IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Money - и къде ще изтече този капитал, нещо не се връзва. В Китай са защото нищо не плащат, на запад ще ги уморят от данъци и ще им ликвидират бизнеса, то са данъци, то са регулации а в Китай организацията на държавата в това отношение няма да повярваш но е много слаба и трябва да ти кажа че нищо не плащат ..може да не е за вярване. Запада за да си върне бизнеса и капиталите трябва да стане като Китай, иначе системата на китайците в тоя и вид се явява желязна - никъде няма такава свобода. Може да си пишат глупости колкото искат ама като ги видя само как бият бизнеса с данъци и са ми ясни че говорят глупотевини. Затова системата на Тръмп за възтановяване на Америка вятър я вее на бял кон. Какво може да се очаква от нея - да се изпокарат още с всички държави и то със себеподобните си най вече, да направят ново преразпределяне на пазарите но Ейпъл няма да почнат производство в щатите щото нямало откъде да си набавят винтчета, а в Китай имало много специалисти също което е абсолютна лъжа. Защото в Китай кьорав специалист няма грамотен, те са зле образовани и това не става с магическа пръчка пък и не им е силното място..те са си открили формулата като за тях и повярвай са непобедими със всякакви други средства освен с тяхната схема ако ги почнат ще им изпомпят всичкия бизнес. Това обаче няма да стане защото със зъби и нокти кастата която лапа от тези данъци и разрешителни режими в социалистическия запад ще се бори за статуквото и хората дори не знаят какво реално се случва и какъв е проблема и защото живота им е толкова труден и несигурен. Ако погледнем от друг ъгъл запада бълва брилянтно подготвени специалисти точно защото живота е адски труден се получава това напрежение което да ги провокира. И така специалистите от нас а от тях средата да се прави бизнес който не да върви а направо да лети.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Има значително изтичане на капитал от Китай заради ниската възвръщаемост. Правят уж някакви реформи да премахват ограниченията за чуждите инвеститори, но е малко късно - Китай вече не е на мода като едно време сред инвеститорите на капиталовия пазар...




      It might seem counterintuitive for an economy that was growing strongly until recently, but China is increasingly capital-constrained because of poor returns on historical investments. Beijing has been lowering reserve ratios to keep banks lending and then having the People’s Bank of China buy their fundraising offerings when they run short of capital. In contrast to its reputation as a high-savings, capital-abundant economy, China increasingly faces real constraints.

      ...

      To make matters worse, savings rates are falling as an aging population pays for its retirement, while foreign investors are becoming less willing to dive into a slowing, over-leveraged and state-controlled economy that’s in the middle of a trade war.


      https://www.bloomberg.com/opinion/ar...arkets-opening

      [ATTACH=CONFIG]n3443917[/ATTACH]
      При Блумбърг ли си на хранилка , а , Илиев ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Eто един типичен представител на ббс, от тоя род са и огромното болшинство в по горе изброените фейк нюз масмедии.
        При все че имам младежки сантимент към тях, само като си спомня как навремето по бай тошово време попивах вечер при дядо си всичко речено от ббс, а нашите ми се караха( и на дядо ми) че ще си загробя бъдещето....имаше една Ани с хубав глас,фамилията и забравих, май западна беше някаква. Ала тогава говореха истината, а сега - точно обратното,ирония а.

        https://www.breitbart.com/europe/201...cover-footage/


        Ани Арнолд.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Мда, и аз ти пожелавам приятно прекарване с 100% булшит либерастията на cnn, bbc, nyt, wp, politico, etc...
          Eто един типичен представител на ббс, от тоя род са и огромното болшинство в по горе изброените фейк нюз масмедии.
          При все че имам младежки сантимент към тях, само като си спомня как навремето по бай тошово време попивах вечер при дядо си всичко речено от ббс, а нашите ми се караха( и на дядо ми) че ще си загробя бъдещето....имаше една Ани с хубав глас,фамилията и забравих, май западна беше някаква. Ала тогава говореха истината, а сега - точно обратното,ирония а.

          https://www.breitbart.com/europe/201...cover-footage/



          Коментар


          • From China’s side, Friday’s PPI data said it is sliding into deflation again - and borrowing for January was insane. I won’t describe the numbers because they are so large it is meaningless. Yes, this is one month, and Lunar New Year means we need to see the February/March data too; but if the January pace is kept up China is already throwing the whole kitchen at the economy. It borrowed FIVE PERCENT OF GDP IN ONE MONTH. That’s 60% of GDP in a year. That’s a peak-WW2 level of borrowing. Does it suggest a real trade deal is coming? Or that China is backing away from its state-led model? Try to understand that. (And be very nervous on CNY.)
            .

            Коментар



            • Има значително изтичане на капитал от Китай заради ниската възвръщаемост. Правят уж някакви реформи да премахват ограниченията за чуждите инвеститори, но е малко късно - Китай вече не е на мода като едно време сред инвеститорите на капиталовия пазар...




              It might seem counterintuitive for an economy that was growing strongly until recently, but China is increasingly capital-constrained because of poor returns on historical investments. Beijing has been lowering reserve ratios to keep banks lending and then having the People’s Bank of China buy their fundraising offerings when they run short of capital. In contrast to its reputation as a high-savings, capital-abundant economy, China increasingly faces real constraints.

              ...

              To make matters worse, savings rates are falling as an aging population pays for its retirement, while foreign investors are becoming less willing to dive into a slowing, over-leveraged and state-controlled economy that’s in the middle of a trade war.


              https://www.bloomberg.com/opinion/ar...arkets-opening

              Click image for larger version

Name:	Screen Shot 2019-02-19 at 09.39.01.jpg
Views:	1
Size:	32.4 КБ
ID:	3443917


              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Само буламачите на breitbart признаваш, а? 90% бабини деветини и приказки от 1001 нощ


                Мда, и аз ти пожелавам приятно прекарване с 100% булшит либерастията на cnn, bbc, nyt, wp, politico, etc...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Говоря за грипна ваксина бе човек
                  А за кой точно грип - птичи, свински, рибен или магарешки?
                  За всеки от тях си трябва отделна ваксина, купена за цялата държава, иначе държавата ще умре от грип.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Пауър, много философски го даваш... и като цяло съм съгласен с тебе за повечето неща (което рядко се случва)

                    Ха ха съгласен с мен за повечето неща ма рядко се случвало.Ей тва е готин лаф....Аз съм реалист и нещата не опират до това дали си съгласен с мен или не реалността в която живеем е такава а ти дали я приемаш или не не вярвам да се трогне и да ти се извини за неудобствата които ти причинява.

                    Коментар


                    • Пауър, много философски го даваш... и като цяло съм съгласен с тебе за повечето неща (което рядко се случва)

                      Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Няма вечен модел нито пък китайският ще е вечен.Всичко се променя.На всеки двадесет години идва ново поколение и условията на живот се променят от там и моделите.За всяко поколение трябват специфични условия за неговото равитие.Затова е и войната между поколенията затова старото поколение си мисли за младото че е мързеливо и разхайтено но не отчита че то ще живее при други условия в друг свят.Нищо не е вечно освен Бог.Ние идваме на този свят само с багажа който сме натрупали в главата си през предишните съществувания.Всеки е на различно ниво и не може да живее с всеки.Много същества от невидимият свят полагат много труд за да се осъществи нашият живот...Планетата се променя места които са били суша стават океан и обратното релефа се променя цивилизации се сменят.Всичко е живо и се намира във вечен кръговрат.Ние искаме с един жалък животец прекаран в трупане на пари да разберем Вселената с един отрязък от 100 г макс няма да стане...След време ще се открият нови природни закони ще се научим да добиваме енергия по начин който не вреди на Природата и те така.Сегашния модел по който живеем ние човеците е още преди първобитния строй

                      Коментар


                      • Само буламачите на breitbart признаваш, а? 90% бабини деветини и приказки от 1001 нощ


                        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Като видя ББС и все едно СНН ми говорят...няма разлика.
                        Както и да е - ако дори и малко от това е истина , т.е. че фсб се занимава с такива безсмислици и глупости - то Путин трябва да ги изрине до дъно за пилеене на време и пари нахалост.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Стана дума за това нещо от линкчето. В Румъния миналата година е имало няколко десетки смъртни случая от морбили

                          Очаквах нашите хорат тука да се разграничат или поне тактично да замълчат, обаче не...

                          https://www.bbc.com/news/world-us-canada-45294192


                          Като видя ББС и все едно СНН ми говорят...няма разлика.
                          Както и да е - ако дори и малко от това е истина , т.е. че фсб се занимава с такива безсмислици и глупости - то Путин трябва да ги изрине до дъно за пилеене на време и пари нахалост.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

                            Аз пък съм си ваксиниран по реда, и децата - също, и немаше проблеми.

                            Имаш правото да откажеш ваксинация, но тогава си възможен източник на зараза.

                            След не много време ще вдигне глава и едрата шарка. Тя е "едра", защото е много по-зла от дребната, морбили.
                            Говоря за грипна ваксина бе човек

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Според мене просто ще напомпат държавния дълг. За сега при тях само частният дълг е астрономически, като за възникващ пазар. А това, че там кредитирането е доминирано от четири големи държавни банки със силна държавна намеса, значи, че едва ли ще има внезапна тежка криза и рестарт

                              По-скоро ще имат бавно и напоително забавяне на ръста и затъване в проблеми

                              Както сега всеки би се засмял ако някой твърди, че японският икономически модел е най-срахотният, така след 20 години хората ще се смеят на твърденията, че китайския модел трябва да е за пример на всички

                              https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Four_(banking)


                              Няма вечен модел нито пък китайският ще е вечен.Всичко се променя.На всеки двадесет години идва ново поколение и условията на живот се променят от там и моделите.За всяко поколение трябват специфични условия за неговото равитие.Затова е и войната между поколенията затова старото поколение си мисли за младото че е мързеливо и разхайтено но не отчита че то ще живее при други условия в друг свят.Нищо не е вечно освен Бог.Ние идваме на този свят само с багажа който сме натрупали в главата си през предишните съществувания.Всеки е на различно ниво и не може да живее с всеки.Много същества от невидимият свят полагат много труд за да се осъществи нашият живот...Планетата се променя места които са били суша стават океан и обратното релефа се променя цивилизации се сменят.Всичко е живо и се намира във вечен кръговрат.Ние искаме с един жалък животец прекаран в трупане на пари да разберем Вселената с един отрязък от 100 г макс няма да стане...След време ще се открият нови природни закони ще се научим да добиваме енергия по начин който не вреди на Природата и те така.Сегашния модел по който живеем ние човеците е още преди първобитния строй

                              Коментар


                              • Стана дума за това нещо от линкчето. В Румъния миналата година е имало няколко десетки смъртни случая от морбили

                                Очаквах нашите хорат тука да се разграничат или поне тактично да замълчат, обаче не...

                                https://www.bbc.com/news/world-us-canada-45294192

                                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Къде го това...че тоя момент май съм го прескочил ?

                                Коментар

                                Working...
                                X