IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Новобранец си в темата, не в математиката. Слава богу още не си развалил нищо. Сега дано ме разбра.

    Що се отнася до твърденията ти имам съображения, но нека спорим друг път.
    абе живейте си живота - не се дракайте само напрежение вкарвате и после някой сърдит и после другите духат супата защото пропуснали да научат нещо от сърдития щото спрял да пише...

    Аз съм вече на 3 бири така, че внимателно с мене

    Ако, някой проповядва АБСОЛЮТНАТА свобода, следва че аксиомите се доказват предварително, дори и с друг логично-математичен апарат

    - защото иначе, от дадената "математика" нямаше да има конкретен смисъл!
    Last edited by iivanoff; 11.03.2013, 18:46.
    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      За черпенето нямаш грижи

      П.П. Ако видиш някой, който парадира, че аксиомите ( изкуствено приета доброволно рамка ) не се доказват, а в същото време проповядва абсолютната свобода .....

      Т.е. едното изключва другото - внимателно се усмихваш насреща му и бавно се изнизваш, но без да му обръщаш гръб.

      Попаднал си на луд, който може и да те нападне в гръб. Затова с лице и заднешком внимателно назад.

      П.П.П. В същото време подобен индивид си мисли колко е начетен, а Господ го е оперирал от саморефлексия.

      *саморефлексия - качеството, което през годините прави човешката раса световен доминант сред всички останали видове на Планетата ни.
      Иванов, сега ВДЯНА ли ???
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
        ако аз съм новобранец в "математиката" - значи обикновенния човек не може да ходи прав ....

        за мен - и двамата сте прави, зависи от "аксиомите" които ще приемите в новата "математика" за да се анализираме

        но, ако изхождате САМО от определението за аксиома - Мечото е прав за съжаление

        - идеята е че ако се трупат безсмислени аксиоми, от "получената математика" няма смисъл!

        - за да има смисъл, аксиомите не са СЛУЧАЙНИ !! Именно за тази неСЛУЧАЙНост говори маранди и е много прав!
        Новобранец си в темата, не в математиката. Слава богу още не си развалил нищо. Сега дано ме разбра.

        Що се отнася до твърденията ти имам съображения, но нека спорим друг път.
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение

          - за да има смисъл, аксиомите не са СЛУЧАЙНИ !! Именно за тази неСЛУЧАЙНост говори маранди и е много прав!
          За черпенето нямаш грижи

          П.П. Ако видиш някой, който парадира, че аксиомите ( изкуствено приета доброволно рамка ) не се доказват, а в същото време проповядва абсолютната свобода .....

          Т.е. едното изключва другото - внимателно се усмихваш насреща му и бавно се изнизваш, но без да му обръщаш гръб.

          Попаднал си на луд, който може и да те нападне в гръб. Затова с лице и заднешком внимателно назад. Усмивката е задължителна

          П.П.П. В същото време подобен индивид си мисли колко е начетен, а Господ го е оперирал от саморефлексия.

          *саморефлексия - качеството, което през годините прави човешката раса световен доминант сред всички останали видове на Планетата ни.
          Last edited by marandi; 11.03.2013, 18:39.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            Иванов, ако искаш да побеседваме на тема аксиоми, ще ми е приятно да побеседвам с теб. Но не се меси ако обичаш. Новобранец си все пак. Изчакай бре !!!
            ако аз съм новобранец в "математиката" - значи обикновенния човек не може да ходи прав ....

            за мен - и двамата сте прави, зависи от "аксиомите" които ще приемите в новата "математика" за да се анализираме

            но, ако изхождате САМО от определението за аксиома - Мечото е прав за съжаление

            - идеята е че ако се трупат безсмислени аксиоми, от "получената математика" няма смисъл!

            - за да има смисъл, аксиомите не са СЛУЧАЙНИ !! Именно за тази неСЛУЧАЙНост говори маранди и е много прав!
            Last edited by iivanoff; 11.03.2013, 18:12.
            Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Бързаш. Не си по спора. Изчакай и има да чуеш ЧУДЕСА !!!
              - не не, дочети какво дописах, мисля че ще разбереш него какво го дразни !
              Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

              Коментар


              • Иванов, ако искаш да побеседваме на тема аксиоми, ще ми е приятно да побеседвам с теб. Но не се меси ако обичаш. Новобранец си все пак. Изчакай бре !!!
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                  Сега разбирам за какво спорите! Сега съм изпил 2 бири по изключение /демек, за човек който не пие съм достатъчно пиян/, и точно затова - ЩЕ ВИ РЕША ПРОБЛЕМА

                  - проблема е че по дефиниция аксиомите не се доказват и той излиза прав!

                  НО:

                  - понеже в/у тях се гради "КЛАСИЧЕСКАТА /човешко-земна/ математика", то трябва аксиомите да имат връзка с КЛАСИЧЕСКАТА /човешко-земна/ РЕАЛНОСТ, от тук следва че най-малкото не са случайно приети!

                  Ей тук ви е проблема!

                  - какво ще ме черпите не разбрах ?
                  Бързаш. Не си по спора. Изчакай и има да чуеш ЧУДЕСА !!!
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    На някои и 20 живота да им обясняваш елементарни неща - все ще си загубиш времето.

                    После се сърдят, че ги мислиш за тъпи ( ключовата дума на "математиката", която е учил Мечката е в черничкото ).

                    Така му казали да приема, без да доказва и шаранът ще скъса кукичката.
                    Сега разбирам за какво спорите! Сега съм изпил 2 бири по изключение /демек, за човек който не пие съм достатъчно пиян/, и точно затова - ЩЕ ВИ РЕША ПРОБЛЕМА

                    - проблема е че по дефиниция аксиомите не се доказват и Мечков излиза прав!

                    НО:

                    - понеже в/у тях се гради основно (1) и първо (2) "КЛАСИЧЕСКАТА /човешко-земна/ математика", то трябва аксиомите да имат връзка с КЛАСИЧЕСКАТА /човешко-земна/ РЕАЛНОСТ, от тук следва че най-малкото не са случайно приети! Целта на "КЛАСИЧЕСКАТА /човешко-земна/ математика" е да помогне на "обикновения човек"! - демек, създаване на "математически апарат" за анализитане "КЛАСИЧЕСКАТА /човешко-земна/ РЕАЛНОСТ", в служба на "обикновения човек"!

                    - От тук следва, че аксиомите, въз основа на които се гради "КЛАСИЧЕСКАТА /човешко-земна/ математика" - са доказани "предварително по друг начин" - "/човешко-земен/ опит" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Ей тук ви е проблема!

                    - какво ще ме черпите не разбрах ?
                    Last edited by iivanoff; 11.03.2013, 18:23.
                    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Т'ва в училище ли ти го казаха, че е така?

                      П.П. Запиши си и ти, че: Аксиоми и Свобода е пълен нон-сенс ( безсмислица ).

                      Последно в кое вярваш? Че има аксиоми или че има абсолютна свобода?

                      Някой ден ще разбереш какъв си палячо и к'ви глупости ръсиш кат' латерна без да се замислиш.

                      Мислиш ли, че моето време да чета простотии може да се плати с нещо да ти четем абсурдите?
                      Георги Каменаров

                      Справочник Висша Математика

                      Издателство Техника София 1994


                      Първа глава
                      1.1. Математическа логика
                      1.1.1. Предмет на математическата логика
                      Математическата логика е раздел от математиката, изучаващ логическите проблеми на основата на формалните езици. Обект на математическата логика са математическите доказателства. Не е възможно да се докаже един математически закон без да се вземат предвид други математически закони. Законите, които стоят в основата на всяка математическа структура, се въвеждат без доказателство и се наричат аксиоми.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                        Бах мааму - това не го ли уточнихте вече!

                        - Аксиома в класическата логика е твърдение, което не е доказано или демонстрирано, а се разглежда като самоподразбиращо се или като неизбежно произволно приемане.

                        = ако не ви харесва дадена "математиката", приемете нови/различни аксиоми!
                        На някои и 20 живота да им обясняваш елементарни неща - все ще си загубиш времето.

                        После се сърдят, че ги мислиш за тъпи ( ключовата дума на "математиката", която е учил Мечката е в черничкото ).

                        Така му казали да приема, без да доказва и шаранът ще скъса кукичката.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          Не ме интересува какво понасяш и какво не понасяш. Чувал съм за Риман и Лобачевски, още ти като ходеше прав под масата. И във форума съм пущал постове, от които си личи, че съм чувал, много преди ти да ме обвиниш, че не съм чувал.

                          Това, че съществуват геометрии различни от Евклидовата не означава, че аксиоми се доказват. На аксиомите за това им се вика аксиоми, защото не се доказват. Запиши си го някъде и ми благодари задето ти отварям очите !!!
                          Бах мааму - това не го ли уточнихте вече!

                          - Аксиома в класическата логика е твърдение, което не е доказано или демонстрирано, а се разглежда като самоподразбиращо се или като неизбежно произволно приемане.

                          = ако не ви харесва дадена "математиката", приемете нови/различни аксиоми!
                          Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение

                            Това, че съществуват геометрии различни от Евклидовата не означава, че аксиоми се доказват. На аксиомите за това им се вика аксиоми, защото не се доказват. Запиши си го някъде и ми благодари задето ти отварям очите !!!
                            Т'ва в училище ли ти го казаха, че е така?

                            П.П. Запиши си и ти, че: Аксиоми и Свобода е пълен нон-сенс ( безсмислица ).

                            Последно в кое вярваш? Че има аксиоми или че има абсолютна свобода, понеже двете понятия взаимно се самоубиват?

                            Някой ден ще разбереш какъв си палячо и к'ви глупости ръсиш кат' латерна без да се замислиш.

                            Мислиш ли, че моето време да чета простотии може да се плати с нещо да ти четем абсурдите?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                              Хубаво оружие. Доктор Черкезов дали го владее изкуството на меча!?
                              Да не те е обидил нещо ???
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Животецът е шарен и многолик за всеки, който може да го види/чуе/подуши/докосне и вкуси.

                                П.П. Щеше да е смешно да коментирам зомбирана секта, която проповядва "свобода" и вярва на аксиоми спрямо досега приетият официален континуум, но е жалко.

                                Свобода и аксиоми = пълен оксиморон.

                                П.П.П. Бях ти загатнал, че в математиката, освен Евклодова геометрия има още няколко дяла, където т.нар. аксиоми там падат в кофата кат' гащите на 70 годишна девствена баба сетила се за кекс по никое време.

                                Дадох и ти примери и за т.нар. парадокси в математиката, точно в частта аксиоми, където са вземани Нобелови награди, но си толкова "объл", че даже не разбра какво съм ти казал.

                                Както казват французите: "Свикнали сме с глупаците, които се смеят над това, което не разбират." ( френска сентенция ) <-- нали си падаш по цитатите, дет' си мислиш, че само ти единствен си ги чел.

                                Да се правиш на месия е първата форма на шизофрения и то с цитатчета на други, които си мислиш, че само ти си чел, а другите са тъпи и добре, че беше ти да ни отъркаш очите

                                Лафчетата, които цитираш за съжаление обикновено ги четем в 7-ми клас и са ни банално тъпи вече да ни ги припомня някой станал на 60 години.

                                Нищо лично, ама измисли нещо свое, приложи го на практика - Пазарът ( 'орицата ) ще го оценят.

                                Не понасям плагиати и крадци на чужд труд! Действай
                                Не ме интересува какво понасяш и какво не понасяш. Чувал съм за Риман и Лобачевски, още ти като ходеше прав под масата. И във форума съм пущал постове, от които си личи, че съм чувал, много преди ти да ме обвиниш, че не съм чувал.

                                Това, че съществуват геометрии различни от Евклидовата не означава, че аксиоми се доказват. На аксиомите за това им се вика аксиоми, защото не се доказват. Запиши си го някъде и ми благодари задето ти отварям очите !!!
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X