IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
    Мир и радост вам!
    All-4-One - I Swear
    Добро утро, Кръчма!

    https://m.youtube.com/watch?v=osb9JNYj55U

    Коментар


    • Мир и радост вам!
      All-4-One - I Swear

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


        Добро утро !
        Нали знаеш баснята за мечката и лошата приказка.....
        Та и на мен - болката във врата отшумява, но тази приказка ще я помня до края на дните си....( да получа отказ...аз.....ох, как боли душата...)

        Наздраве с айрян !
        Да, ама за плажа у Португалията и конюшните у Марокото отказ нямаш.
        Наздраве!

        П.П. Преди минути говорих с един колега, който трябва да ми подготви едни документи. Викам, че ще се срещнем на по каса бира. А той веднага ме контрира, че аз това питие го не употребявам.
        Отговарих му, че е 100 % прав, ама при преговорите, дето ще ги водим, за мен по-изгодно ще е той да е пиян, а аз - трезва
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Зове, но аз му отказах на 4i40. Много далеч ми идва границата със Сърбията.
          Наздраве, сър!

          Добро утро !
          Нали знаеш баснята за мечката и лошата приказка.....
          Та и на мен - болката във врата отшумява, но тази приказка ще я помня до края на дните си....( да получа отказ...аз.....ох, как боли душата...)

          Наздраве с айрян !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Дивото ЗОВЕ.

            Не само по Джек Лондон
            Зове, но аз му отказах на 4i40. Много далеч ми идва границата със Сърбията.
            Наздраве, сър!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



              На мен ми е все едно, дали дама е посочила името ми в някакъв въображаем "списък", или пък - не.

              В тоя смисъл - нямам за себе си никакви асоциации на "богоизбран".

              Това, че ТНМ има някакви свои разбирания за "разделение" - най-вероятно е свързано, КАКТО САМАТА ТЯ ЗАЯВЯВА - с вариант на някакъв материален интерес.

              Разграничавам се от подобно "разделение", защото така усещам нещата.

              От самият ми пост едва ли има някакъв смисъл, тъй като отдавна съм се убедил, че - ако и да правим аналогия с реалните взаимоотношения - виртуалните са нещо, коренно различно и това е, независимо от разни наши "усещания". Ние трудно контролираме усещанията си при реалните взаимоотношения, камо ли пък - при виртуалните...

              .................................................. .................................

              Тъй като прочетох долу опасенията на Начев от стъпване и прескачане по "морените" на Витоша - присъединявам се към мнението му. Т.нар. "сибирска хвойна", която често расте около тия камъни, с различен диаметър /някои и над 3-4 метра/ - та тая хвойна, с размери около 70-80 сантиметра, толкова плътно обгръща камъните понякога, че оставаме с впечатление, че предстои да стъпим на твърда почва, слизайки от камъка... Оказва се, че не е така и може сериозно да пострадаме! Не е изключено счупване на кост - да не се случва!
              Тая хвойна е голям "капан" и зимно време, защото не се знае какви площи са обрасли наоколо с нея, ако сме вън от маркираните пътеки... Можем да виждаме няколко върхове, в същото време - все повече да навлизаме в подобно "поле", което е прекалено изморително, защото се затъва поне до чатала и най-добре е в тая ситуация - да не продължаваме напред, ако и да имаме някакъв "близък" ориентир. Според мен: задължително се връщаме до маркировката, която сме напуснали по причината да търсим "по-кратък" път! Нещата наистина са сериозни!!!

              .................................................. .....................................

              Последно: наскоро и самият аз избягнах /някак/ голям проблем... Около час се мотах в една гора, около 20-30-метрови дървета, със стръмни склонове. Не зная коя беше причината да тръгна /!/, но можех да поостана /спокойствие, тишина, сладкопойни птици, а и беше доста рано в след обедните часове, когато в София си беше доста горещо...
              Защо тръгнах, ако беше приятно прохладно, а и Владайска река ромолеше наблизо?
              Преодолях стръмният наклон и зад мен в тоя момент се чу жестоко изпращяване и за част от секундата - на около 30-на метра от мен се сгромоляса огромен клон /в тишината до тоя момент!/...
              Вървейки се сетих, че наоколо имаше нападали, вече гниещи дървета. Очевидно почвата - ако и да беше според мен - плодородна - не можеше да предостави що-годе якост...

              Просто споделям, ако някой планинар има интерес... Поздрави!

              .................................................. ...........................................

              Да обобщя все пак: ако съм убеден, че във виртуалното пространство НЯМА "богоизбрани", то в реалния живот - все още държим позиции!

              Да бъде!
              Ъхъ, сложила съм ви в този списък, най-вече щото материален интерес имам

              Рекох аз, че мразя да се обяснявам, ама тази ти констатация няма как да я пропусна. Като кръстосах левия и десния диагонал /по които чета есетата ти /, това изречение направо ми "извади очите".

              Сметкаджийството е дълбоко вкоренено в психиката ми. Дължи се на многовековна селекция, възпитание и подходящо образование. Няма как да избягам от него. Дори и не се опитвам. Затова тези, които съм ви включила в оня списък, трябва да сте особено внимателни, щото може например: Арахната да осъмне без хамак, 4i40 без вилата на Дивото, ти и Начев без хонорари от писаниците си, а Грую и Прецито - без ценните си артии

              От друга страна, възможно е да съм ви включила в списъка, защото отдавна си разменяме коментари и каквото и както да напишете, знам и усещам, че в думите ви няма злоба и ехидност, а само проява на добро чувство за хумор. Затова на вас ви е позволено по-фриволно поведение, а на гастролиращите от Политика /да речем/ - тцъ.

              Наздраве!

              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар





              • На мен ми е все едно, дали дама е посочила името ми в някакъв въображаем "списък", или пък - не.

                В тоя смисъл - нямам за себе си никакви асоциации на "богоизбран".

                Това, че ТНМ има някакви свои разбирания за "разделение" - най-вероятно е свързано, КАКТО САМАТА ТЯ ЗАЯВЯВА - с вариант на някакъв материален интерес.

                Разграничавам се от подобно "разделение", защото така усещам нещата.

                От самият ми пост едва ли има някакъв смисъл, тъй като отдавна съм се убедил, че - ако и да правим аналогия с реалните взаимоотношения - виртуалните са нещо, коренно различно и това е, независимо от разни наши "усещания". Ние трудно контролираме усещанията си при реалните взаимоотношения, камо ли пък - при виртуалните...

                .................................................. .................................

                Тъй като прочетох долу опасенията на Начев от стъпване и прескачане по "морените" на Витоша - присъединявам се към мнението му. Т.нар. "сибирска хвойна", която често расте около тия камъни, с различен диаметър /някои и над 3-4 метра/ - та тая хвойна, с размери около 70-80 сантиметра, толкова плътно обгръща камъните понякога, че оставаме с впечатление, че предстои да стъпим на твърда почва, слизайки от камъка... Оказва се, че не е така и може сериозно да пострадаме! Не е изключено счупване на кост - да не се случва!
                Тая хвойна е голям "капан" и зимно време, защото не се знае какви площи са обрасли наоколо с нея, ако сме вън от маркираните пътеки... Можем да виждаме няколко върхове, в същото време - все повече да навлизаме в подобно "поле", което е прекалено изморително, защото се затъва поне до чатала и най-добре е в тая ситуация - да не продължаваме напред, ако и да имаме някакъв "близък" ориентир. Според мен: задължително се връщаме до маркировката, която сме напуснали по причината да търсим "по-кратък" път! Нещата наистина са сериозни!!!

                .................................................. .....................................

                Последно: наскоро и самият аз избягнах /някак/ голям проблем... Около час се мотах в една гора, около 20-30-метрови дървета, със стръмни склонове. Не зная коя беше причината да тръгна /!/, но можех да поостана /спокойствие, тишина, сладкопойни птици, а и беше доста рано в след обедните часове, когато в София си беше доста горещо...
                Защо тръгнах, ако беше приятно прохладно, а и Владайска река ромолеше наблизо?
                Преодолях стръмният наклон и зад мен в тоя момент се чу жестоко изпращяване и за част от секундата - на около 30-на метра от мен се сгромоляса огромен клон /в тишината до тоя момент!/...
                Вървейки се сетих, че наоколо имаше нападали, вече гниещи дървета. Очевидно почвата - ако и да беше според мен - плодородна - не можеше да предостави що-годе якост...

                Просто споделям, ако някой планинар има интерес... Поздрави!

                .................................................. ...........................................

                Да обобщя все пак: ако съм убеден, че във виртуалното пространство НЯМА "богоизбрани", то в реалния живот - все още държим позиции!

                Да бъде!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Знам, сър Събев. Търсила съм удавени хора в подобно дере, което през лятото е почти пресъхнало. Трагедията се случи през една нощ, след интензивен летен дъжд, високо горе в Балкана. А хората бяха отнесени от придошлите води в подножието.

                  Аз не мога да си обясня настръхването и безпокойството, което ме обхвана. Вибрациите ли усетих, някакви звукови вълни ли ... Общо взето, отдава ми се да оцелявам във "враждебна среда"

                  Наздраве!
                  Дивото ЗОВЕ.

                  Не само по Джек Лондон

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                    Начев добре дошел, вече си мислех че те е застигнала някоя зла участ пупу...
                    Здрасти, Пепе!
                    В известен смисъл имах срещи от n-ти вид, но нищо страшно не се е случило!
                    Нещата вървят по план към ...
                    Не е необичайно да се вземе малко таймаут!
                    Наздраве, след 1,30 мин! Elton John - Candle in the Wind

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Ми то му това е работа на дерето да отича планинските води. Ако имала буря в планината това е най бързия начин да дойде водата Ако пролетта седиш доста дълго време при това дере ще видиш доста интересни неща . Предполагам случката е била в началото на лятото. Иначе , вероятно ако дебело псе беше с теб, би те бутнало с муцуната и би се изнервило и почнало да лае
                      Знам, сър Събев. Търсила съм удавени хора в подобно дере, което през лятото е почти пресъхнало. Трагедията се случи през една нощ, след интензивен летен дъжд, високо горе в Балкана. А хората бяха отнесени от придошлите води в подножието.

                      Аз не мога да си обясня настръхването и безпокойството, което ме обхвана. Вибрациите ли усетих, някакви звукови вълни ли ... Общо взето, отдава ми се да оцелявам във "враждебна среда"

                      Наздраве!
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        В градска среда срещу теб е застанал човек. При водене на разговора ти добиваш понятие за неговите знания, умения, професионализъм ... на база на своите собствени знания, умения, професионализъм. Ако притежаваш интуиция и съответно можеш да я "разчетеш", за да приложиш я отношение на водения разговор, диалог и прочие, преимуществото ще е на твоя страна.

                        В планината е различно. Там срещу теб е застана околната среда, понякога твърде враждебна. Тя не ти говори, няма жестове и мимики. Потайна и подмолна е. Срещу нея освен уменията, знанията и професионализма си може да противопоставиш инстинктите си - първични, почти животински, но помогнали ни в процеса на еволюцията да оцелеем.

                        Преди няколко години бях в подножието на Стара планина, седнала удобно върху един камък в близост до малко дере. Мрачни, сивкави облаци се гонеха над билото на планина, но около мен времето беше прекрасно. В един момент почувствах как цялата настръхвам.

                        Огледах се, нямаше нищо притеснително - нито вятър, нито дъжд .. За всеки случай се преместих на няколко метра от дерето. След около 10-тина минути с грохот се появиха буйни, кални води, които изпълниха пресъхналото корито на потока. До преди малко водата не стигаше по-високо от глезените ми ... И досега нямам обяснение защо се почувствах притеснена.

                        Наздраве, хер!
                        Хубава приказка, сгодно подбрани думи!
                        Браво, ТНМ!
                        Голяма работа е словото!

                        Не се наемам да тегля вододел между натрупани за милиони години инстинкти и всякакво разнообразно друго познание и опит при съответния вид от една страна и социален опит, норми, правила, поведенчески щампи, конкретно познание и др., от втора страна.
                        Сигурно се влияят и взаимодействат.

                        И на мен понякога ми се случват интересни и странни работи, ама не е времето и мястото.

                        Наздраве!

                        Extreme - More Than Words

                        Коментар


                        • Наздраве от Русе - седнали сме на една тераса ма Дунава, ама много кофти влашките комари, дейба. Обаче готвят вкусно, но пък нямат бисерна ракия, обаче и мускатова та става. Наздраве!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            В градска среда срещу теб е застанал човек. При водене на разговора ти добиваш понятие за неговите знания, умения, професионализъм ... на база на своите собствени знания, умения, професионализъм. Ако притежаваш интуиция и съответно можеш да я "разчетеш", за да приложиш я отношение на водения разговор, диалог и прочие, преимуществото ще е на твоя страна.

                            В планината е различно. Там срещу теб е застана околната среда, понякога твърде враждебна. Тя не ти говори, няма жестове и мимики. Потайна и подмолна е. Срещу нея освен уменията, знанията и професионализма си може да противопоставиш инстинктите си - първични, почти животински, но помогнали ни в процеса на еволюцията да оцелеем.

                            Преди няколко години бях в подножието на Стара планина, седнала удобно върху един камък в близост до малко дере. Мрачни, сивкави облаци се гонеха над билото на планина, но около мен времето беше прекрасно. В един момент почувствах как цялата настръхвам.

                            Огледах се, нямаше нищо притеснително - нито вятър, нито дъжд .. За всеки случай се преместих на няколко метра от дерето. След около 10-тина минути с грохот се появиха буйни, кални води, които изпълниха пресъхналото корито на потока. До преди малко водата не стигаше по-високо от глезените ми ... И досега нямам обяснение защо се почувствах притеснена.

                            Наздраве, хер!
                            Ми то му това е работа на дерето да отича планинските води. Ако имала буря в планината това е най бързия начин да дойде водата Ако пролетта седиш доста дълго време при това дере ще видиш доста интересни неща . Предполагам случката е била в началото на лятото. Иначе , вероятно ако дебело псе беше с теб, би те бутнало с муцуната и би се изнервило и почнало да лае

                            Коментар


                            • Начев добре дошел, вече си мислех че те е застигнала някоя зла участ пупу...

                              Коментар


                              • Черпя Пешето една бира, задето ме образова на една тема, която ми е като тъмна Индия.


                                Наздраве, Пешо!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X