IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Добре ама от тези биологични и космични цикли не е ясно защо някои цивилизации спират да растат, но си съществуват в един “замръзнал” вид в продължение на столетия. Други пък растат и се развиват точно в момент, когато трети са в упадък и загиват.

    Явно тези био цикли действат избирателно. Което прави теорията доста неправдоподобна.
    Въобще не съм казал че цивилизациите растат или упадат заради , космически цикли. Мисълта ми е че космическите цикли , просто влияят върху живите организми и системи. И водещия цикъл е собствения цикъл на живата система. Поздрави

    Коментар


    • Добре ама от тези биологични и космични цикли не е ясно защо някои цивилизации спират да растат, но си съществуват в един “замръзнал” вид в продължение на столетия. Други пък растат и се развиват точно в момент, когато трети са в упадък и загиват.

      Явно тези био цикли действат избирателно. Което прави теорията доста неправдоподобна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

        Зависи какво се разбира под цикъл. Всъщност това е схематично представяне на стадиите на развитие на всяка система, но темпоралните рамки са различни. Над индивидуалните цикли на обществените организми обаче владеят комичните цикли и така едните с другите се преплитат в разпътица и мешаница.
        Евала Трака , май си в час за неща които по принцип се отричат от официалната наука. Политиците и официалните доктрини , никога няма да признаят съществуването на циклите . Не зависимо дали са вътрешни цикли за системата или са външни които влиаят върху споменатата система. По простата причина , че винаги трябва да вярваме в светлото бъдеще и че ние сме достатъчно умни и технологично напреднали и владеем положението. След като сме подчинили природата, тя трябва да се съобразява нас а не ние с нея, което е измамно. Ние като човешки вид не контролираме себе си като воюваме и употребяваме брутално насилие. Пък да се очаква да разберем себе си , просто звучи нереално.

        За скептиците


        Тазгодишната Нобелова награда за физиология или медицина бе присъдена на трима учени, направили ключови открития в работата на нашия вътрешен часовник.

        Наградата от 9 милиона шведски крони (1,1 милиона долара) ще се сподели от Джефри Хол (Jeffrey Hall) от Университета на щата Мейн, Майкъл Росбаш (Michael Rosbash) на Университета Брандис в Масачузетс и Майкъл Йънг (Michael Young) от университета Рокфелер в Ню Йорк.

        Ако някога сте работили нощна смяна или сте пресекли няколко часови зони със самолет, знаете, ако не спим в синхрон с планетата, може да се отрази на здравето ни.

        Животът на Земята е адаптиран към въртенето на планетата ни.

        Отдавна е известно, че живите организми, включително хората, имат вътрешен биологичен часовник, който им помага да се адаптират към регулярния ритъм на деня. Но как работи всъщност този часовник?

        Джефри Хол, Майкъл Росбах и Майкъл Йънг са успели да надникнат вътре в нашия биологичен часовник и изяснят неговия вътрешен механизъм. Техните открития обясняват как растенията, животните и хората адаптират своя биологичен ритъм, така че да се синхронизира с въртенето на Земята.

        Тазгодишните лауреати на Нобелова награда успяха да изолират гена (наречен периодичен ген - period gene), който контролира нашия ежедневен биологичен ритъм. Те показаха, че този ген кодира протеин (PER), който се натрупва в клетките през нощта, а след това се разгражда през деня. Впоследствие те идентифицират допълнителни протеинови компоненти, показвайки механизма, уреждащ самоподдържащия се часовников механизъм вътре в клетката. Благодарение на тях се знае, че функцията на биологичните часовници се основава на един и същ принцип в клетките на всички многоклетъчни организми, включително хората.

        С това откритие се поставят основите за разбирането на биологичния часовник на молекулярно ниво.

        Биологичният часовник е включен в много аспекти на нашата сложна физиология. Голяма част от нашите гени се регулират от биологичния часовник, а оттам и внимателно калибрирания циркаден ритъм адаптира физиологията в различни фази на деня. Часовникът регулира важни функции като поведението ни, нивото на хормоните, съня, телесната температура и обмяната на веществата. Когато е налице временно несъответствие между нашата външна среда и този вътрешен биологичен часовник, например, когато пътуваме в няколко часови зони и усетим "часовата разлика", се засяга нашето здраве и може да се повиши риска за различни заболявания.

        Благодарение на фундаменталните открития на тримата лауреати, циркадната биология се превърна в огромно и много динамично поле на изследвания с важни последици за нашето здраве.


        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          Зависи какво се разбира под цикъл. Всъщност това е схематично представяне на стадиите на развитие на всяка система, но темпоралните рамки са различни. Над индивидуалните цикли на обществените организми обаче владеят комичните цикли и така едните с другите се преплитат в разпътица и мешаница.
          Комичните или космичните цикли?
          Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Нацисткото чудо стъпва върху вече съществуващи технологии. Огромния подем се основава на вече създадени технологии, и на колективното мислене на Германците мобилизирани от нацистката идеология. Ако това се беше случило , пак повтарям в бедна неиндустриализирана африканска държава , никой нямаше да му обърне внимание. Това че те са имали дългове и репарации , няма значение . Те просто ги отебават и спират да ги плащат. Германия има огромно технологично и индустриално предимство още и преди нацистите. Вече писах Германия е държавата с най много нобелови лауреати в света и това е преди нацистите да дойдат на власт, което потвърждава тезата ми за която питаш. Технологичния възход не започва с идването на Хитлер на власт, по точно той се възползва от него. И ако нацистите бяха чак такива иноватори, щяха да създадат атомната бомба първи и да подчинят целия свят. Но тъй като стъпват върху много по малка основа като човешки креативен потенциал, това с бомбата не се случва . И дори техните учени не са много особено мотивирани да им сътрудничат за създаването на атомната бомба.
            не си прав много...по времето и преди вотрата световна...немците правят чудеса технологично. Естественно че не почват от нулата обаче колко неща са измислили за много кратко време ..не е истина. Аз не съм историк но съм гледал няколко предавания по Нешинъл джеографик.....

            Освен ако там не са ме излъгали....

            Коментар


            • Ако човек погледне само съдържанието на “Изследване на историята” наистина може да си помисли, че става дума за цикъл. Но тезата на книгата е обратната, че няма закономерност и че всичко зависи от творческия отклик към предизвикателствата. Ако искрицата на творчеството се запази цивилизацията може да расте до безкрай. Това е тезата му.

              Иначе той описва двайсет и кусур цивилизации, които са влезли в различни “капани” и са пропаднали.


              Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Зависи какво се разбира под цикъл. Всъщност това е схематично представяне на стадиите на развитие на всяка система, но темпоралните рамки са различни. Над индивидуалните цикли на обществените организми обаче владеят комичните цикли и така едните с другите се преплитат в разпътица и мешаница.
              Last edited by Money; 22.04.2018, 13:31.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Тодор, според мене трябва пак да прелистиш Тойнби. Той в доста прав текст критикува историците, които вярват в цикличността. Общо взето казва, че нито една цивилизация не е била обречена да загине заради някакъв неотменен закон на цикличността.



                Зависи какво се разбира под цикъл. Всъщност това е схематично представяне на стадиите на развитие на всяка система, но темпоралните рамки са различни. Над индивидуалните цикли на обществените организми обаче владеят комичните цикли и така едните с другите се преплитат в разпътица и мешаница.

                Коментар


                • Развитието на науката и технологиите не спира по време на икономическа криза. Дори по време на голямата депресия не е спирало. Според мене затова САЩ после се връща в предишния тренд на растеж на БНП на глава.

                  (Растежът зависи изключително от научнотехническия прогрес в икономика в която вече е натрупано оптимално количество капитал.)

                  Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Нацисткото чудо стъпва върху вече съществуващи технологии. Огромния подем се основава на вече създадени технологии, и на колективното мислене на Германците мобилизирани от нацистката идеология. Ако това се беше случило , пак повтарям в бедна неиндустриализирана африканска държава , никой нямаше да му обърне внимание. Това че те са имали дългове и репарации , няма значение . Те просто ги отебават и спират да ги плащат. Германия има огромно технологично и индустриално предимство още и преди нацистите. Вече писах Германия е държавата с най много нобелови лауреати в света и това е преди нацистите да дойдат на власт, което потвърждава тезата ми за която питаш. Технологичния възход не започва с идването на Хитлер на власт, по точно той се възползва от него. И ако нацистите бяха чак такива иноватори, щяха да създадат атомната бомба първи и да подчинят целия свят. Но тъй като стъпват върху много по малка основа като човешки креативен потенциал, това с бомбата не се случва . И дори техните учени не са много особено мотивирани да им сътрудничат за създаването на атомната бомба.

                  Коментар


                  • Тодор, според мене трябва пак да прелистиш Тойнби. Той в доста прав текст критикува историците, които вярват в цикличността. Общо взето казва, че нито една цивилизация не е била обречена да загине заради някакъв неотменен закон на цикличността.


                    Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                    Тойнби го загатнах в някои мой постове в темата , преди да се спомене поименно.
                    Тойнби гледа на историята като цикличен процес, което ти игнорираш в момента, поради личните си житейски очаквания. Поздрави.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                      Сега това е мое усещане...но аз лично се чуствам по добре когато всички около мен са добре. Те аз предпочитам всички да имат пари в замяна на това само аз да имам пари. Междудругото може би единственото което повече ми харесва в чужбина ама не на всякъде е точно този факт. Някак си негативизма и болката ме карат да се чуствам не добре. Може би щото съм такъв човек.....аз като видя нещо негативно и бягам ...мисля си че имам достатъчно проблеми за да се товаря с още. Само за пример...да кажем аз тъжни филми например не обичам....като нещо стане кофти на филма и го спирам....
                      Това мисля че е много важен въпрос. Всъщност направо да си го кажа най-важния. Не знам как да го кажа. Ако почна по-отдалеч, за мен всеки човек трябва да се замисли защо обича едни неща а други неща не обича. Обикновено отговорите не са лесни защото човек отхвърля истините за да не се стресира от тях. Най-простата техника ако не мога да си отговоря на даден въпрос е да намеря аналог на който да мога да отговоря и от там да направя връзката. Например защо някои хора не обичат някакви други неща. Например защо някои хора не обичат кучета.То в крайна сметка това е разликата между различните хора и характери. Това което хората обичат или не обичат определя това което правят или не правят. Това определя характера. А различните характери обуславят дали даден човек ще е успешен или не и дали ще си осигури качествен живот . И понеже в това отношение с тъжните неща съм същият като теб, хвърлих доста часове при психолога за да разбера защо съм такъв. Почти съм убеден че и при теб ще същото, но така или иначе трябва всеки сам да достигне до някакъв извод. Иначе ако му кажеш директно 99% ще отхвърли твърденията и дори ще се обиди.
                      А темата за манипулациите мисля ще става все по-актуална. Който се усети ще направи много пари от този наболял проблем. Един умен човек ми беше казал, че ако искам да направя много пари трябва да реша някакъв проблем. А това май се очертава като най-големия проблем към момента. Вече почти всеки ден чета или чувам за проблема с фалшивите новини. И не само фалшивите новини а и всички тези неща за които става дума в "черното огледало" Сериала много добре показва какво може да стане в случай че нещо се обърка и изтече неподходяща информация или пък се появи определен тип фалшива информация.Парадокса е че снощи бях на една будистка среща и там в крайна сметка стана така че вместо за будизъм говорехме за информация . Двама от пичовете работят по проект свързан с филтриране на информация, включително всеки сам да си филтрира информацията от интернет спрямо собствени критерии. Не схванах много, но после като се замислих много добре са напипали нишата. Само дето не разбрах защо са направили офиса в Тайланд. То не че и аз от няколко години нямам някакви проблясъци за инвестиции в това но мен ме мързи а и вече не ми трябват пари. А и едва ли ще направя успешен стартъп по тези въпроса. Там така или иначе успяват 1 на 1000 но самият факт че се работи по въпроса ме успокоява. И да не забравиш. Още чакам отговор на въпроса за хората и животните. Това е много важен въпрос. Следващият по важност защо обичаме едни неща и не обичаме други. Даже може и да се окаже че е един и същи въпрос. За животните няма тъжни неща.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Нацисткото чудо стъпва върху вече съществуващи технологии. Огромния подем се основава на вече създадени технологии, и на колективното мислене на Германците мобилизирани от нацистката идеология. Ако това се беше случило , пак повтарям в бедна неиндустриализирана африканска държава , никой нямаше да му обърне внимание. Това че те са имали дългове и репарации , няма значение . Те просто ги отебават и спират да ги плащат. Германия има огромно технологично и индустриално предимство още и преди нацистите. Вече писах Германия е държавата с най много нобелови лауреати в света и това е преди нацистите да дойдат на власт, което потвърждава тезата ми за която питаш. Технологичния възход не започва с идването на Хитлер на власт, по точно той се възползва от него. И ако нацистите бяха чак такива иноватори, щяха да създадат атомната бомба първи и да подчинят целия свят. Но тъй като стъпват върху много по малка основа като човешки креативен потенциал, това с бомбата не се случва . И дори техните учени не са много особено мотивирани да им сътрудничат за създаването на атомната бомба.
                        Знам,, че противогаза в съвременния му вид е бил измислен от германците през първата световна. На съюзниците аналозите били пълна скръб.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
                          Уау.....Уау....Уау...
                          Моля за аргументи подкрепящи горната теза.

                          Ето и моята антитеза:
                          Чувал ли си лафа "изпаднал германец"?
                          Ей това е нарицателното за германците след WWI и безмилостните, колосалните репарации които те трябва да изплащат на поедителите.
                          ИИИИ....... ИНФЛАЦИЯТА.
                          Великата галопираща не с дни, не с часове, а с минути неописуема германска инфлация от 1923г!
                          В такива условия икономиката им буквално СПИРА. На 90+% алъш вериша е бартер. В тези ужасни за германците времена, който продава за пари фалира за 2-3 дни! Масова безработица!
                          Твърдиш, че преди идването на власт на Хитлер Германия е технологичен лидер, а истината е, че в тези инфлационни години хората умират по улиците от глад.
                          Общо взето до 1929г. и в СССР също е голяма мазало, след което те тръгват здраво да се развиват.
                          Сравни изходно положение на тези две страни за икономическо съревнование с безспорния намазващ от WWI - САЩ.
                          .....
                          Още малко в подкрепа на тезата ми.
                          Към идването на власт в Германия на националсоциалистите, страната все още е безнадеждно опустошена.
                          Общата цифра на репарациите, като резултат на „справедливия мир” от 14 точки на ВЕЛИКИЯ ЛЪЖЕЦ Удроу Уилсън, превишава три пъти националното богатство на Германия!!!
                          Може да се каже, че победителите са спретнали на Германия едно перфектно дългово робство (закабаляване).
                          На война като на война, нали? Победения плаща сметката. БАНКЕРИТЕ СА ПРЕДОВОЛНИ.
                          Глобалната Голяма Депресия си вилнее и в Германия.
                          Обаче в 1933г. на власт идват националсоциалистите...
                          Новото правителство на Германия най-нахално решава да се изправи срещу могъществото на Световния Банков Картел ииии... започва да емитира (печата) собствени пари.
                          Опаааа... Не набарахме ли още една причина / условие за по-бърз РАСТЕЖ???

                          .... Следва естествения отговор - пълен бойкот на Германия от Световният Банков Картел.
                          /На това днес му викат САНКЦИИ, в които САЩ са влюбени до уши/
                          Правителството на Германия обаче, без да се съобразява с частните банки, започва национална програма за кредитиране, разработвайки план за публични дейности, които включват ремонт на обществените здания и частните домове още невъзстановени от войната, прокарване на нови пътища, построяване на мостове, канали, пристанища и.т.н..
                          С какви пари са били заплащали тези работи-проекти?
                          Били са заплащани с пари, които не принадлежали на световните банкери!!!
                          Найс, а?

                          ....
                          Това е накратко положението на старта на ВЕЛИКОТО СЪРЕВНОВАНИЕ МЕЖДУ ТРИТЕ СИСТЕМИ.
                          Нацисткото чудо стъпва върху вече съществуващи технологии. Огромния подем се основава на вече създадени технологии, и на колективното мислене на Германците мобилизирани от нацистката идеология. Ако това се беше случило , пак повтарям в бедна неиндустриализирана африканска държава , никой нямаше да му обърне внимание. Това че те са имали дългове и репарации , няма значение . Те просто ги отебават и спират да ги плащат. Германия има огромно технологично и индустриално предимство още и преди нацистите. Вече писах Германия е държавата с най много нобелови лауреати в света и това е преди нацистите да дойдат на власт, което потвърждава тезата ми за която питаш. Технологичния възход не започва с идването на Хитлер на власт, по точно той се възползва от него. И ако нацистите бяха чак такива иноватори, щяха да създадат атомната бомба първи и да подчинят целия свят. Но тъй като стъпват върху много по малка основа като човешки креативен потенциал, това с бомбата не се случва . И дори техните учени не са много особено мотивирани да им сътрудничат за създаването на атомната бомба.
                          Last edited by Todor Sabev; 22.04.2018, 00:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                            Всъщност, Китай е най-добрият пример за социалистическа пазарна икономика.
                            Браво съни,
                            Спомени сега какви социалистически пенсии взимат китайците...
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
                              Уау.....Уау....Уау...
                              Моля за аргументи подкрепящи горната теза.

                              Ето и моята антитеза:
                              Чувал ли си лафа "изпаднал германец"?
                              Ей това е нарицателното за германците след WWI и безмилостните, колосалните репарации които те трябва да изплащат на поедителите.
                              ИИИИ....... ИНФЛАЦИЯТА.
                              Великата галопираща не с дни, не с часове, а с минути неописуема германска инфлация от 1923г!
                              В такива условия икономиката им буквално СПИРА. На 90+% алъш вериша е бартер. В тези ужасни за германците времена, който продава за пари фалира за 2-3 дни! Масова безработица!
                              Твърдиш, че преди идването на власт на Хитлер Германия е технологичен лидер, а истината е, че в тези инфлационни години хората умират по улиците от глад.
                              Общо взето до 1929г. и в СССР също е голяма мазало, след което те тръгват здраво да се развиват.
                              Сравни изходно положение на тези две страни за икономическо съревнование с безспорния намазващ от WWI - САЩ.
                              .....
                              Още малко в подкрепа на тезата ми.
                              Към идването на власт в Германия на националсоциалистите, страната все още е безнадеждно опустошена.
                              Общата цифра на репарациите, като резултат на „справедливия мир” от 14 точки на ВЕЛИКИЯ ЛЪЖЕЦ Удроу Уилсън, превишава три пъти националното богатство на Германия!!!
                              Може да се каже, че победителите са спретнали на Германия едно перфектно дългово робство (закабаляване).
                              На война като на война, нали? Победения плаща сметката. БАНКЕРИТЕ СА ПРЕДОВОЛНИ.
                              Глобалната Голяма Депресия си вилнее и в Германия.
                              Обаче в 1933г. на власт идват националсоциалистите...
                              Новото правителство на Германия най-нахално решава да се изправи срещу могъществото на Световния Банков Картел ииии... започва да емитира (печата) собствени пари.
                              Опаааа... Не набарахме ли още една причина / условие за по-бърз РАСТЕЖ???

                              .... Следва естествения отговор - пълен бойкот на Германия от Световният Банков Картел.
                              /На това днес му викат САНКЦИИ, в които САЩ са влюбени до уши/
                              Правителството на Германия обаче, без да се съобразява с частните банки, започва национална програма за кредитиране, разработвайки план за публични дейности, които включват ремонт на обществените здания и частните домове още невъзстановени от войната, прокарване на нови пътища, построяване на мостове, канали, пристанища и.т.н..
                              С какви пари са били заплащали тези работи-проекти?
                              Били са заплащани с пари, които не принадлежали на световните банкери!!!
                              Найс, а?

                              ....
                              Това е накратко положението на старта на ВЕЛИКОТО СЪРЕВНОВАНИЕ МЕЖДУ ТРИТЕ СИСТЕМИ.
                              Това е горе долу така наистина.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                А търпиш ли “конструктивна критика”?

                                Ако не търпиш ще си затрая, но ако си тук за да чуеш наистина какво мислят хората, трябва и малко критика отвън да изтърпиш.

                                Емоцията в бизнеса, както и в почти всички човешки дейности е определяща и много важна. Но тя може да бъде контролирана от волята и интелекта. Колкото по-образован и начетен е даден индивид, толкова по-трудно подлежи на манипулиране. Най-лесно се манипулират по-необразованите маси, но и тук пак зависи. Налице са много индивиди с далеч по-добър здрав разум и здраво стъпили на земята от доста псевдоинтелигенти. Възрастта и социалният опит също са ключови. Ако човекът е над 40 годишен, с разнообразен и богат житейски опит ще ти е по-трудно да го манипулираш. Най-лесно се манипулират и радикализират младите хора. Те са лесна жертва на манипулации и трябва да ги пазим и обучаваме.

                                Предполагам манипулирането те интересува най-вече за ради ролята му при вземането на бизнес решения. В твоята сфера маса пари зависят от вземането на светкавични бизнес решения и е разбираемо тази част от мисловния механизъм живо да те интересува.

                                В ранните 90 години на българския пазар излезе една тънка книжка на австриеца Йозеф Киршнер “Манипулирайте, но правилно”. По темата има вагони с литература. Преди обаче да се обсъжда подобна тема пак трябва много добре да си сверим часовниците по основните дефиниции. Какво точно ти, а и всеки друг участник разбира под манипулация и каква е целта на манипулацията.

                                Връщайки се към начално зададената тема за икономическите системи, не, не реагирам емоционално, а просто хващам несъответствия в тезата ти, или поне на мен така ми се струва, но може и да не съм те разбрала правилно. Хората понякога използват еднакви термини, но подразбират абсолютно различни неща под тези термини.

                                И да, много ми се иска в тази или в друга подобна тема да си поговорим как би изглеждала икономиката на бъдещето, как е възможно да се съчетаят добрите страни и на капитализъм и на държавно управление на ключови сектори в икономиката.
                                Не успях да разбера къде беше критиката. Като прочетох....търпиш ли критика...и се усмихнах и очаквах да ме разнищиш....))))

                                Как ще си траеш.....напротив.

                                Ще почна от последното - нямам никаква 100% ва идея как ще изглежда в бъдещето икономиката т.е нещо на което да заложа. Живеем в адски динамичен свят...всичко което е вярно в този момент може да се окаже абсолютна глупост в следващия. Така че...
                                Обаче по важното е че не ме интересува особенно.
                                Ако сега ме накараш в тоя момент все пак да кажа какво евентуално си представям аз...или да кажем какво би ми харесало....това е да кажем: Независима, по свободна или напълно свободна от външни ( главно американски ) влияния и силна ЕВРОПА..т.е ЕС. Който да провежда планова социална политика с цел да ограничи влиянието на големите корпорации в полза на малкия и среден частен бизнес. Само в Европа има подобни ТЕОРИТИЧНИ УСЛОВИЯ. Но не бих заложил на това ако ме питаш.

                                темата която дискутираме много пъти казвам че чисто научно аз поне я дискутирам без желание да връщам соца или правя революция...но това го прая само защото е добре човек да е мислил върху това...защото ако евентуално някъде някога по някакви причини има някакви наченки за по социална държава и по малко влияние на капитала е добре да и подготвен да се подкрепи ли подобна инициатива или не.

                                знам кво ще кажеш...че пак си противореча щото от де на къде след като капитализма да кажем ме е направил да бъда по добре финансово от да кажем повечето хора...ще искам повече социална държава. Сега това е мое усещане...но аз лично се чуствам по добре когато всички около мен са добре. Те аз предпочитам всички да имат пари в замяна на това само аз да имам пари. Междудругото може би единственото което повече ми харесва в чужбина ама не на всякъде е точно този факт. Някак си негативизма и болката ме карат да се чуствам не добре. Може би щото съм такъв човек.....аз като видя нещо негативно и бягам ...мисля си че имам достатъчно проблеми за да се товаря с още. Само за пример...да кажем аз тъжни филми например не обичам....като нещо стане кофти на филма и го спирам....

                                Сега това хич не ми пречи да си правя квото си правя съзнавайки че квото прая е възможно не пряко да наранява други...но в такъв свят се налага да живея. До като е така...ще правя първо това което е за мен добре като по възможност ограничавам щетите. дали ме разбираш?

                                Както и да е.

                                Тая книжка за манипулацията я имам в библиотеката...ама не съм я чел...заслужава ли си?

                                А относно манипулирането ще бъда кратък за сега освен ако пак не ме провокираш.....значи...целия живот без изключения е една или друга форма на манипулация. От раждането - до смъртта. Понякога тази манипулация е груба...и хората ти викат манипулатор...през останалото време ти викат по друг начин ама не се сещат че е същото.
                                Всичко е манипулация от това какви дрехи ще облечеш...до това какво ще кажеш за да те обичат....или харесват.....бизнеса е манипулация...политиката...рекламите....всичко. От момента в който се родиш....представта за теб започва да се формира на база на това как твоите действия се отразяват на другите и каква обратна връзка ти дават те за теб. Осъзнавайки това...човек инстинктивно прави всичко на база на това какво отражение ще остави у другите.

                                От тук на там всеки човек има два избора:

                                Първия е НЕСЪЗНАТЕЛНО да манипулираш и поради това по често да прави грешки....и Втория...да осъзнае човек всъщност кво прай...и просто да прай същото но контролирано до колкото му е възможно. Смятам че второто е по полезно, най малкото което е щото те предпазва от някой грешки...например да бъдеш до болка откровен ( което е друга тема голяма ) ...с надеждата че някой ще те разбере ....което на практика е невъзможно...но тук влизаме дълбоко в психоанализата и философията....затова ще спра.

                                Права си че емоцията е навсякъде....права си че емоцията трябва да се контролира...и си права че опита води до по трудна манипулация от страна на околните. Което не изключва че ти няма да си маниполиран щото на практика....всичко е манипулация))) целия живот.....

                                Някой като ми каже че е ИСТИНСКИ...и не знам кво ми става...)))

                                Та така

                                Коментар

                                Working...
                                X