IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Не съм много ПРОСТ, бате Маранди и Факи ме мразят и ме дискредитират

    Пиенето го отказах отдавна. Философстването само когато умра !!!
    Е, па тоя - и за к'во да те мразя, че не мо'а се сетя?

    П.П. Па, дали си прост, не е Русото, което да преценява - па, не ме и интересува да ти кажа под секрет

    Повече нЕма си играя с картинките да ти качвам всичко и с писаните години - демек патента е 1836 г. - параходът Архимед го пускат 1838 г. и дава наименовение после за цялата първа серия параходи, които ще изместят завинаги дотогавашните ветроходни.

    Кога е живял Архимед може да си видиш сам в уики-то - демек 2000 години преди тия събития.

    Па, ти се направи на дзвИздъ за 4 снимки да прегледаш за 5 сек. - връчвам те на Серго да ти оправя пропуските в познанията вече, че все ме критикува, че не съм ти помагал.

    Към Серго Шевицата вече за рекламации
    Last edited by marandi; 19.04.2013, 22:03.

    Коментар


    • Marandi, zarco току що осъзнах че вие ще щастливци, поне що се отнася до участието ви в тоя форум Да получиш критика, неодобрение, несъгласие с тезата която си изказал понякога е в пъти по-добре от това да не получиш никакъв отговор. Спорите, карате се, пишете каквото ви идва отвътре, но получавате обратна връзка, което може да ви накара да осъзнаете че усилията ви не са били напразни. Един от основните принципи на НЛП при общуването е, че смисълът е в отговорът който получаваш! И в тоя ред на мисли ви желая все повече постове и все повече отговори, и без значение какво точно е съдържанието смисъл винаги ще се намери, а той в един анонимен форум би бил свързан единствено и най-вече с това което виждаш че си успял да предадеш, провокираш или най-просто споделил с останалите участници, но на което те са ти отговорили, било то с одобрение, критика или неутрално. Е, аз явно бях до тук... много здраве и късмет на всички!

      http://www.youtube.com/watch?v=a-qX8QRMIN0
      Last edited by kev; 19.04.2013, 21:41.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение

        Вече пиенето е нерационално мислене. Никой не може РАЦИОНАЛНО да обясни защо се налива човек, като предварително знае какво го чака на сутринта.
        Може, приятелю! Големия Бук (Чарлз Буковски) много добре го е обяснил:

        “That's the problem with drinking: If something bad happens you drink in an attempt to forget; if something good happens you drink in order to celebrate; and if nothing happens you drink to make something happen.”

        Коментар


        • Брях ма'а му стара .....чак се зачудих на мен си.
          Чета си подписа,чета го ......а когато споделя нещо,сякаш ме разбират по точно обратния начин
          Дъл пък не е в мен грешката ..... или пък ми е малко алакохолЯ

          Ш'я видим тъз работа що тъй се получава
          Страхът трудно се преодолява само със знания

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
            ше требе, непременно, да дам едно рамо на Мечо. Нема как, требе си.

            И то е:
            Всичко, което е в човека, вече не е ново.
            Новото е извън човека. Но човекът може да го опознае и направи свое.

            За добро и лошо.
            Но за осъзнаването тази категория –"добро-лошо" – е ненужна, празна.

            Тук имам предвид тези индивиди, които са осъзнати.
            А какво е осъзнал се индивид?
            Според мен това е индивид, който е познал границите си.
            Езиково: съчетайте двете удебелени по-горе думи, и ще разберете моето виждане за съзнание. Може би.

            ------------------------------------
            Но, независимо от това, простата логика казва (пофтарям), че новото не е в човека, а е извън него.

            Щото много са неосъзналите се индивиди, и, макар и да могат да ходят на два крака и да говорят, това не ги прави хора все още.

            Гледам ги такива, Майката Природа им дала гена, а те - свине! И по-зле от свине, понеже свинята няма осъзнаване и няма свобода.

            Та тъй, мисля да подложих рамо на самотния боец Мечо
            Благодарско батка, имаше нужда !!!

            Знаеш ли. Почнах да пиша в един анархистки форум и ме нападнаха, щото съм отричал обективистката епистемология. Е това не съм го очаквал. И анархистите да не вярват в свободата. Че каква заплаха са за властта тогава ??? Питам аз и отговор не искам.
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Всичките сме пиячи,но едва ли има сред нас професионален дегустатор.
              Едва ли сред нас има чак такъв гении - шансът е около 0,00000000000001%
              И не се натискайте - чистата нула в горния шанс си е запазена за мене
              Къде съм аз,къде сте вий!

              http://vbox7.com/play:21d5e542
              Страхът трудно се преодолява само със знания

              Коментар


              • За новото

                ше требе, непременно, да дам едно рамо на Мечо. Нема как, требе си.

                И то е:
                Всичко, което е в човека, вече не е ново.
                Новото е извън човека. Но човекът може да го опознае и направи свое.

                За добро и лошо.
                Но за осъзнаването тази категория –"добро-лошо" – е ненужна, празна.

                Тук имам предвид тези индивиди, които са осъзнати.
                А какво е осъзнал се индивид?
                Според мен това е индивид, който е познал границите си.
                Езиково: съчетайте двете удебелени по-горе думи, и ще разберете моето виждане за съзнание. Може би.

                ------------------------------------
                Но, независимо от това, простата логика казва (пофтарям), че новото не е в човека, а е извън него.

                Щото много са неосъзналите се индивиди, и, макар и да могат да ходят на два крака и да говорят, това не ги прави хора все още.

                Гледам ги такива, Майката Природа им дала гена, а те - свине! И по-зле от свине, понеже свинята няма осъзнаване и няма свобода.

                Та тъй, мисля да подложих рамо на самотния боец Мечо
                Last edited by vmankov; 19.04.2013, 18:56.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                  За да се симулират всички възможни ситуации т.е. сили, на които ще бъдат подложени лодките. В ИХА има басейни за изпитания на такива модели и аеродинамична тръба.
                  Целта е, да си симулира маневрирането на кораба чрез метод на принудени хармонични колебания, абе, с две думи- правят му вълнички и наблюдават как стои и се движи в съответната среда. Моделите са залети с восък, по който остават следи- тези именно следи се анализират. Показват как се обтича това, което изследваме- може да бъде винт, корпус, отделни части/панели от корпуса.
                  Закон на Бернули и други подобни.

                  Не съм корабостроител, но съм наблюдавала подобни изпитания.

                  п.п.Би ли управлявал кораб, който не е минал през съответните изпитания или по твоему- проба- грешка?
                  Знаех, че мислиш като мен, но си мислех, че ще си мълчиш за да ми е гадно.
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                    Мечо,бъркаш. Рационалното мислене обяснява всичко което съществуват,т.е. ти в част от случаите ядеш ПРЕДИ да огладнееш. Знаеш какво ще се случи и за това го предотвратяваш.
                    Вече пиенето е нерационално мислене. Никой не може РАЦИОНАЛНО да обясни защо се налива човек, като предварително знае какво го чака на сутринта.
                    На база на рационалното мислене (ядене), човек взема нерационално решение - да пие защото си е подложил.. Та и така се обяснява и различното мислене.
                    Трябва да имаш много добро рационално мислене, на базата на което да мислиш нерационално. Иначе се получава като детското нерационално мислене - много е интересно, но е неприложимо, поне на този технологичен етап.
                    Не съм много ПРОСТ, бате Маранди и Факи ме мразят и ме дискредитират

                    Пиенето го отказах отдавна. Философстването само когато умра !!!
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                      ...Никой не може РАЦИОНАЛНО да обясни защо се налива човек, като предварително знае какво го чака на сутринта.
                      ...
                      Е как хем знае какво го чака на сутринта ....хем не мо'е да го обясни рационално
                      Много си е рационално - чака го студена бира ...но за да се разбере тази рационалност ..... е тук идва нерационалното(свободното,избора),да станеш ли алкохолик или не
                      Страхът трудно се преодолява само със знания

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                        Здравей колега

                        Според мен аеротунелите за колите и експерименталните басейни за корабите потвърждават моята теза, че единствения метод за опознаване на света е метода проба грешка, а не тезата на бате Маранди, че прогреса се дължи на установени научни методи.

                        За какво е необходим експерименмталния басейн ако не за експерименти. Какво се експериментира. Нови неща (корпуси, винтове и ... да не се изложа). Как се процедира за да се направи примерно нов корпус. Първо се измисля нов корпус (естествено манипулативно, тъй като ако се измисли изцяло рационално по някакви стари правила, той ще е като старите корпуси вече направени по тези правила). Не може да се направи нов корпус, без да се мръдне изобщо и на грам от начина по който е направен стария корпус. Или с други думи, не е възможно по рационален път да се направи изобщо нищо ново. След като се измисли новия корпус, той се прави. След като се направи, той задължително се изпробва, защото на никой не му е известно предварително каква е божията воля. За това е и експерименталния басейн. Не теоретичната разработка и теоретичните изчисления решават каква е божията воля, каква е божията воля може единствено и само да се провери на изпитанията в басейна.
                        За да се симулират всички възможни ситуации т.е. сили, на които ще бъдат подложени лодките. В ИХА има басейни за изпитания на такива модели и аеродинамична тръба.
                        Целта е, да си симулира маневрирането на кораба чрез метод на принудени хармонични колебания, абе, с две думи- правят му вълнички и наблюдават как стои и се движи в съответната среда. Моделите са залети с восък, по който остават следи- тези именно следи се анализират. Показват как се обтича това, което изследваме- може да бъде винт, корпус, отделни части/панели от корпуса.
                        Закон на Бернули и други подобни.

                        Не съм корабостроител, но съм наблюдавала подобни изпитания.

                        п.п.Би ли управлявал кораб, който не е минал през съответните изпитания или по твоему- проба- грешка?
                        Last edited by val/she; 19.04.2013, 18:44.

                        Коментар


                        • Капитани и корабостроители.... Ударете по едно рамо!!!

                          https://www.facebook.com/groups/2076...22823/?fref=ts

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Нерационално. Въобще изборът е нерационален и необясним, но той е по голямата и по съществена част от мисленето.
                            Мечо,бъркаш. Рационалното мислене обяснява всичко което съществуват,т.е. ти в част от случаите ядеш ПРЕДИ да огладнееш. Знаеш какво ще се случи и за това го предотвратяваш.
                            Вече пиенето е нерационално мислене. Никой не може РАЦИОНАЛНО да обясни защо се налива човек, като предварително знае какво го чака на сутринта.
                            На база на рационалното мислене (ядене), човек взема нерационално решение - да пие защото си е подложил.. Та и така се обяснява и различното мислене.
                            Трябва да имаш много добро рационално мислене, на базата на което да мислиш нерационално. Иначе се получава като детското нерационално мислене - много е интересно, но е неприложимо, поне на този технологичен етап.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                              А като сме отговори, че шъ пийм, на другият ден имаме голяма нужда от продължението на сентенцията, по-точно - ", а във водата е здравето".
                              Болднатото - ако е след процес на мислене следва,че стоим отново пред фундаменталния въпрос ....а доколкото знам и да мислим,и да не мислим,пак ш'са пиЙ
                              Страхът трудно се преодолява само със знания

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                                Ще вляза един път тая вечер тук.

                                Маранди, хайде да не ни занимаваш с тъпотиите си, може ли да те помоля, а? Слушай и благодарИ на хората, които имат повече знания от теб - наоколо.

                                Коригирай си малко източниците и подлагай на повече съмнения прочетеното в Гугъл от теб и престани да дезинформираш хората наоколо с писания от автори, които търсят сензации. Осмисли добре онова, които съм ти подчертал.

                                Не ти е във възможностите да ни занимаваш с техника, не го ли разбра вече?

                                Приятна вечер на хората, които знаят що е то техника, както и на техните ученици, между които несъмнено попада и Маранди.
                                Ако може да запитам /защото малко не ми стана ясно/, този винт на този Архимед използвал ли се е като помпа за изваждане на вода или не!?
                                Щом не трябва да вярваме на чичко Гугъл, дай някакво обяснение за тези, които не разбираме от техника!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X