IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
    Събудих се усмихнат, в страхотно върхово настроение, одялах едно кафе, ся пия второто за деня и рекох да погледна тази тема, че тук не съм писал май. И кво да видя пак за трактористи е писал колегата, ей, тия трактористи се в главата ви, бе. И ми хрумна страхотна идея - да основа политическа партия на Трактористите Разбира се, аз като главен Тракторист ще бъда вашия Лидер и политически водач. Майтап, майтап ама нещо наистина почвам да се замислям за тази готина идея. Пък и е по темата за Успеха. Как един прост тракторист с килийно образование може да основе партия и да поведе тази изстрадала държава към светли бъднини и прогрес Честно в момента със сълзи се смея
    Ако поданиците на държавата си изберат тракторист за лидер, значи си заслужават участа, която сами са си я избрали.

    Иначе моето мнение е, че няма значение кой ще ни управлява. Умен или прост, добър или лош, когато отиде там във власта, самата власт ще го развали, и ще стане същия дол дренки като всички останали.

    Коментар


    • Събудих се усмихнат, в страхотно върхово настроение, одялах едно кафе, ся пия второто за деня и рекох да погледна тази тема, че тук не съм писал май. И кво да видя пак за трактористи е писал колегата, ей, тия трактористи се в главата ви, бе. И ми хрумна страхотна идея - да основа политическа партия на Трактористите Разбира се, аз като главен Тракторист ще бъда вашия Лидер и политически водач. Майтап, майтап ама нещо наистина почвам да се замислям за тази готина идея. Пък и е по темата за Успеха. Как един прост тракторист с килийно образование може да основе партия и да поведе тази изстрадала държава към светли бъднини и прогрес Честно в момента със сълзи се смея

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Успех и попътен вятър, друже! И най-вече здраве!

        Благодаря, подобни пожелания и на теб!



        ...........................................

        Трябваше да довърша нещо започнато... Разгоряха се едни страсти, па аз съм и скорпион..., елементарен и ... брутален..., а и унищожавам всичко, след мен..., трия..., след мен и потоп... )

        Всъщност –думата ми не е за скорпионите..., а – за какво? Щом не е за скорпионите, ще е за Трактористите... /с главна буква/..., абе, не, Ве – каква главна буква ме е патила и мене..., това, ние СМЕ най-елементарните хора – едни трактористи..., ама – като казвам „елементарни” – нали имам предвид – обикновени? Да де, нещо такова! Дали изобщо СМЕ хора?

        Ама, инвестиционен форум... Е, аз инвеститор не съм... Имам нещо там, ама не съм инвеститор... Инвеститорът-бедняк /перефраза - да не споменавам други грешни думички/... Е, кВо съм тогава? Тракторист? Да – и това... Девалвация на ценности... Е, кВо, па? Упреци приемам всякакви, с необходимата критична насоченост...

        .................................................


        В интерес на истината... Има нещо /и то НЕ Е едно!/, ама – наистина много готино, което е част от живота на трактористите /които, разбира се – имат очите да го видят/...

        Значи: още в началото на работата на полето, когато трактористът набелязва ориентирите си, за да направи първата /права/ бразда – няма да обяснявам защо това е много необходимо..., но е необходимо!... и – още – заработвайки двигателят /той не е спирал, разбира се!/ – едни много готини приятели, благодарение на чудесния си слух – започват да „пикират” от въздуха...

        Тия приятели са щъркелите. Страхотно умни птици. И хитри! Готини са! Защо идват ли? Ясно е: защото знаят, че чуят ли специфичното бумтене на двигателя – съвсем скоро започва..., кое? ..., „банкетът”, разбира се... банкет - вакханалия...

        Обръщайки земята, с поредните /правилно направени/ бразди – от горната страна излизат и едни червеи... Очевидно са най-вкусната /бърза!/ закуска за щъркела... Тази „закуска” – разбира се е подвижна и трябва да се пипа чевръсто, с точен удар на клюна,с два удара..., след което, с две-три движения – да се вкара в хранопровода...

        Защо са хитри щъркелите /готините приятелчета/? Понякога крачат след плуговете /прикачната техника/..., но понякога вървят пред трактора, инспектирайки предходната бразда /няма да обяснявам механизъма на орането/... И – гаргите му, с гарги ..., големи мързели са..., ама са готини – и защо да са мързели, ако – както всичко живо същество в природата – просто се опитват с най-малко труд да получат най-големи облаги... И – гледам го отпред, подтичва..., гадът мизерен..., ама е видял червея..., тлъст..., КлъЗ... Ахаааа – пред трактора... и зная, че ще отскочи в последния момент..., защото той не отлита, мързелът му, с мързел..., а само отскача..., ама е толкова умен и хитър, че си прави бъзици с мен... Стои до последно пред трактора, защото ЗНАЕ, че след малко ще отнема газта... Гад мизерна! )) Зная, че са много пъргави, но се бъзика с мен и, отскочил вече встрани – ме гледа най-нахално...

        Може да не е възпитателно, ама... Както ме гледа – нахално-иронично – аз си му правя едни жестове, от които възпитаните дами биха се изчервили... , а какви неща чуват ушите му... Тракторист, бе, в истинския смисъл на думата!

        Съвременната прикачна техника си има доста хидравлика, а плуговете се наричат обръщателни... /част от технологията/, а в края на реда се прави необходимото завиване и обръщане на плуговете в движение, за да се получи новата бразда... /да не влизаме в подробности..., инвестиционен форум е, все пак... Именно, завивайки, при започвайки новата бразда – щъркелите, нетърпеливо очакват завръщането на трактора, за да почнат да ми ... пречат..., но пък изглежда тия бъзици ми харесват, а и те го знаят добре, умни са, повече от всеки... тракторист... )

        Една снимка, с която илюстрирам радостното оживление, в очакване от страна на щъркелите – да им се завърна, за да ми покажат какъв бъзик са ми измислили, но те - дори са и сигурни, че ще се върна, а няма просто да ги прецакам, насред закуската... ))

        Трактористите..., изобщо не сме такива /когато сме трактористи/..., но аз се кефя...

        Важно е, всичко в тоя живот да ни доставя удоволствие, иначе той е без/с/мислен!

        Благодаря на хората наоколо за онова, което са ми дали от себе си, па – било то и една хубава дума, или дори – само една усмивка!

        Бъдете здрави и щастливи!



        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          Кобилкина би казала, че вината не у този, който е създал тема/персонаж с цел лично, перверзно забавление, а в тези които са налапали стръвта, допускайки "Криси" в мокрите си сънища. Макар темата да тръгна в крива посока, не всичко е загубено и все още може да се извлече полза от нея. Всеки може да направи анализ за себе си - какъв е гапа, който персонализираната фикция е запълнила и на какво се дължи празното място на което тя е успяла да се намести. Нещо повече - какво е необходимо да се случи за да изчезне тази празнина в реалния свят? Та нека да потърсим и нещо положително в ситуацията.

          Всичко това, разбира се, биха били разсъждения на Кобилкина, с които отказвам да имам нещо общо...
          Предлагам да пренесем част от дискусията тук. Сред мотивите за участие в темата, забелязах доста различни причини:

          1. Точене на лиги.
          2. Желание да се помогне на момчетата/момичетата на база личен жизнен опит.
          3. Черпене на опит в отношенията между половете от по-зрели участници.
          4. Защита на морални ценности. В това число на ценностите на обществото.
          5. Изразяване на мнение относно отношенията жени-мъже.
          6. Опит за намиране на собствената позиция в обществото и психоцентрична опорна точка.
          7. Защита на собствена морална позиция, разминаваща се с тази на социума.
          8. Опит за привличане на внимание, егоцентризъм и митомания.
          9. Чиста проба сеирджийство.
          10. Фетиш към моралното уродство.
          11. Професионален интерес.
          12. Обикновена тролня.

          Независимо от мотивите на участниците, смисъла на цитираното мнение е, че те могат да намерят израз в конкретни действия в реални живот, с което да донесат известна полза, вместо да бъдат материализирани под формата на форумно пишкомерство. Вярвам, че всеки може да бъде по-успешен, намирайки коструктивна реализация на подбудите си за участие в деструктивна тема.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bonboniada Разгледай мнение

            Красиви снимки! Отдалеч усетих ароматът на минзухарите!
            Извинявай за това, че не съм обърнал внимание на поста ти! Имаше някакви "страсти" по темите..., НО - още в началото ти казвам да обърнеш внимание на това, че на една от снимките ще видиш - до печката, в станцията на Черни връх ЕДНО МОМИЧЕНЦЕ... То беше около 9-10 годишно. Схващаш ли! В съседни теми хората как се вричат да възпитават децата си..., как - ще им забраняват разни неща..., ще ги ограничават...

            А тук - на Черни връх - таткото каза на момиченцето, че е време да тръгват и тя, КРАСАВИЦАТА - веднага скочи..., не казвам, че до печката ѝ е било зле!!! Ноооо - на другите снимки ще видиш ГОРЕ каква е обстановката: хаос, километри, преди върха! Имаш усещането, че си на друга планета... Но - срещаш ... хора..., С ДЕЦАТА СИ... и изобщо не се чудиш, дали тия хора имат проблем с възпитанието...

            ..............................................

            Древните римляни били изключителни любители на аромата на минзухара. Те дори изработват апарат, който излъчвал фина струя от аромата на цветето в помещението. Често използвали подобни приспособления по време на банкети и при посрещането на гости. Нещо повече: смятало се, че ароматът на минзухара вдъхновява любовта. /мнозина и днес вярват, че първите минзухари цъфват в полунощ на Свети Валентин/.

            Все пак, сините минзухари от снимката - цъфтят през март - април...

            Това цвете е забележително /според мен/ - със "силата" си... Пробива снега и просто разцъфва... )) Не му пука! Снимката е от около 1500 м.н.в. - от "Конярника", а там са едни от най-силните ветрове, които съм регистрирал. Маршрутите са дълги, площите са големи и почти няма какво да спре вятъра...

            Има една "пролука" между вр. "Седлото" /още - "Самара"/ и огромните канари, които са част от Черни връх... Това е на около километър от върха... Точно в тая околност се получава някакво течение и времето се обръща за минути... Добре, че има ориентири /жалони/, защото ... Както и да е!

            Благодаря за споделянето! Минзухарите са толкова нежни цветчета, а в същото време - с пробивността, силата и желанието да възвестят пролетта - нямат равни сред цветята!

            /последната снимка е направена същият ден - но с 300 метра по-малка надморска височина, под Черни връх/... )) И месец по-късно - хоп - минзухарите пробиват..., хиляди... ))




















            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


              Благодаря за признанието! За първи път ми се случва да изразят възхищение от..., от какво?..., може би насочвам обектива под подходящият ъгъл спрямо природните дадености... или - друго... /това е една аналогия, която сам си разбирам.../

              Имаме уникална природа! ...

              Малко не на място, но се хващам да мисля следното: ако не виждах тия красоти, ако не преодолявах трудности при зимните условия, как бих могъл да усетя изобщо, че живея? Лека!













              Красиви снимки! Отдалеч усетих ароматът на минзухарите!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Глупава жена е била таз съседка. Разкошни снимки. Мерси за които. Лека вечер.

                Благодаря за признанието! За първи път ми се случва да изразят възхищение от..., от какво?..., може би насочвам обектива под подходящият ъгъл спрямо природните дадености... или - друго... /това е една аналогия, която сам си разбирам.../

                Имаме уникална природа! ...

                Малко не на място, но се хващам да мисля следното: ако не виждах тия красоти, ако не преодолявах трудности при зимните условия, как бих могъл да усетя изобщо, че живея? Лека!














                Коментар


                • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                  Това е цветът! Нямам познания по вида на багрите...

                  Конкретно, за здравеца - винаги, когато се срещна с майка ми - тя не пропуска да ми разкаже един истински случай... До такава степен боготвори това цвете, та му предава свръх-възможности и сила... Разсадила е пред блока цветя и здравец и последният всяка година се разраства в прохладата...

                  Ако някой опита да унищожава здравеца - майка ми му разказва истинската история: преди години имахме съседи, с "комшулук" и често си гостувахме... Веднъж майка ми видяла съседката в двора и останала изумена /точното ѝ състояние/... Попитала я - какво прави в градината, със здравеца? Съседката скубела здравеца, продължила до край и всичко отнесла в контейнера... Майка ми отново ѝ казала, че не трябва да изхвърля здравеца, но повече нямало какво да направи...

                  И, сега - майка ми - прави аналогия с това, че до няколко дни - къщата им се... запали... /причината: забравена включена ютия/... Изгоря всичката дървения...

                  Не, за да тревожа народа разказвам това... Всеки вярва в нещо.

                  Живот и здраве да е!
                  Глупава жена е била таз съседка. Разкошни снимки. Мерси за които. Лека вечер.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Цикламено розово . Велико оцеляващо растение и първа утеха на емигранта, мирисът му тонизира и изкарва от депресии. Издръжливо на чужд климат и бавно конкистадорско. Еле даму мислят кварталните градинки какви планове имам за конкиста от моя балкон ...

                    Това е цветът! Нямам познания по вида на багрите...

                    Конкретно, за здравеца - винаги, когато се срещна с майка ми - тя не пропуска да ми разкаже един истински случай... До такава степен боготвори това цвете, та му предава свръх-възможности и сила... Разсадила е пред блока цветя и здравец и последният всяка година се разраства в прохладата...

                    Ако някой опита да унищожава здравеца - майка ми му разказва истинската история: преди години имахме съседи, с "комшулук" и често си гостувахме... Веднъж майка ми видяла съседката в двора и останала изумена /точното ѝ състояние/... Попитала я - какво прави в градината, със здравеца? Съседката скубела здравеца, продължила до край и всичко отнесла в контейнера... Майка ми отново ѝ казала, че не трябва да изхвърля здравеца, но повече нямало какво да направи...

                    И, сега - майка ми - прави аналогия с това, че до няколко дни - къщата им се... запали... /причината: забравена включена ютия/... Изгоря всичката дървения...

                    Не, за да тревожа народа разказвам това... Всеки вярва в нещо.

                    Живот и здраве да е!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                      Прескочи днес-утре-други ден там и дай снимка, моля.
                      Харесвам растението здравец.

                      Мисля, че на Витоша, поради по-голямата надморска височина /а и "до вчера" беше заснежено/ - е рано, за да цъфти здравеца, по-късно...

                      За сега мога да пусна снимки от преди 4-5-6... години:















                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                        Даже и тези, привличащи с миризмата си на развалено месо насекомите, за да ги изядат. Даже и те ни се струват красиви, повечето от тях.

                        Какво е красота?
                        Признавам, че не съм се сблъсквала с подобна флора.
                        Тази сутрин видях полски мак, който беше пробил, заедно с бурени, плочките край блока, в който живея.
                        Маковете са красиви. И обикновената лайкучка е красива.
                        Стрък овачрска торбичка на небесен фон си е направо дзен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

                          Всички цветя са красиви.
                          Даже и тези, привличащи с миризмата си на развалено месо насекомите, за да ги изядат. Даже и те ни се струват красиви, повечето от тях.

                          Какво е красота?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                            Красив е според мен.

                            Аромата обсъдих еротично по-долу.

                            Иначе, външно, цъфтящ или не, е хубав и лете, и зиме за окото ми.

                            Пъпъ. Ах, Лилиума... Кво да кажа? Прекрасно цвете като някои жени, прекрасни целия живот, а?.
                            Всички цветя са красиви.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

                              Дали здравецът е красив?
                              Тръпчивият му аромат ми е носталгичен, но такъв е и сладникавото ухание на лилиума, което, в летните вечери идваше на талази.
                              Красив е според мен.

                              Аромата обсъдих еротично по-долу.

                              Иначе външно, цъфтящ или не, е хубав и лете, и зиме за окото ми.

                              Пъпъ. Ах, Лилиума... Кво да кажа? Прекрасно цвете – като някои жени, прекрасни целия живот.
                              Last edited by 78-10; 12.05.2020, 16:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                                Не се стЪрпям да кажа, че това горе ми звучи съвсем еротично. (аз козелския тъпанар )

                                Интересно ми е за теб, жената, дали е само красиво, дали е просто красиво, или за едно и заедно двете?

                                Има ли противоречие?
                                Дали здравецът е красив?
                                Тръпчивият му аромат ми е носталгичен, но такъв е и сладникавото ухание на лилиума, което, в летните вечери идваше на талази.

                                Коментар

                                Working...
                                X