IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
    Добро утро, Мечо!
    Добро утро, тайфата!

    Вчера ходих из плевенския вилает. Там 1/3-та пълноправен член на фамилията има наследствени земи и разни други имоти, та решихме да идем да ги нагледаме и да си платим данъците и таксите.
    Мислех да направя снимки и да ги покажа на сина си, само че всичко е толкова запустяло ... Къщата едва се държи, лятната кухня и стопанските постройки са паднали, дворът е станал гора - дърветата са поникнали навсякъде. Тъжна картина.
    Мани, мани. Всичко съм занемарил. Нивите само дето под аренда. Селските имоти са ЗМИЯРНИЦИ . Почивката дето ми остана уж мисля да ги поприведа във вид удобен за логаритмуване, ама навярно с мисленето ще си остана. Мързи ме бре !!!
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
      Добро утро, Мечо!
      Добро утро, тайфата!

      Вчера ходих из плевенския вилает. Там 1/3-та пълноправен член на фамилията има наследствени земи и разни други имоти, та решихме да идем да ги нагледаме и да си платим данъците и таксите.
      Мислех да направя снимки и да ги покажа на сина си, само че всичко е толкова запустяло ... Къщата едва се държи, лятната кухня и стопанските постройки са паднали, дворът е станал гора - дърветата са поникнали навсякъде. Тъжна картина.
      Добро утро
      Няма кой да се грижи за тях, време все не остава да отиде човек и да направи ремонт...знам, едно време заради това си продадохме лозе - страхотно лозе, с къща, вода и всички удобства Нямаше кой да се грижи, а как не исках такова вино никъде не съм пила, каквото ставаше от нашето грозде
      Poli Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки

      Коментар


      • Добро утро, Мечо!
        Добро утро, тайфата!

        Вчера ходих из плевенския вилает. Там 1/3-та пълноправен член на фамилията има наследствени земи и разни други имоти, та решихме да идем да ги нагледаме и да си платим данъците и таксите.
        Мислех да направя снимки и да ги покажа на сина си, само че всичко е толкова запустяло ... Къщата едва се държи, лятната кухня и стопанските постройки са паднали, дворът е станал гора - дърветата са поникнали навсякъде. Тъжна картина.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Добро утро tnm
          Добро утро чета

          Култът към личността, се явява частен случай на култа към компетентността. Моето определение е, че култа към личността е най извратената и уродлива форма на култа към компетентността.

          Разбира се не се давим в култове само последните 23 години. Комунизмът ни завеща култ към личността и вездесъщата компетентност на цар Тодор. При избухването на демокрацията култът към личността бе пожертван, за да бъде запазен по малко уродливия но не по малко вреден култ към компетентността на властите. Когато хиперинфлацията развенча всички култове, успяха да баламосат по голямата част от народа, че Костов ще ни оправи. Всички опити за критика към крадливото управление на Костов се заклеймяваха, като опити да се унищожи демокрацията (като че ли може да се унищожи нещо, което не съществува). Неминуемото развенчаване на култа към Костов, доведе неосъзнатия народ до култа към благия Цар, който приспа пробуждащия се Лъв с ТОЛЕРАСТИЯ. После на все още до голяма степен неосъзнатия матриал бе продадена с успех идеята, че видите ли нещата не са тръгнали, щото всъщност Царя е дошъл да доокраде, каквото е останало и да си вземе горите. Но тъй като вече не може да има самостоятелно правителство, коалиционните му партньори ще го контролират, пък той ще ги контролира тях. Така възникна култа към компетентността на Триглавата Ламя. Още с възникването на култа към триглавата ламя, започнаха да ни готвят зарибяването с култа към компетентността на Празноглавата Ламя. През цялото това време от избухването на демокрацията, до сега непоклатимите култове към компетентността гонят от България компетентните и можещи хора.

          Надявам се най после матриала да е осъзнал вредността от ШАМАНСТВОТО насаждащо НИСКО САМОЧУВСТВИЕ и култ към компетентността. Надявам се бунтовете да продължат до победа и пълно изриване на компетентните. Мисля, че ще продължат. Щото няма как иначе. И да позатихнат пак ще продължат. А може и да не позатихнат. Щото отстъпките на властите могат да поукротят ЯРОСТТА, но не могат да попречат на израстването на САМОЧУВСТВИЕТО. Самочувствието ги боде тях лошите, самочувствието на хората. Осъзнаването им, че могат и сами да се оправят.

          Опитват се пак да ни пробутват за ВОЖДОВЕ сулю и пулю от Мисури. За сега не фаща дикиш. Дай боже да не фане.
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Бате Маранди,

            Никой не е по голям от свободата. Този който се бори за свобода, той не умира. Умира този, който се бори за компетентност. Защо така Субхути. Ето защо.

            Компетентност и некомпетентност са едно и също. Компетентност за едни е некомпетентност за други. Не е измислен, не съществува и не може да съществува по добър начин за решаване на въпроса за компетентността от гласуването. С демократично гласуване или с теглене на жребий, най голямата вероятност е да бъде избран средно компетентен професионалист изпълнител. Ако след това се извършва и контрол от възложителите върху изпълнителя, имаме най доброто възможно управление.

            Какво става при недемократично решение на въпроса за компетентността (култ към компетентността). Става следното. Избира се демократично (или недемократично) един (или няколко) представителя на обществото, които от този момент нататък се считат най компетентни да избират професионалистите изпълнители. Какво се случва след това, ако някой все още не е разбрал за 23 години, значи е доказвач на аксиоми като бате Маранди !!! Калинкизация, тотална липса на контрол, пълна безотговорност и източване на имуществото на обществото в джобовете на демократично (или недемократично) избраните за абсолютно компетентни представители.
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Мечковия модел ( блян ) - в превод: Как да избием по-умните от нас ( елита си ) "демократично", но за сметка на това систематично:

              ------------------------------------------------

              Остракизъм
              от Уикипедия, свободната енциклопедия
              Направо към: навигация, търсене
              Парчета от счупени съдове (остракони), използвани за процедурата по изгонване. Номинираните в тях са Перикъл, Кимон и Аристид (отгоре надолу).

              Остракизъм (на старогръцки: ὀστρᾰκισμός) е метод за политическа борба, въведен от Клистен. Всяка пролет Народното събрание на Атина (еклесия) при кворум не по-малко от 6000 души взима решение да изгони или не някой опасен за демократичния ред на полиса гражданин. Предлагани за остракизиране са граждани, които с придобитото си огромно влияние в обществото, се смятат за потенциални тирани. Всеки гражданин изписва върху глинен чиреп, т. нар. "остракон" (чието първо значение е "мидена черупка" с каквато се е гласувало в началото), името на този когото смята за опасен за демокрацията. Осъденият с мнозинството от гласовете е изгонван от Атина за срок от 10 години, като наказанието при евентуално връщане в полиса е смърт. Остракизмът не е форма на съд - всеки гласува според мнението си, без да се обсъждат аргументи за гласуването.

              Смята се, че остракизмът е приложен за първи път през 487 г. пр. Хр., а последното известно остракизиране е от 417 г. пр. Хр. В района на Керамикос (атинския некропол) са намерени хиляди остраки с написани на тях имена. Интересни са наблюденията на изследователите, според които голям брой от остраките с едно име са написани само с няколко почерка, което показва, че често остракизирането е било подготвяно до степен на раздаване на готови остраки.

              Чрез тази демократична форма на прогонване на политически противници, атиняни се лишават от множество най-способни граждани, сред които и такива пълководци като Милтиад (спечелил битката срещу персите при Маратон), Темистокъл (спечелил битката срещу персите при Саламин), Кимон (стратег в битката при Саламин), Аристид (участник във всички важни битки в гръко-персийските войни, стратег в битката при Платея).

              В резултат на прочистването от способните граждани, "Златният век" на класическата атинска култура трае по-малко от петдесет години.

              -------------------------------------------

              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%...B7%D1%8A%D0%BC
              Last edited by marandi; 12.03.2013, 01:29.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                Повечето сме "ниски топки"......
                Гледаме си работата. Мислим за децата,близките,приятелите.....Споменаваме от време на време и неприятелите.......

                Идеите ги оставяме за "високите топки".....
                Един имал идея да построи отново един вечен град и затова го запалил...Поизгорил 1 млн човека.... ниски топки....
                Друг не му харесвало разделение на бедни - богати и си реализирал ИДЕЯТА за равенство с неравенство.. Поразстрелял 10 млн човека...пак ниски топки....
                Трети имал Идея за висша раса и 100 млн ниски топки пратил "в киреча".....

                Все идиоти с ИДЕИ , но без топки......
                Не е нужно да се правиш, че не разбираш какво казвам.

                По памет ( от статистиката ) по-малко от 30% вече работят ( правят бизнес в БГ ) по специалността си, за която имат "виШу".

                Не е нужно да гледам безработен капитан на кораб да ми се прави на политик и 5 години да го чакам първо да се научи как се носи костюм ( не с бели чорапи ), после кат' види камера да се сеща да си тръгне, щот' не се снима холивудски филм, където той да е актьор и да му се плаща и прочие и прочие.

                П.П. Даде ви абсолютно манипулативен пример с древна Атина, само където пропусна за един обичай всяка година да се изгонва 1 от града с тайно гласуване на площада.

                Елитът на Атина е бил прокуден с тая демократична система и следва упадъка й, понеже 'орицата всеки, който е изпъквал като лидер са го натирвали надалеч.

                И така след възхода на Атина ( общо 600 години история ) за няма и 100 години тя завинаги изчезва, поради "демократичния" модел да си трепят лидерите.

                Мечката тия неща няма да ви каже, щот' не му изнася и килиферчи фактите винаги едностранчиво.

                Справка, четете си в гугъл за какво говоря и визирам, който го влече. Има си и специални термини за ритуала, както е останал в Историята.

                Поздрави! ( за демократична Атина )

                600 години спрямо Българска империя и историята й ??? Просто ми е смешно да се сравнява, ама както и да е ( смигам )

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Ма голяма каша ти е в главата. Ако може пак да обясниш като за последно. Темата хубава ли е или е скапана ???
                  Понеже си пробита лейка, ще ти го кажа по друг начин

                  Единствено Царят кат' пое властта се сети да каже: "Благодаря на предишните, че ми отгледаха стадото, което сега заблея при мИня." - Беше нещо от типа благодаря на предишното правителство, което се справи много добре и т.н.

                  Всички останали си мислят, че като оплюят досегашните и с нещо ще блеснат ( включая и ти ).

                  П.П. Ако беше в час поне малко по мениджмънт, мрежов маркетинг и прочие модерни науки - щеше да е знаеш, че е тотална грешка да плюеш "клона", на който се опитваш да се качиш, а ти не спираш да правиш точно това.

                  Демек, казва се "Благодаря!" и не се стреля по пианиста - той просто толкова е можел да свири чилякът.

                  П.П.П. Кат' ти гледам ТТ данните ( техн. характеристики ) - ти давам около 10000 години да проумееш какво ти казвам, а да почнеш някой ден да го прилагаш още поне 50 хил. години.

                  Нищо лично! ( хубаво е да си гледаш корабите и където ти плащат, значи си профи, където не ти се плаща, значи си аматьор )

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                    Повечето сме "ниски топки"......
                    Гледаме си работата. Мислим за децата,близките,приятелите.....Споменаваме от време на време и неприятелите.......

                    Идеите ги оставяме за "високите топки".....
                    Един имал идея да построи отново един вечен град и затова го запалил...Поизгорил 1 млн човека.... ниски топки....
                    Друг не му харесвало разделение на бедни - богати и си реализирал ИДЕЯТА за равенство с неравенство.. Поразстрелял 10 млн човека...пак ниски топки....
                    Трети имал Идея за висша раса и 100 млн ниски топки пратил "в киреча".....

                    Все идиоти с ИДЕИ , но без топки......
                    Идиот = материалист с идеи
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Принципно ти отговарям, да не кажеш, че съм "пристрастен" пак

                      Мадам има най-малко 1000 мнения в темата ти, докато ти си спала и я е развивала. Русото има поне 2000 мнения в темата ти, докато ти си бара фара през последните 2 години.

                      П.П. В цял свят се казва: "Благодаря!"

                      Няма да ме разбереш, докато някой ден не си пуснеш собствен сайт/проект, който да осребряваш през рекламодателите.

                      В момента се държиш меко казано - нагло! ( понеже нищо не хващаш ) и други ти развиха темата, която учудващо беше топ 1 на сайт-а за 1 година.

                      Няма проблем скапай си я сама, само не ме питайте защо Маранди вече не пише, а който влезе чете 3 побъркани ник-а, които си говорят сами
                      Ма голяма каша ти е в главата. Ако може пак да обясниш като за последно. Темата хубава ли е или е скапана ???
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение

                        Май ще излезеш ниска топка, която обсъжда хора, ърммм ..?

                        Маскирана, че обсъжда идеи? Демек - уж "велика"
                        Повечето сме "ниски топки"......
                        Гледаме си работата. Мислим за децата,близките,приятелите.....Споменаваме от време на време и неприятелите.......

                        Идеите ги оставяме за "високите топки".....
                        Един имал идея да построи отново един вечен град и затова го запалил...Поизгорил 1 млн човека.... ниски топки....
                        Друг не му харесвало разделение на бедни - богати и си реализирал ИДЕЯТА за равенство с неравенство.. Поразстрелял 10 млн човека...пак ниски топки....
                        Трети имал Идея за висша раса и 100 млн ниски топки пратил "в киреча".....

                        Все идиоти с ИДЕИ , но без топки......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          Хора обсъжда мадам!!!

                          аз анализирам, защо й е на мадам да обсъжда хора
                          Принципно ти отговарям, да не кажеш, че съм "пристрастен" пак

                          Мадам има най-малко 1000 мнения в темата ти, докато ти си спала и я е развивала. Русото има поне 2000 мнения в темата ти, докато ти си бара фара през последните 2 години.

                          П.П. В цял свят се казва: "Благодаря!"

                          Няма да ме разбереш, докато някой ден не си пуснеш собствен сайт/проект, който да осребряваш през рекламодателите.

                          В момента се държиш меко казано - нагло! ( понеже нищо не хващаш ) и други ти развиха темата, която учудващо беше топ 1 на сайт-а за 1 година.

                          Няма проблем скапай си я сама, само не ме питайте защо Маранди вече не пише, а който влезе чете 3 побъркани ник-а, които си говорят сами

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                            Tочно хората трябва да са в центъра на заговорите и да бъдат обсъждани (има калинки, защото не се обсъждат), защото те скапват или въздигат системите. В този смисъл, не бих искала, ти по никакъв начин да предствяш мен или член от фамилията ми. Вероятно ще има хора, които биха ти гласували това доверие, но аз, категорично не съм сред тях.

                            Впрочем, не знам кой те е заблудил, че умееш да анализираш. Не, що се отнася до причинно-следствени връзки-убягват ти. Не си в стихията си. Вероятно има област, в която си добра, но категорично не е обществено-политически живот. Ето, затова трябва да се обсъждат хората, включително Съни, Ангел и другите герои, за да сме наясно дали са поредните калинки. Просто- превенция.
                            Съни е най добрата анализаторка на политическото положение от всички активно пишещи във форума !!!
                            Това е моето субективно мнение !!!
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              Когато вие самите нямате принципи,
                              не очаквайте да се спазват каквито и да било принципи!

                              Лека нощ
                              Лека!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                                активният форумен живот-като компенсация на нещо:
                                Естествено.
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X