IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Знаете ли, че...

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 1. Оргазмът на свинята трае към 30 минути. (30 минути... Баси - искам да съм свиня в следващия живот);
    2. Сомът има над 27'000 вкусови рецептора. (Какво ли пък чак толкова вкусно намира на дъното?!?);
    3. Хлебарката може да живее без глава 9 дни, след което умира от глад. (Продължавам да си мисля за свинята...);
    4. Бълхата може да скочи 350 пъти повече от дължината на тялото си. Все едно човек да прескочи футболно игрище. ('Бах тая свиня, как й е провървяло... 30 минути - представяте ли си!?!);
    5. Слоновете са единствените бозайници, които не могат да скачат. (Толкова по-добре!);
    6. Някои лъвове се сношават над 50 пъти на ден. (Хич не ми пука, аз си държа да съм прасе в следващия живот - качеството е много по-важно от количеството...);
    7. Окото на щрауса е по-голямо от мозъка му. (Познавам доста такива хора.);
    8. Морската звезда изобщо няма мозък. (И такива хора познавам за съжаление.);
    9. Хората и делфините са единствените бозайници, които правят секс за удоволствие. (Алоууу, ами свинята?!?).





    Коментар


    • Строгите и странни закони на Швейцария
      Ако изпревариш с кола на непрекъсната линия - съд и глоба минимум 1200 франка, според доходите.
      Ако возиш необезопасен товар с кола - съд и минимум 1200 франка глоба, според доходите.
      Ако минеш на червено - 250 франка глоба. При второ такова нарушение 500 франка глоба и те пращат задължително на психолог.
      Ако те хванат да караш с алкохол - съд, огромна глоба, лишават те от правоуправление и забрана да пиеш 6 месеца - през 2 седмици ти изследват косми от тялото, за да установят дали продължаваш да пиеш. Ако пиеш - още глоби.
      Ако си преминаващ или турист и надвишиш позволената скорост с над 60 км, бият ти черен печат и ти забраняват достъп до страната завинаги. Ако живееш в страната - огромна глоба според доходите и затвор за няколко седмици. Ако си работещ през деня те пускат на работа, през нощта спиш в затвора.
      Зимата нямаш право да си подгряваш колата на място, колкото и да е студено. Пазят околната среда. Глоба само 40 франка.
      Ако искаш да поставиш климатик в апартамента, който струва 1 милион франка, се иска съгласието на всички съседи и на общината. Съответно никой няма климатик. Пак пазят околната среда.
      Ако откъснеш 1 цвете от обществено място или градинка - 500 франка глоба.
      Ако се изплюеш на улицата - 50 франка глоба.
      Ако детето ти е буйно в училище и прави глупости, слагат го на успокоителни без да те питат, нямаш думата.
      За да работи някоя фирма в неделя се иска разрешение от общината и от църквата.
      Нямаш право да пускаш дори прахосмукачка в неделя, ако живееш в жилищна кооперация или блок. Да не смущаваш съседите.
      Нямаш право да се къпеш след 22:00 ч. ако живееш в жилищна кооперация или блок, за да не смущаваш съседите. Глоба 200 франка.

      Източник:
      Ivo Ivanov
      "Интересни Факти ,Загадки ,Мистерии и Истории от България и Света"






      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        ...
        Click image for larger version

Name:	dalou 3.jpg
Views:	1
Size:	29.7 КБ
ID:	3939948

        Еме-Жул Далу (1838 –1902), френски скулптор. Гипсов релеф „La Fraternité des Peuples“ („Братството на хората“ - 1883). Намира се на стената в сватбената зала на 10-ти район в Париж. Показаният барелеф представлява помирението между германеца и французина след войната през 1870 г.
        Някои от ония краища на света го могат, затова днес са там. Други режат горната половина на произведението, защо ли? Вероятно затова днес са тук. По този барелеф може да се намери дори статия за хомофилията сред римските войници. Хора разни…

        Коментар


        • Заслужава ли си инвестираните средства и време?



          gospodari.com
          Граждани нощуваха пред БНБ заради златнат

          Коментар


          • “Бохемски истории”: Как беше построена сграда на Народното събрание

            • Автор: Гласове
            • 15 Юни 2022
            • 1831
            • 1
            „Мястото, дето днес горделиво се красува зданието на Народното събрание, тогава беше купище извън града. Няколко цигански колиби бяха разпънати там. Цялата нова половина на София от Градската градина на изток не съществуваше: там бяха празни места, бунища, бостани, стари турски къщурки, окръжени с локви.“

            Из „София на 1880 година“, Иван Вазов


            https://glasove.com/izgubenata-bylga...dnoto-sabranie

            Коментар


            • Коментар






              • vlastta.bg
                Пловдивчанин източи 38.5 млн. паунда от социалната система на Острова - Властта

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Много съжалявам. Аз ли съм я вкарал там, обаче?
                  Хаха! Баш!

                  Коментар


                  • Хахаха, баш!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      А то не толкова проблем, колкото това, че може и с немайчиния език да са толкова грамотни като с майчиния....
                      Да не стане така, че да слушаме "македонски", за да си спомним как звучи майчиния ...
                      Тъжно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
                        Интересно за ЮАР.
                        Знаете ли че в Бг през 2027 =8 година, 50% от навършилите пълнолетие, ще бъдат с майчин език, небългарски?
                        и след още едно поколение, може пак да доближем ЮАР.
                        А то не толкова проблем, колкото това, че може и с немайчиния език да са толкова грамотни като с майчиния....
                        Да не стане така, че да слушаме "македонски", за да си спомним как звучи майчиния ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          браво матейко
                          и все пак струва си да обмислиш изказването на пирамид, въпреки, че става дума за частен случай, при това най-вероятно въображаем.
                          Въображаем, въображаем, колко да е въображаем, щом векторите в математика и физика, се ползват масово и вършат много сериозна работа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Легендата не пропусна да коментира и ситуацията с Красимир Балъков и средния пръст...



                            temasport.com
                            Илиян Киряков: Премията ми от САЩ’94 изгоря в швейцарска пирамида | Тема Спорт
                            Много съжалявам. Аз ли съм я вкарал там, обаче?

                            Коментар


                            • Легендата не пропусна да коментира и ситуацията с Красимир Балъков и средния пръст...



                              temasport.com
                              Илиян Киряков: Премията ми от САЩ’94 изгоря в швейцарска пирамида | Тема Спорт

                              Коментар


                              • Разкрепостеният живот на кралица Марго

                                Кралят на Франция Анри II бил плодовит баща – съпругата му Екатерина Медичи родила 10 деца. Това потомство обаче не се отличавало с добро здраве . Три от децата починали в ранна възраст, а от останалите Маргарита, родена през 1553 г., изглеждала най-добре.

                                Когато тя била на шест години, Анри ІІ починал след злополука на рицарски турнир (именно с този случай изгрява звездата на Нострадамус, за когото се смята, че предсказал с точност до детайли смъртта му) и на трона един след друг започнали да се изкачват тримата й по-големи братя.



                                iskamdaznam.com
                                Разкрепостеният живот на кралица Марго - Искам да зна

                                Коментар

                                Working...
                                X