IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    ..........доста цвят набрахме и съм решила да го добавям към зеления чай, както се добавят жасминови цветчета.
    Наздраве!

    Гледам, тук сте почнали да си мерите... чайовете... ))


    Донякъде, мога да се похваля с принос в теорията на миш-маша на билкарството. Много е ободряващ чаят, от който - си изпивам по едно термусче /като стой - та гледай.../ Моят чай включва следните съставки: липов цвят - 60-70% и други 30-на%, които включват: връхчета от малини, стрък бял равнец, стрък жълт кантарион, стрък мента, глог - 30-на броя, шипка - 10-на броя, плод от трънка - 10-на.

    Разбира се, всичко /без липата/ е брано от екологично чисти райони - над 1700 м.н.в.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

      Това ясно, ама аз да засиля ефекта на упрека. Що туарегите са си българчета почти, а нипончетата - слаби пиячи.
      Туарегите сa българчета-честно ли? ??
      Аз си мислех,че знам нещо

      https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%...B5%D0%B3%D0%B8
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Кво кимоно, бре!? Черно на бяло ти е написал, че си е сложил син тюрбан.
        Това ясно, ама аз да засиля ефекта на упрека. Що туарегите са си българчета почти, а нипончетата - слаби пиячи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

          Туй е хубаво,мерсаж.
          Аз кат Тоарегите,пробвах и се получава
          Пиенето на чай в жегата.
          В Чужденеция имаме поне 10 големи липи в двора ни. Тази година доста цвят набрахме и съм решила да го добавям към зеления чай, както се добавят жасминови цветчета.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

            Ренегат!!! Слагай кимоното.
            Кво кимоно, бре!? Черно на бяло ти е написал, че си е сложил син тюрбан.
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

              Не, нямам такова намерение....
              Майчино сърце е създадено за тревоги ....Кът заблъска първите месеци от мъка и тревоги, пали колата, пълни багажника, качва дебелоото псе и за отрицателно време прави проверка за физиологичното състояние на дЯтето...А и да види с коя късметлийка дели квартирата.....

              Назраве за трепетите...!
              Туй тяхното студентство, не е студентство. Всичките му приятели, дето са по-големи от него и учат у Голямо село, у центъра на Гагаузия или при гудилите се прибират всяка седмица. Ще рече човек, че пъпната им връв не е срязана.
              Пък ний кога дишахме хакадемичен въздух, не се прибирахме с месеци. Тъкмо да им умилеехме на родата.
              Наздраве!
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                Туй е хубаво,мерсаж.
                Аз кат Тоарегите,пробвах и се получава
                Пиенето на чай в жегата.
                Ренегат!!! Слагай кимоното.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение


                  Нещо българско, нещо ароматно ...
                  Туй е хубаво,мерсаж.
                  Аз кат Тоарегите,пробвах и се получава
                  Пиенето на чай в жегата.
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Бързо помагайте на Леля, че в жегата колабира.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lelq
                      Щом няма щастлив петел , сипете една оранжада , ама с мед
                      Айде и за теб един отрезвяващ душ, че почнаха да ти се привиждат щастливи петлета и оранжади с мед. Слънцето не прощава.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Lelq
                        ДОбър ден. Има ли сготвен щастлив петел ?
                        Петел трудно се готви, щот е дрът....
                        Трябва кокошшката да е масторка...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Lelq
                          ДОбър ден. Има ли сготвен щастив петел ?
                          Щастливите петли сучат мустаки и си приглаждат редингота. Но не в тенджерата. Поне докато са щастливи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение


                            Нещо българско, нещо ароматно ...
                            Направих си една кана студен чай от цвят на черен бъз. На третия ден се желира. Не посмях да го ям с лъжичка, че много лигав.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Мои познати имат малка ферма с едър рогат добитък, но гледат и кокошки. Продават мляко, яйца и пилета.
                              Всяка седмица купувам прясно мляко и правя кисело. От време навреме, кога съм на кеф, подсирвам и сирене за по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието. Дет се вика, знам произхода на суровината, а продукта го правя аз.
                              Обаче ... по-кльощавата 1/3-та пълноправен член на домочадието не близва нито киселото мляко, нито сиренето. Яйцата ги яде, на пилетата леко се мръщи. Тая обаче тайни надежди, че кога стане гладен студент, ще прояде всичко.
                              Наздраве!
                              Знае горкото на кого да не се доверява. Навремето, като съвсем малък и злояд, не съм щял да хапвам нашта манджа, та я носели на съседите и те като ни я дадат, съм я омахвал. Така че дай сиренцето на некое 20-годишно девайче, па да видиш как ще прояде.
                              Дремнах час-два, но се едно съм плувал, а не спал.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                                Ако мама му носи колетите до голямото село всяка седмица.....

                                пп Знам, че всичко знаеш, но ако не е озряло сиренето поне 45 дни, може да се получат нежелани ефекти ( дефекти ) върху здравето на най и по- пълноправния член....
                                Що пък нежелани дефекти - аз най-много обичам прясно (или както баба му казваше пресносоло) сирене. Ми те и Талиански ми любими сирена са все такива - пресни моцарели, рикоти и разни други такива, де не им знам имената. А по-вкусно от пресносоло овче или още по-добре биволско сирене, няма - лично мнение на увреден чиляк Пък как върви за ракия - ужасТ, размечтах се, няма вече кой да ми го прави, макар че и на майка ми овчето сирене никак не е лошо, а като стане твърдо и го сложиш в олио (че зехтина го мразя) с някоя подправка или червен пипрец - поезия. Наздраве!

                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X