IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Вал, в древна Атина се е считало. че всеки готвач (каждая кухарка), може да управлява държавата. И се е спазвало. И Атина е била сред най добре стоящите във културно, икономическо и военно отношение държави !!!
    И е имало бързо, бързо остракиране.

    Мечо, да не ме занасяш нещо?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
      Пак искам да припомня,че целта на тази тема беше да се разтушим след тежко/или еднообразно или .../ежедневие.
      Пишехме си за весели случки,преживявания,пращахме си закачливи поздрави и
      темичката ни стана особено популярна във форума
      от време на време и налазваше някое тролче
      и с колективни усилия го игнорирахме.
      Ще помоля всички борци за "нещо" си
      да я карат малко по-спокойно
      политагитаторите да си направят тема
      и да си водят "битките" там.
      Във анонимен форум освен да се изпокараш
      с колегите си и да се изложиш
      никого в нищо не можеш да убедиш
      и никаква битка на идеи не можеш да спечелиш
      Ако някой иска да се представи за умен
      не е нужно да пуска фермани -няколко точни думи
      в точния момент са достатъчни.
      Прекъсват без никакво основание и разбиране 2 мои логически вериги !

      - разреших им спор който дъвчат от незнам колко време и ме намразиха!

      Какво да направя за да станете по-отворени и интелигентни? субективни безрезултатни задръстеняци май са 90% ....?

      Борбата е чрез разбиране, а не налагане!
      Last edited by iivanoff; 11.03.2013, 20:37.
      Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
        Впрочем, ще припомня един спор на манков с тнм, в който той каза, че учителите нямат право да избират учебници, защото има по-умни от тях да мислят за това. Така е.
        Спорът беше за системата на държавно образование, системата, и учителите като професия в тази система.

        Не ставаше въпрос, обаче за непрофесионални учители

        Коментар


        • Вал, в древна Атина се е считало. че всеки готвач (каждая кухарка), може да управлява държавата. И се е спазвало. И Атина е била сред най добре стоящите във културно, икономическо и военно отношение държави !!!
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            Ти винаги сядаш на високия стол, за да гледаш отгоре на долу. Когато ти кажа да седнеш на същата височина за да сме равни, ти напускаш спора.

            Култа към компетентността води до калинкизиране във всички области, включително и образованието.

            Референдуми се правят, и произволни хора могат да се назначават когато става дума за управленски (политически) решения. За такива случаи е гавра с познанието да се търси компетентност, тъй като не е възможно да има консенсус в критериите за определянето и.
            Не бе, мечо. Не ме разбираш явно.
            Не е така- да гледам отвисоко, защото съм средностатистически гражданин. Не знам какво вируално впечатление създавам, но нямате основания за подобни мисли.
            Та, за референдума. Няма как пенсионери и цигани да гласуват училищни бюджети, Това не е тяхна тема и тези пари ще ги искат за пенсии,помощи, клинични пътеки. И, за да не се получи така, че да дундуркаме само цигани и пенсионери, не трябва да оставяме финансиранията на образованието да зависият от волята на тези групи избиратели т.е.- експертите да си поемата отговорността и да си носят последствията за решенията, а не народна воля.
            Ти ще ми разрешиш ли да ти давам акъл, как да управляваш кораба? Най- вероятно ще ме метнеш през борда.

            Коментар


            • Пак искам да припомня,че целта на тази тема беше да се разтушим след тежко/или еднообразно или .../ежедневие.
              Пишехме си за весели случки,преживявания,пращахме си закачливи поздрави и
              темичката ни стана особено популярна във форума
              от време на време и налазваше някое тролче
              и с колективни усилия го игнорирахме.
              Ще помоля всички борци за "нещо" си
              да я карат малко по-спокойно
              политагитаторите да си направят тема
              и да си водят "битките" там.
              Във анонимен форум освен да се изпокараш
              с колегите си и да се изложиш
              никого в нищо не можеш да убедиш
              и никаква битка на идеи не можеш да спечелиш
              Ако някой иска да се представи за умен
              не е нужно да пуска фермани -няколко точни думи
              в точния момент са достатъчни.
              http://milom.blog.bg/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                Към истинската компетентност (която е на изчезване, Мечо, сигурен съм, че го виждаш в своя живот и в своята работа), та - истинската компетентност и поетата отговорност от това - верно требва да е култ, особено сега.

                Боже мой, Мечо - ми ти самият стъпваш тук точно на своята истинска (не калинченска) компетентност.
                Самовлюбеността му определя субективност която ограничава чрез истината абсолютната свобода! Точка! Олигофрени сте ако не го разбирате!

                - тук май 90% сте луди псевдоинтелигенти! мале, мале... самовлюбените ми умници БЕЗ РЕЗУЛТАТ !!
                Last edited by iivanoff; 11.03.2013, 20:34.
                Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Култа към компетентността води до калинкизиране
                  Към истинската компетентност (която е на изчезване, Мечо, сигурен съм, че го виждаш в своя живот и в своята работа), та - истинската компетентност и поетата отговорност от това - верно требва да е култ, особено сега.

                  Боже мой, Мечо - ми ти самият стъпваш тук точно на своята истинска (не калинченска) компетентност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                    Това изречение ми го разясни ама без увъртания.

                    п.п.Аз не отричам възможностите, които вие предлагате. Пробелемът е, че искате да доминирате.
                    п.п.п. Как би протелък един от най-важните референдуми- образование? Ако честно си отговориш на този въпрос, няма начин да не се прокрадне съмнение относно тоталната приложимост на идеите ви (които донякъде споделям).
                    Ти винаги сядаш на високия стол, за да гледаш отгоре на долу. Когато ти кажа да седнеш на същата височина за да сме равни, ти напускаш спора.

                    Култа към компетентността води до калинкизиране във всички области, включително и образованието.

                    Референдуми се правят, и произволни хора могат да се назначават когато става дума за управленски (политически) решения. За такива случаи е гавра с познанието да се търси компетентност, тъй като не е възможно да има консенсус в критериите за определянето и.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      Помниш ли катастрофата. Компаньонка не би заела позицията на Съни.
                      Не знам за каква катастрофа говориш, а и кой е нарекъл Съни компаньонка?
                      Аз казах, че е "събеседник" и в това има огромна разлика.

                      п.п.Мечо, днес не си Жентълмен. Вкарваш ме в селски разпри.
                      Last edited by val/she; 11.03.2013, 20:21.

                      Коментар


                      • Впрочем, ще припомня един спор на манков с тнм, в който той каза, че учителите нямат право да избират учебници, защото има по-умни от тях да мислят за това. Така е.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                          Това изречение ми го разясни ама без увъртания.
                          Помниш ли катастрофата. Компаньонка не би заела позицията на Съни.
                          Баба ме научи на много неща.
                          tnm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Компаньоните (нките) не се злепоставят както Съни. На нея не и пука, кой какво мисли за нея.
                            Това изречение ми го разясни ама без увъртания.

                            п.п.Аз не отричам възможностите, които вие предлагате. Пробелемът е, че искате да доминирате.
                            п.п.п. Как би протелък един от най-важните референдуми- образование? Ако честно си отговориш на този въпрос, няма начин да не се прокрадне съмнение относно тоталната приложимост на идеите ви (които донякъде споделям).
                            Last edited by val/she; 11.03.2013, 20:15.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                              Не го знам и по-скоро ми е дала поводи да мисля в обратна посока.
                              Абсолютно директна съм, за да не бъда обвинена в увъртане.
                              Компаньоните (нките) не се злепоставят както Съни. На нея не и пука, кой какво мисли за нея.
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                                Супер - свободния, ме намрази, заради това /въпреки че му обянсних предварително/, че му дадох да се разбере че, може да не е прав за нещо за което спори!!!

                                аз не му казах - ЙОК НЕ СИ ПРАВ!

                                Напротив, обясних му кога е прав, кога не е и кога са прави с контрагента си!

                                Вместо да ми е благодарен доживот, затова че му отворих лекинко възпиятието, той ме намрази!!
                                Не те намразих. Разкрих те !!!
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X