IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Не ги знаеш ли ??? Айде бе !!!

    1. Или не си наясно с далаверите във водоснабдяването
    2. Или не си наясно с далаверите в електроснабдяването и въобще в енергетиката
    3. Или не си наясно с мафиотското задушаване на свободната конкуренция във всички сфери на промишлеността, селското стопанство и туризма.
    4. Във всяка сфера на обществения живот не можеш и да си помислиш да въртиш бизнес ако нямаш гръб опиращ до властта. Е има някои начинания, които не са заграбени все още, но много малко и недостатъчно за да спрат вълната, която ще измете любимците ти.
    Благодаря за конкретния отговор.

    Сега ще започна да проверявам тези "държави и икономики".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      Почна да манипулираш и ти като Вал. А останалата част от поста ми, защо я пропусна. Да повторя. Не си виждал като мен със собствените си очи, колко бързо стъпват на краката си държави след изгонването на "марионетките" и демафиотизиране на икономиката.

      Промишлеността и селското стопанство си нямаш идея, колко бързо се възраждат след падане на РЕКЕТА и нормална конкуренция.
      Мечо, кое съм манипулирала?

      п.п.За Еквадор мога да почерпя факти от първа ръка. Погледнато отвътре- може по друг начин да изглежда.

      Коментар


      • А, да и за златото Болен Лидеров е прав, не Анон.
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Добре. Аз изтрих тази част от поста ти, защото ми се стори безсмислена, но ти можеш да я изпълниш със смисъл:

          Кажи какво са виждали очите ти? Кои са тези държави и икономики?
          Не ги знаеш ли ??? Айде бе !!!

          1. Или не си наясно с далаверите във водоснабдяването
          2. Или не си наясно с далаверите в електроснабдяването и въобще в енергетиката
          3. Или не си наясно с мафиотското задушаване на свободната конкуренция във всички сфери на промишлеността, селското стопанство и туризма.
          4. Във всяка сфера на обществения живот не можеш и да си помислиш да въртиш бизнес ако нямаш гръб опиращ до властта. Е има някои начинания, които не са заграбени все още, но много малко и недостатъчно за да спрат вълната, която ще измете любимците ти.
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            Почна да манипулираш и ти като Вал. А останалата част от поста ми, защо я пропусна. Да повторя. Не си виждал като мен със собствените си очи, колко бързо стъпват на краката си държави след изгонването на "марионетките" и демафиотизиране на икономиката.
            Добре. Аз изтрих тази част от поста ти, защото ми се стори безсмислена, но ти можеш да я изпълниш със смисъл:

            Кажи какво са виждали очите ти? Кои са тези държави и икономики?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              От изброените - само земеделието има потенциал. И не зърнопроизводството, а овощарството и зеленчукопроизводството. И най-вече преработвателна промишленост или износ на биопродукти.
              Но проблемът е, че това не дава заетост на много хора.

              Остави ти Сидеровите глупотевини за златото. Каква Промишленост, какъв каолин, какви въглища, че и мед???!!!
              Почна да манипулираш и ти като Вал. А останалата част от поста ми, защо я пропусна. Да повторя. Не си виждал като мен със собствените си очи, колко бързо стъпват на краката си държави след изгонването на "марионетките" и демафиотизиране на икономиката.

              Промишлеността и селското стопанство си нямаш идея, колко бързо се възраждат след падане на РЕКЕТА и нормална конкуренция.
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Злато. Земеделие. Промишленост. Каолин. Мед. Въглища.
                От изброените - само земеделието има потенциал. И не зърнопроизводството, а овощарството и зеленчукопроизводството. И най-вече преработвателна промишленост или износ на биопродукти.
                Но проблемът е, че това не дава заетост на много хора.

                Остави ти Сидеровите глупотевини за златото. Каква Промишленост, какъв каолин, какви въглища, че и мед???!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Мечобиков, стига си говорил глупости.
                  Всички тези държави от латинска Америка имат природни ресурси, т.е. нетни износителки са дали на петрол или на мед (Чили).

                  Т.е. на тях им падат пари "от небето - изпод земята". На България няма как да й паднат такива пари. Нали пак Орлов мост блокира добива на шистовия газ.
                  Тогава здраво ни изработиха руснаците и с много по-малко пари, отколкото сега.
                  Злато. Земеделие. Промишленост. Каолин. Мед. Въглища. Просто не си виждал как се отпушват икономиките на държавите след като бъдат изгонени "марионетките" и се демафиотизират.
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Стига с тези оправдания никъде в цивилизования свят не ги приемат- до една година е нормално да имаш негативи от предишните и да ги споменаваш..Защо са дошли на власт за да хленчат ли..Некадърници..Тук ще припомня пак Луканов и мораториума на дълга..И други имаха дългове, но само тои направи тази глупост нали..Помисли малко експертно и да се спре с това сляпо защитаване на една провалена кауза..Това са мутренски- популистки оправдания..Не само , че провеждаха същата политика като предните, но и допуснаха груби грешки приктрити зад бодряшки пиар реклами и опит за контрол на обществото..Дано не се стигне народа да ги гони с камъни , както започна грамадите във Варна..
                    Киро, ако взиманите кредити през периода 2005-2008-ма бяха едногодишни - да, бих се съгласил с теб. Но проблемът е, че кредитите се взимаха по време на Тройната коалиция, а се плащат сега, а и още 20-на години.

                    Ако си обърнал внимание - почти всички протестиращи казват - плащам сметката си за ток, ПЛАЩАМ СИ ВНОСКАТА ПО КРЕДИТА, и нищо не остава.

                    Ти се взираш в сметката за ток, а аз в по-дългосрочното - вноските по кредита.
                    А кой заблуди хората да взимат кредити?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      1. Винаги има още за опразване.
                      2. Колкото по бързо ги изгоним, толкова по малко ще успеят да опразнят.
                      3. Чили - 1 месец
                      4. Еквадор - веднага
                      5. Исландия - знаеш (имай предвид, че те тръгнаха с баснословен държавен дълг).
                      6. Абе разгледай цяла Латинска Америка. Ще забележиш, че веднага след свалянето на марионетните режими, държавите са стъпвали на краката си много бързо.
                      Мечобиков, стига си говорил глупости.
                      Всички тези държави от латинска Америка имат природни ресурси, т.е. нетни износителки са дали на петрол или на мед (Чили).

                      Т.е. на тях им падат пари "от небето - изпод земята". На България няма как да й паднат такива пари. Нали пак Орлов мост блокира добива на шистовия газ.
                      Тогава здраво ни изработиха руснаците и с много по-малко пари, отколкото сега.

                      Коментар


                      • Стига с тези оправдания никъде в цивилизования свят не ги приемат- до една година е нормално да имаш негативи от предишните и да ги споменаваш..Защо са дошли на власт за да хленчат ли..Некадърници..Тук ще припомня пак Луканов и мораториума на дълга..И други имаха дългове, но само тои направи тази глупост нали..Помисли малко експертно и да се спре с това сляпо защитаване на една провалена кауза..Това са мутренски- популистки оправдания..Не само , че провеждаха същата политика като предните, но и допуснаха груби грешки приктрити зад бодряшки пиар реклами и опит за контрол на обществото..Дано не се стигне народа да ги гони с камъни , както започна грамадите във Варна..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Мечо много са опразнили хамбара братко трудно ще се оправи в близките години
                          Аз затова не мога да разбера защитниците на тези некадърници..Признавам , че и аз гласувах за Борисов с надежда, но на втората година се видя пагубната икономическа политика..
                          1. Винаги има още за опразване.
                          2. Колкото по бързо ги изгоним, толкова по малко ще успеят да опразнят.
                          3. Чили - 1 месец
                          4. Еквадор - веднага
                          5. Исландия - знаеш (имай предвид, че те тръгнаха с баснословен държавен дълг).
                          6. Абе разгледай цяла Латинска Америка. Ще забележиш, че веднага след свалянето на марионетните режими, държавите са стъпвали на краката си много бързо.
                          Баба ме научи на много неща.
                          tnm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Мечо много са опразнили хамбара братко трудно ще се оправи в близките години
                            Аз затова не мога да разбера защитниците на тези некадърници..Признавам , че и аз гласувах за Борисов с надежда, но на втората година се видя пагубната икономическа политика..
                            Ти така и не искаш да приемеш реалността.
                            По времето на "пълнене на хамбара" от Тройната коалиция се надуваха цените на стоките и за да се покрие това покачване, се взимаха лесни заеми от населението.
                            Последните 3-4 години спря кредитирането и всички изпищяха на умряло.

                            Трудно е да се отговори дали, ако Правителството на ГЕРБ беше наляло пари във вид на пенсии и заплати на държавни служители, бихме имали по-добра икономика, но със сигурност бихме имали по-високи цени на стоките от първа необходимост.
                            Да не говорим, че голяма част от тези стоки са внос. Т.е. това увеличение би влязло в джобовете на вносителите, а не в населението.

                            Както и да е - аз съм сеирджия, явно, а и тук не е темата Политика.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                              Дори маймуните не се пускат от някой клон преди да са се хванали или набелязали друг.

                              Ти разсъждаваш малко по-зле и от примат.

                              Не ми се обиждай. Нали съм от лошите.
                              Маймуните гледат да ме наколадят на моля другарката

                              Такава изящна полемика изтриха !!!
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Мечо много са опразнили хамбара братко трудно ще се оправи в близките години
                                Аз затова не мога да разбера защитниците на тези некадърници..Признавам , че и аз гласувах за Борисов с надежда, но на втората година се видя пагубната икономическа политика..

                                Коментар

                                Working...
                                X