IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв е вашият стил на търговия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Какви акции харесвате? - със силни стратегически предимства, за предпочитане с ограничена конкуренция и с огромен потенциален растеж
    Колко време ги държите? - до като се чувствам удобно с тях
    Затваряте ли губещите си позиции или си ги стискате? - затварям ако причината заради която ги държа не се е реализирала
    Добавяте ли в губещи позиции? - добавям ако причината поради която ги държа продължава да действа
    Какви анализи ползвате? - всякакви
    Играете ли срещу тренда? - според зависи, предпочитем нисходящия тренд да се е изчерпал
    Търгувате ли със заемни средства? - да
    Инвеститор ли сте или трейдър? - и двете
    Равновесие, като ти гледам изчерпателните отговори, явно Бате Пешо е прав- МНОГО ЛЪЖЕШ, ако при тази стратегия си правил год. доходност +80%!
    При хазартен тип игра съобразявайки се с движението на тренда и личните цели, едва ли ще изкараш повече доходност от тази по депозит. Мисля, че във форума си я умножил по 10 единствено с цел да дразниш опонентите
    Давам ти прост пример: Аз съм на Бъфет стратегия /много дългосрочно, почти нафталинено!/ Само от една акция на БФБ-то се вдигна с повече от 50%, след това спадна с едни пак 50%, сега се е вдигнала с 30%. НЕ СЪМ Я ПИПАЛ ВЪОБЩЕ ДА ПРОДАВАМ ИЛИ КУПУВАМ, САМО НАБЛЮДАВАМ! При твоята стратегия досега ти щеше да си се разбил от хаотични движения купувам-продавам. Аз стоя и гледам. Прежалил съм си парите на сто процента, само гледам висоти и низини. Интересно, че както в покера, на БФБ трябва да имаш волски нерви. Това ми харесва.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      ...игра срещу тренд - какво е това тренд не винаги съм сигурно, че ми е изяснено, сега например какъв е тренда. Тренда е животното което следват всички хванали дъното и продали на върха, те да се оправят с тренда. За мен като неизяснено определение във всеки момент, няма и смисъл да съм срещу него, как да съм срещу нещо, ако не го знам какво е...
      Ние техничарите наричаме тренд ОСНОВНОТО ДВИЖЕНИЕ на акция, индекс, валута и т. н.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        То моето търговия ли е, с такива мижави годишни обороти.
        тебе те признаваме за инвеститор
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • То моето търговия ли е, с такива мижави годишни обороти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            първо да уточня, че стилът ми се променя с времето и ще се променя, иначе по-добре да хвърлям чуковете още сега
            с това уточнение и към момента- по конкретните въпроси:
            какви акции - всички са хартии, винаги има някакви с по-добър профит от другите и не ми пука от това - за хартии не съжалявам, не тичам да ги гоня и ги виждам само като хартии а не като милионите в близкото бъдеще. Избирам такива, в които си мисля че ще има растеж, реализиран от собствените им активи и дейност а не набалончвани от фондове изкуствено
            колко време държа хартия - колкото ми е кеф, може да им намажа ските още същия ден, зависи какво има зад хартията. Случвало ми се е да сложа изцяло спекулативна оферта купува, реализира се и веднага сел-оф, но това беше на млади години
            затваряте ли губещи - затварям, но не всички и зависи колко са губещи.
            добавяте ли - рядко го правя, случвало се е. когато мисля, че хартията си струва
            какви анализи - фундамент микро и макро, но също и сентимент (налични кинти на пазара). чарта го гледам колкото за сентимент, за нива на влизане-излизане
            игра срещу тренд - какво е това тренд не винаги съм сигурно, че ми е изяснено, сега например какъв е тренда. Тренда е животното което следват всички хванали дъното и продали на върха, те да се оправят с тренда. За мен като неизяснено определение във всеки момент, няма и смисъл да съм срещу него, как да съм срещу нещо, ако не го знам какво е
            заемни средства - ами то живота ми е на заем, защо да се набутвам с още
            инвеститор или трейдър - ако съм много голям ще съм инвеститор, ако съм малък ще съм трейдър, т.е, такъв дребен акционер от който нищо не зависи. Тук много играчори цитират бъфет и се мъчат да взаимстват негови стратегии - ами докато купуват 0,00ххл % дял - защо си губят времето да го имитират. без поглед и влияние върху бизнеса са си най-обикновени трейдъри, още казано играчори, а понеже по презумпция на бфб никой мажо не им е пуснал повече от 50% фрифлоут, то на бфб според мен инвеститорите се броят на пръсти. Изключение може да е тони75, понеже ако не друго умее умело да мазни пред самозабравилия се вече чичо-мажовец
            и т.н.
            брат(какче)
            много текст!!!
            утре ще те чета че жената една вкусна салата е направила и ракията е толкова блага......
            утре не съм на работа и ще съм палав!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
              Ми да си пусна една темичка. Е, предполагам не се учудвате, че аз съм авторът

              Какви акции харесвате?
              Колко време ги държите?
              Затваряте ли губещите си позиции или си ги стискате?
              Добавяте ли в губещи позиции?
              Какви анализи ползвате?
              Играете ли срещу тренда?
              Търгувате ли със заемни средства?
              Инвеститор ли сте или трейдър?
              първо да уточня, че стилът ми се променя с времето и ще се променя, иначе по-добре да хвърлям чуковете още сега
              с това уточнение и към момента- по конкретните въпроси:
              какви акции - всички са хартии, винаги има някакви с по-добър профит от другите и не ми пука от това - за хартии не съжалявам, не тичам да ги гоня и ги виждам само като хартии а не като милионите в близкото бъдеще. Избирам такива, в които си мисля че ще има растеж, реализиран от собствените им активи и дейност а не набалончвани от фондове изкуствено
              колко време държа хартия - колкото ми е кеф, може да им намажа ските още същия ден, зависи какво има зад хартията. Случвало ми се е да сложа изцяло спекулативна оферта купува, реализира се и веднага сел-оф, но това беше на млади години
              затваряте ли губещи - затварям, но не всички и зависи колко са губещи.
              добавяте ли - рядко го правя, случвало се е. когато мисля, че хартията си струва
              какви анализи - фундамент микро и макро, но също и сентимент (налични кинти на пазара). чарта го гледам колкото за сентимент, за нива на влизане-излизане
              игра срещу тренд - какво е това тренд не винаги съм сигурно, че ми е изяснено, сега например какъв е тренда. Тренда е животното което следват всички хванали дъното и продали на върха, те да се оправят с тренда. За мен като неизяснено определение във всеки момент, няма и смисъл да съм срещу него, как да съм срещу нещо, ако не го знам какво е
              заемни средства - ами то живота ми е на заем, защо да се набутвам с още
              инвеститор или трейдър - ако съм много голям ще съм инвеститор, ако съм малък ще съм трейдър, т.е, такъв дребен акционер от който нищо не зависи. Тук много играчори цитират бъфет и се мъчат да взаимстват негови стратегии - ами докато купуват 0,00ххл % дял - защо си губят времето да го имитират. без поглед и влияние върху бизнеса са си най-обикновени трейдъри, още казано играчори, а понеже по презумпция на бфб никой мажо не им е пуснал повече от 50% фрифлоут, то на бфб според мен инвеститорите се броят на пръсти. Изключение може да е тони75, понеже ако не друго умее умело да мазни пред самозабравилия се вече чичо-мажовец
              и т.н.
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                Ето и нещо от мен

                Играете ли срещу тренда?
                Никога! Това е най-сигурният начин да си изгубиш парите.
                [/COLOR]
                Това от теб знам, ама понякога се изкушавам!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Бате Пешо си има някакъв психологически проблем или по-скоро проблеми. Предполагам че общуването му предимно с животни е причината
                  Я сега вземи да разкажеш как печелиш щото само тука можеш да се хвалиш.

                  Коментар


                  • Интересна тема
                    Какви акции харесвате? т.нар шитове и боклуци с много дългове и/или лоши перспективи - американски европейски имам и БФБ (там всичкото е боклук )

                    Колко време ги държите?
                    По-принцип искам дългосрочно над 1година ако се тръгнат подобряват или около 20% загуба
                    Затваряте ли губещите си позиции или си ги стискате?
                    ВИНАГИ затварям губещи позиции ,не трябва да се забравя че едно нещо дето падне с -50% после трябва да направи +100% да излезеш на нула
                    Добавяте ли в губещи позиции? НЕ
                    Какви анализи ползвате? фундаментален ,технически и интуиция
                    Играете ли срещу тренда?
                    Винаги
                    Търгувате ли със заемни средства? НЕ
                    Инвеститор ли сте или трейдър?[/QUOTE] Дългосрочен
                    Game Over...

                    Коментар


                    • Ето и нещо от мен

                      Какви акции харесвате?
                      Предпочитам акциите на дружества даващи дивиденти, но търгувам и с такива, които не искат да споделят печалбата си.
                      Колко време ги държите?
                      Някои си ги държа с години, а други ги разкарвам доста бързо
                      Затваряте ли губещите си позиции или си ги стискате?
                      Повечето пъти ги затварям
                      Добавяте ли в губещи позиции?
                      И това съм го правил.
                      Какви анализи ползвате?
                      Графики, графики и пак графики.
                      Играете ли срещу тренда?
                      Никога! Това е най-сигурният начин да си изгубиш парите.
                      Търгувате ли със заемни средства?
                      Не.
                      Инвеститор ли сте или трейдър?
                      Спекулант

                      Мнението има информационен характер и нищо повече.
                      Last edited by SOFIX; 21.04.2014, 19:17.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Ама Равния май нещо е успял да те поизкара от равновесие че все го спрягаш
                        Бате Пешо си има някакъв психологически проблем или по-скоро проблеми. Предполагам че общуването му предимно с животни е причината

                        Коментар


                        • Какви акции харесвате? - със силни стратегически предимства, за предпочитане с ограничена конкуренция и с огромен потенциален растеж
                          Колко време ги държите? - до като се чувствам удобно с тях
                          Затваряте ли губещите си позиции или си ги стискате? - затварям ако причината заради която ги държа не се е реализирала
                          Добавяте ли в губещи позиции? - добавям ако причината поради която ги държа продължава да действа
                          Какви анализи ползвате? - всякакви
                          Играете ли срещу тренда? - според зависи, предпочитем нисходящия тренд да се е изчерпал
                          Търгувате ли със заемни средства? - да
                          Инвеститор ли сте или трейдър? - и двете

                          Коментар


                          • Аз имам много малко стаж за да имам чак стил, ама хайде и аз като жабата да вдигна крак!

                            Какви акции харесвате?
                            - Подценените
                            Колко време ги държите? - години
                            Затваряте ли губещите си позиции или си ги стискате? случи се три пъти да ги продам
                            Добавяте ли в губещи позиции? то сега като всичко е нагоре... преди да!
                            Какви анализи ползвате? - всичко чета, за бфб съм скиптичен към ТА
                            Играете ли срещу тренда? - Оу да!
                            Търгувате ли със заемни средства? - Не
                            Инвеститор ли сте или трейдър? - Инвеститор!

                            Коментар


                            • Граби и бегай бързо - това е стилът ми
                              Скъпа Обергрупенфюрер - C'Est La Vie!

                              Коментар


                              • Какви акции харесвате? За съжаление си имам и любими ..
                                Колко време ги държите? Някои вече 13 години
                                Затваряте ли губещите си позиции или си ги стискате? Когато успея ги затварям , но се оказва , че повечето съм ги стискал или ми се е налагало да ги стискам
                                Добавяте ли в губещи позиции? Когато смятам , че заслужават .
                                Какви анализи ползвате? На БФБ правилата на техническия анализ са валидни с много условности . Търгувам преди всичко базирайки се на фундамента и интуицията си
                                Играете ли срещу тренда? В условията на остър опит при сгромолясването през 2007 се запасих с активи , които пазя и досега
                                Търгувате ли със заемни средства В момента - не
                                Инвеститор ли сте или трейдър? И двете според ситуацията :-))))

                                Коментар

                                Working...
                                X