IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ретро, ти в Германия ли живееш ..Интересно ми е как обесняваш и си вярваш, че живота там е едва ли не по- лош от този в БГ..Аз съм живял преди време няколко години там, но освен многото работа и това, че си чужденец и ти е трудно не съм ги видял тези лоши работи..И в Италия съм живял, но и там не мога да кажа , че е по- лошо от сегашната БГ хубосия..Абе Вие изкарахте 2 милиона българи , че са малоумни и от глупост и простотия са напуснали..
    Интересно ми е докъде ще стигнете..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      И все пак у нас перспективите са по-положителни, дори и само заради това, че сме догонващи и тук доходите растат с много по-голям темп, а и знаеш езика и си си у дома. Ако имахме и нормална изпълнителна, законодателна и съдебна власт (за 4-тата "власт" даже няма да отварям реч, че там е най0голямата проституция), "тази държава" щеше да е поне на нивото на Словакия или Словения - че все ги бъркам тези два щата..

      Така е Груйче, но за съжаление засега нямаме ..Имаме БХ, Черешко и Шиши- много лъжи и крадене..
      Да ми направят бюджет на двама лекари с две деца -специализанти със собствени жилище или без жилище.....и тук и там ...
      Може и за икономисти или каквито искат !
      Храната е по еФтина от тук....
      Детските са 10 пъти по големи....
      Заплатите са 7 пъти по големи наемите са два пъти по големи.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

        А защо оспорваш,че в България е по-готино и по весело?То си е доста СУбективна преценка,но дори и за да я направиш тая преценка е почти задължитилно да си живял в чужбина....
        Наравило ми е впечатление,че двама души в тоя форум(сигурно има и други) имат доста Обективна преценка за живота в чужбина ,без да са живели там - Груев и Бате Пешо(Бате Пешо е малко краен) и съм убеден ,че ако идат да живеят в чужбина ,при тях няма да има сериозен сблъсък - очаквания,действителност ...Но пък имено ,заради Обективната си преценка,а и поради други фактори, и двамат май нямат ни най-малко намерение да се устройват в чужбина...

        П.П.Подсетих се и нещо друго.....Записването на дете в детска градина в Германия е почти същият проблем(да не кажа и доста по-голям),какъвто и в България...Когато се обсъжда този проблем в България ,репликата е "Няма такава скапана държава!"....Но когато се обсъжда същия този проблем в Германия,същите тези българи казват :" Амиии,то тука е така,трябва да свикваме..."
        Да не подхащам проблемите с мобилни оператори и интернет услуги в Германия,че ще стане страшно....Ако някой се осмели да каже :"А бе,ми тия са в пъти по-зле от България,Веднага ще му наскочат поевропейчени българи и ще му кажат "Като не ти харесва,какво правиш в Германия?"
        С две думи - за куп абсолютно еднакви проблеми в единия случай е скапана шибана кочина?! ,а във втория -ами трябва да свикваме?!
        Спирам,че оспамих темата.....
        И аз пътувам много в чужбина като турист и стоя там по 10 дни. Бил съм и в САЩ.

        Наистина бате Пешо и Груьо са стабилни мъже и двамата ги харесвам и са родолюбци.

        И наистина митовете за запада са преувеличени и е факт, че много българки работят по витрините, много българи карат тирове и работят в строителството и всички са в едно унизено положение като хора. И много българки се женят за чужденци, за да се устроят хубаво.

        Коментар


        • И все пак у нас перспективите са по-положителни, дори и само заради това, че сме догонващи и тук доходите растат с много по-голям темп, а и знаеш езика и си си у дома. Ако имахме и нормална изпълнителна, законодателна и съдебна власт (за 4-тата "власт" даже няма да отварям реч, че там е най0голямата проституция), "тази държава" щеше да е поне на нивото на Словакия или Словения - че все ги бъркам тези два щата..

          Така е Груйче, но за съжаление засега нямаме ..Имаме БХ, Черешко и Шиши- много лъжи и крадене..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

            +1

            Оспорвам само това, че е по-готино и по-весело в БГ.

            Иначе и в България (София), който не го мързи, може да си докара няколко хилядарки месечно, с труд и с ум.

            Аз съм забелязъл, че в СФ има млади хора от провинцията 30-40+, които са възпитавани по социалистическо, уважителни, расли в добри семейства, ценят книгите, имат добър морал, научени на труд, със запазена ценностна система (може да има по нещо, което да напомня, че не са от София) и съм общувал с няколко такива.

            Поздрави
            А защо оспорваш,че в България е по-готино и по весело?То си е доста СУбективна преценка,но дори и за да я направиш тая преценка е почти задължитилно да си живял в чужбина....
            Наравило ми е впечатление,че двама души в тоя форум(сигурно има и други) имат доста Обективна преценка за живота в чужбина ,без да са живели там - Груев и Бате Пешо(Бате Пешо е малко краен) и съм убеден ,че ако идат да живеят в чужбина ,при тях няма да има сериозен сблъсък - очаквания,действителност ...Но пък имено ,заради Обективната си преценка,а и поради други фактори, и двамат май нямат ни най-малко намерение да се устройват в чужбина...

            П.П.Подсетих се и нещо друго.....Записването на дете в детска градина в Германия е почти същият проблем(да не кажа и доста по-голям),какъвто и в България...Когато се обсъжда този проблем в България ,репликата е "Няма такава скапана държава!"....Но когато се обсъжда същия този проблем в Германия,същите тези българи казват :" Амиии,то тука е така,трябва да свикваме..."
            Да не подхащам проблемите с мобилни оператори и интернет услуги в Германия,че ще стане страшно....Ако някой се осмели да каже :"А бе,ми тия са в пъти по-зле от България,Веднага ще му наскочат поевропейчени българи и ще му кажат "Като не ти харесва,какво правиш в Германия?"
            С две думи - за куп абсолютно еднакви проблеми в единия случай е скапана шибана кочина?! ,а във втория -ами трябва да свикваме?!
            Спирам,че оспамих темата.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Брутално точен коментар на retro_69 - поздравления, моите наблюдения са същите, без обаче да съм запонат в детайли с немската пенсионна система. Голямата част от тези хора не се връщат точно от срам, имаш там един лаф за "поср@ните круши" и те така. Лошото е, че децата им са невъзвращенци и до голяма степен изгубени за Бг - тук проблемът е в нашата държава - нито имаме качествена работа с хората там от посланиците ни (неделни училища, редовни събирания, изложби и т.н.), нито пък имаме качествен спорт (шото там постиженията са най-лесно прокламирани пред света), пак заради умрялата ни държавна политика, особено на Крадлев, но и на тези преди него, нито нищо. А е нужна доза патриотизъм, за да стане онази спойка между българи зад граница и тези у нас, иначе си играем на кой живее в по-голяма кочина и къде има повече тъмнозелени.

              И все пак у нас перспективите са по-положителни, дори и само заради това, че сме догонващи и тук доходите растат с много по-голям темп, а и знаеш езика и си си у дома. Ако имахме и нормална изпълнителна, законодателна и съдебна власт (за 4-тата "власт" даже няма да отварям реч, че там е най0голямата проституция), "тази държава" щеше да е поне на нивото на Словакия или Словения - че все ги бъркам тези два щата
              Познавам ,лекар ,стоматолог ,медицинска сестра ,болногледач ,офицер -бивш, зидаро мазач , фаянасаджия, мениджър , инженер в Тисен...
              Та ако не бях вече над определена възраст за реализация ,вече щях да съм там.....
              И да не ме пускате по пистата ,щерката Цвети 93 е завършила икономика там.....
              Направи бюджет от 4 членно семейство тук на еднакви позиции и на ....моля

              Коментар


              • Здравейте,
                Често отскачам до едно село в община Полски Тръмбеш, Великотърновско и имам наблюдения от първа ръка за живота там. Хората са сравнително жизнерадостни, работливи и не се оплакват от битието си, което никак не изглежда лесно. Живеят отдавна сред чужденци, закупили и купуващи къщи в селото и истински се дивят на причините, накарали ги да изберат живот в България. Когато си бъбря с англичаните и французите, научавам, че това, което ги привлича в България, като оставим настрана ниските цени на имотите, са природата, храната, спокойствието, но преди всичко възможността да общуват по естествен и непринуден начин с местните. Разбира се говоря за хора на около и над 50те, решили да прекарат остатъка от живота си или част от него в България. Да виждаш действителността през техните очи е истинско предизвикателство и сигнална лампа за всички хленчещи мърморковци, които не виждат нищо положително в собствената си родина.

                Коментар


                • Брутално точен коментар на retro_69 - поздравления, моите наблюдения са същите, без обаче да съм запонат в детайли с немската пенсионна система. Голямата част от тези хора не се връщат точно от срам, имаш там един лаф за "поср@ните круши" и те така. Лошото е, че децата им са невъзвращенци и до голяма степен изгубени за Бг - тук проблемът е в нашата държава - нито имаме качествена работа с хората там от посланиците ни (неделни училища, редовни събирания, изложби и т.н.), нито пък имаме качествен спорт (шото там постиженията са най-лесно прокламирани пред света), пак заради умрялата ни държавна политика, особено на Крадлев, но и на тези преди него, нито нищо. А е нужна доза патриотизъм, за да стане онази спойка между българи зад граница и тези у нас, иначе си играем на кой живее в по-голяма кочина и къде има повече тъмнозелени.

                  И все пак у нас перспективите са по-положителни, дори и само заради това, че сме догонващи и тук доходите растат с много по-голям темп, а и знаеш езика и си си у дома. Ако имахме и нормална изпълнителна, законодателна и съдебна власт (за 4-тата "власт" даже няма да отварям реч, че там е най0голямата проституция), "тази държава" щеше да е поне на нивото на Словакия или Словения - че все ги бъркам тези два щата
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                    Айде да поразбием някои митове и легенди за високите пенсии в Германия....За да вземеш за 10 години работа - 500 евро пенсия в Германия,ще трябва да си се осигурявал на около 5000 евро/месечно...На толкова горе-доле се осигурява един обикновен лекар....Екзистен минимума в Германия е около 800 Евро.Т.е. За десет години работа,осигурявайки се почти на максималния праг,който е около 6000 евро,човек не е достигнал още екзистенц-минимума.....Средната заплата в Германия е около 3100 евро/бруто...
                    Една година осигуряване на средна заплата ти носи една точка, която към днешна дата е около 31 Евро.....10х31 =310 Евро /10 години...
                    Какво иска да ти каже Бота.Сега ще ти разясня...
                    Огромна част от нашите сънарородници,коити работят неквалифициран труд,се осигуряват на около минималната часова ставка ,която е около 10 евро....160 часа по 10 евро =1600 Осигурявайки се на 1600 евро в рамките на една година получаваш половин точка към пенсията си...Половин точка е 15,5 евро към днешна дата
                    40 години х 15,5 евро = 620 евро
                    За България тия 620 Евро ,като за пенсионер са супер,ама все пак човек трябва да поработи 40 години за тях в Германия....Няма да коментирам,що зо живот ще е тия 40 години с 1600 бруто,което е между 1200 и 1300 нето.....
                    Също така за Германия с пенсия 620 евро си умрял от глад и социалните служби ще трябва да ти додават.....
                    Тия цифри естествено важат към днешна дата......
                    В Германи минимална пенсия НЯМА!Ако през целия си живот имаш една година осигурен на 1600 евро/месечно,пенсията ще ти е точно цифром и словом 15,5 евро....Ако продължижш да живееш в Германия,социалните ще те "подкрепят"...Но ако решиш да живееш някъде другаде по света ,ще получаваш точно 15,5 евро пенсия....
                    А защо все още процентът на връщащите се българи е доста по-малък от заминаващите?!Тук няма да коментирам по-успелите,т.е българи ,които заработват над средното за съответната страна ...Те са доста по-малкия процент...Ще коментирам тези,които заработвот доста под средното - те са мнозинство...Защото са попаднали в "капан"....Нужни са между 3-5 години за да си стъпи човек на крака(да заработва една идея над минималното,да посвикне с новите порядки ,манталит,да намери що-годе нормално жилище/изключителен проблем/ и т.н.) и да прецени доколко му харесва в "новата родина"...Тези 3-5 години за по-голямата част от нашите сънароддници са ужасно трудни...И когато тези пет години са минали,и дори и преценката да е,че очакванията са се разминали доста с действитерността ,"капанът" е щракнал....Връщането е много трудно....Трябва пак да започнеш всичко отначало,"връщаш се пак в първи клас"...Отново връщане в България,нова работа,може би -ново жилище.... и на първо място,децата пак трябва да сменят не само училище,приятелчета ,но и абсолютно различна учебна система....Повечето хора нямат сили за подобна авантюра и се оставят на течението... Обикновено решението е - ще "бутаме" докато се изучат децата ,пък после ще му мислим... Когато се връщат тези хора на почивка в България,за да не излезе ,че са неудачници почват да обясняват ,как супер си живеят и каква кочина е България,и как са се оттървали от тая кочина ...И тайно завиждат на доста от познатите си,които са останали в България и са се поустроили - кой със бизнесче,кой с добре платена работа....И както казваше една наша сънародничка решила да се връща да се връща от Германия в България - "тук може и да изкарваме малко повече парички,ама в България е по-весело и по-готино....
                    +1

                    Оспорвам само това, че е по-готино и по-весело в БГ.

                    Иначе и в България (София), който не го мързи, може да си докара няколко хилядарки месечно, с труд и с ум.

                    Аз съм забелязъл, че в СФ има млади хора от провинцията 30-40+, които са възпитавани по социалистическо, уважителни, расли в добри семейства, ценят книгите, имат добър морал, научени на труд, със запазена ценностна система (може да има по нещо, което да напомня, че не са от София) и съм общувал с няколко такива.

                    Поздрави

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                      В грешка си.В Щатите за 10 г работа ще вземеш 400-500 $ пенсия.В Германия пък за 10 г работа ще ти дадат пенсия 500 евро.В БГ обаче и за 40 г работа я вземеш 150 евро я не.Който имаше акъл отиде навън взе западна пенсия и след време ще си щрака с пръсти в БГ.
                      Айде да поразбием някои митове и легенди за високите пенсии в Германия....За да вземеш за 10 години работа - 500 евро пенсия в Германия,ще трябва да си се осигурявал на около 5000 евро/месечно...На толкова горе-доле се осигурява един обикновен лекар....Екзистен минимума в Германия е около 800 Евро.Т.е. За десет години работа,осигурявайки се почти на максималния праг,който е около 6000 евро,човек не е достигнал още екзистенц-минимума.....Средната заплата в Германия е около 3100 евро/бруто...
                      Една година осигуряване на средна заплата ти носи една точка, която към днешна дата е около 31 Евро.....10х31 =310 Евро /10 години...
                      Какво иска да ти каже Бота.Сега ще ти разясня...
                      Огромна част от нашите сънарородници,коити работят неквалифициран труд,се осигуряват на около минималната часова ставка ,която е около 10 евро....160 часа по 10 евро =1600 Осигурявайки се на 1600 евро в рамките на една година получаваш половин точка към пенсията си...Половин точка е 15,5 евро към днешна дата
                      40 години х 15,5 евро = 620 евро
                      За България тия 620 Евро ,като за пенсионер са супер,ама все пак човек трябва да поработи 40 години за тях в Германия....Няма да коментирам,що зо живот ще е тия 40 години с 1600 бруто,което е между 1200 и 1300 нето.....
                      Също така за Германия с пенсия 620 евро си умрял от глад и социалните служби ще трябва да ти додават.....
                      Тия цифри естествено важат към днешна дата......
                      В Германи минимална пенсия НЯМА!Ако през целия си живот имаш една година осигурен на 1600 евро/месечно,пенсията ще ти е точно цифром и словом 15,5 евро....Ако продължижш да живееш в Германия,социалните ще те "подкрепят"...Но ако решиш да живееш някъде другаде по света ,ще получаваш точно 15,5 евро пенсия....
                      А защо все още процентът на връщащите се българи е доста по-малък от заминаващите?!Тук няма да коментирам по-успелите,т.е българи ,които заработват над средното за съответната страна ...Те са доста по-малкия процент...Ще коментирам тези,които заработвот доста под средното - те са мнозинство...Защото са попаднали в "капан"....Нужни са между 3-5 години за да си стъпи човек на крака(да заработва една идея над минималното,да посвикне с новите порядки ,манталит,да намери що-годе нормално жилище/изключителен проблем/ и т.н.) и да прецени доколко му харесва в "новата родина"...Тези 3-5 години за по-голямата част от нашите сънароддници са ужасно трудни...И когато тези пет години са минали,и дори и преценката да е,че очакванията са се разминали доста с действитерността ,"капанът" е щракнал....Връщането е много трудно....Трябва пак да започнеш всичко отначало,"връщаш се пак в първи клас"...Отново връщане в България,нова работа,може би -ново жилище.... и на първо място,децата пак трябва да сменят не само училище,приятелчета ,но и абсолютно различна учебна система....Повечето хора нямат сили за подобна авантюра и се оставят на течението... Обикновено решението е - ще "бутаме" докато се изучат децата ,пък после ще му мислим... Когато се връщат тези хора на почивка в България,за да не излезе ,че са неудачници почват да обясняват ,как супер си живеят и каква кочина е България,и как са се оттървали от тая кочина ...И тайно завиждат на доста от познатите си,които са останали в България и са се поустроили - кой със бизнесче,кой с добре платена работа....И както казваше една наша сънародничка решила да се връща да се връща от Германия в България - "тук може и да изкарваме малко повече парички,ама в България е по-весело и по-готино....

                      Last edited by retro_69; 16.01.2020, 12:40.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        Хора които са избягали предната криза - 2009-10г по мои наблюдения започнаха да се връщат.
                        Там работят черна работа за 1000€ а тука за същото вече вземат почти толкова и са си дома.
                        Ама те и най-прецакани ще останат - ни тука ни там ще вземат пенЦия а само социална помощ от 200-300лв
                        В грешка си.В Щатите за 10 г работа ще вземеш 400-500 $ пенсия.В Германия пък за 10 г работа ще ти дадат пенсия 500 евро.В БГ обаче и за 40 г работа я вземеш 150 евро я не.Който имаше акъл отиде навън взе западна пенсия и след време ще си щрака с пръсти в БГ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Нашият модел можем да си го изберем или променим самите ние по всяко време.

                          Безпределната “чистота” на даден генофонд води до генетични заболявания. Тук ТНМ да даде едно рамо.

                          Възпроизводствената сила ... пак си е наша работа и донякъде държавна политика за стимулирането й. Справка политиката на Орбан.

                          Уважение към традициите, ценностите и езика пак е наша работа, която вършим ежеминутно чрез личния си пример, който нашите деца и внуци попиват пак от нас.

                          Т.е., всичко си е наша отговорност моя и твоя.
                          Здравето и жизнеността на всяка една популация зависи от вливането на "свежа кръв". Щото иначе, както правилно си отбелязала, рискът от унаследяването на редица автоимунни и наследствени заболявания е по-голям.
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                            Нашия модел е либералпедерастията.

                            - никаква чистота на генофонда
                            - никаква възпроизводителна сила
                            - никакво уважение към традициите, ценностите и езика ни.
                            Някъде из този форум бях написала, че патриотизмът не се изразява само с отстояване на суверенитета на държавата на бойното поле и на политическата сцена, роли запазени основно за физически по-силната част от човешкия рода, а и със запазване и предаване на традициите, символите, ритуалите, вярванията и другите компоненти на самобитната ни култура на следващите поколения. Тук според мен, по-водеща роля е отредена на физически по-слабата част от човешкия род.

                            Вярно, на децата ни е по-интересно да слушат за превелики битки под развети знамена и звуци на бойни тръби и барабани. Звънтенето на кръстосани мечове, свистене на стотици изстреляни стрели, грохота на конските копита, все неща събрали в себе си спомена за отминалото величие е далеч по-интригуващ за въображението, отколкото напомнянето за изписване на пълния член, да речем. Грамотността, като проява на уважение към собствения език е твърде относително като понятие, да не говорим за традициите ни...

                            Уважението към някого или нещо е резултата от възпитанието. Обикновено родителите са тези, които възпитават, а учителите -образоват. Та, според теб в кого се крие вината за този модел, който според теб е на дневен ред в обществото ни?
                            Наздраве!

                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение

                              Има ли рима в израза "кон с капаци'? Е, и между "Ът" и "а" има същата рима. Един час се чудих, преди да напиша "успеха", вместо "Успехът". Изглежда не ме бива в поезията. Ще плача засрамено в ъгъла и ще скимтя окъпан в неграмотност. Успехът подло ме предаде и ме изостави в блатото, подобно на Андрешко, който не приложил закона и дори жертвал личното си "мпс". Представяш ли си това безобразие - Махнал капаците на конЯ и не се оставил конЯТ да го води.
                              Спомене ли се рима, туй с лека ръка няма да подмина.

                              Ти и конят с капаци трудно бихте станали ортаци.
                              По - добре игрива кобила, за която ще ти завидят мнозина.

                              Дано да съм спазил правилата, за да не ме отлъчат от занаята.
                              Last edited by Todor Sabev; 01.12.2019, 14:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Хахаха едно силно ароматно двойно кафе ти поръчвам. Давам своя дял за обратното. Иначе нямаше да коментирам изобщо.
                                Аха баш от това имам нужда . Сега ще си правя .
                                Много харесвам хуморът, иронията и любовта с която пише за живият живот и хора цветни . Елин Пелин . Може да почета с кафето .

                                пп. Лелката във форума съм аз . Не ми иземвай функциите , да размахваш пръст
                                Шегувам се . За добро утро

                                Коментар

                                Working...
                                X