IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
    Боже Сергоооооо, колко истини хортуваш, дъл има някой да те чуе?
    Какво става, бре, с нас?
    Един ръфа втори, вторият ръфа третия, той ги дъвче и двамата барабар с копчетата.
    И после ги изплюва.
    Не е истина, колко ми е жал за махленските клюкарки и в реалния живот и във виртуала, защото пилеят ценната си енергия за поплювки.
    А пък една надменност, едно мерене на пръчки, кой е по-по-най....кому е нужно това, бе джанъм?
    А пък аз, защо ли толкова идеалистично вярвам в доброто и любовта, не знам....
    може би си заслужава.....
    Според мене не си заслужава. Според Серго си заслужава. Там ми е спора с теб и със Серго.
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
      Вие всинцата не мое ли да загърбите дребнотемието и да да си насочите енергия към нещо по-съществено?
      Или се е превърнало в необратим навик, дето ще си го тътрите, докато шавате?

      Се едно се клатушкам в трамвая къмто централна баня и слушам пенционерите нагърбили бидоните за тяхната манна небесна - минералната вода/.........да а ма съседа пие от чешмата-а-а/. Как се плюят по между си за това с колко е поскъпнал магданозя.
      И после тугедъл - централните агрикултури от жълтите павета.

      Не евреите, не кризата, не импириаликлизма , не плоския данък, не илюминатите, не ............

      Мъжете-е-е!
      Мъжете по тия географски ширини скъсаха синджиря и станаха........... махленски клюкарки.

      Като гледам какви са ни инвесторите - почвам да вярвам, че гласовете требе да се припознават с кю-ар код.
      Ем мангалите не мое рупат кюфтаци, ем весторите......................

      Боже Сергоооооо, колко истини хортуваш, дъл има някой да те чуе?
      Какво става, бре, с нас?
      Един ръфа втори, вторият ръфа третия, той ги дъвче и двамата барабар с копчетата.
      И после ги изплюва.
      Не е истина, колко ми е жал за махленските клюкарки и в реалния живот и във виртуала, защото пилеят ценната си енергия за поплювки.
      А пък една надменност, едно мерене на пръчки, кой е по-по-най....кому е нужно това, бе джанъм?
      А пък аз, защо ли толкова идеалистично вярвам в доброто и любовта, не знам....
      може би си заслужава.....
      Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        Сега да го разтълкувам малко, това дето го копи пейстнах вчера с "Ctrl p"

        За откъсите от анархистката теория на познанието на Пол Файерабенд става въпрос. "Против метода" е заглавието.

        Ето мое тълкувание.

        Приемането или неприемането на една идеология или вяра следва да се предостави на самия индивид. Що е идеология. Идеология е едно такова нещо като аксиоматична система в математиката. В основите на всяка една идеология стоят неподлежащи на рационално аргументиране истини (в математиката се наричат аксиоми). Или с други думи, за да не се нарушава свободата на мисълта е необходимо да се предостави на всеки индивид правото, по свои си собствени нерационални начини да си изгради своя собствена идеология. Всеки индивид има право сам да си избира своите си истини (аксиоми). Лично право на всеки индивид е да си избере в какво да вярва, и ако евентуално съществуващите научни идеологии и религиозни вери не го устройват, да си измисли свои собствени.

        Сега, в какво вярвам аз. Аз съм субективен идеалист, политеист. Отричам детерминизма изобщо. Както природния, така и обществения. Обяснявам си природните закони, като божии воли, които се изменят толкова бавно, че от гледна точка на човечеството могат да бъдат погрешно определени като неизменни. Релативист съм. Отричам съществуването на абсолютни истини. Естествено от това следва, че вярвам в абсолютната свобода.

        Тъй като повечето от вас са материалисти. Най лесно се разбирам с материалисти, които вярват в пропорционалността, симетрията, сравнителната логика, разликата между равенството и неравенството.
        И ако след тоя ти пост пак започнат да те обвиняват в копи-пействане, празнодумие или повтаряне на едно и също, просто според мен не трябва да им отговаряш Снощи четох известно време темата и взех да се чудя, защо аджеба е това отношение. Нали все пак това е общодостъпен форум, в който всеки е свободен да изрази личното си мнение и възгледи, та дори и по колкото си иска пъти на ден. Не помня някога да си казвал: "Това което пиша е абсолютна истина, в която трябва да вярвате и на която трябва да се подчинявате!", дори напротив - ти напълно я отричаш и следователно по този начин пропагандираш нещо много много ценно - а именно свободният избор и абсолютната свобода! Но на някои явно това не им допада, или пък просто си търсят повод да се заядат или пък просто тяхната гледна точка е по-различна и искат да я наложат, което разбира се не ги прави по-малко ценни като мнения и участници. Но те търсят някаква конфронтация, някакво противопоставяне, някакво доказване, което аз лично а съм сигурен че и ти не можем да приемем, защото просто не гледаме на нещата по този начин Добре че Бат' Серго беше на линия та да внесе нужната мъдрост и спокойствие в иначе доста напрегнатата форумна обстановка снощи. Дамите също биха могли да го сторят но ги нямаше

        П.П. Лек ден, и още веднъж - респект за горния пост!
        Last edited by kev; 18.04.2013, 11:21.

        Коментар


        • Сега да го разтълкувам малко, това дето го копи пейстнах вчера с "Ctrl p"

          За откъсите от анархистката теория на познанието на Пол Файерабенд става въпрос. "Против метода" е заглавието.

          Ето мое тълкувание.

          Приемането или неприемането на една идеология или вяра следва да се предостави на самия индивид. Що е идеология. Идеология е едно такова нещо като аксиоматична система в математиката. В основите на всяка една идеология стоят неподлежащи на рационално аргументиране истини (в математиката се наричат аксиоми). Или с други думи, за да не се нарушава свободата на мисълта е необходимо да се предостави на всеки индивид правото, по свои си собствени нерационални начини да си изгради своя собствена идеология. Всеки индивид има право сам да си избира своите си истини (аксиоми). Лично право на всеки индивид е да си избере в какво да вярва, и ако евентуално съществуващите научни идеологии и религиозни вери не го устройват, да си измисли свои собствени.

          Сега, в какво вярвам аз. Аз съм субективен идеалист, политеист. Отричам детерминизма изобщо. Както природния, така и обществения. Обяснявам си природните закони, като божии воли, които се изменят толкова бавно, че от гледна точка на човечеството могат да бъдат погрешно определени като неизменни. Релативист съм. Отричам съществуването на абсолютни истини. Естествено от това следва, че вярвам в абсолютната свобода.

          Тъй като повечето от вас са материалисти. Най лесно се разбирам с материалисти, които вярват в пропорционалността, симетрията, сравнителната логика, разликата между равенството и неравенството.
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
            А бе, то и аз съм привърженик на философстването след като изпия няколко чаши вино след последната, ама нещо не ми се получава. Желанието за сън винаги се преборва с желанието за водене на полемики на философска тематика

            При мене е след втората 30 - грамка...
            Тнм, какви са тези разходки в историята на Египет....Счупи ми езика да ги чета сабахлян....
            Успешен ден на всички !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Щото тогава ПИЯТ. А могат да философстват само когато са ПИЕНИ, щото са МАТЕРИАЛИСТИ !!!
              А бе, то и аз съм привърженик на философстването след като изпия няколко чаши вино след последната, ама нещо не ми се получава. Желанието за сън винаги се преборва с желанието за водене на полемики на философска тематика
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                Добро утро, Мечо!
                Добро утро, тайфата!

                Големи сте кукувици. Не мога да разбера защо винаги водите най-готините дискусии посред нощите!?
                Щото тогава ПИЯТ. А могат да философстват само когато са ПИЕНИ, щото са МАТЕРИАЛИСТИ !!!
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Добро утро, Мечо!
                  Добро утро, тайфата!

                  Големи сте кукувици. Не мога да разбера защо винаги водите най-готините дискусии посред нощите!?
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                    Добро утро tnm
                    Добро утро чета

                    Оттатък голямата ВОДА копират с "Ctrl p"


                    Така се копира на принтера бе мечо биков.

                    Друг път ш'ти кажа какво е това.

                    Коментар


                    • Добро утро tnm
                      Добро утро чета

                      Оттатък голямата ВОДА копират с "Ctrl p"
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Добро утро.
                        Не очаквай хора пили до полунощ да станат преди 10:.
                        Само такива 'остаряващи' 40+ като мен се кукват към 7

                        Коментар


                        • Ха добрутро мъзелани!

                          Коментар


                          • Преди бая време минах оттатък Голямата вода
                            Наздраве или лека нощ - което е на ред.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                              Сега засядам, нали съм назад във времето, ама купик енда столична 1.75 литра, за до края на седмицата: )
                              Аа .. ама ти не си в БГ-стан ли?

                              Къде си?

                              Ха, наздраве тогава!

                              П.П. Ей, слушам ТВ7 за Смолян, чета си глупостите из нет-о линк-ове и то концентрирано - ама тоя ТВ формат е много изнервящ и все си барам копчето за звука ту нагоре, ту надоле - 'ноу бауцат тия.

                              Баси, не могат ли да говорят нормално ... и по-скокойно? Малко съм кат' жените правя 10 неща наведнъж - хаха
                              Last edited by marandi; 18.04.2013, 03:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Ти що не си пиян вече, бря?

                                П.П. Мани, днес окъпах 10 бири, литър вино и почвам 3-та кутия цигари. Направо се насрах.

                                Поне концентрат не съм пил от 3 дни - хаха
                                Сега засядам, нали съм назад във времето, ама купик енда столична 1.75 литра, за до края на седмицата: )

                                Коментар

                                Working...
                                X