IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Пък аз си нарязах и донесох едно ремаркенце дърва от горичката. Не знам дали имам право да си сменя регистрационните табели на джипката и да пише МАХНО
    Нямаш проблеми. 7000 кинта обаче за едната гЪзария са множко. Абе как така си сякъл дърва бре? Като мангалите Не се ли иска някакво разрешение?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Аз пък смятам да мина с 10-20 лева. Ще дам да купят нещо необходимо за почистването. Не за друго, ами съм на работа. Понеже кой ще ти ги работи онези 2 дни следващата седмица.... днес съм организирал работна събота
      Пък аз си нарязах и донесох едно ремаркенце дърва от горичката. Не знам дали имам право да си сменя регистрационните табели на джипката и да пише МАХНО
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Серго най-много е чистил БГ-то днес - усещам

        Ма, аз една водка не мога да видя в радиус 10 км - излочил е всичко до капка. Епаси ... чистофайника

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
          Добро утро, Мечо!
          Добро утро, тайфата!

          Тази нощ съм спала накриво и нещо ме наболя врата, а пък трябва да ходя и да почиствам България за един ден ... Ще взема да си напиша една извинителна бележка, вместо да ходя в това си деликатно състояние из трънките и глогинките, върбите и тополите
          Засега съм в колебание ... Като си изпия кафето - твърдо ще съм решила да не ходя
          Притеснена съм обаче, кой ще организира ентусиастите
          Хубав съботен ден на младежите и девойките!
          Аз пък смятам да мина с 10-20 лева. Ще дам да купят нещо необходимо за почистването. Не за друго, ами съм на работа. Понеже кой ще ти ги работи онези 2 дни следващата седмица.... днес съм организирал работна събота

          Коментар


          • Добро утро, Мечо!
            Добро утро, тайфата!

            Тази нощ съм спала накриво и нещо ме наболя врата, а пък трябва да ходя и да почиствам България за един ден ... Ще взема да си напиша една извинителна бележка, вместо да ходя в това си деликатно състояние из трънките и глогинките, върбите и тополите
            Засега съм в колебание ... Като си изпия кафето - твърдо ще съм решила да не ходя
            Притеснена съм обаче, кой ще организира ентусиастите
            Хубав съботен ден на младежите и девойките!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Разбирането, че аксиомите следва да се подчиняват на логиката, математиците го наричат порочен кръг, а хуманитарите го наричат фанатизъм.

              Разбира се всеки има право да си измисля всичко, включително и нова математика, ако съществуващата не го устройва. Но когато въвежда нещо ново, е коректно първо да го определи, преди да започне да раздава квалификации.

              Съществуващата математика, която се изучава в училищата, и се използва в науката и всички други сфери на живота, е субективно идеалистическа наука, отричаща абсолютната истина и утвърждаваща идеята за върховенство на свободата и на свободния избор. Фанатизма в математиката се нарича порочен кръг. В съвременната математика се приема, че аксиомите (истините) се избират свободно и представляват основата на логическия анализ.

              Цитат от "Справочник висша математика" на Георги Каменаров. Издателство "Техника" София 1994

              15 страница
              Първа глава
              Математическа логика
              Предмет на математическата логика

              "Не е възможно да се докаже един математически закон, без да се вземат предвид други математически закони. Законите, които стоят в основата на всяка математическа структура, се въвеждат без доказателство и се наричат аксиоми. Математически закон, който се доказва въз основа на въведените аксиоми и други доказани твърдения се нарича теорема."
              Край на цитата.

              Аксиомите (истините, догмите) се въвеждат без доказателство ( с нерационални аргументи). Теоремите (следствията от свободния избор) се доказват (извеждат се логически).
              Доказателствата в математиката служат да определят дали дадено нещо следва логически от нечий свободен избор. Толкова е просто. Ама явно не е лесно да се осъзнае.
              Last edited by mechobikov; 20.04.2013, 07:56.
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Много гледаш, мечо биков. Ма само с гледане не става. И акъл си требе.
                Чувал ли си за оная патка дет' гледала, гледала и взела че умрела?

                Коментар


                • Добро утро tnm
                  Добро утро чета

                  Гледам в една друга тема Съни и Анон са забелязали, че етническия въпрос падна в канала. И аз забелязах. Не че не се опитват властите да играят театро и да си бутат барбекютата и да си устройват бутафорни атентати. Ама никой не им вярва вече. Хората, колкото и да не я разбират свободата, успяват значи да излязат по някои теми аут ъф дъ бокс.
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Оооооо, мечо биков
                    Още ли не си си отрезал нещо с фрезата?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ВУЙЧО Разгледай мнение
                      Извинявам се че се намесвам в тема дето принципно не съм узрял за нея ,
                      но много ми се искаше да задам един въпрос и ми се стори че е най-подходящо тук .
                      Та въпросът е някой ще се наеме ли с прогноза каква е средната възраст на
                      пишещите във форума , от чисто любопитство питам . Благодаря !
                      Ако обичаш свободата и мразиш бате Маранди и Факи - узрял си
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ВУЙЧО Разгледай мнение
                        Извинявам се че се намесвам в тема дето принципно не съм узрял за нея ,
                        но много ми се искаше да задам един въпрос и ми се стори че е най-подходящо тук .
                        Та въпросът е някой ще се наеме ли с прогноза каква е средната възраст на
                        пишещите във форума , от чисто любопитство питам . Благодаря !


                        Ма, то си пише!
                        На явно място си го пише.
                        На черната дъска, най-отгоре - 30+ месеца.
                        Но плюса важи само, когато некой от нас докопа на тати шишето.

                        По-добро е от млякото на мама.
                        Определено!
                        Защото ме кара да се чувствам като вече в първи клас.
                        Last edited by sergo; 20.04.2013, 10:12.

                        Коментар


                        • Извинявам се че се намесвам в тема дето принципно не съм узрял за нея ,
                          но много ми се искаше да задам един въпрос и ми се стори че е най-подходящо тук .
                          Та въпросът е някой ще се наеме ли с прогноза каква е средната възраст на
                          пишещите във форума , от чисто любопитство питам . Благодаря !
                          Мнението ми води до фалит !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                            Бе нещо не е наред щом и от там са те изгонили.

                            Я по-добре кажи как е уредена демокрацията на нуди плажа в Шкорпиловци.
                            Предполагам, че Мечката е влязъл в анархическия форум и ги изкарал демократи до един ( демек меки китки ) и те са го баМм-нали.

                            П.П. Утре ще си закрият форума и ще си режат вените надълго, за дет' Мечката ги е разкрил

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                              Ако може да запитам /защото малко не ми стана ясно/, този винт на този Архимед използвал ли се е като помпа за изваждане на вода или не!?
                              Щом не трябва да вярваме на чичко Гугъл, дай някакво обяснение за тези, които не разбираме от техника!
                              Бе, търсих за Зарков винт досега, ама нищо не пише за неговия винт.

                              Явно е някоя сИкретна разработка на НАСА и чичо гугъл вика: Тц ... - нема такъв винт още

                              П.П. То, хейтър-чето се изплю и сбега кат' бит фидираст, па тъкмо се бях наточил за Новата техническа рИволюция, раиш ли ... ( дет' още чичо гугъл не я чувал )
                              Last edited by marandi; 19.04.2013, 22:09.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Благодарско батка, имаше нужда !!!

                                Знаеш ли. Почнах да пиша в един анархистки форум и ме нападнаха, щото съм отричал обективистката епистемология. Е това не съм го очаквал. И анархистите да не вярват в свободата. Че каква заплаха са за властта тогава ??? Питам аз и отговор не искам.
                                Бе нещо не е наред щом и от там са те изгонили.

                                Я по-добре кажи как е уредена демокрацията на нуди плажа в Шкорпиловци.

                                Коментар

                                Working...
                                X