IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    А кои ще останат, според теб?
    Ми некви си хорица в Тибет, примерно. Ама не защото са много развити духовно, а защото не са развити материално.

    П.С. "Тибет" е употребено метафорично. Може да са бушмени, инуити или папуаси... но със сигурност няма да са от "преуспелите". Ще изчакаме няколко години, ще разберем...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      Предполагам, че Планетата сама ще си реши от кои да се отръска. Ма се съмнявам, че тези дето ще останат ще са най-успешните (според форумните критерии).
      А стигна ли се до дефиниция на успешен тук? Че съм пропуснала

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Имах предвид вас с Ендер А какъв е смисълът само да констатираме проблем ако няма да търсим решение? Или то и проблем не е?
        Всяко, съдържа всичко. В този смисъл, проблем няма, за това решение не е нужно да се търси
        Готина вечер!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Имах предвид вас с Ендер А какъв е смисълът само да констатираме проблем ако няма да търсим решение? Или то и проблем не е?
          търся, но не налагам, - има разлика. Не може да се наложи нещо, което мнозинството не иска да приеме. Добронамереният подход мисля че е удачен, т.е. всеки да достигне сам (проби-грешки и т.н.) до някакъв приемлив за цялото извод.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            Предполагам, че Планетата сама ще си реши от кои да се отръска. Ма се съмнявам, че тези дето ще останат ще са най-успешните (според форумните критерии).
            А кои ще останат, според теб?
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              Благодаря за въпроса. Но ще те разочаровам предполагам. - Нищо не предлагам. Кои сме тези "ние" - не знам, говоря в единствено число. И няма полза аз да го предлагам, По-важно е, тези които питат, сами да си предложат отговор
              Имах предвид вас с Ендер А какъв е смисълът само да констатираме проблем ако няма да търсим решение? Или то и проблем не е?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                И какво предлагате? Да спасим планетата от присъствието си? Или на 50%, като в "Отмъстителите" Кои да останат, или да я караме на случаен принцип?
                Предполагам, че Планетата сама ще си реши от кои да се отръска. Ма се съмнявам, че тези дето ще останат ще са най-успешните (според форумните критерии).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  И какво предлагате? Да спасим планетата от присъствието си? Или на 50%, като в "Отмъстителите" Кои да останат, или да я караме на случаен принцип?
                  Благодаря за въпроса. Но ще те разочаровам предполагам. - Нищо не предлагам. Кои сме тези "ние" - не знам, говоря в единствено число. И няма полза аз да го предлагам, По-важно е, тези които питат, сами да си предложат отговор

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Иска им се, да й видят сметката...
                    Но и тя душа носи, а е много търпелива и сърцата... добро "животинче" е,
                    ..утре по изгрев, няма да ми се тръгва за навалицата, блъсканицата, нахалството, изнервените граждане и тем подобни сомнамбули
                    просто хората са някак успани в ежедневието и не знаят какво губят, като се заровят да успяват в бетоновата джунгла.
                    и въпреки това - "бяло- зелено- червено е правилният спектър" - откраднах една мисъл тази сутрин
                    ps. Добре дошъл, отдавна не беше наминавал насам
                    И какво предлагате? Да спасим планетата от присъствието си? Или на 50%, като в "Отмъстителите" Кои да останат, или да я караме на случаен принцип?
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                      Планетата не се нуждае от нищо! Тия успешните се нуждаят от планетата...
                      Иска им се, да й видят сметката...
                      Но и тя душа носи, а е много търпелива и сърцата... добро "животинче" е,
                      ..утре по изгрев, няма да ми се тръгва за навалицата, блъсканицата, нахалството, изнервените граждане и тем подобни сомнамбули
                      просто хората са някак успани в ежедневието и не знаят какво губят, като се заровят да успяват в бетоновата джунгла.
                      и въпреки това - "бяло- зелено- червено е правилният спектър" - откраднах една мисъл тази сутрин
                      ps. Добре дошъл, отдавна не беше наминавал насам
                      Last edited by precakanoto; 21.05.2019, 19:55.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                        Аха, аха, точно така. Планетата се нуждае точно от успешни миротворци, успешни лечители, успешни разказвачи и т.н. Защото точно заради такива и до такива се живее добре!
                        Планетата не се нуждае от нищо! Тия успешните се нуждаят от планетата...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                          „Планетата не се нуждае от голямо количество „успешни хора". Планетата отчаяно се нуждае от миротворци, лечители, реставратори, разказвачи на приказки и обичащи от всички видове. Тя се нуждае от хора, до които се живее добре..."

                          ~ Далай Лама ~

                          Не ли? Или?
                          Аха, аха, точно така. Планетата се нуждае точно от успешни миротворци, успешни лечители, успешни разказвачи и т.н. Защото точно заради такива и до такива се живее добре!
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Айдеее!
                            Два топли дена, ветър, калта по софийските улици изсъхна и вече лети из въздуха. Ние я дишаме.

                            Пък после ми казвайте, че пушенето било по-вредно.

                            Какво би казал Далай-мама по въпроса, мийче програмирано?
                            Last edited by eta orel; 21.05.2019, 14:43.

                            Коментар



                            • А писателят Дейвид Ор е доразвил тази мисъл на Далай-папа:

                              http://webstage.bg/socialni-temi/210...peli-hora.html

                              Коментар


                              • „Планетата не се нуждае от голямо количество „успешни хора". Планетата отчаяно се нуждае от миротворци, лечители, реставратори, разказвачи на приказки и обичащи от всички видове. Тя се нуждае от хора, до които се живее добре..."

                                ~ Далай Лама ~

                                Не ли? Или?
                                Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                                Коментар

                                Working...
                                X