IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Насилието над жените

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Насилието над жени е много повече отколкото си представяме, защото много си мълчат и не споделят на никого от срам. Всички знаем, че е така, но за съжаление, когато не се дава гласност, нищо не може да се направи. Призовавам жените да не си мълчат, а да споделят, за да може да се помогне както на тях, така и на останалите жертви.

    Коментар


    • Кой за какво се извинява на Изток и на Запад.

      Добре ни е познато вече явлението "извинение", когато някоя известна личност каже някаква политнекоректна истина, интернетската тълпа се разпищява и скача и в края на краищата тази личност е принудена от шефовете на бизнес-шоуто да се извини пред гмежта. Това се нарича "власт на тълпата" или охлокрация. Съвременната думокрация все повече се превръща във власт на тълпата, ако говорим за ниски нива на обществени процеси.

      Най-яркият пример за това е "движението" #MeToo. Има и други, все свързани със съвременните "онеправдани", прилагащи властта на тълпата. Най-пресен пример е актьорът, отказал се да бъде водещ на тазгодишната гала-вечер на Оскарите, защото беше принуден да се извинява за антигейски изказвания, направени преди много години. Гейове, жени, негра - всичкото това сега в един кюп упражнява охлокрация
      Но това е на Запад.

      Не така е на Изток.


      Tl;dr:
      Известна изпълнителка от японска поп-група обвини в "социалните мрежи" менеджерите си, че не са осигурили безопасността ѝ, след като двама фена я посетили без разрешение в антрето ѝ. Тя не е пострадала.

      След няколко дена, обаче, тя с дълбок поклон от сцената помолила менеджерите си за извинение за предизвиканите неудобства.
      https://www.japantimes.co.jp/news/20.../#.XDrgjVWxU4N

      Сега японската интернет-тълпа дига гири срещу това извинение. Но мисля, че няма да им се получи. Японските ценности са други, поне засега.


      Не одобрявам и двете крайности, на Запада и на Изтока. Но е интересно да се сравнят.
      Last edited by И.Зверов; 13.01.2019, 10:45.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Ми то има жени и на 60 дет ти се иска да ги опънеш и такива на 20 дет за нищо не стават.Но да оставим не семейните да се оправят както си искат.Въпросът е да няма насилие
        Насилие има, на напоследък то не е над жените.
        Заглавието на темата също го направих саркастично.
        Last edited by И.Зверов; 13.01.2019, 08:56.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
          Това беше сарказъм, бат Пешо.
          Имитирам ракцията на "подтиснатите и онеправдани" жени
          Ми то има жени и на 60 дет ти се иска да ги опънеш и такива на 20 дет за нищо не стават.Но да оставим не семейните да се оправят както си искат.Въпросът е да няма насилие

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Всеки има правото да харесва каквото си иска.Не виждам никакво безсрамие тука.Както има педесе годишни мъже които харесват 25 годишни жени така има и 20 годишни мъже които харесват 50 годишни жени...Хората трябва да бъдат оставени на спокойствие.Щом няма насилие всеки да се чука с когото намери....Не се меся в личният живот на хората...
            Това беше сарказъм, бат Пешо.
            Имитирам ракцията на "подтиснатите и онеправдани" жени

            Коментар


            • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
              Поредното насилие и дискриминация...

              Вълна от протести се надигна в интернет, след като известен френски писател най-безсрамно заяви, че предпочита 25-годишни жени пред 50-годишните.
              https://www.bbc.com/news/amp/world-europe-46788256

              А самият той, дъртият му пръч, е на петдесет!
              Yann Moix собственоперсонно:



              Жените са много недоволни. Мразете Yann Moix!



              Мисля, че за всеки, който е още с акъла си, коментарът е излишен.
              Всеки има правото да харесва каквото си иска.Не виждам никакво безсрамие тука.Както има педесе годишни мъже които харесват 25 годишни жени така има и 20 годишни мъже които харесват 50 годишни жени...Хората трябва да бъдат оставени на спокойствие.Щом няма насилие всеки да се чука с когото намери....Не се меся в личният живот на хората...

              Коментар


              • Поредното насилие и дискриминация...

                Вълна от протести се надигна в интернет, след като известен френски писател най-безсрамно заяви, че предпочита 25-годишни жени пред 50-годишните.
                https://www.bbc.com/news/amp/world-europe-46788256

                А самият той, дъртият му пръч, е на петдесет!
                Yann Moix собственоперсонно:



                Жените са много недоволни. Мразете Yann Moix!



                Мисля, че за всеки, който е още с акъла си, коментарът е излишен.
                Last edited by И.Зверов; 08.01.2019, 09:38.

                Коментар


                • Студентските братства в американските университети бяха чисто мъжки или чисто женски.
                  Но това е политнекоректно! Що за сексизъм?! И сега университетските власти са подели кампания да ги разпуснат, като вместо това да има само смесени.

                  В Харвардския у-т смятат, че наличието на чисто мъжки студентски братства е сексуално насилие над женските (??) и затова са поставили в неизгодни условия членовете на еднополовите братства в неизгодни условия - например, при завършване деканатът не им дава справка за допълнително взетите обучения и специализации. И други.
                  В резултат на това женските братства почти изчезнали.

                  Но мъжките братства не се дават: завели са федерален и щатски иск за сексистки действия на управата - откъде-накъде ще им указват пола на хората, с които могат да общуват в свободното си време?

                  https://mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN1O228L

                  Либерастски дивотии...

                  Коментар


                  • Така е, движението на изнудвачките попадна в девета глуха сега.
                    По-зле, прецака напредъка в кариерата на всички жени.

                    Коментар


                    • Заради страха от последствията на движението #MeToo жените на Уолстрийт се оказват изолирани:

                      https://www.bloomberg.com/amp/news/a...en-at-all-cost

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                        ВНИМАНИЕ!!!!
                        Разказ от потърпевш:
                        "Станах жертва на ИЗМАМА на паркинга на супермаркета до нас (чувам че се е случвало и на други из цялата страна)
                        Пазете се, да не ви дойде на главата и на вас. Ето каква е схемата:
                        Тъкмо си подреждах покупките в багажника (стекче минерална вода Горна Баня от малките), и ми се залепиха две супер мацки. Рекламираха някакъв специален препарат за миене на авто стъкла. Почнаха да ми мият (безплатно) стъклата. Едни сочни, едни напращели деколтета, едни изпънати копчета - ум да ти зайде...
                        Пълен абсурд да не се загледа човек. Та както и да е - свършиха, предложих им бакшиш - отказаха, но ме помолиха за сметка на това да ги закарам до другия магазин от веригата, за да продължели промоцията там.
                        Викам им - няма проблем.
                        Качиха се с мен в колата, и по пътя стана страшно. Почнаха да ме опипват, да се събличат, да ме целуват, да се целуват... После по-хубавата мина на предната седалка, наведе се и ме започна с едни неземни френски специалитети...
                        През това време обаче другата тихомълком ми отмъкна стекчето Горна Баня !!!
                        С две думи - внимавайте ! Пазете се ! Това може да се случи и на вас !!!
                        Същото ми се случи и миналия понеделник, единия от вторниците, два пъти в сряда, още веднъж в четвъртък, и отново тази сутрин.
                        Утре пак ще ходя. Свърши ми водата! "
                        Mи да си кажа честно тази фантазия не ми хареса...

                        Коментар


                        • ВНИМАНИЕ!!!!
                          Разказ от потърпевш:
                          "Станах жертва на ИЗМАМА на паркинга на супермаркета до нас (чувам че се е случвало и на други из цялата страна)
                          Пазете се, да не ви дойде на главата и на вас. Ето каква е схемата:
                          Тъкмо си подреждах покупките в багажника (стекче минерална вода Горна Баня от малките), и ми се залепиха две супер мацки. Рекламираха някакъв специален препарат за миене на авто стъкла. Почнаха да ми мият (безплатно) стъклата. Едни сочни, едни напращели деколтета, едни изпънати копчета - ум да ти зайде...
                          Пълен абсурд да не се загледа човек. Та както и да е - свършиха, предложих им бакшиш - отказаха, но ме помолиха за сметка на това да ги закарам до другия магазин от веригата, за да продължели промоцията там.
                          Викам им - няма проблем.
                          Качиха се с мен в колата, и по пътя стана страшно. Почнаха да ме опипват, да се събличат, да ме целуват, да се целуват... После по-хубавата мина на предната седалка, наведе се и ме започна с едни неземни френски специалитети...
                          През това време обаче другата тихомълком ми отмъкна стекчето Горна Баня !!!
                          С две думи - внимавайте ! Пазете се ! Това може да се случи и на вас !!!
                          Същото ми се случи и миналия понеделник, единия от вторниците, два пъти в сряда, още веднъж в четвъртък, и отново тази сутрин.
                          Утре пак ще ходя. Свърши ми водата! "
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            Създени сме безкрайно различни.
                            .... не беше трудно да се провиди, че тонът ще ескалира и резултатът ще бъде просто вдигането на едни нови разделителни ров,стена, крепост - три в едно.
                            Без никаква надежда за разбирателство!....
                            а.
                            До голяма степен културата ни е подтикваща към това.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Тоя малайзийския галфон не е добре
                              Да, разбира се.
                              Но остави гмежта, що да я мислиш? Тя вече е на власт, да си чупят главите както си им харесва, а аз вече съм отстрани, не участвам в игрите им, чат-пат поглеждам, отвращавайки се пак.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                                За това говоря, де​​​​​​

                                За жените-ангели и за техните рицарчета-чикиджийчета на бяло конче (не уискито)
                                Тоя малайзийския галфон не е добре

                                Коментар

                                Working...
                                X