IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Опитах си да си представя ситуацията: Слънцето свети ЗАД ГЪРБА МИ, а центърът на дъгата, ПРЕМИНАВА (т.е., това е ТОЧКА, КОЯТО СЕ ДВИЖИ?) ПРЕЗ линията (забележете!) СЛЪНЦЕ-НАШИ ОЧИ-ЦЕНТЪР НА ДЪГАТА. Вярно ли разбирам тогава, че, ВИНАГИ, точката хем се движи ПРЕЗ правата, хем винаги е на правата? Не е лимтова "ПО прават" или "по направление"?

    А, историята с многото дъги, се свързва с т.нар."хАло" или "множествено Слънце", което е доста по-рядко и не по-малко красиво. Само в зимно време съм виждал, Чудно е.
    Вместо да философстваш и да плещиш измислици, извади маркуча, излез пред гаража, и пробвай на практика наученото. Със сигурност ще зарадваш децата на улицата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Нали знаеш, че дъгата всъщност не съществува? Тя е само една илюзия в твоите очи. Ако някой друг до тебе също види дъга, то това е друга дъга, а не твоята, която се намира на друго място и има друга конфигурация.

      Само информативно, за който не знае:
      Дъгата се формира при строго определени условия и съществува само в очите на този, който я гледа. Лошата новина е, че тя не съществива в действителност. Има обаче и добра новина - след като познаваме условията, които предизвикват появата на дъга, ние винаги можем да си я създадем самички по собствено желание когато си поискаме и колкото пъти си искаме.

      Какво трябва да направим, за да създадем дъга за собствените си очи?
      1. Заставаме с гръб към слънцето или с гръб към силен точков източник на светлина, ако искаме нощна дъга
      2. С маркуч или с някаква разпръсквачка създаваме ситни водни капчици пред нас
      3. Веднага се появява дъга, като центъра на дъката преминава през линията слънце-наши очи-център на дъгата
      4. Ако някой стои до нас, то той вижда друга дъга, на друго място с друг център, защото линията слънце-очи-център на дъгата при него е друга

      Всеки път, когато някъде пред вас вали дъжд, а слънцето е зад вас, то вие виждате дъга с център указаната вече линия. Интересен ефект се получава, ако зад главата ви има повече от един ярък точков източник на светлина. Тогава едновременно ще видите две или дори повече дъги. В интернет наистина има снимки с по 2 или 3 дъги, но интересното не са самите дъги, а това какво е светело зад фотоапарата, защото именно то е създало илюзията за много дъги.

      ПП: Всъщност центъра на дъгата не е точно по линията, която ви казах. Има някакъв ъгъл, който обаче се смята трудно, и над който условията за дъга вече не са изпълнени. За повече информация:
      https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%8A%D0%B3%D0%B0

      Иначе най-голямият кеф за един родител е на двора пред къщата да създаде дъга за малките си деца, от която те изпадат във възторг. Правил съм го много пъти, направете го и вие.
      Опитах си да си представя ситуацията: Слънцето свети ЗАД ГЪРБА МИ, а центърът на дъгата, ПРЕМИНАВА (т.е., това е ТОЧКА, КОЯТО СЕ ДВИЖИ?) ПРЕЗ линията (забележете!) СЛЪНЦЕ-НАШИ ОЧИ-ЦЕНТЪР НА ДЪГАТА. Вярно ли разбирам тогава, че, ВИНАГИ, точката хем се движи ПРЕЗ правата, хем винаги е на правата? Не е лимтова "ПО прават" или "по направление"?

      А, историята с многото дъги, се свързва с т.нар."хАло" или "множествено Слънце", което е доста по-рядко и не по-малко красиво. Само в зимно време съм виждал, Чудно е.
      Last edited by Pyramid; 10.05.2020, 20:02.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

        Матеев,понякога с тоя твой прагматизъм и научен поглед над всичко,убиваш всичко детско в мен.....
        Случва ми се, нерядко да му набучвам лайкове, (особено когато се води по научния поглед, а и защото с тая чудатост може да предизвика при унучетата интерес и любов към науката ;p) Изчаквам и да даде решението на задачата-закачата в темата за главоблъсканиците (забравих й името на темата ) - игрословицата за сумата от букви и числа 7*SEVEN=FORTY9. Мисля нямаше решение ако буквата "О" е нула, доколкото помня в анализа(защото имах и такова съмнеие ). В замяна, може да предложа по-добро от дираковото решение на задачата за рибите. Може и да пусна друга, икономическа задачка-закачка, но напоследък се улавям, че май забравям и темите и задачите не е препоръка
        Last edited by precakanoto; 10.05.2020, 19:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Нали знаеш, че дъгата всъщност не съществува? Тя е само една илюзия в твоите очи. Ако някой друг до тебе също види дъга, то това е друга дъга, а не твоята, която се намира на друго място и има друга конфигурация.

          Само информативно, за който не знае:
          Дъгата се формира при строго определени условия и съществува само в очите на този, който я гледа. Лошата новина е, че тя не съществива в действителност. Има обаче и добра новина - след като познаваме условията, които предизвикват появата на дъга, ние винаги можем да си я създадем самички по собствено желание когато си поискаме и колкото пъти си искаме.

          Какво трябва да направим, за да създадем дъга за собствените си очи?
          1. Заставаме с гръб към слънцето или с гръб към силен точков източник на светлина, ако искаме нощна дъга
          2. С маркуч или с някаква разпръсквачка създаваме ситни водни капчици пред нас
          3. Веднага се появява дъга, като центъра на дъката преминава през линията слънце-наши очи-център на дъгата
          4. Ако някой стои до нас, то той вижда друга дъга, на друго място с друг център, защото линията слънце-очи-център на дъгата при него е друга

          Всеки път, когато някъде пред вас вали дъжд, а слънцето е зад вас, то вие виждате дъга с център указаната вече линия. Интересен ефект се получава, ако зад главата ви има повече от един ярък точков източник на светлина. Тогава едновременно ще видите две или дори повече дъги. В интернет наистина има снимки с по 2 или 3 дъги, но интересното не са самите дъги, а това какво е светело зад фотоапарата, защото именно то е създало илюзията за много дъги.

          ПП: Всъщност центъра на дъгата не е точно по линията, която ви казах. Има някакъв ъгъл, който обаче се смята трудно, и над който условията за дъга вече не са изпълнени. За повече информация:
          https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%8A%D0%B3%D0%B0

          Иначе най-голямият кеф за един родител е на двора пред къщата да създаде дъга за малките си деца, от която те изпадат във възторг. Правил съм го много пъти, направете го и вие.
          Матеев,понякога с тоя твой прагматизъм и научен поглед над всичко,убиваш всичко детско в мен.....

          Коментар


          • Click image for larger version

Name:	2020-05-10 16.37.11.jpg
Views:	1
Size:	4.2 КБ
ID:	3595976
            И малко фауна

            Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
            За проявяващите интерес - малко снимки от Витоша:

            Боянският водопад:




            В основата на водопада се образува красива дъга:




            Зелената в тоя сезон планина Люлин, от нивото на Копитото, с най-високият си връх - Дупевица... Това име е малко смущаващо, но мисля, че е създадено от жена! Ако мъж беше "кръстник", би използвал нещо по-поетично...




            В планината, в тоя сезон - със сигурност човек може да намери едно доста полезно растение: левурда /див чесън/:

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
              В основата на водопада се образува красива дъга:

              .....
              Нали знаеш, че дъгата всъщност не съществува? Тя е само една илюзия в твоите очи. Ако някой друг до тебе също види дъга, то това е друга дъга, а не твоята, която се намира на друго място и има друга конфигурация.

              Само информативно, за който не знае:
              Дъгата се формира при строго определени условия и съществува само в очите на този, който я гледа. Лошата новина е, че тя не съществува в действителност. Има обаче и добра новина - след като познаваме условията, които предизвикват появата на дъга, ние винаги можем да си я създадем самички по собствено желание когато си поискаме и колкото пъти си искаме.

              Какво трябва да направим, за да създадем дъга за собствените си очи?
              1. Заставаме с гръб към слънцето или с гръб към силен точков източник на светлина, ако искаме нощна дъга
              2. С маркуч или с някаква разпръсквачка създаваме ситни водни капчици пред нас
              3. Веднага се появява дъга, като центъра на дъгата преминава през линията слънце-наши очи-център на дъгата
              4. Ако някой стои до нас, то той вижда друга дъга, на друго място с друг център, защото линията слънце-очи-център на дъгата при него е друга

              Всеки път, когато някъде пред вас вали дъжд, а слънцето е зад вас, то вие виждате дъга с център указаната вече линия. Интересен ефект се получава, ако зад главата ви има повече от един ярък точков източник на светлина. Тогава едновременно ще видите две или дори повече дъги. В интернет наистина има снимки с по 2 или 3 дъги, но интересното не са самите дъги, а това какво е светело зад фотоапарата, защото именно то е създало илюзията за много дъги.

              ПП: Всъщност центъра на дъгата не е точно по линията, която ви казах. Има някакъв ъгъл, който обаче се смята трудно, и над който условията за дъга вече не са изпълнени. За повече информация:
              https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%8A%D0%B3%D0%B0

              Иначе най-големият кеф за един родител е на двора пред къщата да създаде дъга за малките си деца, от която те изпадат във възторг. Правил съм го много пъти, направете го и вие.
              Last edited by Mateev; 10.05.2020, 21:32.

              Коментар


              • За проявяващите интерес - малко снимки от Витоша:

                Боянският водопад:




                В основата на водопада се образува красива дъга:




                Зелената в тоя сезон планина Люлин, от нивото на Копитото, с най-високият си връх - Дупевица... Това име е малко смущаващо, но мисля, че е създадено от жена! Ако мъж беше "кръстник", би използвал нещо по-поетично...




                В планината, в тоя сезон - със сигурност човек може да намери едно доста полезно растение: левурда /див чесън/:

                Коментар


                • Аха.
                  Ив_Макс, начинателят на темата, е пичага. Случайно бях с него в един пиано-бар.
                  Некой да го помни?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                    Не бе, не си размахвам ерудицията. Просто съм чувствителен на темата. Да се мешат атиняни и спартанци е все едно да поставяш под общ знаменател retro69 и Kiro или Алонсо и Грую, само защото пишат в един форум...



                    Не че нещо, ма повечето гъркини не биха си побрали дупето в извора

                    Сега ще завалят поканите за по-обстойни описания...

                    Е, ето тук ти давамЕ евалла - опитът трябва да се стимулира! Вече ще те гледам като малък бог! И от съседните теми трябва да поощрят опита и наблюдателността ти! /няма да те питаме за бройката/

                    .................................

                    В интерес на истината, долу дебитът на реката е голям, а площта на "извора", където Афродита се е плацикала - е около 10-на метра х 5...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                      ПАК СИ ПРАВ! Малка, но съществена подробност!

                      Оффф, с хора като теб - няма КАК да блесна!
                      Не бе, не си размахвам ерудицията. Просто съм чувствителен на темата. Да се мешат атиняни и спартанци е все едно да поставяш под общ знаменател retro69 и Kiro или Алонсо и Грую, само защото пишат в един форум...

                      Налях шише вода от Извора на Афродита!
                      Сега, обаче, хубаво беше, отвън, където е басейнчето, в прохладата - да пуснат една гъркиня..., разбира се, че нямаше да се формализирам сЯ, па и как да съм сигурен, дали е точно атинянка???... Всяка може да мине за Афродита..., достатъчно е да си плиска дупето и веднага бих я разпознал - Афродита, родена от пяната... Не сме максималисти, но търсим до край логиката в събитията...
                      Не че нещо, ма повечето гъркини не биха си побрали дупето в извора

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        На атиняните. За останалите елини може да се спори.

                        ПАК СИ ПРАВ! Малка, но съществена подробност!

                        Оффф, с хора като теб - няма КАК да блесна!

                        Обаче, не ми вярват! Едни колеги... /бивши/... Налях шише вода от Извора на Афродита! Свещ се пали на входа на тунела! Що народ съм изчакал, с по две-три туби пълнят... Монахините... , че дори двама японци застанаха и те до нас - абе видяха опашката и хоп - и те, барабар Петко - с мъжете!...

                        Сега, обаче, хубаво беше, отвън, където е басейнчето, в прохладата - да пуснат една гъркиня..., разбира се, че нямаше да се формализирам сЯ, па и как да съм сигурен, дали е точно атинянка???... Всяка може да мине за Афродита..., достатъчно е да си плиска дупето и веднага бих я разпознал - Афродита, родена от пяната... Не сме максималисти, но търсим до край логиката в събитията...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                          Не могат да им се оспорят инициативността и изобретателността на гърците...
                          На атиняните. За останалите елини може да се спори.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Има и един друг фактор готина си е държавата. Да кажем, че жените цъфтим. Слънце, въздух и морска пяна ...

                            ........ А мацката май нарочно го е направила.


                            ... пълна аналогия с Афродита, някои превеждат Афродита, като "родена от морската пяна"...

                            ... други познават Афродита Калипигос, което се превеждаЛО, като "Афродита, с красивото дупе!" /няма как да се оспорва подобен факт!/...




                            Не могат да им се оспорят инициативността и изобретателността на гърците... Легендите "оживяват" в днешни дни...

                            Виждаш Олимп..., горе много добре се вижда "тронът на Зевс"..., Следва легендата, която описва Афродита, с красотата ѝ, почитана от всички съсловия... Та, гуляят цяла нощ горе, на Олимп - боговете... Сутринта Афродита слиза от планината... В една много красива, прохладна местност се вие реката Темпи... Там е съграден комплекс - атракция: Изворите на Афродита... Тук красивата богиня, родена от морската пяна - се изкъпвала от поредния запой с боговете на Олимп и - О ЧУДО!!!

                            Чудо, над чудесата! Всеки път красивата богиня Афродита излизала от водите на извора отново непорочна!

                            И там - желаещите - минават през един постоянно стесняващ се тунел, към края на който може да се върви само с "патешки" ход - и от ИЗВОРА могат да си напълнят водата, която се смята, че носи здраве..., а оттам наливат водичка и монахините...

                            Така гърците развиват една своя индустрия... Виждаме, че испанците/испанките - не падатЕ по-долу...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Виждаш ли като не се поставят още едни три точки на правилното място как и човек могат да обесят
                              Аз затуй му викам на един форумен герой да бди над пунктуацията ...

                              Ще приемем твърдението, защото е изказано убедено и звучи някак невинно...

                              Поне в България си го знаем: това е чисто женски трик - всички тук ще го потвърдят!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                                Заради кое, кое? Това изречение не го разбрах /нещо си пропуснала/: "заради едното е...на път"...
                                Виждаш ли като не се поставят още едни три точки на правилното място как и човек могат да обесят
                                Аз затуй му викам на един форумен герой да бди над пунктуацията ...

                                Коментар

                                Working...
                                X