IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Насилието над жените

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Не отговаряш на втория ми въпрос.
    Кой беше?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

      Историческите препратки са изключително зле подбрани и да, очевидно подобни ракурси не са ти сила. С тях обиждаш аудиторията, която от уважение не ти опонира. За другото - не знам. Надявам се, заради самите жени/"клиентки?" да отбираш от тези неща.
      Не отговаряш на втория ми въпрос. Сори, писали сме едновременно.

      Друг въпрос. Прави ли ти впечатление какво е по принцип отношението към жените тук?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Да. СЕО на една империя ако го преведеш на съвременен език. Все пак говорим за XVIти век.

        Щом смяташ. че на една жена, която от 21 години се занимава професионално с домашно насилие тази темичка не й е сила ... без коментар.

        Прави ли ти впечатление, че тук не влязоха други жени въобще?

        Защо според теб и аз ще изляза?
        Във форума май няма много жени, а тези, които се изявават не са пердашени или пък са в процес на дирене на потенциални насилници.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

          Историческите препратки са изключително зле подбрани и да, очевидно подобни ракурси не са ти сила. С тях обиждаш аудиторията, която от уважение не ти опонира. За другото - не знам. Надявам се, заради самите жени/"клиентки?" да отбираш от тези неща.
          Това си е лично твое субективно мнение. Аудиторията не е особено обидена. Между другото ако си направиш труда да изчетеш задните мнения ще видиш, че историческите препратки не ги започвам аз.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Да. СЕО на една империя ако го преведеш на съвременен език. Все пак говорим за XVIти век.

            Щом смяташ. че на една жена, която от 21 години се занимава професионално с домашно насилие тази темичка не й е сила ... без коментар.

            Прави ли ти впечатление, че тук не влязоха други жени въобще?

            Защо според теб и аз ще изляза?
            Историческите препратки са изключително зле подбрани и да, очевидно подобни ракурси не са ти сила. С тях обиждаш аудиторията, която от уважение не ти опонира. За другото - не знам. Надявам се, заради самите жени/"клиентки?" да отбираш от тези неща.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

              Подчинени!? Изпълнителен директор ли е била?
              Влизаш в теми, които не са ти сила. Държавната машина е фино нещо и е така конструирана, че да може да бъде достатъчно автономна от идиоти плод на кръвосмешения.
              Да. СЕО на една империя ако го преведеш на съвременен език. Все пак говорим за XVIти век.

              Прави ли ти впечатление, че тук не влязоха други жени въобще?

              Защо според теб и аз ще изляза?
              Last edited by Selena; 26.11.2018, 14:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

                Е? Спряла е да го търпи (а го е търпяла по собствен избор) и е привършила с него.
                Къде виждаш насилие и насилно ограничаване в тази й свобода?
                Ако някой използва език/думи, които ти причиняват страдание, това е насилие. Ако използва физическа сила - също.

                Коментар


                • Проблемът е много сериозен, но обществото ни сякаш още не е готово да се справи с него. От една страна са органите на реда, които са меко казано малоумни и по никакъв начин не могат да гарантират сигурността на жертвата, а от друга страна е народопсихологията и срама и да не се излагаме пред роднините и съседите.. както писаха други участници тук.

                  Днес си мислех,че жените много трудно споделят с някой за преживяно насилие и обикновено това са най-добри приятелки, които хем страдат заедно с жертва, хем не могат да се ангажират със сигнал в импотентната полиция, защото ще се окаже, че са развалили семейството на жертвата.... и нещата стигат до оплакване на кафе или по вайбър... докато нещата не излязат извън контрол.

                  Не мога да си представя как Български Съд по бързата процедура ще глоби някой батка че шамаросал кифлата със 100 000 лева примерно и ще го прати да мете градинки или да реди павета по цар борис за 100часа лятото... опитвам се да си го представя, но някак не ми се отдава...

                  Жертвите на насилие не са само домашни..улиците, децата , че и мъжете са уязвими и всичко се неглижира докато не стане нещо като случая с журналистката от русе (лека и пръст) и тогава тези импотентните, които не смеят да пръднат без началството да каже се разработват като Хорейшу и колегите му от сериала.

                  Влагам такъв патос защото още ми държи влага премеждие на моя позната. Някакъв дебил напада детето и (12г ) след училище. Гони го по улицата и го бие и го заплашва , че ще умре... това в София след училище 18.30-19.. Отиват в полицията, амииии отидетее да се освидетлства...отиват, мотаят ги часове...и госпожо работи се... жената намира записа от камера в кооперация пред която се е случило(записа го взима не полицията а майката (самотна майка), полицията казва, че в 90 дневен срок ще го изиска....който се е занимавал с камери е наясно, че масово не пазят толкова време назад , че имат малко място за съхранение ) и отива в районното...въпросният индивид е разпознат + има свидетели.... дали е арестуван ...сетете се... не е(!) ... просто е извикан да пише... и " работи се "

                  затова ви казвам обществото като цяло не е готово да се справи с проблема.

                  обърнете внимание и колко много се стараха да заметат ексцесиите в новогодишната нощ в Германия, когато хиляди жени бяха обект на сексуално и друго насилие... като матросов на амбразурата се опитаха да потулят нещата. Това е ежедневие в развита и правова Европа!
                  Last edited by bertram; 26.11.2018, 14:20.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Това си е твое твърдение. Те са били нейни подчинени. Изпълнявали са нейни заповеди. Баш си е удачен примера. Даже за онази епоха тя прави невероятни работи. Адмирации и за Изабела. Умна жена.
                    Подчинени!? Изпълнителен директор ли е била?
                    Влизаш в теми, които не са ти сила. Държавната машина е фино нещо и е така конструирана, че да може да бъде достатъчно автономна от идиоти плод на кръвосмешения.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                      Мъж съм, Зверов.
                      Тези дни разбрах, че моя близка се е развела. Допусках, по драстичното й отслабване, че мъжът й е грубиян и задник и се оказа, че е така. Била му шута без много много да тръби.Печели, ако не повече, то поне колкото него.
                      Жените прекъсват отношения с насилници когато се почувстват достатъчно силни финансово. Това са ми наблюденията.
                      Е? Спряла е да го търпи (а го е търпяла по собствен избор) и е привършила с него.
                      Къде виждаш насилие и насилно ограничаване в тази й свобода?

                      Ми и на мен мойта ми "би шута", но въобще не го смятам за несправедливо и не се оплаквам. (нямаше никакво семейно насилие)
                      Last edited by И.Зверов; 26.11.2018, 14:18.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                        Нещо като не ти отърва почваш да обиждаш на полова, расова, етническа и всякаква основа, демек argumentum ad hominem.
                        Хе-хе, който се обижда на фактите...

                        Аргументум ад хоминем не е порочен принцип, само прилагането му може да е порочно.

                        Ако има спор по проблемите на пола, разбира се, че е добре да се знае кой от коя страна е, от кой пол.

                        Ако кажа, че си заслепено от социал-либерастите, това също е важно за спора или обсъждането. Човек е субективно същество и не може да е обективно. Когато това се признае, нещата много повече се изчистват.

                        Да, субективен съм и не виждам нищо лошо в това, още повече, че другояче просто не може.
                        "Обективността" на личността е просто рационализация на неприеманата от самата нея своя коренна субективност. Път към шизофренията, прочее.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                          Селена, Елизабет е креатура на амбициозни и умни мъже, а агресията и е опосредствана пак чрез въпросните мъже.
                          Примерите ти не са удачни.
                          Това си е твое твърдение. Те са били нейни подчинени. Изпълнявали са нейни заповеди. Баш си е удачен примерът. Даже за онази епоха тя прави невероятни работи. Адмирации и за Изабела. Умна жена.

                          Коментар


                          • Мъж съм, Зверов.
                            Тези дни разбрах, че моя близка се е развела. Допусках, по драстичното й отслабване, че мъжът й е грубиян и задник и се оказа, че е така. Била му шута без много много да тръби.Печели, ако не повече, то поне колкото него.
                            Жените прекъсват отношения с насилници когато се почувстват достатъчно силни финансово. Това са ми наблюденията.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
                              Са ше кажеш, че нямат и раса.

                              Мъжете и жените се различават по качества, същото е и с расите.

                              Ако нямаше разлика между тях, нямаше да ги има самите тях, и точно в това се стреми да ни убеди либерал-социалическият интернационал (пак еврейски, както и трите комунистически), на чиято мелница лееш вода – че няма раси и пол, а който мисли, че има, е расист и женомразец.

                              Не съм расист, но не обичам негрите.
                              Не съм женомразец и не обичам андрогините.

                              Да, качествата нямат и раса. Добри хора има навсякъде, както и лоши.

                              Да, класически женомразец си .

                              В ничия мелница не меля, най-малко в онази на глобалистите. Не слагай твои собствени мисли в мои постове.

                              Има тънки нюанси в нещата и в човешките взаимоотношения. При теб цветовете са или черно или бяло. Веднага лепиш етикети и съдиш.

                              Оттам и проблемите ти. Всичко ти е в главата.

                              Нещо като не ти отърва почваш да обиждаш на полова, расова, етническа и всякаква основа, демек argumentum ad hominem.

                              Дами (то дами няма), така, че господа, аз излазям .


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                                Зверов, има жени жертви на домашно насилие. Голяма част от тях не споделят случилото им се поради срам и страх, предполагам.
                                А, ей така искам. Най-вярвам на споделен личен опит и мнение и се интересувам от тях.

                                Животът ми не е къс, вече доста опит съм насъбрал.

                                Това удебеленото горе...
                                Да, може и аз да предполагам, че има, но за десетки години като не съм видял и чул това, не надавам много-много ухо на предположения.

                                Как е в твоя живот – видял ли си или чул това, което предполагаш?
                                Прочее, мъжко ли си или женско?
                                Last edited by И.Зверов; 26.11.2018, 14:02.

                                Коментар

                                Working...
                                X