IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Имах предвид, че Ив Макс си решава някои неща, като кой какъв е и той самият защо е успешен, дори и кои са критериите за успех, по начина по който му е изгодно за начесване на Егото

    Не че всеки от нас не си намира свои подобни обяснения


    Е естествено. Всеки прави абсолютно същото. Но едни го правят със самочувствие, а други със срам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

      и аз чаках самолет))
      Понеже всички могат да четат (щом пишат), следва че всички са разбрали, че чакаш самолет. Но кое е интересното ? Може би съвпадението. Всички чакат някакъв самолет. )))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Имах предвид, че Ив Макс си решава някои неща, като кой какъв е и той самият защо е успешен, дори и кои са критериите за успех, по начина по който му е изгодно за начесване на Егото

        Не че всеки от нас не си намира свои подобни обяснения

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Fake it till you make it ТЕD толка на тази тема мисля че бе най-популярния в историята.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

          Вярно е това в което повярваш ! Тоест - дадеш шанс да се случи! Или пък не . За това за различните хора, истината е различна, макар да е една. Дава се толкова, колкото можеш да понесеш Да кажем

          Да ти споделя, че много ме дразниш Сигурно и аз така. Ама какво да се прави ?! Човещинка!
          )))

          Мен ме дразни само Мъней. )))

          ПС: е как ще пък да е една истината?

          А това че истината е това в което вярваш...бях го казал преди..така че съм напълно съгласен...)) Пък аз съм го казал щото го чух от един известен психолог.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
            Ender, точно ти ще се справиш и без готови решения Давай смело
            ESFJ. По-смело от това, не мога.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              интересно.!? Кое ?!
              и аз чаках самолет))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                Корелации и регресии, основата на автоматичното инвестиране. А 2009 AI на борсата бе още екзотика. Смятай какво ще стане при следващия мечи пазар, когато сега сигурно 90% от оборота става през алгоритми, в които основна тежест имат пак същите корелации и регресии, леко модифицирани предполагам за периоди на ниска волатилност, което още повече ще прецака нещата.
                99%

                И за ква емоция говорехме?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  1. Отзад напред - За писателя - Няма точно "писател", по-близкото е "преводач"
                  2. "сътворим" - действие на колективен разум!!
                  Повече обяснения, ако признаеш как се породи у теб идеята за въпроса, бидейки неверващ )) Някой ти го подсказа. подхвърли или сам стигна до него !? (понеже имам някои съмнения, та да попитам)
                  отзад напред

                  1.Предния ми коментар за създаването на библията към Мъней го породи.
                  2. кой ти каза че съм невярващ? Ако нерелигиозен означава невярващ...за теб...не знам.
                  3.Действие на колективен разум... е добро обяснение...ама не се връзва с Библията или религията.
                  4.Преводач казваш ...от БОГ ли? Всъщност петокнижието е създадено от евреите...дали точно Моисей..или някой си друг евреин който е установил силна нужда да обедини еврейския народ около някаква идея. И съвсем естественно света почва със създаването на Божия Народ на Израил . Създадено от хора....които са имали мотив...желание...възможност и силна нужда...от подобна творба. Интересно е как хората забравят/незнаят...и приемат за даденост толкова много неща....които са сякаш общественно неоспорими. Чуе ли някой за Библията я асоциира с БОГ. Защо? Кой си е задавал въпроса защо е написана Библията ..от кого е написана библията и какъв е резултата от написването на библията?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Така е...това го знам...ако се поровиш наш кви обяснения ще намериш...но не ща сега да коментирам всичките дето са се изказали по въпроса...

                    Той и Исус казва веднъж в новия завет...като го питат как да видят БОГ ...Йоан май беше дет го пита..и той вика...що питаш...нали ме виждаш мен?
                    И после на друго място казва...че не можеш да видиш лицето на БОГ...

                    Последно кое е вярно?
                    Вярно е това в което повярваш ! Тоест - дадеш шанс да се случи! Или пък не . За това за различните хора, истината е различна, макар да е една. Дава се толкова, колкото можеш да понесеш Да кажем

                    Да ти споделя, че много ме дразниш Сигурно и аз така. Ама какво да се прави ?! Човещинка!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                      Колко интересно...и аз
                      интересно.!? Кое ?!
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Е то тогава нямаше нищо кой знае какво скрито. В момента в който през конгреса мина плана за спасяване на банките и бе дъното - финансовата система бе спасена. Аз отидох до банката преведох си кеша в брокера и станах 100% в акции . Но паниката на овцете продължи още месеци наред. На човек не му трябваше никакво особено знание - само разбиране защо нещата се сриваха до тогава - което бе общо достъпно. И здрави нерви, което се оказа че на ама адски много хора им бе проблема.
                        ок. Тогава е било за тогава. Използвал си момента....евала. Богат се става изведнъж. Пазара тогва е бил по различен от сега.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Ако става дума за снощните ми писанията просто чаках самолет и убивах времето
                          Колко интересно...и аз

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                            Прочетох едно християнско богословско тълкувание - да, наистина се има предвид бог-отец и бог-син (Христос) в обяснението; освен това казват, че, понеже бог пристъпил към създаването на най-великото си творение - човека - е описано как той се е замислил и размишлявал сам със себе си.
                            Василий Велики, само че е на руски: http://bible.optina.ru/old:gen:01:26

                            Но това е ретроспективно обяснение, защото стъпва на Новия завет, за да обясни Ветхия. Евреите би трябвало да имат друго обяснение; питай Мъни.
                            Така е...това го знам...ако се поровиш наш кви обяснения ще намериш...но не ща сега да коментирам всичките дето са се изказали по въпроса...

                            Той и Исус казва веднъж в новия завет...като го питат как да видят БОГ ...Йоан май беше дет го пита..и той вика...що питаш...нали ме виждаш мен?
                            И после на друго място казва...че не можеш да видиш лицето на БОГ...

                            Последно кое е вярно?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Всъщност беше много лесно да инвестираш 2009-та. Всички инвестирали тогава, умножиха кой по 5, кой по 3. Нямаше значение в какво точно инвестираш, стига да няма опасност да фалира. Рено бяха на П/Е 2,5 и то при положение, че тази печалба я правеха само от продажба на резервни части. Как може да стане по-зле от това? А Форд като паднаха от 20 на 1, беше без никаква конкретна причина. Даже бяха изкарали някакъв хибрит дето правеше рекорди в продажбите. Незнайно защо инвеститорите решиха, че щом ГМ имат проблеми, то логиката е че и форд ще има проблеми и ги разпродадоха. Та да се инвестира беше лесно, но ако имаш КЕШ. Трудното беше да си запазил кеша в еуфорията преди това. При мен си беше до голяма степен късмет. Ама то така или иначе всичко в тоя живот си е късмет.
                              Корелации и регресии, основата на автоматичното инвестиране. А 2009 AI на борсата бе още екзотика. Смятай какво ще стане при следващия мечи пазар, когато сега сигурно 90% от оборота става през алгоритми, в които основна тежест имат пак същите корелации и регресии, леко модифицирани предполагам за периоди на ниска волатилност, което още повече ще прецака нещата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                                Аз го знаех. И други любопитни неща има. А това някои го тълкуват, като " мъж и жена ги създаде " . Даже мисля, че в по -стари издания си го и пише. Ама не ми се рови сега. Още няма, като моят тип?! Какво ли значи това? Самотна, асоциална, уникална ... Желаещи да ме профилират? Сложат в рамка? Да се почувствам част от тълпата? Ще ми е интересно
                                и други ли? )) То всичко е любопитно.....))) Толкова са много че...въпроси да искаш на тема библия....

                                Коментар

                                Working...
                                X