IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Хахахаха оххх сори не се сдържам вече. А мен ме разплака този разказ. Добро перо. По нещо ми напомни на Йовков и неговите истории.
    Хайтов? Имам предвид и хумористичните примигвания.
    И това ще мине ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Хмм, възможно е. Все пак картините са рисувани с маслени бои
      +1000

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

        Ти си брутален, човеко!
        Няма да се учудя ако споделиш, че си правил олио от "Слънчогледите" на ван Гог.
        Хахахаха оххх сори не се сдържам вече. А мен ме разплака този разказ. Добро перо. По нещо ми напомни на Йовков и неговите истории.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

          Ти си брутален, човеко!
          Няма да се учудя ако споделиш, че си правил олио от "Слънчогледите" на ван Гог.
          Хмм, възможно е. Все пак картините са рисувани с маслени бои
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

            Ти си брутален, човеко!
            Няма да се учудя ако споделиш, че си правил олио от "Слънчогледите" на ван Гог.
            Нищо не разбрах от това,което си написал.Какво точно искаш да кажеш?Какво общо има гениална творба като"Слънчогледите" с посредствен разказ като гореспоменатият?
            Last edited by mirodes; 28.05.2020, 20:20.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Какво точно трябва да ни заинтригува?От една страна не се делели на християни и мюсюлмани ,от друга не си говорили с десетилетия двама от няколкото жители на селото.Хиляди подобни истории се разиграват в много български градове и села.Не виждам нищо изключително,само заради факта,че нещата се случват в западнало родопско село.В стотици градове и села живеят съвместно християни и мюсюлмани без конфликти.Леля ми живееше в Момчилград и когато почина на погребението й имаше много мюсюлмани съседи,колеги и познати.
              Ти си брутален, човеко!
              Няма да се учудя ако споделиш, че си правил олио от "Слънчогледите" на ван Гог.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                ПРОЧЕТЕТЕ РАЗКАЗА


                Копирано от https://www.24chasa.bg/Article/20163...Xj222SABNy5UDM © www.24chasa.bg
                Какво точно трябва да ни заинтригува?От една страна не се делели на християни и мюсюлмани ,от друга не си говорили с десетилетия двама от няколкото жители на селото.Хиляди подобни истории се разиграват в много български градове и села.Не виждам нищо изключително,само заради факта,че нещата се случват в западнало родопско село.В стотици градове и села живеят съвместно християни и мюсюлмани без конфликти.Леля ми живееше в Момчилград и когато почина на погребението й имаше много мюсюлмани съседи,колеги и познати.
                Last edited by mirodes; 28.05.2020, 19:48.

                Коментар


                • ДА РАЗКАЗ ЗА ЖИВОТА СМИСЪЛА И СУЕТАТА..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    ПРОЧЕТЕТЕ РАЗКАЗА


                    Копирано от https://www.24chasa.bg/Article/20163...Xj222SABNy5UDM © www.24chasa.bg
                    Разкошен...

                    Коментар


                    • ПРОЧЕТЕТЕ РАЗКАЗА


                      Копирано от https://www.24chasa.bg/Article/20163...Xj222SABNy5UDM © www.24chasa.bg

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Принципът за сравнението важи с пълна сила за всеки един човек в човешкото общество, като това се прави от всеки независимо дали го осъзнава или не. Правило се е в миналото, прави се сега, ще се прави и за в бъдеще. Смисълът на сравнението е човек да си създаде някаква СОБСТВЕНА ПРЕЦЕНКА какво е неговото лично ниво спрямо останалите. И количеството щастие или удоволствие от живота идва именно от тази СОБСТВЕНА ПРЕЦЕНКА, а не от преценката на други хора за него.
                        Сравнението с други явления от реалността, подобни/близки на теб, е една от причините или механизъм за възникването на личността.

                        А отъждествяването на себе си със "своята" личност е една от основните заблуди, или така наречената мая, в живота на, хъм, кого? Така казва Зарат..., не, будизма и подобните учения там на изток.

                        Може и да са прави донякъде или много?

                        Коментар


                        • Принципът за сравнението важи с пълна сила за всеки един човек в човешкото общество, като това се прави от всеки независимо дали го осъзнава или не. Правило се е в миналото, прави се сега, ще се прави и за в бъдеще. Смисълът на сравнението е човек да си създаде някаква СОБСТВЕНА ПРЕЦЕНКА какво е неговото лично ниво спрямо останалите. И количеството щастие или удоволствие от живота идва именно от тази СОБСТВЕНА ПРЕЦЕНКА, а не от преценката на други хора за него.

                          Парите или власта тука имат много малко общо, защото те са само два от 1000-дата други признака, по които човек се сравнява със себеподобните си. Само накратко мога да изредя част от признаците, по които се сравняват хората:

                          Мъже - сравняват си конете, сабите, смелоста, ловкоста, бързината, колите, жените, парите, власта, професията, интелекта, образованието, бицепсите, прическата, остроумието, броя на изчуканите курви, броя на децата и какво ли не още.

                          Жените - сравняват си гърдите, краката, задника, талията, прическата, гримовете, облеклото или голотата, мъжете, които са омаяли, децата, които са родили и отгледали, мъжкото внимание, което са завоювали, покупките в моловете и какво ли не още.

                          Всички взети заедно - сравняват си жилището, колите, имотното състояние, израстването в обществената йерархия и какво ли не още.

                          Композиторите си сравняват музикалните произведения.
                          Художниците си сравняват картините.
                          Фотографите си сравняват снимките.
                          Футболистите си сравняват головете.

                          Списъка може да продължи до безкрайност, защото всеки един човек на тази планета, дори и без да се осъзнава, сравнява всичко от себе си с това на другите, и търси някакви поводи за гордост, с които да се похвали. Покрай поводите за гордост обаче той открива и поводи за срам или дори унижение, и в баланса на всички тези открития, породени от СОБСТВЕНОТО СРАВНЯВАНЕ се оформя и СОБСТВЕНАТА ПРЕЦЕНКА, която пък преценка предопределя СОБСТВЕНОТО УДОВОЛСТВИЕ ОТ ЖИВОТА и СОБСТВЕНОТО МНЕНИЕ ЗА СОБСТВЕНИЯ УСПЕХ.

                          Тъй като всичките тези СОБСТВЕНИ ПРЕЦЕНКИ поради ефекта на Дънинг-Крюгер много често се различават от преценките на другите хора за дадения човек, той започва да изпитва вътрешната потребност ДА СЕ ХВАЛИ, за да могат и другите хора да видят това, което той вижда през собствените си розови очила. Смисъла от хваленето е, че дадения индивид очаква и други хора да го похвалят, като тези чужди хвалби също ще бъдат добавени към колекцията от собствени самохвалби с идеята да се повиши СОБСТВЕНАТА САМООЦЕНКА и от там и СОБСТВЕНОТО ЩАСТИЕ.

                          И тука вече достигнахме до СНОБИЗМА, който го имат всички хора повече или по-малко. Смисъла на снобизма е човек да се хвали, но неявно, за да не го обвинят в самохвалство. Неявното самохвалство (снобизма) се изразява в това ДА СЕ КРИТИКУВАТ ДРУГИ ХОРА, най-вече успелите с живота, с парите или с власта, като зад тези критики всъщност се крие мисълта ВИЖТЕ МЕ МЕНЕ, аз съм по-добър от тези, които критикувам.

                          И последно за ЗЛОБАТА, която е толкова характерно явление за някои хора. Ами тази злоба се подхранва от факта, че дадения злобар има МНОГО НИСКА СОБСТВЕНА САМООЦЕНКА. Той вижда, че по всеки един параметър, по който се сравнява, е по-зле от останалите хора, и в отчаянието си започва да злобее и да търси причината за собствения си провал във всеки друг, но не и в себе си.

                          Та това е накратко моето мнение за човешката психология на взаимоотношенията, в основата на която стои само и единствено СРАВНЕНИЕТО С ОСТАНАЛИТЕ ХОРА. Всички се сравняват един с друг без никакво изключение, само където някои хора не го осъзнават това. Също така всички хора без изключение притежават в различна степен повече или по-малко всяко едно от изброените по-горе положителни или отрицателни качества. Никой не е идеален, но повечето хора успяват с усилие на волята да подтискат отрицателните си качества. Само злобарите не успяват, но сега вече знаем каква е тяхната мотивация - снобизъм (вижте ме мене), породен от ниската собствена самооценка.
                          Last edited by Mateev; 28.05.2020, 10:21.

                          Коментар


                          • Потрябва ми един разказ на Самърсет Моъм. Не намерих текст онлайн. Не намерих и да купя нова книга от книжарница онлайн.
                            Имаше само две попадения за книги втора употреба, издавани шейсетте и седемдесетте години на миналия век.

                            Какво четат сегашните читатели се чудя.
                            ​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              Сравняваш се. Вероятно на подсъзнателно ниво. Иначе нямаше да пишеш във форума. В края на краищата, това е смисъла на комуникацията тук - сравнение на различни гледни точки.


                              В случая става пълен тюрлю-гювеч - Матеев споделя гледна точка и методологията си за успех, но тя не се критикува конструктивно, а се изплющяват аргументи от вида "ти си нещастник, щото аз съм нинджа!" Аз самият имам различни разбирания от тези на Матеев и ако бях малко по-успешен (във финансов аспект), вероятно щях да си позволя конструктивна критика към някои от методите или инструментите Но и това не е необходимо - за него те са си работещи, вероятно ще работят и за много други хора.
                              В този смисъл описан от теб, да, налице е сравнение. Въпросът е с какви емоции всеки придружава дадено сравнение. А емоции по-долу бол.и не са само позитивни ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                                Не съм убедена, че се сравняват. Аз вече не се сравнявам с други човеци. По-скоро сравнявам предишни и сегашни усещания.
                                Сравняваш се. Вероятно на подсъзнателно ниво. Иначе нямаше да пишеш във форума. В края на краищата, това е смисъла на комуникацията тук - сравнение на различни гледни точки.

                                А става дума за материално изражение описанието на Матеев е ок, без частта с пренебрежението към околните. Може ли “главата” да пренедбрегне “левия крак”?
                                В случая става пълен тюрлю-гювеч - Матеев споделя гледна точка и методологията си за успех, но тя не се критикува конструктивно, а се изплющяват аргументи от вида "ти си нещастник, щото аз съм нинджа!" Аз самият имам различни разбирания от тези на Матеев и ако бях малко по-успешен (във финансов аспект), вероятно щях да си позволя конструктивна критика към някои от методите или инструментите Но и това не е необходимо - за него те са си работещи, вероятно ще работят и за много други хора.

                                Коментар

                                Working...
                                X