IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

    Твърдо Джайм. Това какво значи?
    Значи че си INTP. Не подлежи на обжалване!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      И любим герой от приказката ти е... Тирион Ланистър? Познах ли?
      Впрочем, ще е интересно и останалите да споделят. Свързано е с типовете.
      Много ясно, единствения разумен човек. Е и баща му ме кефеше преди да го застреля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Мирът е времено състояние при империите. Когато се раширяват воюват, когато западат пак воюват.
        Колко да е временно... българското население не воювало 500 години по време на Османската империя, а преди това най-дългия мирен период е 40 години - по времето на цар Петър.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          И любим герой от приказката ти е... Тирион Ланистър? Познах ли?
          Впрочем, ще е интересно и останалите да споделят. Свързано е с типовете.
          Твърдо Джайм. Това какво значи?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            Каква ти национална докрина... дори не е имало значение на кой крал/цар си плащаш данъците.
            Виж, в това отношение, не можем да отречем някои предимства на империите. Примерно - мирът.
            Мирът е времено състояние при империите. Когато се раширяват воюват, когато западат пак воюват.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Пак покрай Гейм оф Тронс се поинтересувах от войната на розите в Англия.
              И любим герой от приказката ти е... Тирион Ланистър? Познах ли?
              Впрочем, ще е интересно и останалите да споделят. Свързано е с типовете.

              Коментар


              • Писмото ти е доста емоционално, споменаваш Марс и други подобни. Това не прави добро впечатление и служителите това като го видят и веднага се настройват, че това е несериозна жалба /писмо.

                Така че колкото и да си убеден, че си прав и че администрацията са идиоти, като им го кажеш или намекнеш, от това ти самият нищо не печелиш


                Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Което е вярно, вярно е. Но, е предизвикано от крайно безхаберие: Все пак, съм го избирал, за да ми служи. Добре поне, че ББ току си задейства инстинкта, попрепише, изкара нещата за свои, ама поне, изимитира някаква дейност. Г-н Радев не го разбирам, що мълчи като...Има възможност да стори нещо наистина съществено, като просто упражни влиянието си, а втора година, съвсем нищо. Обича да лети, ОК. Дай сега, на всички момчета, по хвърчило. И тук няма лошо, ама пък го теглят към разни схеми но, дали си е дал сметка по повдигнатите въпроси, не личи. Уж не си избирахме каменен изтукАн от Великденския остров, а имаме само едни важни приказки. Нещо не е наред. Искам си Държавата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Ако минимум 3 ма човека изразят желанието си да кажа кво ми каза евреина....масон...и Мъней не ще да каже...ще го кажа)) Това е някаква тайна..сред запознатите евреи...))
                  .
                  Първом писах, после четох.
                  Ама напълно логически изфържано.
                  Евалла на евреите: Мъдър народ.
                  Last edited by Pyramid; 21.06.2018, 22:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                    Не съм ти приписвал думи, които не си казал. Прочети пак коментара ми

                    И честно казано, писмото ти до Президента ми се видя доста крайно
                    Което е вярно, вярно е. Но, е предизвикано от крайно безхаберие: Все пак, съм го избирал, за да ми служи. Добре поне, че ББ току си задейства инстинкта, попрепише, изкара нещата за свои, ама поне, изимитира някаква дейност. Г-н Радев не го разбирам, що мълчи като...Има възможност да стори нещо наистина съществено, като просто упражни влиянието си, а втора година, съвсем нищо. Обича да лети, ОК. Дай сега, на всички момчета, по хвърчило. И тук няма лошо, ама пък го теглят към разни схеми но, дали си е дал сметка по повдигнатите въпроси, не личи. Уж не си избирахме каменен изтукАн от Великденския остров, а имаме само едни важни приказки. Нещо не е наред. Искам си Държавата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                      Каква ти национална докрина... дори не е имало значение на кой крал/цар си плащаш данъците.
                      Точно, предполагам че на повечето обикновени хора малко им е пукало кой ги владее. Пак покрай Гейм оф Тронс се поинтересувах от войната на розите в Англия. Бяха направили сравнителна статистика за това дали исторически благородници и обикновени хора са мрели със същото темпо в историческото събитие, спрямо филма. Авторите на статистиката бяха стигнали до извода че при такава гражданска война скоростта на намаляване на благородниците във филма е много близък до този от фактите. Но при населението всъщност филма силно надценява деструкцията на живот.

                      Коментар


                      • Каква ти национална докрина... дори не е имало значение на кой крал/цар си плащаш данъците.
                        Виж, в това отношение, не можем да отречем някои предимства на империите. Примерно - мирът.

                        Коментар


                        • Преди Наполеон краля е бил държавата, краля е сложен от бог, и гражданите слушат волята на краля. Никой не би допуснал национализъм, защото разбирането на държавата като нация би ограничила властта на абсолютния монарх.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                            Съгласен донякъде.
                            Примерът с Османската империя, в чийто състав отделни етнически групи имат колективна памет за граждански отношения различни от тези на метрополията не поддържа тезата ти.

                            Национализма, налагането на националната държава като концепция придобива сила чак при Наполеон, а малко по късно се развива и добива завършен вид при Бисмаркова Германия. Като отново тръгва като реакция на промяната на начина на водене на война, който налага Наполеон.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                              Не ми е ясно.
                              По едно и също време се развиват българската и арабската култура.
                              Само че арабите по това време са по-многочислени, наследяват части от древногръцката, индийската и китайска култура; астрономията, математиката, механиката, стихоплетството, университетът идват в Европа с маврите през Испания.

                              България по това време е втора по сила на континента и е извор на оригинални идеи, като най-демократичната досега в цялата история на човешките цивилизации - признаването на правото на всеки народ, всяка култура, да каже своето, ако може (Папата, заставен от българската държава да изостави триезичието на свещеното писание, единствената писменост на континента тогава).
                              Първите признаци на така нареченото Възраждане (Ренесанс на български) са от нашата земя и от тогавашната държава на тогавашните българи. Скоро след това турците-диваци, и досега нямащи свой език даже, са ни превзели и унищожили начеващата цивилизия, наречена България, единствената страна в света, в която всеки избягал роб, от ромеите например, автоматично ставал свободен и, след това, гражданин, ако иска и може.
                              Не виждам какво неясно има. Изглежда че доста добре познаваш историята, така че не виждам причина да обяснявам. А преди да тръгнат към Испания те тръгват към балканите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Знам,но тъй кат Ив мах се опита да ме манипулира,че аз съм бил първия,си избрах едно/твоето/ мнение ,дето "пасва"...и те така...

                                Коментар

                                Working...
                                X