IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
    Хора които са избягали предната криза - 2009-10г по мои наблюдения започнаха да се връщат.
    Там работят черна работа за 1000€ а тука за същото вече вземат почти толкова и са си дома.
    Ама те и най-прецакани ще останат - ни тука ни там ще вземат пенЦия а само социална помощ от 200-300лв
    В грешка си.В Щатите за 10 г работа ще вземеш 400-500 $ пенсия.В Германия пък за 10 г работа ще ти дадат пенсия 500 евро.В БГ обаче и за 40 г работа я вземеш 150 евро я не.Който имаше акъл отиде навън взе западна пенсия и след време ще си щрака с пръсти в БГ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Нашият модел можем да си го изберем или променим самите ние по всяко време.

      Безпределната “чистота” на даден генофонд води до генетични заболявания. Тук ТНМ да даде едно рамо.

      Възпроизводствената сила ... пак си е наша работа и донякъде държавна политика за стимулирането й. Справка политиката на Орбан.

      Уважение към традициите, ценностите и езика пак е наша работа, която вършим ежеминутно чрез личния си пример, който нашите деца и внуци попиват пак от нас.

      Т.е., всичко си е наша отговорност моя и твоя.
      Здравето и жизнеността на всяка една популация зависи от вливането на "свежа кръв". Щото иначе, както правилно си отбелязала, рискът от унаследяването на редица автоимунни и наследствени заболявания е по-голям.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

        Нашия модел е либералпедерастията.

        - никаква чистота на генофонда
        - никаква възпроизводителна сила
        - никакво уважение към традициите, ценностите и езика ни.
        Някъде из този форум бях написала, че патриотизмът не се изразява само с отстояване на суверенитета на държавата на бойното поле и на политическата сцена, роли запазени основно за физически по-силната част от човешкия рода, а и със запазване и предаване на традициите, символите, ритуалите, вярванията и другите компоненти на самобитната ни култура на следващите поколения. Тук според мен, по-водеща роля е отредена на физически по-слабата част от човешкия род.

        Вярно, на децата ни е по-интересно да слушат за превелики битки под развети знамена и звуци на бойни тръби и барабани. Звънтенето на кръстосани мечове, свистене на стотици изстреляни стрели, грохота на конските копита, все неща събрали в себе си спомена за отминалото величие е далеч по-интригуващ за въображението, отколкото напомнянето за изписване на пълния член, да речем. Грамотността, като проява на уважение към собствения език е твърде относително като понятие, да не говорим за традициите ни...

        Уважението към някого или нещо е резултата от възпитанието. Обикновено родителите са тези, които възпитават, а учителите -образоват. Та, според теб в кого се крие вината за този модел, който според теб е на дневен ред в обществото ни?
        Наздраве!

        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение

          Има ли рима в израза "кон с капаци'? Е, и между "Ът" и "а" има същата рима. Един час се чудих, преди да напиша "успеха", вместо "Успехът". Изглежда не ме бива в поезията. Ще плача засрамено в ъгъла и ще скимтя окъпан в неграмотност. Успехът подло ме предаде и ме изостави в блатото, подобно на Андрешко, който не приложил закона и дори жертвал личното си "мпс". Представяш ли си това безобразие - Махнал капаците на конЯ и не се оставил конЯТ да го води.
          Спомене ли се рима, туй с лека ръка няма да подмина.

          Ти и конят с капаци трудно бихте станали ортаци.
          По - добре игрива кобила, за която ще ти завидят мнозина.

          Дано да съм спазил правилата, за да не ме отлъчат от занаята.
          Last edited by Todor Sabev; 01.12.2019, 14:58.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Хахаха едно силно ароматно двойно кафе ти поръчвам. Давам своя дял за обратното. Иначе нямаше да коментирам изобщо.
            Аха баш от това имам нужда . Сега ще си правя .
            Много харесвам хуморът, иронията и любовта с която пише за живият живот и хора цветни . Елин Пелин . Може да почета с кафето .

            пп. Лелката във форума съм аз . Не ми иземвай функциите , да размахваш пръст
            Шегувам се . За добро утро

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

              Нашия модел е либералпедерастията.

              - никаква чистота на генофонда
              - никаква възпроизводителна сила
              - никакво уважение към традициите, ценностите и езика ни.
              Нашият модел можем да си го изберем или променим самите ние по всяко време.

              Безпределната “чистота” на даден генофонд води до генетични заболявания. Тук ТНМ да даде едно рамо.

              Възпроизводствената сила ... пак си е наша работа и донякъде държавна политика за стимулирането й. Справка политиката на Орбан.

              Уважение към традициите, ценностите и езика пак е наша работа, която вършим ежеминутно чрез личния си пример, който нашите деца и внуци попиват пак от нас.

              Т.е., всичко си е наша отговорност моя и твоя.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение



                Иначе модели много. Кой е нашият модел ако не решим до петнадесет години, може и да няма какво повече да решаваме...
                Нашия модел е либералпедерастията.

                - никаква чистота на генофонда
                - никаква възпроизводителна сила
                - никакво уважение към традициите, ценностите и езика ни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Старая се!

                  Похвално !
                  Аз много не се старая

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                    Сигурно щото още се разсънвам , ама от така написаното да разбирам ли , че допринасяш за скапването и простотията .
                    Хахаха едно силно ароматно двойно кафе ти поръчвам. Давам своя дял за обратното. Иначе нямаше да коментирам изобщо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Прав си, естествено, но както се досещаш той въобще не е адресатът на съобщението. Знаеш ли според мен къде сбъркахме в този преход от около 30 години. Позволихме на простотията да се разюзда тотално, да наложи своите критерии за успех, за правилно и грешно, а на простотията трябва да се дава лют яростен отпор. Скапе ли се образованието и ценностната система на един народ се скапва всичко. И е постижимо за има няма двадесет години, както се вижда с просто око в така наречената западна цивилизация.

                      Е, аз давам своя дан, доколкото мога.
                      Сигурно щото още се разсънвам , ама от така написаното да разбирам ли , че допринасяш за скапването и простотията .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        Аз пък мисля, че си много далеч от истината (в процентно отношение).
                        Стига бе човек. Аз пък мисля, че сме на път да се обърне тренда.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                          Мисля, че все още могат да се намерят десет читави процента.
                          Аз пък мисля, че си много далеч от истината (в процентно отношение).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            Моделът е този - на Елин-Пелиновите герои. И не знам защо си мислиш, че имаш някакво право на избор.
                            Защото и това е по твоята част имаше някъде социологическо изследване, че ако десет процента от групата служат като активен мотор за прокарване на дадена идея, накрая тя пробива. Мисля, че все още могат да се намерят десет читави процента. А ти защо се примиряваш априори?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                              Иначе модели много. Кой е нашият модел ако не решим до петнадесет години, може и да няма какво повече да решаваме...
                              Моделът е този - на Елин-Пелиновите герои. И не знам защо си мислиш, че имаш някакво право на избор.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                                Не се заяждам , само да отбележа , че когато обобщаваш , изисквайки нещо от околните и ти е важно, редно е да даваш пръв от същото и то качествено .
                                Старая се!

                                Коментар

                                Working...
                                X