IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Джонката може да е такъв и да се дава за пример,ама тук говорим за интелигентни деца, които в никакъв случай не са гениални.
    Така че много правилна оценка си направил.
    А аз ще допълня като баща на две дъщери,че в такъв случай е още по-голяма загуба да се хвърлят пари ца скъпо обучение на момичета.Първо момичетата нямат толкова акъл като момчетата,второ дълго обучение и правене на кариера може да доведе до това да си останат стари моми,което е най-лошият вариант. Затова ще държа най-вече да научат английски език на добро ниво и някакво формално образование. А като искат висок стандарт на живот да си търсят подходящ реализиран мъж.
    Бих добавил и някакъв спорт като гимнастика или балет, за да се научат на грация и фигура имаче другото , което си казал е супер!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      На Ай Кю тестовете жените показват по-ниски резултати от мъжете. Естествено значение има расата и етноса.
      И не аз,а Природата е решила,че основната роля на жената е да бъде майка. Ако не беше така изобщо нямаше да има хора и видът ни щеше да изчезне.
      Аха, и расите/етносите намесихме. Ясно.
      Ти за емоционална интелигентност да си чувал? Да си чувал, че тя е водещата в днешно време и ако напълно липсва хората ще се избият помежду си или някой ще натисне червеното копче и светът ще спре да съществува? И че там жените често превъзхождат мъжете?
      Да си чувал, че резултатът от IQ-тестът зависи главно от това с какво се е занимавало едно дете в най-ранна детска възраст - какъв понятиен апарат се е натрупал, какво е четено, колко труд е положен и пр.и че най-малко това зависи от пола/етноса и пр.?

      Изобщо, разговорът отива в посока, която не ми харесва и затова спирам. Да са ти живи и здрави децата, да ти родят и внуци колкото е казал господ, просто се надявам да осмислиш някои твои виждания или поне да попрочетеш малко по темата, защото звучиш нелепо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
        Какво измерват тези тестове? Имаш ли идея? Талантлив дизайнер, цигулар-виртуоз и носител на 3 звезди мишлен, по-тъпи ли са от посредствен инженер?
        https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...BE%D1%81%D1%82
        И ако дизайнерът и цигуларят покажат по-ниски резултати на Ай Кю теста значи са по-тъпи от инженера.
        Но интелигентността е само един от факторите за успех в живота. Та не знам защо толкова скачате като се каже,че някой е по-малко интелигентен.Това не означава, че е по-малко стойностен човек или има по-ниски постижения в живота.Аз например съм много по-умен от боксьора Антъни Джошуа,ама той е много по преуспял в живота.
        Last edited by mirodes; 12.07.2023, 19:20.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
          На Ай Кю тестовете жените показват по-ниски резултати от мъжете. Естествено значение има расата и етноса.
          Какво измерват тези тестове? Имаш ли идея? Талантлив дизайнер, цигулар-виртуоз и носител на 3 звезди мишлен, по-тъпи ли са от посредствен инженер?
          Last edited by Ender; 12.07.2023, 19:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            1) Я ми покажи това доказателство?
            2) Това според теб. И защо твоето мнение трябва да е от някакво значение? Може пък за определена жена пълноценното да е нещо друго. Ти ли решаваш?
            3) Тук вече ти стана големият учен, щом разгада защо природата е създала нещо си. Моментално ще получиш нобелова награда, ако докажеш тезата си.

            Изобщо, спирам да споря с теб, подобни глупости ме изкарват много рязко извън нерви, а по-принцип се опитвам да съм доброжелателен след като не тръгна комуникацията ни както трябва (за което и аз имам вина).
            На Ай Кю тестовете жените показват по-ниски резултати от мъжете. Естествено значение има расата и етноса.
            И не аз,а Природата е решила,че основната роля на жената е да бъде майка. Ако не беше така изобщо нямаше да има хора и видът ни щеше да изчезне.
            Размножаването е най-важното за всеки животински вид,включително и хората. Постиженията на най-великите бездетни учени и творци се оценяват ЕДИНСТВЕНО, защото други хора са се размножили Щото на вълците и зайците не им пука за Мона Лиза.Кой щеше да оцени геният на Леонардо ако всички бяха бездетни като него?
            Last edited by mirodes; 12.07.2023, 19:13.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Охо, великото ИТ се обади. Какво сега, някоя по-умна мацка от теб те измести или ти стана шефка ли? Ами свиквай.
              Споко Жонка, на тебе оставям притесненията някоя по-засукана да не врътне една на шефчето. Което да реши, че от утре тя ще е счетоводителката, а не ти

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                1.Жените доказано са по-тъпи от мъжете. Което не означава, че това е нещо лошо.То и българите са по-тъпи от корейците, но това не означава, че смятам корейците за по-стойностни от българите.
                2.Жените имат право да се образоват колкото искат, въпросът е,че животът им е пълноценен само като родят деца.
                3.Природата е създала жената да бъде майка, не учен или мениджър.
                А това,че наричаш жените майки инкубатори е неуважение към всички твои предци жени. Щото ако не бяха"инкубатори"и теб нямаше да те има.
                1) Я ми покажи това доказателство?
                2) Това според теб. И защо твоето мнение трябва да е от някакво значение? Може пък за определена жена пълноценното да е нещо друго. Ти ли решаваш?
                3) Тук вече ти стана големият учен, щом разгада защо природата е създала нещо си. Моментално ще получиш нобелова награда, ако докажеш тезата си.

                Изобщо, спирам да споря с теб, подобни глупости ме изкарват много рязко извън нерви, а по-принцип се опитвам да съм доброжелателен след като не тръгна комуникацията ни както трябва (за което и аз имам вина).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Така е, тук обаче изобщо не говорим за феминизъм и за джендърство. Това са явления на 21 век. Тук сме спрели някъде около 18 век и търсим отговори дали жените имат право на образование, дали са по-тъпи от мъжете и дали трябва да се използват за инкубатори (щото за друго не стават).
                  1.Жените доказано са по-тъпи от мъжете. Което не означава, че това е нещо лошо.То и българите са по-тъпи от корейците, но това не означава, че смятам корейците за по-стойностни от българите.
                  2.Жените имат право да се образоват колкото искат, въпросът е,че животът им е пълноценен само като родят деца.
                  3.Природата е създала жената да бъде майка, не учен или мениджър.
                  А това,че наричаш жените майки инкубатори е неуважение към всички твои предци жени. Щото ако не бяха"инкубатори"и теб нямаше да те има.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                    Тука си много прав. Има и едно друго нещо, бонус към това което си казал. Жените, които са наистина конкуренция на мъжете, често имат и мъжки начин на мислене и поведение. Следователно дори да са красиви, много бързо се губи мъжкият интерес.
                    Охо, великото ИТ се обади. Какво сега, някоя по-умна мацка от теб те измести или ти стана шефка ли? Ами свиквай.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Надявам се да спреш до "предпочитам" и да ги оставиш само да вземат своите решения какви да бъдат, какво да учат, кога да раждат и пр.

                      И да благодарим все пак на бащата на Мария Кюри, който дори преди 150 години е мислел по-съвременно от теб - иначе нямаше да имаме рентгенови апарати, нито атомни централи.
                      Естествено, че ще им оставя те да си направят избора.Въпросът е, че няма да имам големи изисквания да правят професионална кариера. Ако направят такава ще държа да я съчетаят със семейство и деца.
                      А ако зависи от мен бих предпочел децата ми да ме дарят с внуци вместо да останат бездетни и да правят велики открития .Изобщо не ми дреме за това. Искам внуци.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение


                        А аз ще допълня като баща на две дъщери,че в такъв случай е още по-голяма загуба да се хвърлят пари ца скъпо обучение на момичета.Първо момичетата нямат толкова акъл като момчетата,второ дълго обучение и правене на кариера може да доведе до това да си останат стари моми,което е най-лошият вариант. Затова ще държа най-вече да научат английски език на добро ниво и някакво формално образование. А като искат висок стандарт на живот да си търсят подходящ реализиран мъж.
                        Тука си много прав. Има и едно друго нещо, бонус към това което си казал. Жените, които са наистина конкуренция на мъжете, често имат и мъжки начин на мислене и поведение. Следователно дори да са красиви, много бързо се губи мъжкият интерес.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          тоз феминистко джендерастки век унищожи (минало бешело) т.нар. западна циливилизация. А са минали само 22 години. След 50г няма да има и помен не спомен, ще я търсят както българите си търсим документираната 8000 годишна история
                          Така е, тук обаче изобщо не говорим за феминизъм и за джендърство. Това са явления на 21 век. Тук сме спрели някъде около 18 век и търсим отговори дали жените имат право на образование, дали са по-тъпи от мъжете и дали трябва да се използват за инкубатори (щото за друго не стават).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Наблюденията ми са,че жени,които правят кариера често остават бездетни.Предпочитам дъщерите ми да ме дарят с внуци, отколкото да са"реализирани"професионално и да гледат кучета и котки вместо деца.Жената не се ли омъжи и няма ли деца живота й е провален.
                            Така че няма да имам претенции за някаква блестяща кариера, естествено ще държа да имат знания,но които аз ще им преподам.
                            Надявам се да спреш до "предпочитам" и да ги оставиш само да вземат своите решения какви да бъдат, какво да учат, кога да раждат и пр.

                            И да благодарим все пак на бащата на Мария Кюри, който дори преди 150 години е мислел по-съвременно от теб - иначе нямаше да имаме рентгенови апарати, нито атомни централи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Миро, ти сериозно ли? Уж мразиш циганите, арабите и пр., а мисленето ти е...В кой век живееш? В кой континент? Сори, не искам да се заяждам с теб, но това е....Думи нямам.
                              тоз феминистко джендерастки век унищожи (минало бешело) т.нар. западна циливилизация. А са минали само 22 години. След 50г няма да има и помен не спомен, ще я търсят както българите си търсим документираната 8000 годишна история
                              Last edited by bota156; 12.07.2023, 18:31.
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Миро, ти сериозно ли? Уж мразиш циганите, арабите и пр., а мисленето ти е...В кой век живееш? В кой континент? Сори, не искам да се заяждам с теб, но това е....Думи нямам.
                                Наблюденията ми са,че жени,които правят кариера често остават бездетни.Предпочитам дъщерите ми да ме дарят с внуци, отколкото да са"реализирани"професионално и да гледат кучета и котки вместо деца.Жената не се ли омъжи и няма ли деца живота й е провален.
                                Така че няма да имам претенции за някаква блестяща кариера, естествено ще държа да имат знания,но които аз ще им преподам.

                                Коментар

                                Working...
                                X