IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

    Знам - с нежни цикламено-лилави венчелистчета от чиято сърцевина, като пипалца стърчат нишките с тичинки. Стъблото - мъхесто и малко над накъдрените зелени листа. Помня аромата...на влага, тучност. Има здравец в родния ми дом.
    Не се стЪрпям да кажа, че това горе ми звучи съвсем еротично. (аз козелския тъпанар )

    Интересно ми е за теб, жената, дали е само красиво, дали е просто красиво, или за едно и заедно двете?

    Има ли противоречие?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
      Гледам, че здравецът в Софето цъфти.

      Знаете ли какъв е цветът на цвета му (без интернет, SVP)?

      Мисля да задам подобен въпрос в темата за жените.
      Знам - с нежни цикламено-лилави венчелистчета от чиято сърцевина, като пипалца стърчат нишките с тичинки. Стъблото - мъхесто и малко над накъдрените зелени листа. Помня аромата...на влага, тучност. Има здравец в родния ми дом.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


        На Витоша има едни големи плантации, разпространени около и върху големите камъни. Определям това място като природна икебана. Цъфти със синкаво-розови цветове, като преобладава розовото...
        Прескочи днес-утре-други ден там и дай снимка, моля.
        Харесвам растението здравец.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


          На Витоша има едни големи плантации, разпространени около и върху големите камъни. Определям това място като природна икебана. Цъфти със синкаво-розови цветове, като преобладава розовото...
          Цикламено розово . Велико оцеляващо растение и първа утеха на емигранта, мирисът му тонизира и изкарва от депресии. Издръжливо на чужд климат и бавно конкистадорско. Еле даму мислят кварталните градинки какви планове имам за конкиста от моя балкон ...
          Last edited by Selena; 12.05.2020, 15:33.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
            Гледам, че здравецът в Софето цъфти.

            Знаете ли какъв е цветът на цвета му (без интернет, SVP)?

            Мисля да задам подобен въпрос в темата за жените.

            На Витоша има едни големи плантации, разпространени около и върху големите камъни. Определям това място като природна икебана. Цъфти със синкаво-розови цветове, като преобладава розовото...

            Коментар


            • Някои знаем не само цвета и аромата, а и усещането при докосване . Както и употреби разни . При това аналогово

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Здравеца е идеален за омекотяване на твърди водки и миризливи ракии. Едно листенце в чашката и след десет минути пиете ..Белуга.. Тва май беше за кръчмата. Вероятно се използва и като илач. Който знае да сподели.
                Съвсем случайно го открих като реших да си направим .. мохито.. и си пиех питието в една кръчма и откъснах няколко листенца. от декорацията.
                Я! Май може да е така, благодаря за идеята!

                Не, че ми трябва водка "Белуга", но утре, на следващото посещение в кръчмата, по пътя ще откъсна едно листенце от здравец и ще поразбъркам с него водката.

                Баща ми мразеше органично миризмата на здравец, щото от малък я е усещал само на опела и погребения.

                Дофтурът-лъв тука ще ни каже, че здравецът е отровен в големи количества, но ние си го знаем, докторе-убиец.
                Ще умрем и без вашата лекарска смъртоносна помощ; нема да ми вземете и парите – що да ви плащам, за да ме убиете под вид на лекарско лекуване?
                Last edited by 78-10; 12.05.2020, 14:39.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                  Гледам, че здравецът в Софето цъфти.

                  Знаете ли какъв е цветът на цвета му (без интернет, SVP)?

                  Мисля да задам подобен въпрос в темата за жените.
                  Здравеца е идеален за омекотяване на твърди водки и миризливи ракии. Едно листенце в чашката и след десет минути пиете ..Белуга.. Тва май беше за кръчмата. Вероятно се използва и като илач. Който знае да сподели.
                  Съвсем случайно го открих като реших да си направим .. мохито.. и си пиех питието в една кръчма и откъснах няколко листенца. от декорацията.

                  Коментар


                  • Гледам, че здравецът в Софето цъфти.

                    Знаете ли какъв е цветът на цвета му (без интернет, SVP)?

                    Мисля да задам подобен въпрос в темата за жените.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                      Аха.
                      Ив_Макс, начинателят на темата, е пичага. Случайно бях с него в един пиано-бар.
                      Некой да го помни?
                      Не беше случайно , а се помни нещо , което го няма . Пък той си е тук

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Опитах си да си представя ситуацията: Слънцето свети ЗАД ГЪРБА МИ, а центърът на дъгата, ПРЕМИНАВА (т.е., това е ТОЧКА, КОЯТО СЕ ДВИЖИ?) ПРЕЗ линията (забележете!) СЛЪНЦЕ-НАШИ ОЧИ-ЦЕНТЪР НА ДЪГАТА. Вярно ли разбирам тогава, че, ВИНАГИ, точката хем се движи ПРЕЗ правата, хем винаги е на правата? Не е лимтова "ПО прават" или "по направление"?

                        А, историята с многото дъги, се свързва с т.нар."хАло" или "множествено Слънце", което е доста по-рядко и не по-малко красиво. Само в зимно време съм виждал, Чудно е.
                        Вместо да философстваш и да плещиш измислици, извади маркуча, излез пред гаража, и пробвай на практика наученото. Със сигурност ще зарадваш децата на улицата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Нали знаеш, че дъгата всъщност не съществува? Тя е само една илюзия в твоите очи. Ако някой друг до тебе също види дъга, то това е друга дъга, а не твоята, която се намира на друго място и има друга конфигурация.

                          Само информативно, за който не знае:
                          Дъгата се формира при строго определени условия и съществува само в очите на този, който я гледа. Лошата новина е, че тя не съществива в действителност. Има обаче и добра новина - след като познаваме условията, които предизвикват появата на дъга, ние винаги можем да си я създадем самички по собствено желание когато си поискаме и колкото пъти си искаме.

                          Какво трябва да направим, за да създадем дъга за собствените си очи?
                          1. Заставаме с гръб към слънцето или с гръб към силен точков източник на светлина, ако искаме нощна дъга
                          2. С маркуч или с някаква разпръсквачка създаваме ситни водни капчици пред нас
                          3. Веднага се появява дъга, като центъра на дъката преминава през линията слънце-наши очи-център на дъгата
                          4. Ако някой стои до нас, то той вижда друга дъга, на друго място с друг център, защото линията слънце-очи-център на дъгата при него е друга

                          Всеки път, когато някъде пред вас вали дъжд, а слънцето е зад вас, то вие виждате дъга с център указаната вече линия. Интересен ефект се получава, ако зад главата ви има повече от един ярък точков източник на светлина. Тогава едновременно ще видите две или дори повече дъги. В интернет наистина има снимки с по 2 или 3 дъги, но интересното не са самите дъги, а това какво е светело зад фотоапарата, защото именно то е създало илюзията за много дъги.

                          ПП: Всъщност центъра на дъгата не е точно по линията, която ви казах. Има някакъв ъгъл, който обаче се смята трудно, и над който условията за дъга вече не са изпълнени. За повече информация:
                          https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%8A%D0%B3%D0%B0

                          Иначе най-голямият кеф за един родител е на двора пред къщата да създаде дъга за малките си деца, от която те изпадат във възторг. Правил съм го много пъти, направете го и вие.
                          Опитах си да си представя ситуацията: Слънцето свети ЗАД ГЪРБА МИ, а центърът на дъгата, ПРЕМИНАВА (т.е., това е ТОЧКА, КОЯТО СЕ ДВИЖИ?) ПРЕЗ линията (забележете!) СЛЪНЦЕ-НАШИ ОЧИ-ЦЕНТЪР НА ДЪГАТА. Вярно ли разбирам тогава, че, ВИНАГИ, точката хем се движи ПРЕЗ правата, хем винаги е на правата? Не е лимтова "ПО прават" или "по направление"?

                          А, историята с многото дъги, се свързва с т.нар."хАло" или "множествено Слънце", което е доста по-рядко и не по-малко красиво. Само в зимно време съм виждал, Чудно е.
                          Last edited by Pyramid; 10.05.2020, 20:02.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Матеев,понякога с тоя твой прагматизъм и научен поглед над всичко,убиваш всичко детско в мен.....
                            Случва ми се, нерядко да му набучвам лайкове, (особено когато се води по научния поглед, а и защото с тая чудатост може да предизвика при унучетата интерес и любов към науката ;p) Изчаквам и да даде решението на задачата-закачата в темата за главоблъсканиците (забравих й името на темата ) - игрословицата за сумата от букви и числа 7*SEVEN=FORTY9. Мисля нямаше решение ако буквата "О" е нула, доколкото помня в анализа(защото имах и такова съмнеие ). В замяна, може да предложа по-добро от дираковото решение на задачата за рибите. Може и да пусна друга, икономическа задачка-закачка, но напоследък се улавям, че май забравям и темите и задачите не е препоръка
                            Last edited by precakanoto; 10.05.2020, 19:51.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Нали знаеш, че дъгата всъщност не съществува? Тя е само една илюзия в твоите очи. Ако някой друг до тебе също види дъга, то това е друга дъга, а не твоята, която се намира на друго място и има друга конфигурация.

                              Само информативно, за който не знае:
                              Дъгата се формира при строго определени условия и съществува само в очите на този, който я гледа. Лошата новина е, че тя не съществива в действителност. Има обаче и добра новина - след като познаваме условията, които предизвикват появата на дъга, ние винаги можем да си я създадем самички по собствено желание когато си поискаме и колкото пъти си искаме.

                              Какво трябва да направим, за да създадем дъга за собствените си очи?
                              1. Заставаме с гръб към слънцето или с гръб към силен точков източник на светлина, ако искаме нощна дъга
                              2. С маркуч или с някаква разпръсквачка създаваме ситни водни капчици пред нас
                              3. Веднага се появява дъга, като центъра на дъката преминава през линията слънце-наши очи-център на дъгата
                              4. Ако някой стои до нас, то той вижда друга дъга, на друго място с друг център, защото линията слънце-очи-център на дъгата при него е друга

                              Всеки път, когато някъде пред вас вали дъжд, а слънцето е зад вас, то вие виждате дъга с център указаната вече линия. Интересен ефект се получава, ако зад главата ви има повече от един ярък точков източник на светлина. Тогава едновременно ще видите две или дори повече дъги. В интернет наистина има снимки с по 2 или 3 дъги, но интересното не са самите дъги, а това какво е светело зад фотоапарата, защото именно то е създало илюзията за много дъги.

                              ПП: Всъщност центъра на дъгата не е точно по линията, която ви казах. Има някакъв ъгъл, който обаче се смята трудно, и над който условията за дъга вече не са изпълнени. За повече информация:
                              https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%8A%D0%B3%D0%B0

                              Иначе най-голямият кеф за един родител е на двора пред къщата да създаде дъга за малките си деца, от която те изпадат във възторг. Правил съм го много пъти, направете го и вие.
                              Матеев,понякога с тоя твой прагматизъм и научен поглед над всичко,убиваш всичко детско в мен.....

                              Коментар


                              • Click image for larger version

Name:	2020-05-10 16.37.11.jpg
Views:	1
Size:	4.2 КБ
ID:	3595976
                                И малко фауна

                                Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                                За проявяващите интерес - малко снимки от Витоша:

                                Боянският водопад:




                                В основата на водопада се образува красива дъга:




                                Зелената в тоя сезон планина Люлин, от нивото на Копитото, с най-високият си връх - Дупевица... Това име е малко смущаващо, но мисля, че е създадено от жена! Ако мъж беше "кръстник", би използвал нещо по-поетично...




                                В планината, в тоя сезон - със сигурност човек може да намери едно доста полезно растение: левурда /див чесън/:

                                Коментар

                                Working...
                                X