IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

    Леко тука с народите, че ще стане пакост... За да е успешно едно племе, то трябва да оцелее достатъчно дълго, опазвайки своята идентичност, поради което е необходимо да притежава:
    - относителна чистота на генофонда
    - съществена възпроизводителна сила
    - уважение към традициите, ценностите и езика си

    Та с какво претендираш, че твоето племе е по-успешно..?
    Да се доуточня тогаз. Хлебарките са пар екселанс са най-успешното племе. Не претендирам въобще, че моето племе е “по-успешно”. За друго ти приказвам. Какъв път да изберем си е наша отговорност. Можем да изберем и да си хвърляме боклука през прозорците.

    Въпросът е какво предпочитаме. Дали да си хвърляме боклука през прозорците/да пишем на маймуница/да не спазваме никакви правила/you name it, или да имаме свръхскоростни влакове, добро образование/здравеопазване/икономика/ред. Няма как да стане без ред и труд това последното. И се почва от дребните неща.

    Изборът си е наш. Или ще умират тригодишни деца неприети от две болници без никакви видими последици в СТОЛИЦАТА НИ и ще ни падат сгради върху главите или ще се стегнем.

    Та оттам и полемиката ми за правописа. Изгради грамотно племе от неграмотни хора ако можеш. Ще стоя отстрани и ще ръкоплещя. И другото са пак добрите стари етични правила.

    Иначе модели много. Кой е нашият модел ако не решим до петнадесет години, може и да няма какво повече да решаваме...
    Last edited by Selena; 01.12.2019, 11:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Опа. Е те тука отвори голяма тема. Да спазваме ли правилата или да я караме през просото както и досега сме си свикнали. И питам аз - кои народи са “успешни”?

      Тези с или тези без правила?

      Ако следваме андрешковската ти логика, то циганите са супер успешно племе. Назад към пещерите с мръсна газ.
      Леко тука с народите, че ще стане пакост... За да е успешно едно племе, то трябва да оцелее достатъчно дълго, опазвайки своята идентичност, поради което е необходимо да притежава:
      - относителна чистота на генофонда
      - съществена възпроизводителна сила
      - уважение към традициите, ценностите и езика си

      Та с какво претендираш, че твоето племе е по-успешно..?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

        Аха . Ама така излиза , че жокеят само се вози и тежи
        Аз затуй бих обърнала комбинацията - млад жребец и талатлива жокейка .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение

          Има ли рима в израза "кон с капаци'? Е, и между "Ът" и "а" има същата рима. Един час се чудих, преди да напиша "успеха", вместо "Успехът". Изглежда не ме бива в поезията. Ще плача засрамено в ъгъла и ще скимтя окъпан в неграмотност. Успехът подло ме предаде и ме изостави в блатото, подобно на Андрешко, който не приложил закона и дори жертвал личното си "мпс". Представяш ли си това безобразие - Махнал капаците на конЯ и не се оставил конЯТ да го води.
          Опа. Е те тука отвори голяма тема. Да спазваме ли правилата или да я караме през просото както и досега сме си свикнали. И питам аз - кои народи са “успешни”?

          Тези с или тези без правила?

          Ако следваме андрешковската ти логика, то циганите са супер успешно племе. Назад към пещерите с мръсна газ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            Това имах предвид - че не е необходима корекцията. По никакъв начин не помага.
            Прав си, естествено, но както се досещаш той въобще не е адресатът на съобщението. Знаеш ли според мен къде сбъркахме в този преход от около 30 години. Позволихме на простотията да се разюзда тотално, да наложи своите критерии за успех, за правилно и грешно, а на простотията трябва да се дава лют яростен отпор. Скапе ли се образованието и ценностната система на един народ се скапва всичко. И е постижимо за има няма двадесет години, както се вижда с просто око в така наречената западна цивилизация.

            Е, аз давам своя дан, доколкото мога.
            Last edited by Selena; 01.12.2019, 10:13.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Подлогът в изречението носи този тип членуване. Доколкото знам това правило в граматиката все още не е заменено със съответна маймуница (това по повод новата “версия” на Под Игото), въпреки повсеместната арогантна неграмотност .

              Живеем в такова общество каквото сами си направим.

              А ти видя ли въобще смисъл в коригираната от мен фраза?
              Има ли рима в израза "кон с капаци'? Е, и между "Ът" и "а" има същата рима. Един час се чудих, преди да напиша "успеха", вместо "Успехът". Изглежда не ме бива в поезията. Ще плача засрамено в ъгъла и ще скимтя окъпан в неграмотност. Успехът подло ме предаде и ме изостави в блатото, подобно на Андрешко, който не приложил закона и дори жертвал личното си "мпс". Представяш ли си това безобразие - Махнал капаците на конЯ и не се оставил конЯТ да го води.
              Last edited by zlatna treska; 01.12.2019, 05:54.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                Някои ползват статистики от предишни състезания, други имат щастлив номер, трети са привлечени от името на коня. Или пък... дори се заглеждат по задника на жокея. Трябва да отбележим, че нито един от тези подходи, не е доказано-погрешен.

                Ако задникът на жокея е готин , си струва да пренебрегнем останалите подходи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                  Просто се замислих , как залагащите взимат решение , на кой да заложат - възприемат тандема , като едно цяло или го делят на съставни части и според спецификите на човека и конят е решението дали победата ще е тяхна ...
                  Щото хора всякакви
                  Някои ползват статистики от предишни състезания, други имат щастлив номер, трети са привлечени от името на коня. Или пък... дори се заглеждат по задника на жокея. Трябва да отбележим, че нито един от тези подходи, не е доказано-погрешен.
                  Last edited by Ender; 01.12.2019, 00:29.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Обичам да яздя, заради самото удоволствие от ездата. Никога не съм се състезавала.
                    И за мен удоволствието от ездата е !

                    Просто се замислих , как залагащите взимат решение , на кой да заложат - възприемат тандема , като едно цяло или го делят на съставни части и според спецификите на човека и конят е решението дали победата ще е тяхна ...
                    Щото хора всякакви

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                      Сега, като се замисля... Най-голяма роля, в това дали гонката ще е успешна, има избора на залагащия.

                      Остава само да разберем какво е избрал

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                        Наздраве , tnm !
                        Напълно съм съгласна с теб !
                        Обичам да яздя, заради самото удоволствие от ездата. Никога не съм се състезавала.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Сега, като се замисля... Най-голяма роля, в това дали гонката ще е успешна, има избора на залагащия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Lelq, има един лаф - внимавай като залагаш да не се подлъжеш по куц кон или пиян жокей.

                            Връзката кон - ездач е много специална. Макар и умно животно, конят/кобилата си остава животно. Човекът със своето поведение може както да го мотивира, така и го откаже да даде най-доброто от себе си.

                            Гонката е работа в екип - когато възможностите на единия съответстват на уменията на другия, победата е възможна.
                            Наздраве!
                            Наздраве , tnm !
                            Напълно съм съгласна с теб !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                              Трудно те разбрах Значи , може да обобщим - на теб ти е важно и все недостатъчно материята , на мен разни отвлечени понятия , дето всеки си ги разбира както си иска

                              Понеже текат едни залози и да питам в тандема - жокей , кобила на кой трябва да се залага ? Кой допринася повече за успеха на гонката ?
                              Lelq, има един лаф - внимавай като залагаш да не се подлъжеш по куц кон или пиян жокей.

                              Връзката кон - ездач е много специална. Макар и умно животно, конят/кобилата си остава животно. Човекът със своето поведение може както да го мотивира, така и го откаже да даде най-доброто от себе си.

                              Гонката е работа в екип - когато възможностите на единия съответстват на уменията на другия, победата е възможна.
                              Наздраве!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Все пак си мисля че теста изразява това че нещо което ни липсва или пък да не ни липсва де стремим към него .даже и да го постигнеме все ще мислим. че е недостатъчно. По скоро опитва ме се да запълним някаква празнота за да се чустваме по -цяло цялостни и да постигнем баланс на нашите противоположни страни.
                                А защо реши , че видяното ни липсва и пълним дупки , а не ни е в повече и опитваме да отдадем ? За мен по - логично е да ни е в повече , щом му разпознаваме заглавията за секунди , значи ни е до болка познато . А ?
                                Last edited by Lelq; 30.11.2019, 23:03.

                                Коментар

                                Working...
                                X