IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Насилието над жените

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
    Михаелис,
    не виждам откъде направи извода, че съм за Истанбулската конвенция и прочии съвременни дивотии?
    Чете ли поне един мой пост от тази тема? Точно обратното е, изправил съм се срещу политкоректността и либерастията.
    ало аз доматито с колците съм ги ял и продължавам да ги ям, на мен заглавието ми стига и не виждам на никой да му е в интерес "Насилието над Жените" и то в Тиквесторския форум където би требало да става дума за борси морси и ала бала .... Темата с Жените я заеби ако некой напрай нещо в Булгаристан т.е. наща колония има сумай ти закони където да го изпращят, стига да се спазват ..... тука нема кво да обсъждаме мисля .....

    P.S. ако искаш мое да напрайш един тест, да насилиш примерно някоя булка ако че неаме ратифицирани Конвенции и тя ако подаде жалба е некое районно ше видиш кво щи се случи, мисля 3 мнение неаме по въпроса ....
    Междудругото лично познавах един в МВР в махалата мое наборче където им влизаше с шут в главата на изнасилвачите, нема се плашиш правосъдие има и спрямо жените работи за другите раооти не съм сигурен ....

    Аз въобще не виждам що тая тема същестува мисля че треа се заключи кат руските теми ....
    Last edited by michaelis12; 26.11.2018, 15:17.

    Коментар


    • Михаелис,
      не виждам откъде направи извода, че съм за Истанбулската конвенция и прочии съвременни дивотии?
      Чете ли поне един мой пост от тази тема? Точно обратното е, изправил съм се срещу политкоректността и либерастията.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
        Идиотско е мъж да удари жена.
        Щом въвеждат и закон срещу насилието, обществото признава залеза си в смисъл, че не успява да възпита много хора и се опитва чрез принуда да постигне пропуснатото. Умряла работа.
        Те така си действат обществата независимо дали са прогресивни или закостенели, мракобесни и ретроградни.

        Коментар




        • Saudi Arabia: UN experts push for prompt release of women human rights defenders
          https://news.un.org/en/story/2018/06/1013202

          Ние наще жени ги насилваме умерено, че чат пат и комшийките и до са никоя не сме я вкарали в Месокомбината кат Кашогата ..... кажи на тия дет ти плащат за Конвенцията да напраат по една тръба щот я има в Германия, Швеция и т.н., но брадатите опрашиха сумай ти германки и шведки и кви ли още не ......

          Конвенция на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие
          https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...BB%D0%B8%D0%B5

          Sweden rape: Most convicted attackers foreign-born, says TV
          https://www.bbc.com/news/world-europe-45269764
          Last edited by michaelis12; 26.11.2018, 14:58.

          Коментар


          • Идиотско е мъж да удари жена.
            Щом въвеждат и закон срещу насилието, обществото признава залеза си в смисъл, че не успява да възпита много хора и се опитва чрез принуда да постигне пропуснатото. Умряла работа.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

              Семейството е свободен избор на двамата. Щом като нещо не се харесва в него, те решават, заедно или поотделно, да го прекратят заради насилие ли, заради несходство на характерите и т.н. Но да вземат мръсните либерал-социалисти чрез медиите си и, след това, чрез законите си да си врат еврейския нос в семейството и да командват, как да го живеят хората – не, долу! Те са свободни да се разделят и сами да решат, ще потретя.
              Смесваш различни проблеми и се опитваш да извадиш единствено решение за всички тях, което е абсолютно грешно. „Всички щастливи семейства си приличат, всяко нещастно е нещастно по своему“ – Лев Толстой

              п.п.Не съм сигурен в точността на цитата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                Да, това е другата причина за тази статистика. Голяма част от престъпленията квалифицирани като насилие над жени остават нерегистрирани. Представете си малък град, в който всички се познават, Та нали, жертвата докато е още в районното управление и пише жалби, мъжът й - насилникът, ще е научил от загрижен съсед/полицай за това и ще я е измъкнал за косите. Искат се много здрава писхика за потърпевшата и високо ниво на професионален морал от тези - призвани да защитават и предотвратяват подобни престъпления.
                Пак представи, допускания, "може би"-та... виртуална справедливост, построена в главата. Виж в живота си – положението въобще не е толкова черно, според мен, както сега тук се надъхвате един друг с предположения, и то от удоволствието да сте във вярната партийна линия, да сте от страната на властта, на силния.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                  Търпението не означава липса на насилие.
                  Все едно да кажеш, че тези които са вързани на кладата и не могат да избягат от нея не страдат. Не се излагай!
                  Семейството е свободен избор на двамата. Щом като нещо не се харесва в него, те решават, заедно или поотделно, да го прекратят заради насилие ли, заради несходство на характерите и т.н. Но да вземат мръсните либерал-социалисти чрез медиите си и, след това, чрез законите си да си врат еврейския нос в семейството и да командват, как да го живеят хората – не, долу! Те са свободни да се разделят и сами да решат, ще потретя.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Знаеш ли, че в наистина професионалните теми за продажба и покупка на акции има една жена, която, това го видях в реално време, поправи изречение, в което личеше полът й в едно от изказванията до неутрално изречение, от което вече не личеше кой се изказва. Българският език позволява подобно маневриране.

                    Според теб това нормално ли е? За мен поне, в 21ви век това не е нормално.
                    Има право да бъде андрогинна, нали? Попитай я защо го е направила.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

                      Търпяла го е по собствен избор, това ми е ударението, а това показва свобода на решението. Ако е търпяла заради децата, пак не е насилие, защото трябва да обвинява себе си за избора да се свърже с него.
                      То ест пак не виждам насилие над нея и външно ограничаване на свободата й.
                      Търпението не означава липса на насилие.
                      Все едно да кажеш, че тези които са вързани на кладата и не могат да избягат от нея не страдат. Не се излагай!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        Проблемът е много сериозен, но обществото ни сякаш още не е готово да се справи с него. От една страна са органите на реда, които са меко казано малоумни и по никакъв начин не могат да гарантират сигурността на жертвата, а от друга страна е народопсихологията и срама и да не се излагаме пред роднините и съседите.. както писаха други участници тук.

                        Днес си мислех,че жените много трудно споделят с някой за преживяно насилие и обикновено това са най-добри приятелки, които хем страдат заедно с жертва, хем не могат да се ангажират със сигнал в импотентната полиция, защото ще се окаже, че са развалили семейството на жертвата.... и нещата стигат до оплакване на кафе или по вайбър... докато нещата не излязат извън контрол.

                        Не мога да си представя как Български Съд по бързата процедура ще глоби някой батка че шамаросал кифлата със 100 000 лева примерно и ще го прати да мете градинки или да реди павета по цар борис за 100часа лятото... опитвам се да си го представя, но някак не ми се отдава...

                        Жертвите на насилие не са само домашни..улиците, децата , че и мъжете са уязвими и всичко се неглижира докато не стане нещо като случая с журналистката от русе (лека и пръст) и тогава тези импотентните, които не смеят да пръднат без началството да каже се разработват като Хорейшу и колегите му от сериала.

                        Влагам такъв патос защото още ми държи влага премеждие на моя позната. Някакъв дебил напада детето и (12г ) след училище. Гони го по улицата и го бие и го заплашва , че ще умре... това в София след училище 18.30-19.. Отиват в полицията, амииии отидетее да се освидетлства...отиват, мотаят ги часове...и госпожо работи се... жената намира записа от камера в кооперация пред която се е случило(записа го взима не полицията а майката (самотна майка), полицията казва, че в 90 дневен срок ще го изиска....който се е занимавал с камери е наясно, че масово не пазят толкова време назад , че имат малко място за съхранение ) и отива в районното...въпросният индивид е разпознат + има свидетели.... дали е арестуван ...сетете се... не е(!) ... просто е извикан да пише... и " работи се "

                        затова ви казвам обществото като цяло не е готово да се справи с проблема.

                        обърнете внимание и колко много се стараха да заметат ексцесиите в новогодишната нощ в Германия, когато хиляди жени бяха обект на сексуално и друго насилие... като матросов на амбразурата се опитаха да потулят нещата. Това е ежедневие в развита и правова Европа!
                        Да, това е другата причина за тази статистика. Голяма част от престъпленията квалифицирани като насилие над жени остават нерегистрирани. Представете си малък град, в който всички се познават, Та нали, жертвата докато е още в районното управление и пише жалби, мъжът й - насилникът, ще е научил от загрижен съсед/полицай за това и ще я е измъкнал за косите. Искат се много здрава писхика за потърпевшата и високо ниво на професионален морал от тези - призвани да защитават и предотвратяват подобни престъпления.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                          Ако някой използва език/думи, които ти причиняват страдание, това е насилие. Ако използва физическа сила - също.
                          Търпяла го е по собствен избор, това ми е ударението, а това показва свобода на решението. Ако е търпяла заради децата, пак не е насилие, защото трябва да обвинява себе си за избора да се свърже с него.
                          То ест пак не виждам насилие над нея и външно ограничаване на свободата й.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                            Във форума май няма много жени, а тези, които се изявават не са пердашени или пък са в процес на дирене на потенциални насилници.
                            Знаеш ли, че в наистина професионалните теми за продажба и покупка на акции има една жена, която, това го видях в реално време, поправи изречение, в което личеше полът й в едно от изказванията до неутрално изречение, от което вече не личеше кой се изказва. Българският език позволява подобно маневриране.

                            Според теб това нормално ли е? За мен поне, в 21ви век това не е нормално.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                              Кой беше?
                              Отговорил си в последващ пост. Лек ден от мен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                Проблемът е много сериозен, но обществото ни сякаш още не е готово да се справи с него. От една страна са органите на реда, които са меко казано малоумни и по никакъв начин не могат да гарантират сигурността на жертвата, а от друга страна е народопсихологията и срама и да не се излагаме пред роднините и съседите.. както писаха други участници тук.

                                Днес си мислех,че жените много трудно споделят с някой за преживяно насилие и обикновено това са най-добри приятелки, които хем страдат заедно с жертва, хем не могат да се ангажират със сигнал в импотентната полиция, защото ще се окаже, че са развалили семейството на жертвата.... и нещата стигат до оплакване на кафе или по вайбър... докато нещата не излязат извън контрол.

                                Не мога да си представя как Български Съд по бързата процедура ще глоби някой батка че шамаросал кифлата със 100 000 лева примерно и ще го прати да мете градинки или да реди павета по цар борис за 100часа лятото... опитвам се да си го представя, но някак не ми се отдава...

                                Жертвите на насилие не са само домашни..улиците, децата , че и мъжете са уязвими и всичко се неглижира докато не стане нещо като случая с журналистката от русе (лека и пръст) и тогава тези импотентните, които не смеят да пръднат без началството да каже се разработват като Хорейшу и колегите му от сериала.

                                Влагам такъв патос защото още ми държи влага премеждие на моя позната. Някакъв дебил напада детето и (12г ) след училище. Гони го по улицата и го бие и го заплашва , че ще умре... това в София след училище 18.30-19.. Отиват в полицията, амииии отидетее да се освидетлства...отиват, мотаят ги часове...и госпожо работи се... жената намира записа от камера в кооперация пред която се е случило(записа го взима не полицията а майката (самотна майка), полицията казва, че в 90 дневен срок ще го изиска....който се е занимавал с камери е наясно, че масово не пазят толкова време назад , че имат малко място за съхранение ) и отива в районното...въпросният индивид е разпознат + има свидетели.... дали е арестуван ...сетете се... не е(!) ... просто е извикан да пише... и " работи се "

                                затова ви казвам обществото като цяло не е готово да се справи с проблема.

                                обърнете внимание и колко много се стараха да заметат ексцесиите в новогодишната нощ в Германия, когато хиляди жени бяха обект на сексуално и друго насилие... като матросов на амбразурата се опитаха да потулят нещата. Това е ежедневие в развита и правова Европа!
                                Е, според създателя на темата това си е в реда на нещата .

                                И тъй като темата си е негова аз се оттеглям от нея.

                                Коментар

                                Working...
                                X