IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добро утро, Мечо!
    Добро утро, тайфата!

    Какво пак се зафанахте с мотиките и лопатите /за Мечо - фрезата/!?
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Аз давам макс 20К лефчета Повече не ми се рентира
      За 20к лефчета обиколи съседните села къде се гледа зеленчук, мед, животни и варят готина ракия.

      Ще имаш за 10 години напред само да ходиш да си прибираш читава стока от 'орицата, дет' ще ти я гледат, барабар с коледното гуси.

      П.П. За собствена къща и двор с 20к си за никъде.

      Коментар


      • Да, Маранди, 200-300 кг са абсолютно достатъчни, стига да е близо, а най- добре- в двора ти. Аз съм практичен човек. Вариантът- да си почивам докато копам и то в някакви промеждутъци, не ме устройва в този момент.

        Коментар


        • Човърках си мозъка за тая тема(село или диво местенце) и се сетих за един индивид подвизаващ се у форума - Маската ли беше,Мацката ли .....после беше участник в едно тв предаване ("островът на изкушението") .....та той се беше ориентирал в пущинака до турската граница,с брегова ивица ....верно май на концесия беше . Но не знам дали земята там става с цел земеделие,но и дори да е песъчливо-ще може да се наблегне в по висок процент на лозарство и овощарство.
          Май хитра лисица излезе тоя Маската

          Успех
          Страхът трудно се преодолява само със знания

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Ем, обмисли си внимателно нещата, щот' варненци сте луди по Балкана, ама не е толкоз просто.

            Разстояние, вода и консумативи винаги са проблем. Бат' Космо къщи ви подарява, ама не ги щете нещо
            Аз давам макс 20К лефчета Повече не ми се рентира

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Марандич, то по Софето местата на 15 мин пеша мноу скъпи. Не си струва масрафа А ако се замисля за бензина, по-добре изобщо да не мисля за село От друга страна, аз си имах село в Търновско. Много готино, ама по 2 часа и нещо в посока - хептен не се връзва и майка ми и аз сме на толкова разстояние Евросубсидии не ща. Искам едно мое местенце, където да поработя и да си разплуя задника съботно неделно и където мога да се прибера, когато си поискам вместо да се прибера в апартамента. Но пак казвам, роб не ща да му ставам.
              Ем, обмисли си внимателно нещата, щот' варненци сте луди по Балкана, ама не е толкоз просто.

              Разстояние, вода и консумативи винаги са проблем. Бат' Космо къщи ви подарява, ама не ги щете нещо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                А, бря Русото ви дума за къща с двор във 2-ра градска зона, бря ( разширен център ) - демек на 1.5 км от в къщи в едната посока и още една градина на 1.3 км в другата посока, пак 2-ра зона. Достъп до вода безплатна ( кладенец ). Т.е. 15 мин. път пеша.

                К'ви са ти я хамалогии - то кило домати ще ти излиза златно.

                Достатъчно е за 300 кила домати и краставици и т.н. за годишен бюджет, но поне знаеш какво хапваш, а не пластмасите от веригите. И го правиш за 60-80 часа в година като време - да засадиш, да отидеш да пуснеш лятото една помпа и да изскубеш после като ефект.

                За к'во ти е повече ( да ме прощава мадам Шъ ) - освен да си нахраниш домакинството със 'арна храна кат' качество. Другото са изгъзици.

                П.П. Село на фитка си майна - направи си една градина овощки, чакай ги 4-5 години да почнат да дават и си сложи един казан там да си вариш ракия.

                И имай нагласата, че някой ден може да отидеш там и да са те изгърбили ( може и няколко пъти в годината ).

                Сложи си и бензина и ще ти излиза златно т'ва село.

                П.П.П. Питам чичката за къв чеп му е тоя кресон - той си трае кат' комунист на разпит. Ами за 5 кинта от магазинЯ на 100 м от вкъщи ще си купя кресон за 2 години напред за лични нужди.

                Ако ще прайкате евро-субсидии и прочие фитки за селинджър-производители - там вече съвсем друга "сглобка" се прави.

                Но за лични нужди колко ще изядете, бря? То отиде на лакомия вече - хаха
                Марандич, то по Софето местата на 15 мин пеша мноу скъпи. Не си струва масрафа А ако се замисля за бензина, по-добре изобщо да не мисля за село От друга страна, аз си имах село в Търновско. Много готино, ама по 2 часа и нещо в посока - хептен не се връзва и майка ми и аз сме на толкова разстояние Евросубсидии не ща. Искам едно мое местенце, където да поработя и да си разплуя задника съботно неделно и където мога да се прибера, когато си поискам вместо да се прибера в апартамента. Но пак казвам, роб не ща да му ставам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Ами, аз не ща да му робувам. Не искам да се лишавам от досегашните си привички заради селото. Това което съм си решил е село на ок 40км от Софето. Ако не ми се получават нещата съм готов веднага да го продам с 30-50% загуба
                  А, бря Русото ви дума за къща с двор във 2-ра градска зона, бря ( разширен център ) - демек на 1.5 км от в къщи в едната посока и още една градина на 1.3 км в другата посока, пак 2-ра зона. Достъп до вода безплатна ( кладенец ). Т.е. 15 мин. път пеша.

                  К'ви са ти я хамалогии - то кило домати ще ти излиза златно.

                  Достатъчно е за 300 кила домати и краставици и т.н. за годишен бюджет, но поне знаеш какво хапваш, а не пластмасите от веригите. И го правиш за 60-80 часа в година като време - да засадиш, да отидеш да пуснеш лятото една помпа и да изскубеш после като ефект.

                  За к'во ти е повече ( да ме прощава мадам Шъ ) - освен да си нахраниш домакинството със 'арна храна кат' качество. Другото са изгъзици.

                  П.П. Село на фитка си майна - направи си една градина овощки, чакай ги 4-5 години да почнат да дават и си сложи един казан там да си вариш ракия.

                  И имай нагласата, че някой ден може да отидеш там и да са те изгърбили ( може и няколко пъти в годината ).

                  Сложи си и бензина и ще ти излиза златно т'ва село.

                  П.П.П. Питам чичката за къв чеп му е тоя кресон - той си трае кат' комунист на разпит. Ами за 5 кинта от магазинЯ на 100 м от вкъщи ще си купя кресон за 2 години напред за лични нужди.

                  Ако ще прайкате евро-субсидии и прочие фитки за селинджър-производители - там вече съвсем друга "сглобка" се прави.

                  Но за лични нужди колко ще изядете, бря? То отиде на лакомия вече - хаха
                  Last edited by marandi; 15.04.2013, 17:06.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                    Е да де ....аз за тва питах,аджеба,коя локация ви се струва най-добра кат за село
                    Ако ще го правиш по принуда(житейска),си е жив ад.Само tnm изскочи с искрен отговор ....ама то и как ли да е с таз нейна страст по планината (линка в подписа и),но там ми се струва че е съчетано удоволствие и работа(много вероятно не нейна)

                    Успех
                    Ами, аз не ща да му робувам. Не искам да се лишавам от досегашните си привички заради селото. Това което съм си решил е село на ок 40км от Софето. Ако не ми се получават нещата съм готов веднага да го продам с 30-50% загуба

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      И квоооо стана?

                      Тя и моята дето мисля мое да не стане. Щото аз и града си харесвам, а и в странство за по седмица-две по няколко пъти ходя, от моренце не се лишавам
                      Е да де ....аз за тва питах,аджеба,коя локация ви се струва най-добра кат за село
                      Ако ще го правиш по принуда(житейска),си е жив ад.Само tnm изскочи с искрен отговор ....ама то и как ли да е с таз нейна страст по планината (линка в подписа и),но там ми се струва че е съчетано удоволствие и работа(много вероятно не нейна)

                      Успех
                      Страхът трудно се преодолява само със знания

                      Коментар


                      • Добро утро tnm
                        Добро утро чета

                        Свободата, Серго. Не доброто, не любовта, не салама, а свободата. Свободата е истината. Истината е, че няма истина и това е свободата. Всичко друго е от Дявола или от Бога, но на свободата и е все едно. Тя не ги различава. Защото ако ги различаваше нямаше да е СВОБОДА !!!
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Даже нямам идея колко струва кило домати в момента на магазиня.
                          Тоя кресон и бораго па за к'во са ти?

                          Било ранна утрин.
                          Било като днешната заран.
                          Или като вчерашната.
                          Като преди петстотин, илядо и петстотин или след сто.

                          Безлична, сива, кална, самотно мокра, направо студена.

                          Нашият човек - всекиму известен, ако не с нещо друго, то като бащата на алпинизма, подхлъцвал под прокапалото от пролетния дъжд чергило.
                          Бягал, проклинайки острия си език.
                          От поредната оригия, продължаваща с дни.
                          От нечовешките отношения и взаимозависимостите.
                          От изпълнения с интриги живот на дипломат.
                          От условностите на традициите завещани от дедите.
                          От "невежеството на епохата".
                          От злодеянията на тираните.
                          От град, столица, държава.
                          И най-вече от една изпепеляваща страст.
                          Към свободата сам да избере пътя на любовното изгнание.

                          Някъде във Фландрия, в дълбокия прованс, след едно обрулено от чумата село, през мътното стъкло на каретата, мернал в полето самодостатъчен в копаенето си селянин.
                          И си спомнил възклика на любимият си древник, под чието томче тридесет години по-късно го намерили склонил глава:
                          „О, щастливи селяко, ако познаваше своето щастие!“

                          Историята не помни селяка. Зио ли бил? Сопортарио ли? Или Орсо-торо? Може би. Едва ли не!
                          Но е съхранила прилежно името на изхлипалият я почти като стенание фраза:

                          http://chitanka.info/text/12506/2

                          ................Благодарение на гореспоменатия пътник - любимеца на всички тогавашни князе, царе и папи. И един от най-големите самотници, които светът е познавал:

                          "Всеки, който се опита да се отдели от общото стадо, става обществен враг. Кажете ми защо, моля?"
                          Петрарка
                          Last edited by sergo; 15.04.2013, 11:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


                            И коприва и лапад ли се садят...???..Аз си мислех ,че са плевели, дето не можеш да ги махнеш....

                            Кресона ми е поникнал, вчера садих бораго...
                            Само 500 айсберга не се развиват добре - много влажно и студено....
                            Т'ва хортувам, че освен изброените за другото няма смисъл - има си магазин или пазар.

                            Питай Русото да те научи на мързел

                            П.П. Трябват ти 300 кила домати и 50 кила краставици да си ядеш/готвиш цяла година всеки ден с 1 кило на ден. Лук и морков имаш за жълти стинки от магазините и гледаш да имаш само чесън че става 10 кинта килото, магданоз и копър.

                            Пипер/купешки си замръзяваш и си готов от А до Я за всяка манджа. Т'ва са ти количествата за една година/домакинство и да имаш безплатна вода за поливане.

                            Даже нямам идея колко струва кило домати в момента на магазиня.

                            Тоя кресон и бораго па за к'во са ти?
                            Last edited by marandi; 15.04.2013, 02:41.

                            Коментар


                            • Вършея на повикване! Цена по договаряне на място!
                              Last edited by новобранецът; 14.04.2013, 22:42.

                              Коментар


                              • Ако трябва като линейка да ходя напред- назад заради 200-300 кг плодове и зеленчуци, няма да стане. Нещата трябва да се случват естествено- без нерви, напрежение и съпротива у някои от участниците. В крайна сметка е, за да носи удоволствие и удовлетворение, нали?

                                Коментар

                                Working...
                                X