше да ни осигури комфорт бих се съгласил, но извън това парите са и властови инструмент, което прави самоцелното им трупане оправдано. А материалните и духовни кризи не са провокирани от стремежа за натрупване, а от неспособността ни да се променяме със скоростта, с която протичат обществените промени.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          R1a1, след като съзнателно си избрал да харчиш парите а не да ги имаш защо мразиш тези, които имат? Единствената причина да нямаш е твоя съзнателен избор да нямаш. Следователно ако се чувстваш неудовлетворен от избора си вината е в теб а не в тези, които са направили другия избор. Имаш свободна воля. Те също. Всеки си носи последствията и си плаща цената. Никой друг не му е виновен.
                          Не е казал, че мрази богатите. Просто е забелязал, че трупането на пари е самоцел. Нещо, което води циклично до материални и духовни кризи. Не е ли така?

                          Коментар


                          • R1a1, след като съзнателно си избрал да харчиш парите а не да ги имаш защо мразиш тези, които имат? Единствената причина да нямаш е твоя съзнателен избор да нямаш. Следователно ако се чувстваш неудовлетворен от избора си вината е в теб а не в тези, които са направили другия избор. Имаш свободна воля. Те също. Всеки си носи последствията и си плаща цената. Никой друг не му е виновен.

                            Коментар


                            • Парите като инструмент, измислен от хората, са за харчене, а не са за събиране.
                              ​​​​​
                              Банковото дело е измислено като платена услуга за кръстоносците, отиващи да се бият за Божия гроб със сарацините.

                              Този, който е решил не да прави парична услуга на клиентите, а да събира парите и така да ги прави дефицитни, търсени, е евреинът, комуто самият негов бог е казал да притиска по този начин гоите, хората. Щото иначе се оказва,че еврейчето е, ъъъ... тъпо еврейче.

                              С това, че ти е стъпило на гърлото с изкривяването на паричните отношения, еврейчето се защитава от справедливия гняв на хората.
                              Но, разбира се, пак ще е има Кристал нахт - този път за всички евреи извън Израел, а с тези евреи в Израел ще се справят братовчедите им, щом като Щатите се откажат да ги защитават, а това вече става с идването на здравия разум, означен от Тръмп.
                              ​​​​
                              Last edited by R1a1; 22.11.2018, 19:37.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Поне не ползвам ентропиен генератор за писане на мнения във форума...
                                Преди време, японците ги "дърпаше" към строенето на уж по-добри случайни генератори,
                                Може и затова Сатошито да се е заиграл с койна

                                Коментар

                                Working...
                                X