IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
    Бе написах някои неща аз преди няколко дена, ама...
    Иначе в резюме и като продължение на списъка:

    6.Индивидуално чувство, усещане.
    7.Зависи изключително и само от гледната точка на всеки човек.
    8.Осъзнат избор.
    9.Разграничаване от всичко, което не сме.
    10.Празнота, пустота, липса.
    11.Щастие.
    12.Моменто вътрешно състояние, което не може да се опише с думи, и което е свързано с осъзнаване, присъствие и преживяване на конкретния момент.
    А, в такъв случай първа точка отпада
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      Свободата е едно такова нещо, за което могат да се дадат много определения

      1. Някои обещават да напишат нещо за нея, пък не пишат НИЩО !!!
      2. Постулат на Гаутама Буда - нищо не е такова, каквото изглежда
      Първа поправка на Мечо - с изключение на случаите, когато е точно такова, каквото изглежда
      3. Грешка
      4. Абсолютната истина
      5. Универсалният парадокс
      Бе написах някои неща аз преди няколко дена, ама...
      Иначе в резюме и като продължение на списъка:

      6.Индивидуално чувство, усещане.
      7.Зависи изключително и само от гледната точка на всеки човек.
      8.Осъзнат избор.
      9.Разграничаване от всичко, което не сме.
      10.Празнота, пустота, липса.
      11.Щастие.
      12.Моменто вътрешно състояние, което не може да се опише с думи, и което е свързано с осъзнаване, присъствие и преживяване на конкретния момент.

      Коментар


      • Свободата е едно такова нещо, за което могат да се дадат много определения

        1. Някои обещават да напишат нещо за нея, пък не пишат НИЩО !!!
        2. Постулат на Гаутама Буда - нищо не е такова, каквото изглежда
        Първа поправка на Мечо - с изключение на случаите, когато е точно такова, каквото изглежда
        3. Грешка
        4. Абсолютната истина
        5. Универсалният парадокс
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Всъщност бате Маранди, ако го беше прочел дзен будизма, когато те съветваше бате Мечо, щеше да знаеш следното:

          1. Бате Маранди е прав
          2. И бате Мечо е прав
          3. И албанците са прави
          4. И илирите са прави
          5. Ущипаните моми са ощипани муми
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Добро утро tnm
            Добро утро чета

            Те май моите реотани са АЛБАНСКИ. Благодаря бате Маранди, че им ги каза кривиците на колегите, та да се поправя аз.

            1. Платените драскачи се дразнят, когато някой ник с много постове списва в много теми.
            2. Най се дразнят, когато някой говори иносказателно. Ама не щото са прости и не загряват.(сещайте се албанци). За иносказателното говорене е характерно следното. Загряват (стоплят реотаните) основно тези, които са чели същите книжки, гледали са същите филми, слушали са същите лакърдии, приказки или вицове. Останалите трудно загряват, или въобще не загряват, което е естествено. Ся, не винаги всички платени драскачи са сичките топтан във форума. Понякога са само едина двама. Сега я си представете (албанци), че точно в този момент форумът стане доста активен. Трябва да се четат всички теми и да се ОТРЕАГИРА. Да ама не винаги е лесно. Има обаче някои идиоти (идеалисти) които без да се съобразяват с най святото си позволяват да говорят и иносказателно на сичкото отгоре. Ся, албанци, я си представете, че който е дежурен ОТРЕАГИРОВАЧ, не ги е чел същите книжки, като списващия. Какво става. Ми е*******************************бава му се мамата да рови из речници и енциклопедии. Ми я сега си представете, албанци, че за зла участ, точно в този момент идиотите (идеалисти), не са един ами повечко.
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Добро утро, Мечо!
              Добро утро, тайфата!

              Русото, Факи, защо пишете само за хапване, а нито думичка за пиене!?
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                Абе заеби го него.
                Искам да те пита, ама ей така ако ти идва без да ровиш в книги, бърза рецепта за сръбска скара...
                Бе, ето ти от сръбската търсачка извадени нещата за сръбска скара и ти давам и преводачката от сръбски на български, че ме мързи да чета

                http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...82%D0%B8%D1%99 <-- сръбска скара и видовете по региони, които те са си писали в тяхното уики

                http://translate.google.com/#bg/sr/ <-- преводач да маркираш и копи/паста на текстовете

                Успех!

                П.П. Не ме затрудняваш - споки
                Last edited by marandi; 27.03.2013, 01:22.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Така е. Беше така. За съжаление вече беше. По добре е да те пиша в категорията на ущипаните моми и да не си тровя нервите, задето не мога да те направя ЧОВЕК.
                  На (У)щипаните, ухилени моми ме драсни с изтъркания киртик вяческа

                  П.П. Ма, за к'ъв парцал ме подсети адски, не е истина. На, дръж, почерпи се и леко с жената, че вече не сте абитуриенти - хихи

                  F. R. David - Words Don`t Come Easy (превод)

                  http://vbox7.com/play:5a4c9b2d

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Ма, обвини ме, че те вадя от равновесие и днес не мо'а заспя от кофти съвест.

                    П.П. Хитлер пасти да яде кат' прочетох какво ти причинявам
                    Така е. Беше така. За съжаление вече беше. По добре е да те пиша в категорията на ущипаните моми и да не си тровя нервите, задето не мога да те направя ЧОВЕК.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      Така е. Ма не съм те дърпал аз за езика.
                      Ма, обвини ме, че те вадя от равновесие и днес не мо'а заспя от кофти съвест.

                      П.П. Хитлер пасти да яде кат' прочетох какво ти причинявам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                        Бе сещам се за един. Офф те пък нямат море, та отпада...

                        Правих опит веднуж само с телешка кайма черен и червен пипер ( лееко лют), ама много мазно ми се видя, може би още неща трябват. Бе за утре съм замислил експеримент един, ш'си покаже.
                        Мисля, че я месят. Т'ва дет' му се вика плескавица е 2/3 свинска и 1/3 телешка кайма от определени места на прасито ( вероятно бут или гърди ).

                        Другото е като нашето шол кебапчетата и т.н. но добре я докарват.

                        П.П. То и "китайските" ресторанти у нас нямат нищо общо с "китайските" в Щатите или с китайските в Китай.

                        ПР-реклама за балами, падащи си по фешън думички.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          въпроса ти е кофти.
                          Така е. Ма не съм те дърпал аз за езика.
                          Баба ме научи на много неща.
                          tnm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Не ме будалкай. Ти имаш предвид, че някои хора загряват бавно. Та въпроса ми е, кои са тези хора ???

                            Щото ако искаше да обидиш мене щеше да кажеш албанец.

                            Къде сбърках ???
                            Никъде не си сбъркал - въпроса ти е кофти.

                            П.П. В 18-ти век Атина е заселена с албанци, пардон по днешному "гърци", "елини" и сие.

                            Албанци в исторически план е интересно понятие, но будят уважение, понеже нямат писменост до 19-ти век и въпреки това запазват езика си с хилядолетия.

                            Бегло съм ги проучвал от любопитство.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              В Сърбия съм я хапвал доста, но няма нищо обща с нашата тук, дет' била "сръбска".

                              Нямам представа наистина за оригинална рецепта. Ако някой е спал със сръбкиня и се е сетил да я пита да си казва без бой
                              Бе сещам се за един. Офф те пък нямат море, та отпада...

                              Правих опит веднуж само с телешка кайма черен и червен пипер ( лееко лют), ама много мазно ми се видя, може би още неща трябват. Бе за утре съм замислил експеримент един, ш'си покаже.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Илирите, поне те така твърдят и били по-древни от македоните.

                                П.П. Нали ти си печеният по история, що ме питаш мИня
                                Не ме будалкай. Ти имаш предвид, че някои хора загряват бавно. Та въпроса ми е, кои са тези хора ???

                                Щото ако искаше да обидиш мене щеше да кажеш албанец.

                                Къде сбърках ???
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X