IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Визирах като начин на мислене, а не лично. Безумно е да си попиляваш енергията да гледаш в на роднитете си канчетата и да се озлобяваш защо те имат нещо си.

    Постигнали са си го хората, тяхно си е. Впрегни си енергията за нещо градивно - Вселената е безкрайна и има за всички. За целта първо виж каква ти е мисията и си изпълни. Или кое те прави щастлив и го прави.

    Едва ли да ръсиш "клошарски" идеи да утрепем родителите си дружно, щот' са ни криви на нас и реализацията ни. И вече цяло поколение ни пречи за собствените неуспехи. Нямаш представа те каква мизерия са преживяли след 2-рата световна война, до 1965 година. България е загубила войната, плаща репарации, провеждат се 3 парични реформи или де факто има 3 фалита на цялата държава само за 20 години и пак са оцеляли и са се справили.

    П.П. Имаш закон за наследставата в България - тия имоти пак ще дойдат някой ден при теб.

    Нещо са те обидили и огорчили предполагам твоите близки и ти сега не можеш да им простиш.

    Успех!
    Темата на идеята е тегава и е по-скоро всеки сам да си я мисли - и млади и стари.

    То е повече от ясно,че не е за някаква изява или с цел облага за разни партийни съдружия.Коя ли ще е тая Партия да си сложи такъв таралеж в гащите и да си загуби гласоподавателите.А все още сме на партиен модел на управление.

    Няма място дори да си помислим да отхвърлим борбите на Старците и постигнатото от тях.Имат респекта ми,но някак си стоят бездейно и незаинтересовано ....и така блокират развитието.

    Всеки сам да си го премисли,едва ли някой друг го интересува какво се случва в къщата на другия,освен за клюкарски приказки за запълване на времето.

    Успех
    Страхът трудно се преодолява само със знания

    Коментар


    • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
      За да съм културен => Добър ден

      Маранди ме нарече клошар - клошарите май са по-свободни в сравнение с разни марионетки създадени от самите родители.
      Визирах като начин на мислене, а не лично. Безумно е да си попиляваш енергията да гледаш в на роднитете си канчетата и да се озлобяваш защо те имат нещо си.

      Постигнали са си го хората, тяхно си е. Впрегни си енергията за нещо градивно - Вселената е безкрайна и има за всички. За целта първо виж каква ти е мисията и си изпълни. Или кое те прави щастлив и го прави.

      Едва ли да ръсиш "клошарски" идеи да утрепем родителите си дружно, щот' са ни криви на нас и реализацията ни. И вече цяло поколение ни пречи за собствените неуспехи. Нямаш представа те каква мизерия са преживяли след 2-рата световна война, до 1965 година. България е загубила войната, плаща репарации, провеждат се 3 парични реформи или де факто има 3 фалита на цялата държава само за 20 години и пак са оцеляли и са се справили.

      П.П. Имаш закон за наследставата в България - тия имоти пак ще дойдат някой ден при теб.

      Нещо са те обидили и огорчили предполагам твоите близки и ти сега не можеш да им простиш.

      Успех!
      Last edited by marandi; 29.03.2013, 12:58.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
        Бат Маранди Ти ще видиш някой ден, като се прибереш изморен в къщи след дълъг ден и татко ти ка ще те изненада с някоя велика софра от типа кулинарно разхищение па да видиш тогава... Гледам един Жак Пепен по една телевизия Фиеста какви ги готви. Напряво ме връща в първи клас.. Та туку виж и баща ти се окаже някой скрит кулинарен специалист...
        Има напредък, че в началото въобще отказваше ( под достойснтсото му било да готви ) - сега е почнал по мой тертип да готви. Първо си нарязва продуктите в отделни купички, подрежда си ги предварително, понеже е най-удобно така и почва.

        Завчера сам си правил тиквички с ориз и дойде да ми гука да отида да му опитам манджата, че готина била станала.

        Вярно не е беше лоша, щот' гребнах 1 лъжичка да я опитам. Бе, напредва лека-полека, че по-рано можеше само да си пържи яйца

        Ха, наздраве и успех с баМката!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
          защото е тъпо да поставяш условия на родителите си
          защото родителите са построили/купили/ тези имоти
          въпреки децата ,а не благодарение на тях
          всичко на катила му е откровена ,нагла простотия
          някой му бил си нещо длъжен,трябвало му старт в живота
          а то наближил 40 те още виси по цял ден по кафенета
          и крои велики планове и все до начален капитал стига
          За да съм културен => Добър ден

          Май повече наблягаш да обсъждаш мен като индивид,отколкото да обсъждаш идеята.

          "и все до начален капитал стига"

          Това е двупосочно:
          от страна на детето - "За пари и майка си и баща си ще продаде"
          от страна на родителите - "За пари и от децата си ще се откаже"

          Ами да,за пари говорим.Реалист съм и добре осъзнавам,че живеем в материален свят,въртян от парите.И така от колко време?И какво се случва?На добре ли отива всичко?Май не!

          Та какво е "общество" - отговорът е с доооооста размити граници.
          На какво се гради едно общество?А семейството общество ли е?На какви връзки се крепи то?На доверие и подкрепа?Май не е само това?!?!?!Когато липсват - как трябва да се постъпи?

          Не е ли по-добре в един ранен момент на човек да му е ясно колко държи семейството на него и да знае има ли общество(семейство) около него или е време да потърси подобаващото му се на друго място,като загърби окончателно илюзорното,преструващо се,предишно общество/семейство.Или предпочитате да живеете със заблудата,че все пак сте обичани?Обичани.Има и такива случаи и много им се радвам като видя,че продължават да съществуват (примера вече го дадох - Наивник и синът му).
          След като отношенията в семейството куцат дори и в един аспект,като финансите ....за какво по-голямо общество може да става дума,а оттам и за народ и нация.И ето ви отговора - не чакайте от това да става държава!

          Накратко - създава се ситуация,в която на едните(децата) ще им става ясно колко държат на тях(без значение с голямо имане или за дворче от 1/2 дка),а на другите да се отвори възможност да размишляват (въпреки че са избрали да запазят имането си) дали са си свършили работата като родители или само са се правели на такива,а всъщност са си гледали кефа.Това ще дойде от студеното отношение на собствените им деца към тях самите.А дали след такава ситуация,тези които са били от страната на "децата",ще повторят ли същите действия,когато дойде и техният ред да вземат такова решение?Или ще решат да разкъсат още повече тези отношения?

          "На 40г съм,не съм с подкрепа от това общество/семейство => достатъчно голям съм да разбера,че явно не ми е тук мястото,махам се!
          Но дали ще ме оставят намира - силно се надявам,но едва ли "

          "Пред пенсия съм,нуждая ли се от близките си ..да,а и те ме обичат ...няма проблем,давам им всичко още сега,за да не се тюхкат как самите те да оцеляват и да имат време за мен ....а дали не се заблуждавам ....абе я да си запазя аз имането,че не се знае ..а ако са заети да си оправят техния си живот ...ми тогава ...ми че те няма да ме погледнат,щото ще си имат техните грижи ....ама аз ще си мълча и ще се правя на щастлив,пък докъдето може да се изкара така .... ейййй ама хитра лисица съм,старото си е старо и вълкът сит,и агнето цяло"

          Но не би - по-скоро "И вълкът гладен,и агнето изядено"
          България се топяла,жизненото население се изнасяло от БГ,оставали само пенсионерите ....ама тя държавата била виновна (май обсъдихме дали изобщо е държава и от кого се гради като единици).

          И пак да кажа -Да,за пари се говори ....дори и използвани само за повод,без реални преразпределения(няма изтичане извън семейството-абе тука си звучи чифутски(Мечка)) ....реалист съм и без желание за измамен живот.Предпочитам си тежкия живот,но истински!А за да не е тежък,но и да си остане истински,би трябвало възрастните да направят крачката,а не децата им да си просят от тях ....Маранди ме нарече клошар - клошарите май са по-свободни в сравнение с разни марионетки създадени от самите родители.
          "Ама той бил станал 40г" - за теб е стандарт и не ти е за вярване,че повечето 40 годишни разчитат само на заплата от работа ли?Да не говорим,че повечето не са си закупили дома в който живеят,а са го наследили ....но въпросът е кога и през какво са минали,че дори и животът им е минал ....този 40 годишен вече децата си е заженил,а още не е съградил дом и се бутат из някоя тясна панелка.Защо?Защото животът му е минал ту в съобразяване със старите ...щот им е марионетка,и не само а с чатал на врата .....ту с грижи за неговите млади ...
          Е къде му остана време да вземе дейно участие в развитието на таз държава,че да осигури по добър стандарт на живот за неговите му млади ...и така лека полека надоло по стръмното ....но да видим колко ще се ускори и колко фамозен ще е сблъсъка ... Не разбрах Маранди защо настръхна след като се припокриваме като мислене,което личи от горното.
          Ако мисли,че му крада идея ...нямам мераци за авторство,а и би трябвало да се радва,че и други виждат(макар и късно) това,което той е видял преди години ...а именно,че всеки се е загрижил сам за себе си,а това е пагубно ....другото той го е написал.

          Всичко това излезе като оправдание,а такова всеки има .... а не това ме интересува ...дреме ми кой за какъв ме смята и мисли.

          Беше проверка дали съм частен случай или е масово явление
          Е,резултата е на лице - масово е (и пагубно,дори и ако е само в рамките на над 30%)

          Обсъждаите идеите,не хората!

          Успех

          п.с Абе защо всеки път ме изпращате кат за последно ....ако ще ме гоните направо го заявете,какво толкова ви е страх
          Last edited by katilarium; 29.03.2013, 12:41.
          Страхът трудно се преодолява само със знания

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Добрутро ви! Аз нали напоследък го раздавам сърдит и не влизам много в темата, не можах да разбера защо всъщност се нахвърлихте върху Катилски Ясно е, че няма как да се формулира това, като закон.... Не че не сме свидетели и днес на закони правещи частната собственост на пух и прах Но въпросът свързан с разпределение на семейно богатство от и към деца и родители наистина е доста интересен. Но ако само го сведем до личната конкретика за всеки в тази тема и се вижда, че има 10 различни постановки. А тук сме една стохилядна сигурно от възможните случаи.
            Ето например, мама и тати в момента са ни прехвърлили всичко на мен и сестра ми с изключение на апартамента в който живеят . Точно обаче в следващите 2 месеца, тези имоти по скоро ще ми пречат, отколкото да ми помагат
            защото е тъпо да поставяш условия на родителите си
            защото родителите са построили/купили/ тези имоти
            въпреки децата ,а не благодарение на тях
            всичко на катила му е откровена ,нагла простотия
            някой му бил си нещо длъжен,трябвало му старт в живота
            а то наближил 40 те още виси по цял ден по кафенета
            и крои велики планове и все до начален капитал стига
            http://milom.blog.bg/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Добро утро лъвове и лъвици- успешен ден.
              Мечо споко- пази си нервите - винаги ще има тролове и провокации.Даже в нашата тема.Бате Космо и аз вчера имах лекции..дано да ти стане работата с банката..ама къде ги намираш тези лекарки с точките
              Имах едно гадже докторка уроложка от Александровска болница.. като ми правеше вувузела и нема да ти кажа каво ми правеше с дефекатора.. Малко е гейско ама т6ака не съм свършвал дори и в най чекиджийските ми години... Чао бате Кире. Довечера ще се чуем че трябва да вървя.

              Коментар


              • Добро утро лъвове и лъвици- успешен ден.
                Мечо споко- пази си нервите - винаги ще има тролове и провокации.Даже в нашата тема.Бате Космо и аз вчера имах лекции..дано да ти стане работата с банката..ама къде ги намираш тези лекарки с точките

                Коментар


                • Добрутро ви! Аз нали напоследък го раздавам сърдит и не влизам много в темата, не можах да разбера защо всъщност се нахвърлихте върху Катилски Ясно е, че няма как да се формулира това, като закон.... Не че не сме свидетели и днес на закони правещи частната собственост на пух и прах Но въпросът свързан с разпределение на семейно богатство от и към деца и родители наистина е доста интересен. Но ако само го сведем до личната конкретика за всеки в тази тема и се вижда, че има 10 различни постановки. А тук сме една стохилядна сигурно от възможните случаи.
                  Ето например, мама и тати в момента са ни прехвърлили всичко на мен и сестра ми с изключение на апартамента в който живеят . Точно обаче в следващите 2 месеца, тези имоти по скоро ще ми пречат, отколкото да ми помагат

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                    дюбрутру
                    ТНМ какво стана с с канелената диета
                    Отслабва, но все още не е станал строен като гвардеец!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      Добро утро, Мечо!
                      Добро утро, тайфата!

                      Мечи, не започвай с лошата от ранни зори!
                      Дано обичаш комбинацията от мед, сметана и канела, защото днес кафето ще е подсладено с мед, добавена сметана и многооооо канела
                      Благодаря


                      http://www.youtube.com/watch?v=yNtpnrQQoj8
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        Добро утро, Мечо!
                        Добро утро, тайфата!

                        Мечи, не започвай с лошата от ранни зори!
                        Дано обичаш комбинацията от мед, сметана и канела, защото днес кафето ще е подсладено с мед, добавена сметана и многооооо канела
                        дюбрутру
                        ТНМ какво стана с с канелената диета
                        http://milom.blog.bg/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          Добро утро tnm
                          Добро утро чета

                          Свинските полумаймуночовеци ги МРАЗЯ !!! Много са свински и са наполовина маймуни наполовина хора. И се опитват да ОМАСКАРЯТ темичката като ни въвлекат в свински полумаймуночовешки СПОР. Слава богу, че албанците и бате Маранди усетиха цялата свинска полумаймуночовещина и не се поддадоха.

                          Респект колеги !!!
                          Добро утро, Мечо!
                          Добро утро, тайфата!

                          Мечи, не започвай с лошата от ранни зори!
                          Дано обичаш комбинацията от мед, сметана и канела, защото днес кафето ще е подсладено с мед, добавена сметана и многооооо канела
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • ПС. Тия 86 набор докторки какъв секс правят.. Знаят разни точки от тялото дето нормалните жени не ги знаят....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Подсети ме как се разпърдяхме с оследното гадженце, набор 86 г.

                              Говореше ми за "биологичния" си баща и т.н.

                              Мацката е 3-то поколение докторка, купиха й кеш хапартамент в центъра на Варна веднага и т.н.

                              П.П. Направих й забележка, че "биологичния" й баща я отгледал от парче месо, изучава я, купи й жилище и не са разведени с майка й, т.е. имат стабилен брак.

                              Лафа: "Той ми е просто биологичен баща" ми дойде в повече и дотам.

                              Предполагам, че колегата с офертите за пенсии и имоти е около 86 набор.

                              П.П.П. Другият лаф, който никога няма да забравя е: "Щом са ме раждали - ще ме гледат" - демек са длъжни.


                              Бат Маранди Ти ще видиш някой ден, като се прибереш изморен в къщи след дълъг ден и татко ти ка ще те изненада с някоя велика софра от типа кулинарно разхищение па да видиш тогава... Гледам един Жак Пепен по една телевизия Фиеста какви ги готви. Напряво ме връща в първи клас.. Та туку виж и баща ти се окаже някой скрит кулинарен специалист...

                              По принцип от кучета, котки и пеленачета ми се мятат отгоре да ми се радват - някак си ги привличам, но някои неща не успях да разбера.

                              Вероятно съм албанец по новите, "съвременни" критерии в БГ

                              Няма да отида да убия Ламята в къщи, понеже тъкмо взех да го уча на радостта от готвенето и той се кефи яко.

                              Преди 3 дни му правих супа топчета, той днес пак прави супа топчета, същото беше с тиквеника и т.н. ( калпав готвач е определено, но го хваля яко - все пак на 80 години реши да се учи, а отначало отхвърляше в първите 6 месеца и не искаше да чуе ). Не бил готвач! - ( тъпи комплекси от соц. началник с 41 години трудов стаж ). Беше му обидно, че трябва да си готви.

                              Демек, Русото много внимателно обяснява и то ако има интерес отсреща, иначе - не. Сега се оказа, че тоя, когото уча да си готви трябва да го трепя. Странно?!
                              Бат Маранди Ти ще видиш някой ден, като се прибереш изморен в къщи след дълъг ден и татко ти ка ще те изненада с някоя велика софра от типа кулинарно разхищение па да видиш тогава... Гледам един Жак Пепен по една телевизия Фиеста какви ги готви. Напряво ме връща в първи клас.. Та туку виж и баща ти се окаже някой скрит кулинарен специалист...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Добро утро tnm
                                Добро утро чета

                                Свинските полумаймуночовеци ги МРАЗЯ !!! Много са свински и са наполовина маймуни наполовина хора. И се опитват да ОМАСКАРЯТ темичката като ни въвлекат в свински полумаймуночовешки СПОР. Слава богу, че албанците и бате Маранди усетиха цялата свинска полумаймуночовещина и не се поддадоха.

                                Респект колеги !!!
                                Много хора са се опитвали но големите играчи за това са големи... Много вода трябва да изпият форумните тролчета докато успеят да изиграят хора от голямата "игра" като теб и Маранди.... Пичовете на там дето са тръгнали... знаеш натам...

                                Коментар

                                Working...
                                X