IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Това ако си го вземеш ще е в движение и след 50 години... Хем и цената му ще расте

    Същото важи и за Ролс Ройс


    Друго си е жигурката разбира се


    [ATTACH=CONFIG]n3442308[/ATTACH]



    Това си го купи ти ......само докат събереш стинките , мое да си веке пенЦионер ...а аз жигулката си я имах на 18 години ...

    Коментар


    • Това ако си го вземеш ще е в движение и след 50 години... Хем и цената му ще расте

      Същото важи и за Ролс Ройс


      Друго си е жигурката разбира се


      Click image for larger version

Name:	mclaren_570s-570gt_mclaren-570s_2018-1546621581984.jpg
Views:	1
Size:	38.3 КБ
ID:	3442308




      Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

      аз имам жигули произведено през 1975 година в движение с оригиналната си боя ... карам си го понякога за кеф......я да ми покажеш нещо дето днешната "демокрация" строи , да издържи повече от 10 години .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

        аз имам жигули произведено през 1975 година в движение с оригиналната си боя ... карам си го понякога за кеф......я да ми покажеш нещо дето днешната "демокрация" строи , да издържи повече от 10 години .
        Всичко, за капак имат и 12 годишна гаранция за корозия колите в последните 20тина години производство.
        Харчат наполовина на Жужа, вървят двойно повече и могат да се карат верно за кеф а не с камионджийския "комфорт" в рашката душегубка.

        Изясни ми се що си такъв нервозен, и аз щях да бъда - ако съм принуден да карам Жигула в 21 век хахахаха! Дай си сметката да ти пратя 500 евро за нещо западно 5-та ръка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          А диктатурата където стъпи се произвеждат ЗАЗ-ки и Жигули в заводи строени от Форд, впоследствие с копирани технолигии от Фиат...





          аз имам жигули произведено през 1975 година в движение с оригиналната си боя ... карам си го понякога за кеф......я да ми покажеш нещо дето днешната "демокрация" строи , да издържи повече от 10 години .

          Коментар


          • Не се прави на слабоумен


            Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Не става въпрос ти да ги дефинираш. Защото, най-малкото, ти дефинираш нещо като социализъм, а социализъм не е имало никога. Редно е да го наречеш по друг начин.

            Коментар


            • А диктатурата където стъпи се произвеждат ЗАЗ-ки и Жигули в заводи строени от Форд, впоследствие с копирани технолигии от Фиат...




              Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

              Мхм ... демокрацията където стъпи , после дълго време трева не никне ...ако поникне случайно , ше е ГМО ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Демокрацията пристига от демократични места,а как ще пристигне и в родината на майка ти или жена ти ще видим,но рано или късно ще пристигне и там
                Мхм ... демокрацията където стъпи , после дълго време трева не никне ...ако поникне случайно , ше е ГМО ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Демокрацията пристига от демократични места,а как ще пристигне и в родината на майка ти или жена ти ще видим,но рано или късно ще пристигне и там
                  Ами демокрацията пристигна през 2007 ако не се лъжа с помощта на 3 бази на каубоите в българия. Никъде не пише нищо какво купуват и продават от Бг каубойските бази- всъщност имаше изказване в НС че дори водата си носели, но за сметка на това циганките бил.и много доволни от базите. Няколко пъти ошамариха каубоите, че се наложи да посещават Бг дискотеките с полиция ама лошо няма

                  https://www.youtube.com/watch?v=BXRiVsMqLQQ&t=109s
                  Last edited by v_tin; 13.02.2019, 19:56.

                  Коментар


                  • Това обобщава и общоприетото днес мнение за президента Николас Мадуро. Той беше преизбран миналата година, но в рамките на един нечестен изборен процес, където почти никой не посмя да му се опълчи. През последния месец на сцената се появи Хуан Гуайдо, зад когото застана Западният свят, подкрепяйки го като законния лидер на страната.
                    Избирателната активност е достигнала 46,1%
                    Досегашният президент на Венецуела Николас Мадуро печели президентските избори. Двамата му основни съперници обаче обявиха, че няма да признаят вота заради множество нередности.
                    Мадуро извоюва лесна победа, тъй като опозицията призова за бойкот. По официални данни за него са гласували 5 милиона и 800 хиляди души, а за главния му съперник Енри Фалкон – 1 милион и 800 хиляди.
                    Избирателната активност е достигнала 46,1%.

                    Прочетох само че каубоите не били доволни и затова сега пращат ф-16 да донесе демокрация в техните петролни полета

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Tи обаче си като латерна- русия- лоша, много лоша -русия, най- лош путин. А бе маце я погледни как пристига демокрацията например в никарагуа, в ирак, в сърбия- май пристига на крилете на ф-16. В темата политика има една картинка- американски геолози търсят нефт - ами самата истина е- оказа се че венецуела си е направила държава върху говедарските петролни запаси и затова искат да я демократизират сега
                      Демокрацията пристига от демократични места,а как ще пристигне и в родината на майка ти или жена ти ще видим,но рано или късно ще пристигне и там

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Авторитарната държава е трън в очите на транснационалните октоподи и битката е жестока.....Авторитарната държава не допуска крадливи западни боклуци да крадат ресурсите им
                        Мпада, авторитарната държава продава крепостните си селяни - да има за хайвера на царската трапеза

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Tи обаче си като латерна- русия- лоша, много лоша -русия, най- лош путин.
                          барабончето и ванчески се изтъркаха тука и ги прехвърлиха на друго место.
                          Сега активираха тази спяща клетка с потекло на комунягите-нагаждачи към всичко.

                          Толкоз, истината най-често е проста.
                          Last edited by И.Зверов; 13.02.2019, 16:34.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                            Прав си. Защо говоря за точни дефиниции? Защото с тези дефиниции, с които се работи сега, всичко е подменено. Подменена е парадигмата на капитализма, подменена е и парадигмата на социализма. И в тази мъгла изплува една "фата моргана" на така наречения капитализъм като най-благодатната за растеж система. А тази система не е нищо друго, освен една всесилна корпоративна световна власт. Нито имаме пазарна икономика, нито имаме социализъм някъде. Защото, какво означава социализъм? Това е възможността на човека да борави с принадената стойност, която създава. Това е разковничето за разбиране на социализма. Досега принадената стойност отива или при капиталиста, или при държавата - както е било в СССР и колониите му. Това отваря възможността за осмисляне на система, в която наистина принадената стойност отива при човека, който я заработва. Тази система е възможно да е в състояние да осигури наистина по-бърз растеж от познатата ни като капиталистическа система, която отдавна е на протекции, субсидиране и квоти - все елементи на някогашната, позната ни като планова, икономика. Подобни социалистически икономически образувания има в Италия, Франция, Германия, Скандинавието най-вече в областта на земеделието, познати като кооперативи - дребни производители, които са в асоциации. Въпросът е дали може да се излезе от този сектор и да се навлезе и в други, високотехнологични и пр. Затова дадох пример с HUAWEI, защото там действа този принцип - компанията е на работещите в нея, президентът й е с процент и нещо собственост. Както виждаме HUAWEI съперничи на APPLE доста успешно, ако не и изпреварващо успешно, което буди сериозни размисли именно по темата и променя фокуса на отговора в съвсем друга посока. Тук социализъм и пазарна икономика въобще не си противоречат. Цялата работа е, че подобни икономически субекти вървят ръка за ръка с авторитарната държава по причини, които изложих по-долу някъде. А авторитарната държава е трън в очите на транснационалните октоподи и битката е жестока. Неслучайно слушаме реторики за авторитарния Орбан, който дава тон на цялата вишеградска четворка и е опасен идеологически елемент в градежа на ЕС. Така, че нещата са дефинирани, както казва Мишо, но зависи кой ги дефинира - идеологическият фронт работи здраво. А на малкия човек изобщо не му е до дефиниции, той не вижда изобщо какво има зад хладилника.
                            Авторитарната държава е трън в очите на транснационалните октоподи и битката е жестока.....Авторитарната държава не допуска крадливи западни боклуци да крадат ресурсите им

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Ама нямаш представа колко си прав,че разбирам какво казваш и не ме устройва това. След като всеки сам си избира как да живее и да не се налага мнението на другите,защо скачате като ужилени с/у Истанбулската Конвенция от къде е страха ?! Защо не уважаваш избора на различните от теб ? Защо се опитваш да се присмиваш и да демонстрираш превъзходство ?! Защо искаш да убедиш хора,които живеят и виждат кое е хубаво и кое не без сам да си отишал и видял за какво става дума,а ми отговаряш : Аз неги харесвам и ще извършвам личните си нужди в/у тях без дори да можеш да се обосновеш защо го правиш ? Грешка,обяснението е ,че са крадци и убиици което не само,че не е истина,а показва и лошо възпитание и нрав !
                              Никой не се държи като "насъскано куче" към Русия,когато тя не анексира чужди територии, не се меси в изборите и решенията на други хора в техните им държави и не се опитва да ни убеждава,че има нещо добро с което да ни изненада !!!
                              Относно цивилизационния избор на всеки,да нека да си го решава сам,но той е ясно изразен какво е,а не е някакво имагинерно понятие !!!
                              Tи обаче си като латерна- русия- лоша, много лоша -русия, най- лош путин. А бе маце я погледни как пристига демокрацията например в никарагуа, в ирак, в сърбия- май пристига на крилете на ф-16. В темата политика има една картинка- американски геолози търсят нефт - ами самата истина е- оказа се че венецуела си е направила държава върху говедарските петролни запаси и затова искат да я демократизират сега

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                                Прав си. Защо говоря за точни дефиниции? Защото с тези дефиниции, с които се работи сега, всичко е подменено. Подменена е парадигмата на капитализма, подменена е и парадигмата на социализма. И в тази мъгла
                                Да, отдавна виждам, че върви целенасочено размиване на понятията.
                                В мътна вода ловят риба, но защо им трябва - те не са гладни.
                                ​​​​​​?

                                Коментар

                                Working...
                                X