IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    А, гледам ущипаната мома Факи, защитава ущипаната мома Анон.

    Анди, дай винкела, че ми е беден речнико
    Уфффф, и тук сте писали доста, но поне не както в Политиката.
    Гледам, че някой се е опитал и да ме попържи, а не мисли за телешкото шкембе.

    Мечобиков, на теб все ти се привиждат разни лагери, нападения, междуполови обиди (или това беше Киро?!) и т.н. и т.н.

    Нещата са доста по-прости.
    За радост на този форум в него все още има хора, които имат силна имунна система по отношение на слабоинтелектуалните и най-вече на псевдоинтелектуалните възможности на дадени участници.

    Не обвинявай Факушка или мен, че сме макрофаги.

    We are just a natural killers.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      То сега се сетих, че може горчица и люто чили/табаско да си смесиш и с това да го поливаш. Пак ще бъде Пожаааар - хихи

      П.П. Хайнекен е много добър пожарникар - познавам го от малък

      Тоя ресторант съм го изпуснал, ама то Варна кръчми да искаш.
      за ресторанта съм те предупредил, оФицЯлно
      ако се набуташ.ще разбереш какво съм имал в предвид
      от малък
      Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

      Коментар


      • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
        ясно,ще пробвам
        тайландския беше отдавна.помня само някви улички и някакъв медицински център в който се взима кръв за изследвания.ние имахме работа в тоя център.тайландския го мернахме случайно и пробвахме

        пожаааар а

        п.п и хайнекена гаси пожара
        То сега се сетих, че може горчица и люто чили/табаско да си смесиш и с това да го поливаш. Пак ще бъде Пожаааар - хихи

        П.П. Хайнекен е много добър пожарникар - познавам го от малък

        Тоя ресторант съм го изпуснал, ама то Варна кръчми да искаш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Някои тигани са с капаци и една дупчица за отдушник да излиза парата от гъбите, че те пускат много вода.

          Може и в тенджера да го направиш това, пак с капак, но не плътно затворен да се изпарява водата от гъбите. Задушава ги и прави по-особен вкус. Не класическото пържено, а ще стане между сварено и пържено. За 10-на минути, ама май на 200 градуса трябва да е, 170 ще са малко.

          Счукваш 5 скилидки чесън, лют червен пипер или ( суха люта чушка, ако имаш от ония малките, червеничките в хаванче ) малко оцет с вода добавяш в една чашка, смесваш ги и заливаш отгоре като ги свалиш от тигана и почваш да викаш "Пожааааааар" като го опиташ
          ясно,ще пробвам
          тайландския беше отдавна.помня само някви улички и някакъв медицински център в който се взима кръв за изследвания.ние имахме работа в тоя център.тайландския го мернахме случайно и пробвахме

          пожаааар а

          п.п и хайнекена гаси пожара
          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
            кво ще рече под капак
            наздраве.сипах едно малко,че предното не стигна
            Някои тигани са с капаци и една дупчица за отдушник да излиза парата от гъбите, че те пускат много вода.

            Може и в тенджера да го направиш това, пак с капак, но не плътно затворен да се изпарява водата от гъбите. Задушава ги и прави по-особен вкус. Не класическото пържено, а ще стане между сварено и пържено. За 10-на минути, ама май на 200 градуса трябва да е, 170 ще са малко.

            Счукваш 5 скилидки чесън, лют червен пипер или ( суха люта чушка, ако имаш от ония малките, червеничките в хаванче ) малко оцет с вода добавяш в една чашка, смесваш ги и заливаш отгоре като ги свалиш от тигана и почваш да викаш "Пожааааааар" като го опиташ

            Не в тигана, а в чиниите като сервираш, заливаш с това. За предпочитане с лъжичка по-малко си добавяш докато ти стане достатъчно люто.
            Last edited by marandi; 23.03.2013, 23:36.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Значи в 1 тиган ти го правят ( масло, гъби и шкембето, чер пипер ), но е под капак на 170-180 градуса и накрая преди сервиране ти го ръсят с чесън и оцет смесено. Ако има и червени нюанси има и лютив червен пипер.
              кво ще рече под капак
              наздраве.сипах едно малко,че предното не стигна
              Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

              Коментар


              • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                кви екскурзии.Варна това

                няма сос.много хубаво българско мезе-шкембенце без менти и простотии
                тук там гъби,шкембе,чесънче,пипера явно.води се шкембе в масло
                Значи в 1 тиган ти го правят ( масло, гъби и шкембето, чер пипер ), но е под капак на 170-180 градуса и накрая преди сервиране ти го ръсят с счукан чесън и оцет смесено. Ако има и червени нюанси има и лютив червен пипер по трасето.

                Разгадахме ги - ти си

                П.П. Къде във Варна па са го пръкнали тоя тайландски? Аз от 10 години не живея там, по-рано я знаех кат' джоба си, особено па кръчмите.
                Last edited by marandi; 23.03.2013, 23:23.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  То по екскурзиите се предупреждава да не се яде от местни ресторант, а да се търси Макдонадс, ако има - хихи

                  П.П. Виж план Ц ми се струва най-вероятен.

                  Не каза има ли сос или нещо друго, защото ще промени картинката.
                  кви екскурзии.Варна това

                  няма сос.много хубаво българско мезе-шкембенце без менти и простотии
                  тук там гъби,шкембе,чесънче,пипера явно.води се шкембе в масло
                  Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                    щом не си.значи си умен човек
                    аз обаче,явно не съм от най умнитетакива пишман манджи не бях кусвал.във всичко има натикана мента и удря на повърня.съпругата си поръча и салата
                    само от нея успя да хапне, малко.помънкахме си около 15 мин огледахме какво папкат другите,бяха подобни буламачи.само че те някак ги преглъщаха а ние не можехме моето,някво свинско уж беше, имаше вкус....ай няма казвам
                    То по екскурзиите се предупреждава да не се яде от местни ресторант, а да се търси Макдонадс, ако има - хихи

                    П.П. Виж план Ц ми се струва най-вероятен.

                    Не каза има ли сос или нещо друго, защото ще промени картинката, т.е. ако гъбите не пускат много вода, може и в един тиган да правят всичко, ама тогава почваш от чесъна, гъбите под капак и като се задушат добавяш и шкембето за 4-5 мин.

                    П.П.П. Общо взето западняците готвят отделно и смесват продуктите накрая, а в БГ се добавят в определена последователност един след друг и се готвят заедно.

                    Т'ва са двата стила - хихи
                    Last edited by marandi; 23.03.2013, 23:15.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Не съм

                      П.П. Умувам как ти го правят тия.

                      Вероятно вземат от тоя пакет нужния грамаж шкембе ( едва ли го киснат предварително в някаква марината, освен ако не им е основно мезе и да е оборотно:

                      https://www.scoretwice.bg/mall/add-t...734&quantity=1

                      После ръгат тиган масло като се разтопи добавят гъбите и план А после шкембето с чесъна се запържва на друг тиган отделно и се смесват.

                      План Б, ако го панират шкембето, заминава на фритюрника и после се смесва пак, ама тоя чесън да ходи при гъбите и маслото, малко ме съмнява.

                      Вероятно има чер пипер.

                      Т'ва измислих - хихи
                      щом не си.значи си умен човек
                      аз обаче,явно не съм от най умнитетакива пишман манджи не бях кусвал.във всичко има натикана мента и удря на повърня.съпругата си поръча и салата
                      само от нея успя да хапне, малко.помънкахме си около 15 мин огледахме какво папкат другите,бяха подобни буламачи.само че те някак ги преглъщаха а ние не можехме моето,някво свинско уж беше, имаше вкус....ай няма казвам

                      п.п ще пробвам
                      Last edited by andi; 23.03.2013, 23:08.
                      Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                        на парченца,малки...15 ина мин
                        като чета за китайските овкусители.понеже обичам китайските ресторанти се сетих и за тайландски ресторант.седнахме веднъж със съпругата ми по обед. уж набързо
                        хапвал ли си в тайландски ресторант
                        Не съм

                        П.П. Умувам как ти го правят тия.

                        Вероятно вземат от тоя пакет нужния грамаж шкембе ( едва ли го киснат предварително в някаква марината, освен ако не им е основно мезе и да е оборотно. Мерят на кантара грамажа:

                        https://www.scoretwice.bg/mall/add-t...734&quantity=1

                        После ръгат в сгорещен тиган маслото като се разтопи мерят на кантара и добавят гъбите за 7-8 мин. и план А после шкембето с чесъна се запържва на друг тиган отделно и се смесват пак за толкова.

                        План Б, ако го панират шкембето, заминава на фритюрника и после се смесва пак, ама тоя чесън да ходи при гъбите и маслото, малко ме съмнява.

                        План Ц: оцет с чесън е направен отделно и накрая само смесват гъбите с масло от тиган А със запърженото шкембе от тиган Б и заливат и украсяват.

                        Вероятно има чер пипер.

                        Т'ва измислих. За целта купи си един такъв пакет и пробвай. Сварено е и нарязано. Може да го накиснеш в малко студена вода с оцет за 30 мин., ама тия едва ли го правят това преди обработката, понеже поръчката излиза за 15 мин. каза. Нямат време и да го бланшират, но то е сварено - хихи
                        Last edited by marandi; 23.03.2013, 23:06.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Едни китайски овкусители слагат от пилета на грил до аламимутите, те правят тоя вкус, но догато се удари термичната обработка преди сервиране и докато е топло.

                          Като изстине и след 3 часа вече мяза на г*з. Забравих ги как им казваха.

                          П.П. По това инфо, което казваш не мога да си го представя. Трябва да се види или да го опишеш малко повече. На парченца ли е, за колко време ти го носят най-вече. Т'ва е доста важно инфо от момента на поръчката.
                          на парченца,малки...15 ина мин
                          като чета за китайските овкусители.понеже обичам китайските ресторанти се сетих и за тайландски ресторант.седнахме веднъж със съпругата ми по обед. уж набързо
                          хапвал ли си в тайландски ресторант
                          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                            бах маааа ...уу
                            мой ли го джъскат в някой фритюрник после да му ръсват малко чесън и аеее да папкат душиците а аз да умувам каква голяма философия ще е
                            има гъби,масло и чесън.аз пробвах веднъж у дома но не ми се получи същото
                            Едни китайски овкусители слагат от пилета на грил до аламимутите, те правят тоя вкус, но догато се удари термичната обработка преди сервиране и докато е топло.

                            Като изстине и след 3 часа вече мяза на г*з. Забравих ги как им казваха.

                            П.П. По това инфо, което казваш не мога да си го представя. Трябва да се види или да го опишеш малко повече. На парченца ли е, за колко време ти го носят най-вече. Т'ва е доста важно инфо от момента на поръчката.
                            Last edited by marandi; 23.03.2013, 22:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Ако е в графа аламинути на менюто, вероятно на фритюрник тогава да го правят, но преди това вероятно има някаква друга обработка. Виж в какви пликове го вземат, замръзено/бланширано и т.н.

                              Те ресторантите вече не готвят - ръгат 5 различни фритюрника и дънят, както от търговските вериги се предлагат опаковките в стил Хепи, щот' 'орицата не искат да чакат кат' седнат, а след 5 мин. да им е сервирано. Ама, това не е готвене - хихи
                              бах маааа ...уу
                              мой ли го джъскат в някой фритюрник после да му ръсват малко чесън и аеее да папкат душиците а аз да умувам каква голяма философия ще е
                              има гъби,масло и чесън.аз пробвах веднъж у дома но не ми се получи същото
                              Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                                навсякъде почти...вариш, режеш и айде.а онова е леко,като запържено..ако му хвана цаката ще пиша тук
                                Ако е в графа аламинути на менюто, вероятно на фритюрник тогава да го правят, но преди това вероятно има някаква друга обработка. Виж в какви пликове го вземат, замръзено/бланширано и т.н.

                                Те ресторантите вече не готвят - ръгат 5 различни фритюрника и дънят, както от търговските вериги се предлагат опаковките в стил Хепи, щот' 'орицата не искат да чакат кат' седнат, а след 5 мин. да им е сервирано. Ама, това не е готвене, а фаст фууд.

                                Тъпчат ги с китайски овкусители и след като изстине не става за нищо, а се чудиш т'ва как си го ял. Разчита се на тоя момент, че ще се хапва топло. Ако на другия ден го притоплиш и става за нещо, значи е готвено наистина - хихи
                                Last edited by marandi; 23.03.2013, 22:12.

                                Коментар

                                Working...
                                X