IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добро утро, Мечо!
    Добро утро, тайфата!

    Днес с бандата ще почистваме България за един ден. Ама ще е само до обяд, щото после трябва да седнем и да изядем едни кебапчета и да изпием едни бири
    Хубав петък на младежите и девойките!

    П.П. Космо, днес си имал професионален празник. Да почерпиш, ей!
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Какво те учудва?!?!

      Това не е от сега, а от над 20 години.

      Доктор ДИАГНОСТИК и 200 000 да взима на година, пак ще е същият "продавач" на фармацевтиката, а ние ще сме КЛИЕНТИ. Сериалът "Доктор Хаус" със сигурност е финансиран от фармацевтични или произвеждащи медицинска апаратура компании.
      Визираш "прехода" от данъчна и планова икономика към данъчно-осигурителна и "пазарна".

      Не ми се изнасят лекции в момента, щот' не съм на работа - къркам си и ми е готино

      П.П. Ха, наздраве!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Маркетинговият им план, който им наложи Законодателната власт на т.нар. Здравеопазване е порочно направен от А до Я и изгъзиците са налице. Накратко вече има клиенти, а не пациенти.
        Какво те учудва?!?!

        Това не е от сега, а от над 20 години.

        Доктор ДИАГНОСТИК и 200 000 да взима на година, пак ще е същият "продавач" на фармацевтиката, а ние ще сме КЛИЕНТИ. Сериалът "Доктор Хаус" със сигурност е финансиран от фармацевтични или произвеждащи медицинска апаратура компании.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          тнм визира усложнения и съм съгласен с нея.
          Грипът и раната са различни по естество, но усложненията от тях са подобни - бактериални инфекции. Първото удря вътрешни органи, другото съседни части от тялото.
          Не отричам традиционната медицина ( освен българската ), която е изградена на химия със симптоматично действие.

          Не искам и да обиждам всички доктори, намират се и читави, макар че се търсят с лупа вече в БГ-стан.

          Маркетинговият им план, който им наложи Законодателната власт на т.нар. Здравеопазване е порочно направен от А до Я и изгъзиците са налице. Накратко вече има клиенти, а не пациенти.

          Майната му на Хипократ

          П.П. Не искам да пиша по темата, въпреки че имам огромен поглед над нещата кат' тъп животозастраховател от 10 години. Гилдията затова и толкова ни мрази ( смигам )

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            П.П. Не можах да разбера какво общо има рана/травма с простуда/вирус?
            тнм визира усложнения и съм съгласен с нея.
            Грипът и раната са различни по естество, но усложненията от тях са подобни - бактериални инфекции. Първото удря вътрешни органи, другото съседни части от тялото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Бил съм на възрастта на твоя мъник. Порязах се, замърсил съм раната и по разказите на майка ми и твърденията на лекарите, е щяло да се стигне до ампутация на пръста, за да спасят ръката.

              Родителите ми, които също са върли противници на лекарствата, са ме закарали на една лечителка на 250 километра. Наложила е пръста ми с лапа от разни билки и това го помня "настърган сапун Бебе" и за 3 дни ми се оправил пръста.

              Божа работа е всичко и правилни решения на родителите..
              Има 1 лаф, че който до 40 години не си е станал най-добрия личен лекар сам на себе си ..... - не говори добре за него.

              Не помня кой го беше казал т'ва - виж Мечката - той по цяла нощ броди из гугъл да търси лафчета

              П.П. Не можах да разбера какво общо има рана/травма с простуда/вирус?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                Може и да съм го разказвала този случай, но ще се повторя.
                Безценното ми камъче си прищипа палеца на ръката и замърси раната. Пръста му стана двоен за два дни. Случи се, че бяхме извън постоянното си местообитание и като се върнахме веднага го заведох при дежурния лекар.
                Мъникът влезе при лекаря и му дръпна едно прочувствено слово как от двегодишен не е пил антибиотик. После му сподели за огромните вреди, които нанася това лекарство върху черния дроб, бъбреците и в частност на стомаха
                Лекарят даваше заето около минута и после му отпери въпроса, - кой му е светнал крушката така обстойно по отношение на употребата на този вид лечебни средства!?
                Моят син без да се замисли ме натопи и доволно зачака реакцията на добрия чичо доктор.
                Докторът обаче беше много хитър Съвсем небрежно го запита, дали майка му е лекар и при отрицателния отговор от страна на сина ми, му драсна една рецепта и му разказа в кои случаи антибиотика повече помага, отколкото да вреди.
                Каза му също така, че трябва да си прави компресите с лайка и превръзките с восък, които го карах да носи, но той не искаше. Защото това са стари лечебни методи и ще подпомогнат действието на антибиотика...
                Та така
                Бил съм на възрастта на твоя мъник. Порязах се, замърсил съм раната и по разказите на майка ми и твърденията на лекарите, е щяло да се стигне до ампутация на пръста, за да спасят ръката.

                Родителите ми, които също са върли противници на лекарствата, са ме закарали на една лечителка на 250 километра. Наложила е пръста ми с лапа от разни билки и това го помня "настърган сапун Бебе" и за 3 дни ми се оправил пръста.

                Божа работа е всичко и правилни решения на родителите..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
                  Мале бат Маранди ти си кулинарен гений... А аз ям една гадна пица от ония ден, дето направих безуспешен опит да стопля в микровълновата... Ама до късно бях в офиса и мислех че имам ядене а то някой всичко е изял.. Трябва да сложа по голям контрол на лицата коиот пребивават в нас като ме няма...
                  Батка,

                  крайно време е да си хванеш една добра готвачка, щот' над 70% от болестите, водещи до фатален край са предизвикани от ... храна. Жалко, че тия аналните не могат да готвят или се правят, че не могат ( не мога да преценя ).

                  П.П. Т'ва, което ти го казват Анон-чи и бебе Манков е вярно. Комбинацията от калпава храна + химия е убийствена.

                  Не ми се изрежда защо, понеже трябва да пиша 3 тома по тая тема. Темпото ти е добро и младежкият дух също.

                  Наблягай на тях и малко си пооправи храната и поспри с тая химия, понеже аз пия 2 блистера аналгин за 1 година и нищо повече. Тоже и не боледувам, ако ще всичко да ми киха и кашля насреща. Просто химия не вземам.

                  Ъъ ... карам ти се, ама с любов

                  П.П.П. Процес е, смяната на хранителен и медикаментозен режим и няма да стане бързо, ама поспри се - ти изпи 1 каталог химия за няма една година като те чета - па аз съм на 10 аналгина за това време.
                  Last edited by marandi; 11.04.2013, 23:07.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
                    Аз причината я знам - живея като 25 годишен, а не съм, и много си претоварих организнма. А хич не се пазя - много микроби поемам и те ми натоварват организма и имунната ми система заминава... Тоя доктор ми даде и един куп витамини и тях ги пия.
                    Виж сега, не е до приема на микроби, претоварване на организма (алкохол, цигари и т.н.) или контакти.
                    Повярвай ми, аз се товаря доста от горните три и т.н..
                    На първо място е генетична обремененост. Тук сме безпомощни.

                    Оттук нататък, ако имаш здрава рода, могат да се направят много неща, но те се събират в едно.
                    Аз съм ви казвал, че съм поклонник на пчелни продукти, но пък съм и отворен към експерименти.

                    Правиш следното:
                    1. Пасираш една средна глава чесън (обелени скилидки), един цял лимон (с корите, но без семките) и 100 грама истински мед. Умножаваш количествата и правиш за 1 буркан (0.8 литра), пак пасираш, слагаш го в хладилника и чакаш 2 седмици да отлежи.

                    С тази смес почваш следния ежедневен прием:

                    Вечер си смесваш следното, оставяш го на стайна температура и сутринта го изяждаш на гладно:
                    Половин чаена чаша кисело мляко, 1 ч.л. смляно сусамово семе, 1 ч.л. смляно ленено семе, 2 ч.л. цветен (пчелен) прашец и 1-2 ч.л. от сместа (мед, лимон и чесън).

                    Ще си говорим пак след 1-2 години.
                    Last edited by anon6706; 11.04.2013, 23:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      Може и да съм го разказвала този случай, но ще се повторя.
                      Безценното ми камъче си прищипа палеца на ръката и замърси раната. Пръста му стана двоен за два дни. Случи се, че бяхме извън постоянното си местообитание и като се върнахме веднага го заведох при дежурния лекар.
                      Мъникът влезе при лекаря и му дръпна едно прочувствено слово как от двегодишен не е пил антибиотик. После му сподели за огромните вреди, които нанася това лекарство върху черния дроб, бъбреците и в частност на стомаха
                      Лекарят даваше заето около минута и после му отпери въпроса, - кой му е светнал крушката така обстойно по отношение на употребата на този вид лечебни средства!?
                      Моят син без да се замисли ме натопи и доволно зачака реакцията на добрия чичо доктор.
                      Докторът обаче беше много хитър Съвсем небрежно го запита, дали майка му е лекар и при отрицателния отговор от страна на сина ми, му драсна една рецепта и му разказа в кои случаи антибиотика повече помага, отколкото да вреди.
                      Каза му също така, че трябва да си прави компресите с лайка и превръзките с восък, които го карах да носи, но той не искаше. Защото това са стари лечебни методи и ще подпомогнат действието на антибиотика...
                      Та така
                      Абе аз съм карал един куп венерически болести... Доксициклинът беше мой брат в миналото... Аз бая антибитоци съм изпил през живота си... Веднъж бях заспал пиян в снега до хижа Мальовица.. Бяхаме на тренировъчен лагер и се запихме и съм излязъл да пикая и явно съм паднал... Полсе имах период дето пушех по две кутии цигари на ден и дори най леката настинка се превръщаше в тежък бронхит... Па и бая бой съм изял та все нещо се възпалява... Па и със зъбите имах проблеми..При мен лошото е че ходя на лекър само след като съм изпробвал всички съвети от приятели, квартални пияници, съпруги, любовници, една жена, лелята на чинката на зетя... и на края все ходя на разни кабинети по спешност от немай къде, та и аз да съм доктор и да ми дойде някой в такова състояние и аз ще се презастраховам, за да не ме дават след това по телевизията..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        Няма лошо да ми викаш и "Бабо" - ТНМ-чева, ама си записвай

                        Че Русото днес докато чакаше да се сварят морковите за 20-30 мин. първо беше решило да я уплътнява с 1 варен картоф, който после да се намачка и след запържването на лука, ливваш пасираните моркови и лопуша и хакаш намачния картоф разбит с малко прясно мляко, ама се оказа, че трябва да скоча до една баМка за 20 мин - иначе се получава уникален вкус, който да го задържаш на езика си и търкаш в небцето горе на всяка лъжица.

                        После викам с ориз да му го правя, ама чисто сварен и да си го полива с това като сос Ламята - ма, тя па се притеснява от ястия гурме стил ( нещо като Ризото на части щеше да се получи ). Демек, да си хване една чиния да си сипва 2-3 лъжици чист сварен ориз и да си го полива с т'ва, ама го знам, че се притеснява от такива изгъзици.

                        И накрая импровизирах с 1 чаша фиде накрая, понеже печки и баМки едновременно - кой не е готвил така ми кажи - хихи

                        П.П. Иначе малко по-сериозно за основа на супата, освен пасирани моркови, ще се получи и със 2 буркана стерилизирани домати и малко корекция в подправките.

                        Няма да е оранжево-зелено-бяло, а ще стане трибагреника на БГ-то бяло-червено-зелено.

                        Русото е много педантичен и в цветовете като готви - не само във вкусовете и детайлите - хаха

                        Мале бат Маранди ти си кулинарен гений... А аз ям една гадна пица от ония ден, дето направих безуспешен опит да стопля в микровълновата... Ама до късно бях в офиса и мислех че имам ядене а то някой всичко е изял.. Трябва да сложа по голям контрол на лицата коиот пребивават в нас като ме няма...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Аз досега не съм приемал вътрешно, венозно, орално или назално антибиотик.
                          Един път си мазах оная работа с него, но го съчетавах с добрия стар калиев Сперманганат.
                          Може и да съм го разказвала този случай, но ще се повторя.
                          Безценното ми камъче си прищипа палеца на ръката и замърси раната. Пръста му стана двоен за два дни. Случи се, че бяхме извън постоянното си местообитание и като се върнахме веднага го заведох при дежурния лекар.
                          Мъникът влезе при лекаря и му дръпна едно прочувствено слово как от двегодишен не е пил антибиотик. После му сподели за огромните вреди, които нанася това лекарство върху черния дроб, бъбреците и в частност на стомаха
                          Лекарят даваше заето около минута и после му отпери въпроса, - кой му е светнал крушката така обстойно по отношение на употребата на този вид лечебни средства!?
                          Моят син без да се замисли ме натопи и доволно зачака реакцията на добрия чичо доктор.
                          Докторът обаче беше много хитър Съвсем небрежно го запита, дали майка му е лекар и при отрицателния отговор от страна на сина ми, му драсна една рецепта и му разказа в кои случаи антибиотика повече помага, отколкото да вреди.
                          Каза му също така, че трябва да си прави компресите с лайка и превръзките с восък, които го карах да носи, но той не искаше. Защото това са стари лечебни методи и ще подпомогнат действието на антибиотика...
                          Та така
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Най-малкото от теб очакваме да "гълташ" нещо.

                            Трябва да обърнеш внимание на причините организма ти да се чувства толкова зле при безобидно заболяване, а не на начините да го лекуваш.

                            Всеизвестно е, че лекарствата не лекуват, а помагат на тялото ни да се самоизлекува.


                            Съжалявам, че взех да говоря както Мечобиков за пряката демокрация.
                            Аз причината я знам - живея като 25 годишен, а не съм, и много си претоварих организнма. А хич не се пазя - много микроби поемам и те ми натоварват организма и имунната ми система заминава... Тоя доктор ми даде и един куп витамини и тях ги пия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
                              Абе за съжаление леките методи изискват да си седиш в къщи, да си пиеш чайчета и тайлол хот и да се разстриваш, ама за съжаление в наши дни, все нещо правим и като идем на лекар, вече сме за болница или най малкото за силни тежки лекарства.. Аз бях направо мъртвец - казвам Ви че плюех слюнката защото не можех да я гълтам, а от непрестанната кашица ме болеше цялоъто тяло и като се закашляш те болят всички други възпалени органи накуп и това през максимум 20 секунди и така поне 5 дни.. А нощем се присъединяват и ушите - за това не ми се говори...
                              Най-малкото от теб очакваме да "гълташ" нещо.

                              Трябва да обърнеш внимание на причините организма ти да се чувства толкова зле при безобидно заболяване, а не на начините да го лекуваш.

                              Всеизвестно е, че лекарствата не лекуват, а помагат на тялото ни да се самоизлекува.


                              Съжалявам, че взех да говоря както Мечобиков за пряката демокрация.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                                Баба слагаше на такава зеленчукова супа булгур за сгъстяване. Помня хубавия вкус, но не помня какво точно наблъскваше в тенджерата
                                Няма лошо да ми викаш и "Бабо" - ТНМ-чева, ама си записвай

                                Че Русото днес докато чакаше да се сварят морковите за 20-30 мин. първо беше решило да я уплътнява с 1 варен картоф, който после да се намачка и след запържването на лука, ливваш пасираните моркови и лопуша и хакаш намачния картоф разбит с малко прясно мляко, ама се оказа, че трябва да скоча до една баМка за 20 мин - иначе се получава уникален вкус, който да го задържаш на езика си и търкаш в небцето горе на всяка лъжица.

                                После викам с ориз да му го правя, ама чисто сварен и да си го полива с това като сос Ламята - ма, тя па се притеснява от ястия гурме стил ( нещо като Ризото на части щеше да се получи ). Демек, да си хване една чиния да си сипва 2-3 лъжици чист сварен ориз и да си го полива с т'ва, ама го знам, че се притеснява от такива изгъзици.

                                И накрая импровизирах с 1 чаша фиде накрая, понеже печки и баМки едновременно - кой не е готвил така ми кажи - хихи

                                П.П. Иначе малко по-сериозно за основа на супата, освен пасирани моркови, ще се получи и със 2 буркана стерилизирани домати и малко корекция в подправките.

                                Няма да е оранжево-зелено-бяло, а ще стане трибагреника на БГ-то бяло-червено-зелено.

                                Русото е много педантичен и в цветовете като готви - не само във вкусовете и детайлите - хаха
                                Last edited by marandi; 11.04.2013, 22:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X