IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
    "шЪ мислим ли,шЪ пийми ли?"

    Това е фундаменталния въпрос - БГ интерпретация на латинското "във виното е истината"
    А като сме отговорили, че шъ пийм, на другият ден имаме голяма нужда от продължението на сентенцията, по-точно - ", а във водата е здравето".
    Last edited by tnm; 19.04.2013, 18:07.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
      Ще вляза един път тая вечер тук.

      Маранди, хайде да не ни занимаваш с тъпотиите си, може ли да те помоля, а? Слушай и благодарИ на хората, които имат повече знания от теб - наоколо.

      Коригирай си малко източниците и подлагай на повече съмнения прочетеното в Гугъл от теб и престани да дезинформираш хората наоколо с писания от автори, които търсят сензации. Осмисли добре онова, които съм ти подчертал.

      Не ти е във възможностите да ни занимаваш с техника, не го ли разбра вече?

      Приятна вечер на хората, които знаят що е то техника, както и на техните ученици, между които несъмнено попада и Маранди.
      Ауу ... хейтър-чето ми било живо още

      Сподели, бря - просветли ни к'во не ти харесва? Озари пътят ни с някое мега-прозрение - хихи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Визирах, че т'ва не било "винт за гайки", който се е "счупил", а Архимедов винт открит още преди 2000 години най-малко и подробно описан и прилаган/ползван за поливане като винтова помпа още тогава.

        П.П. При малко от запазените записки на Архимед се вижда, че още тогава е ползвал деференциални и интеграли модели на пресмятания и ред куп други математически методи, които чак след 2000 години родните кифли "преоткривали" наново в математиката.

        И накрая се пръкне някоя Мечка и почне да ти говори за "грешки".

        Ще вляза един път тая вечер тук.

        Маранди, хайде да не ни занимаваш с тъпотиите си, може ли да те помоля, а? Слушай и благодарИ на хората, които имат повече знания от теб - наоколо.

        Коригирай си малко източниците и подлагай на повече съмнения прочетеното в Гугъл от теб и престани да дезинформираш хората наоколо с писания от автори, които търсят сензации. Осмисли добре онова, които съм ти подчертал.

        Не ти е във възможностите да ни занимаваш с техника, не го ли разбра вече?

        Приятна вечер на хората, които знаят що е то техника, както и на техните ученици, между които несъмнено попада и Маранди.
        If something inspires you, follow it! Henry Ford

        Коментар


        • "шЪ мислим ли,шЪ пийми ли?"

          Това е фундаменталния въпрос - БГ интерпретация на латинското "във виното е истината"
          Страхът трудно се преодолява само със знания

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
            Похапването е в следствие на глад /в повечето случаи/, а гладът е безусловен рефлекс. Мисленето е на заден план.
            Е,преди малко ти сама го изказа ....нека и аз
            За мен си е Неволя .....даже и приказка си имаме ние българите ....та няма свобода,няма рационално и нерационално мислене,няма робство .....просто неволята го налага и се действа според наложеното от нея положение - трябвало му на някой да прекоси една локва,направил си платноход ...затрябвало му да я преплава по-бързо и си напрегнал мозъка ...затрябвало му още по-бързо и още повече си напрегнал мозъка .............на мен не ми требе да преплавам никаква локва и затова само ракийка ми се върти у чутурата ,ама за да я има требе да се 'оди на казаня да се свари,че инак чак се бият ако посегна на чужда

            Страхът трудно се преодолява само със знания

            Коментар


            • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
              Яденето следствие на рационално или на нерационално мислене е?
              Нерационално. Въобще изборът е нерационален и необясним, но той е по голямата и по съществена част от мисленето.
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                Яденето следствие на рационално или на нерационално мислене е?
                Похапването е в следствие на глад /в повечето случаи/, а гладът е безусловен рефлекс. Мисленето е на заден план.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                  Русичък колега, тука мечо е прав. При първото изпитание се чупи Архимедовият винт (Пълна спирала) и с така полученият винт, скоростта на кораба се увеличила. По същият начин, чрез грешка е открит и корабният булб.. Това е истина
                  Но от друга страна не е вярно че прогресът се дължи на грешки. Отдавна има лаборатории, аеротунели ( за колите ), експериментални басейни ( за корабите ). Така че отдавна прогресът се дължи на теоритичните разработки, а не на грешките както преди век.
                  И Мечо, аз съм кдп(от 2004) и корабостроител ( завършил съм 2009 същото както Русото)
                  Визирах, че т'ва не било "винт за гайки", който се е "счупил", а Архимедов винт открит още преди 2000 години най-малко и подробно описан и прилаган/ползван за поливане като винтова помпа още тогава.

                  П.П. При малко от запазените записки на Архимед се вижда, че още тогава е ползвал деференциални и интеграли модели на пресмятания и ред куп други математически методи, които чак след 2000 години родните кифли "преоткривали" наново в математиката.

                  И накрая се пръкне някоя Мечка и почне да ти говори за "грешки".
                  Last edited by marandi; 19.04.2013, 17:02.

                  Коментар


                  • Яденето следствие на рационално или на нерационално мислене е?
                    Страхът трудно се преодолява само със знания

                    Коментар


                    • На Айнщайн приписват следната фраза

                      – Разумът е слугата, а интуицията е господаря

                      Това означава, че рационалното мислене е подчинено на нерационалното мислене. Анализа е подчинен на избора.

                      Нилс Бор е бил на същото мнение. Тя всъщност и цялата философия на Бор е в този дух, а той е един от най добрите философи. Не случайно в учебниците по физика и химия се изучават неговите интерпретации за строежа на атома.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        Хмм, да!
                        Когато искаш да стигнеш някъде за по-кратко време караш с по-висока скорост!?
                        Имаш рационалното познание, че пътя зависи от скоростта и времето. Или това не е рационално познание!?
                        Не го обичам това словосъчетание рационално познание и не го употребявам изобщо. В предния пост казах кое, с уговорки естествено, евентуално бих могъл да нарека рационално познание. За мен е по добре ако никой никога на нищо не казва рационално познание.

                        Виж рационално мислене е друго нещо.

                        Рационалното мислене отговаря за спазването на правилата. Нерационалното мислене отговаря за нарушаването на правилата.

                        Човек, който няма рационално мислене не е способен да спазва правила. Човек, който няма нерационално мислене, не е способен изобщо да мисли и оттам да живее. Липсата на нерационално мислене е несъвместима с живота. Всички живи хора умеят да мислят нерационално (имат вкус, капризи, умеят да избират, и други неща свързани със самостоятелността, свободата и живота).
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          Правилно съм разбрал.

                          Аз не мога да нарека знанията или познанията рационални. Рационални знания или познания мога да нарека с някои уговорки единствено естествената дарба на човека и някои животни да помнят правила и да умеят да се подчиняват, плюс придобитите от хората знания по аристотелева логика и булева алгебра, които служат за същото, на едно по високо ниво.

                          Всички други знания за мен не са свързани пряко с подчинение и спазване на правила и ограничения.
                          Хмм, да!
                          Когато искаш да стигнеш някъде за по-кратко време караш с по-висока скорост!?
                          Имаш рационалното познание, че пътя зависи от скоростта и времето. Или това не е рационално познание!?
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                            Ще ти отговоря!
                            Случаят с Нилс Бор - той е бил запознат със законите на кинематиката и динамиката и така /рационални познания/ и така е могъл да даде нерационален отговор на задачата.
                            Правилно съм разбрал.

                            Аз не мога да нарека знанията или познанията рационални. Рационални знания или познания мога да нарека с някои уговорки единствено естествената дарба на човека и някои животни да помнят правила и да умеят да се подчиняват, плюс придобитите от хората знания по аристотелева логика и булева алгебра, които служат за същото, на едно по високо ниво.

                            Всички други знания за мен не са свързани пряко с подчинение и спазване на правила и ограничения.
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                              А, разбрах. Не ми отговаряй. Никога не бих използвал така понятията.
                              Ще ти отговоря!
                              Случаят с Нилс Бор - той е бил запознат със законите на кинематиката и динамиката и така /рационални познания/ и така е могъл да даде нерационален отговор на задачата.
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • А, разбрах. Не ми отговаряй. Никога не бих използвал така понятията.
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X