IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе за съжаление леките методи изискват да си седиш в къщи, да си пиеш чайчета и тайлол хот и да се разстриваш, ама за съжаление в наши дни, все нещо правим и като идем на лекар, вече сме за болница или най малкото за силни тежки лекарства.. Аз бях направо мъртвец - казвам Ви че плюех слюнката защото не можех да я гълтам, а от непрестанната кашица ме болеше цялоъто тяло и като се закашляш те болят всички други възпалени органи накуп и това през максимум 20 секунди и така поне 5 дни.. А нощем се присъединяват и ушите - за това не ми се говори...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
      Аз като се оправя (вече съм доста по добре - здрав на 80%) така ще си организирам такава 72 часова оргия че червата ми сами ще се раздвижат (по 3 дефекации на ден).. А какви микроби ще погълна от няколкото каки които мисля да викна - не ми се мисли...

      бактериите при тебе не могат да "покълнат"...
      Храната ти сигурно на порции излиза - първо, второ, трето....наредени войничета...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
        По мой спомен в моя живот съм приемал антибиотик некъде около 4 пъти - това за целия съзнателен живот.
        Аз досега не съм приемал вътрешно, венозно, орално или назално антибиотик.
        Един път си мазах оная работа с него, но го съчетавах с добрия стар калиев Сперманганат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          +111
          Възможно е даже и да му се подуят лимфните възли под ушите.....

          Космо ще се оправи.....Много алкохол има в тялото му....


          пп Космо един съвет ....Като се оправиш, една доза пробиотици за оправяне на бацилите в червата....Има изследвания, че е супер належащо да се подновяват с качествени. Ужасно много болести и неразположения се дължат на лошите бактерии в червата....

          пп Съвета ми е само към Космо..... Да не взема някой да се възползва....
          Аз като се оправя (вече съм доста по добре - здрав на 80%) така ще си организирам такава 72 часова оргия че червата ми сами ще се раздвижат (по 3 дефекации на ден).. А какви микроби ще погълна от няколкото каки които мисля да викна - не ми се мисли...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
            Тц! При някой от случаите вирусът на грипа атакува средното ухо и го превръща в подходяща среда за настаняване на разни коки /бактерии/, които предизвикват отит. Личи си още от 5 - 6 ден, тъй като тъпанчето се зачервява и се подува. Най-бързото лечение е с антибиотик.
            +111
            Възможно е даже и да му се подуят лимфните възли под ушите.....

            Космо ще се оправи.....Много алкохол има в тялото му....


            пп Космо един съвет ....Като се оправиш, една доза пробиотици за оправяне на бацилите в червата....Има изследвания, че е супер належащо да се подновяват с качествени. Ужасно много болести и неразположения се дължат на лошите бактерии в червата....

            пп Съвета ми е само към Космо..... Да не взема някой да се възползва....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Добра вечер, добри 'орица!

              Аз па к'ва супа-уникат спретнах днес, дет' няма я повторя сигурно повече - хихи

              Ламята мъкне зеленИя кат' разпран, в случая лопуш ( лапад ) и вече пищясах 3-4 вида му изредих от стандартните и днес минах на нестандартните.

              400-500 гр. моркови - сваряват се в леко подсолена вода и през пасатора после.

              През това време на другия котлон се запарва ( бланшира ) нарязан като зелена салата лопуша ( листата ) във вряла вода. Оцежда се, но не всичкия да не литне бульона, щот' с него ще се разредят пасираните моркови - иначе много гъсто.

              Та, основата е моркови, лопуш е супата и трябваше да я уплътнявам в движение. Та, избрах фиде накрая 1 кафяна чашка като се започва от задушаване на една глава лук вече в основната тенджера, дет' ще става супата. И после се смесват да покъкрят заедно лопушът и морковите, докато се свари фидето за 10 мин. - точно тогава се ръгат подправките.

              И номерът в подправките - 10-на листа пресен див джоджен с щипка чубрица. Малко чер и червен пипер. 1 лъжица домашен зеленчуков бульон, 1 лъжица захар и 2 люти, надупчени с вилицата люти стерилизирани чушки. Накрая се ръси с магданоз и малко копър. 1 супена лъжица оцет.

              Идеята ми за тая супа дет' се чудех дали да е сладко-кисела или сладко-лютива ...?

              Та, накрая я спретнах сладко-кисело-лютива като джоджена ( вид мента ) да действа прохладно понеже Ламята обича да яде горещо.

              Ма, 'ноу съм горд от себе си и ми иде да се потупам по гърба сам - хихи

              П.П. Бат' Космо с тИбя сме - т'ва за къркането е най-неприятно.

              Ама, наздраве!


              Баба слагаше на такава зеленчукова супа булгур за сгъстяване. Помня хубавия вкус, но не помня какво точно наблъскваше в тенджерата
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Грипът е вирусно заболяване и то не се влияе от антибиотици.

                Хайде, ти си любител, но когато титулуван лекар предписва антибиотик на болен грип, направо ми идва да го съдя.

                П.П. Антибиотик се предписва при евентуални усложнения от грипа, но те не са ясни поне 10 дни след първоначалното заболяване.
                Ех, не се стърпях, но ще е за последно.

                Ми, Аноне, сам си обяснил защо лекарите предписват антибиотик при грип.

                Даже и температурата на тялото не се вдига от борбата с вирусите на грипа, а от борбата с последствията от размножаването на вируса, който води до размножаване на микрофлора(фауна?) в тялото ни, така наречени микроби.

                Та лекарите, отидеш ли им с оплакване от грип, си връзват гащите с предписване на антибиотици, като предпазна мярка от възможни в последствие микробиотични развития.

                Лично:
                Пораснал съм във време, когато антибиотиците се смятаха за твърде силно и само болнично лекарство - за пред умиране.
                Та при настинки или грип не са ми давали антибиотици.
                Лекувахме се с "народни" средства, предоставяйки на организма да се справи с тази детска играчка сам. Е, справяше се винаги.
                По мой спомен в моя живот съм приемал антибиотик некъде около 4 пъти - това за целия съзнателен живот.

                Друго - като ходехме с нашите вече деца, настинали и с температура, на децки доктор, то тя винаги им предписваше антибиотик. И ние винаги не го вземахме и не им го давахме, ами ги оставяхме да се преборят, с наша помощ. И винаги се преборваха.
                Така един път, втори, пети, десети... Па накрая питах лекарката (като й казах и това, горното) - защо, уважаема, предписвате тези отрови на децата ми?
                Тя: Знаете ли... и аз не давам на децата си антибиотик в такива леки случаи. Но... нали знаете, ако стане нещо по-сериозно, аз ще съм на топа на устата...

                Коментар


                • Добра вечер, добри 'орица!

                  Аз па к'ва супа-уникат спретнах днес, дет' няма я повторя сигурно повече - хихи

                  Ламята мъкне зеленИя кат' разпран, в случая лопуш ( лапад ) и вече пищясах 3-4 вида му изредих от стандартните и днес минах на нестандартните.

                  400-500 гр. моркови - сваряват се в леко подсолена вода и през пасатора после.

                  През това време на другия котлон се запарва ( бланшира ) нарязан като зелена салата лопуша ( листата ) във вряла вода. Оцежда се, но не всичкия да не литне бульона, щот' с него ще се разредят пасираните моркови - иначе много гъсто.

                  Та, основата е моркови, лопуш е супата и трябваше да я уплътнявам в движение. Та, избрах фиде накрая 1 кафяна чашка като се започва от задушаване на една глава лук вече в основната тенджера, дет' ще става супата. И после се смесват да покъкрят заедно лопушът и морковите, докато се свари фидето за 10 мин. - точно тогава се ръгат подправките.

                  И номерът в подправките - 10-на листа пресен див джоджен с щипка чубрица. Малко чер и червен пипер. 1 лъжица домашен зеленчуков бульон, 1 лъжица захар и 2 люти, надупчени с вилицата люти стерилизирани чушки. Накрая се ръси с магданоз и малко копър. 1 супена лъжица оцет.

                  Идеята ми за тая супа дет' се чудех дали да е сладко-кисела или сладко-лютива ...?

                  Та, накрая я спретнах сладко-кисело-лютива като джоджена ( вид мента ) да действа прохладно понеже Ламята обича да яде горещо.

                  Ма, 'ноу съм горд от себе си и ми иде да се потупам по гърба сам - хихи

                  П.П. Бат' Космо с тИбя сме - т'ва за къркането е най-неприятно.

                  Ама, наздраве!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                    Тц! При някой от случаите вирусът на грипа атакува средното ухо и го превръща в подходяща среда за настаняване на разни коки /бактерии/, които предизвикват отит. Личи си още от 5 - 6 ден, тъй като тъпанчето се зачервява и се подува. Най-бързото лечение е с антибиотик.
                    Аз това и написах - грипът (вирусната инфекция), може да отслаби имунитета и да предизвика бактериална инфекция.
                    Но останах с впечатлението, че когато космонавта се е оплакал от първи симптоми на грип (които също може да включват болки в ушите), Чичо е смятал да му препоръча антибиотик.

                    Поне според мен, докато не мине седмица от заразяването с грип, не е добре да се предписват антибиотици. Чака се имунния отговор.

                    Лошото е, че повечето лекари се презастраховат от усложнения и още на 2-3 ден предписват антибиотик.
                    Подобни неща увреждат черния дроб, увреждат симбиотичната микрофлора и с времето ни правят резистентни на антибиотици. Точно, когато се появи някой сериозен проблем във вид на бактериална инфекция.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
                      Абе да ти кажа малко се притеснявам при лекари и ми е трудно дори да обясня какво ми е... След това и аз се сещам за много други неща дето може да питам, ама там...
                      Личната ми лекарка ми е лична приятелка.
                      На 14.03.2013 година ми е дала направление за пълна кръвна картина - прави се всяка година и се нанася в картона.
                      Познай по колко пъти на ден ми звъни, за да ми напомни, че трябва да отида да ми изтеглят няколко капки кръв
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        1000 мг - на 12 часа.
                        Ако си много зле, първия път може и две....

                        пп Чакай да пиша ... - Май беше така и не давам препоръка....
                        Тоя моя (Левофлоксацин Тева) е по 500 мг. ведднъж на 24 часа... Явно е много силен. Ама не е скъп - 7 таблетки (за 7 дни) е 11 лева. Гледам Оспамокса 1000 мг е 5 лв за 12 таблетки, което е 6 дни.. Абе по изгоден е Оспамокса.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Чичо, я се стегни малко!!!

                          Грипът е вирусно заболяване и то не се влияе от антибиотици.

                          Хайде, ти си любител, но когато титулуван лекар предписва антибиотик на болен грип, направо ми идва да го съдя.

                          П.П. Антибиотик се предписва при евентуални усложнения от грипа, но те не са ясни поне 10 дни след първоначалното заболяване.
                          Тц! При някой от случаите вирусът на грипа атакува средното ухо и го превръща в подходяща среда за настаняване на разни коки /бактерии/, които предизвикват отит. Личи си още от 5 - 6 ден, тъй като тъпанчето се зачервява и се подува. Най-бързото лечение е с антибиотик.
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Аз не съм ходил по доктори, но имам близки.
                            Когато лекар не ти дава доброволно диагноза, то означава поне три неща - или не е добър или го е страх да носи отговорност или не е сигурен в диагнозата.
                            Но при всички случаи последствията са за теб.
                            Сега си бил на УНГ, но утре, да не дава Господ, може да отидеш и на друга специалност.

                            А доколкото разбирам - плащаш си. Т.е. всички права са в теб.
                            Той много ерудиран и културен човек. Доцент в някоя от големите болници (май ИСУЛ ама да не излъжа)Приосто аз не го питах иначе щеше да ми каже.. Спомена само отит, но това в нета видях че е възпшаление на ухото тс. е било едно от 5те (примерно неща, които съм имал)....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
                              А чиче Оспамокса колко милиграма и по каква схема се пие?
                              1000 мг - на 12 часа.
                              Ако си много зле, първия път може и две....

                              пп Чакай да пиша ... - Май беше така и не давам препоръка....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
                                А чиче Оспамокса колко милиграма и по каква схема се пие?
                                Щото гледам че го има 250, 500 и 1000 милиграма, а в брошурата му пише - 3 пъти на ден общо 750 мг, тс за какво тогава с авсички други грамажи над 250 мг?

                                Коментар

                                Working...
                                X