IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от trujusfre Разгледай мнение
    Жалко.. но това е бъдеьщето на модерния свят.
    Не съм много съгласен.
    Само трябва да не се почва с електрониката от 5-6 годишна възраст, защото индивидът става мързелив и спира да мисли.

    Имам познати, които след като си купиха Айпадове, прочетоха за 3 години много повече книги, отколкото през целия си досегашен живот.
    Няколко са причините:
    1. Цената
    2. Липса на пространство за библиотека в дома им.
    3. Увредено зрение (на Айпада можеш да увеличаваш шрифта, на хартиената книга - не.)

    Коментар


    • Жалко.. но това е бъдеьщето на модерния свят.
      Attached Files
      платформа за инвалиди

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Ти и в 8 сутринта, мислиш както в 10 вечерта.

        Хайде да ти дам малко храна за философстване.
        Щом говориш за свобода и я абсолютизираш.

        Та по тази тема да те питам: Ако един сокол го пуснеш от 100 метра височина, това за него свобода ли е? А, ако теб те пуснат от такава височина, това за теб свобода ли е?

        Чий "култ" (ако има такъв) към свободата (височината от 100 метра) е по-приемлив? Този на сокола или твоя? Нали и двамата с пернатото отричате "култа", наречен земно притегляне?
        Няма ли липсата ти на "култ" към свободата да бъде смъртоносен за теб?
        Добре, ще ти отговоря, ама трябва да му бия игнора на бате Маранди, щото ако коментира няма да мога да го ИЗТЪРПЯ !!! Повтарям се обаче, за което се извинявам на останалите колеги. Ако не ти хареса отговора ми, коментирай го в темата на Зарко. Там бих спорил с удоволствие по същество.

        Отговора е в есето за цялото и частите. Пускал съм го и друг път.

        Следващия пост !!!
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
          И имаш предвид Мечо

          Мечо се е показал тврдо принципен!
          А именно като мой форумен приятел.
          Даже и да е заподозрял нечистоплътност у мен, е останал на моя страна, а не ме е предал преди още три пъти да са пропели петлите©.

          И ето сега той може да отдъхне от евентуалното си подозрение към мен и да остане чист пред съвестта си.

          Такава е мойта мисла.
          Аз не съм го карал да те предава или напада.
          Просто трябваше да каже дали едно нещо е правилно или не.

          Той тръгна да те оправдава с аргументи, че си го направил "неволно". Нали не страдаш от Паркинсон (да не ти дава Господ)? Щото само така бих си обяснил "неволната" ти "корекция" в моя пост.

          П.П. Между другото, ти все още не си ми отговорил кои са съвременните свине и бисери от древната мъдрост.
          Last edited by anon6706; 13.03.2013, 13:31.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
            И имаш предвид Мечо

            Мечо се е показал тврдо принципен!
            А именно като мой форумен приятел.
            Даже и да е заподозрял нечистоплътност у мен, е останал на моя страна, а не ме е предал преди още три пъти да са пропели петлите©.

            И ето сега той може да отдъхне от евентуалното си подозрение към мен и да остане чист пред съвестта си.

            Такава е мойта мисла.
            Манков,

            думите ( езикът ) са ни дадени да помагат, благославят и лекуват останалите 'орица. Това им е основната функция.

            П.П. Щом се гордееш, че имаш съмишленици и те подкрепят, когато думите се ползват да очернят ( манипулират ), омаловажат казаното от някого ...?

            Следващата стъпка на думите са и да убиват, накъдето си се запътил явно.

            Успех! ( предполагам ще си горд, от което ) = вече си БГ-стански "политик", които едно хубаво нещо не могат да кажат никога за нещо и някого.

            Диагноза, брат! Заедно в престъплението до гроб? Ърммм ...? ( да не си потомствен комунист - техния модел е такъв ).
            Last edited by marandi; 13.03.2013, 13:29.

            Коментар


            • Сужулявам, но трябва да се махам, щото требе и да се работи.

              Лек ден на всички!
              Свободен във виелицата.
              http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Не ме дразниш системно. Вчера се подразних заради горното. Ако беше маркирал добавката си, нямаше да имам проблем, а щях да те попитам какво имаш предвид, за да го направиш.

                Повече ме подразни липсата на принципност в друг участник.
                И имаш предвид Мечо

                Мечо се е показал тврдо принципен!
                А именно като мой форумен приятел.
                Даже и да е заподозрял нечистоплътност у мен, е останал на моя страна, а не ме е предал преди още три пъти да са пропели петлите©.

                И ето сега той може да отдъхне от евентуалното си подозрение към мен и да остане чист пред съвестта си.

                Такава е мойта мисла.
                Свободен във виелицата.
                http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Не ме дразниш системно. Вчера се подразних заради горното. Ако беше маркирал добавката си, нямаше да имам проблем, а щях да те попитам какво имаш предвид, за да го направиш.

                  Повече ме подразни липсата на принципност в друг участник.
                  Тук е заровено кучето!

                  Мега-ултра претенции за "чистота", претенции за идеалната/абсолютна свобода и мълча кат' задник на твой конкретен въпрос и го избягна за нещо толкоз тривиално.

                  П.П. По делата ще ги познаете, а не по локумите.

                  Не взех отношение, защото бях сигурен, че Манков ще ти отговори. Иначе в имотните теми ми манипулираха постоветя яко и затова пуснах блог-чето. Дата/час и без редакция. Ай, после да ме манипулира някой.

                  Не оправдавам Манков - сам си смъкна авторитета с няколко нива надолЕ, но по-малко от чилякът без мнение, който го удари на локуми

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
                    Чак сега се появявам

                    Да, анон, вчер ти пипнах цитата.
                    И си мислих, дали да удебеля моята добавка, но после реших, че така ще е по-интересно и весело, най-малкото, понеже мислех, че веднага ще го забележиш – добавката коренно променя смисъла. Както и стана.

                    И предполагах, след като се наям, да се върна на купона и да видя реакцията ти. И да обсъдим защо една дума променя коренно изказването.
                    Но, след като се наядох и пийнах винце, станах друг човек, по-мързелив, и забравих даже за заложената мина

                    Не мисля да се извинявам, понеже не целях и никога не съм целял изкривяване на чужди думи.

                    ----------------------------------
                    Я кажи, моля, с какво те дразня напоследък? С това, че изказвам крайно категорично мненията си ли?
                    Не ме дразниш системно. Вчера се подразних заради горното. Ако беше маркирал добавката си, нямаше да имам проблем, а щях да те попитам какво имаш предвид, за да го направиш.

                    Повече ме подразни липсата на принципност в друг участник.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      Добро утро, Мечо!
                      Добро утро, тайфата!

                      Рационалното и ирационалното мислене чисто физиологичен процес. Зависи от това, коя част от мозъчното полукълбо използваш. Хората, използващи повече лявото мислят аналитично и рационално, с дясното универсално и ирационално.
                      Добрютру наборчета.....

                      @tnm
                      Интересна тема зачеваш !
                      Но какво имаш впредвид ирационално ?
                      Теорията споменава че дясната част отговаря за творческото в човека...
                      Не мисля че творческото = ирационално , но може да греша - нито съм ирационален, нито творчески

                      Ирационалното е по-скоро свързано с емоциите, и не мисля че имат нещо общо с мозъка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        Изпий едно кафе с мен и после пак се бунтувай!
                        Благодаря
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          В контекста на поста ти към Мечобиков, ти си визирал определени същества като свине и определени предмети/думи като бисери.

                          Само тях искам да ми опишеш, а не да се връщаш към "древните" и да избягваш конкретния отговор.
                          Чак сега се появявам

                          Да, анон, вчер ти пипнах цитата.
                          И си мислих, дали да удебеля моята добавка, но после реших, че така ще е по-интересно и весело, най-малкото, понеже мислех, че веднага ще го забележиш – добавката коренно променя смисъла. Както и стана.

                          И предполагах, след като се наям, да се върна на купона и да видя реакцията ти. И да обсъдим защо една дума променя коренно изказването.
                          Но, след като се наядох и пийнах винце, станах друг човек, по-мързелив, и забравих даже за заложената мина

                          Не мисля да се извинявам, понеже не целях и никога не съм целял изкривяване на чужди думи.

                          ----------------------------------
                          Я кажи, моля, с какво те дразня напоследък? С това, че изказвам крайно категорично мненията си ли?
                          Last edited by vmаnkov; 13.03.2013, 12:58.
                          Свободен във виелицата.
                          http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                          Коментар


                          • Мисълта ми е, че ако днешните ви прУфесори произвеждат гарантирано 100% безработни на пазара на труда в реалния сектор, където всеки се реализира във всичко друго, но не и за това, което е обучаван, то очевидно грешката е системна и само слепец не може да я види.

                            Също очевидно имаш олигофрен насреща си, демек прУфесор тип Мечката, който ако го изкараш на пазара на труда в БГ-стан няма да може да изкара 2 лв. за 1 ден, ако ще да го сложиш пред НДК-то и ще минат 1 милион хора покрай него

                            П.П. Политиците ви от 70 години са същите олигофрени, сега ще ви влязат поредните още по-големи олигофрени и идиоти кат' Мечката ще си мислят, че правят "революция", че се и радват, за което.

                            Решението ви едно - всички от последните 70 години във властта до стената и с камъни. Забрана до 6-то коляно назад повече техни наследници да имат достъп до публичния сектор/администрацията и властта.

                            Не го ли направите това, ще го духате.

                            Остави 5 поколения след него да знае, че няма да помирише власт, а ще рови по кофите и ще се научат много бързо да ходят на работа с метро/градски транспорт, а не да ми се пърчат с Мерцедеси, охрана и секратарки и кат' видят ТВ камера да забравят, че са на работа и не снимат филм.
                            Last edited by marandi; 13.03.2013, 12:55.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                              Защо култа към свободата не е култ. Защото култа към свободата е отрицание на всички култове. Това, което е на клипа не може да го бъде. Разказвача от клипа е зациклил на "омраза". Това означава, че той не съблюдава култа към свободата. Омразата е не по малко вредна от любовта, като аргумент в спор за истината. На теб ли да обяснявам, че любов и омраза са едно и също, както между впрочем и компетентност и некомпетентност ???
                              Ти и в 8 сутринта, мислиш както в 10 вечерта.

                              Хайде да ти дам малко храна за философстване.
                              Щом говориш за свобода и я абсолютизираш.

                              Та по тази тема да те питам: Ако един сокол го пуснеш от 100 метра височина, това за него свобода ли е? А, ако теб те пуснат от такава височина, това за теб свобода ли е?

                              Чий "култ" (ако има такъв) към свободата (височината от 100 метра) е по-приемлив? Този на сокола или твоя? Нали и двамата с пернатото отричате "култа", наречен земно притегляне?
                              Няма ли липсата ти на "култ" към свободата да бъде смъртоносен за теб?
                              Last edited by anon6706; 13.03.2013, 12:47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                                Брях, Русото, ти цяло есе си написал!

                                Професорът ми по физиология казваше, че в по принцип мъжете разсъждават рационално. Случва се обаче, при високи нива на тестостерона и те да имат някои други ирационални помисли. Беше свързано с подчиненото и доминиращото положение.
                                Професорът ти е бил пълен тъпак кат' Мечката.

                                Заблудата, че ляво било мъжкото, а дясно женското отдавна не е на мода. По същата логика предполагам ви е преподавал, че хетеро са лява, а хомо-ориентираните дясна половина.

                                П.П. Най-досадно тъпунгери да си мислят, че могат да обучават други. Т'ва ви е моментната снимка на БГ-стан предвид инфлацията в "обрУзаванието", при която вече всеки завършил виШу е почти 100% безработен по "специалността" си като се опре до пазара на труда в реалния сектор.

                                Сипи си нещо и си къркай - простотията е непобедима, както бе казал някой

                                П.П.П. Едно от най-изтъкваните качества за гения на Наполеон, който е останал в Историята е, че можел да прави 7-8 различни неща едновременно.

                                Демек при мъжете е рядко срещано качество, предвид есето дет' дръннах по-доле и там е обяснено защо това е изумявало околните индивиди с топки между краката.

                                Коментар

                                Working...
                                X