IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Медът ни бъкан от антибиотици, ГМО и пестициди

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За съжаление, вредата вече е доказано, ГМО и има доста изследвания в подкрепа на това: http://gmoobzor.com/stati/bolee-40-i...-pitaniya.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
      При ухапване от оса, веднага да се намаже с мазно, олио, мас, зехтин, няма значение.
      Още по добре е ухапаното да се натърка с някакво ръждиво желязо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Преди години една специално прелетя през улицата, нападна ме - ужили по долната устна и избяга обратно, проклета да е.

        Добре че съм пушач - та си налагах устната с тютюнец, за да не се подуе.
        При ухапване от оса, веднага да се намаже с мазно, олио, мас, зехтин, няма значение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
          Какво пречи да се смеси акациев мед със друг вид ?
          Или аз откъде да знам какви дървета и цветя пчелата е навестила ?
          Та те изминават стотици километри.
          Мед от магарешки бодил ? Пълни глупости
          Не са глупости. Пчелите имат инстинкти, благодарение на които може да се пчеларства. Един от тях е да се концентрират на в момента най-силната паша. Друг инстинкт, който прави пчелата УНИКАЛЕН опрашител е че за еди полет тя посещава цветовете на един и същи вид растения, за разлика от другите насекоми. Това е ценно защото пренася прашеца между едновидовите растения.
          Разбира се те посещват и другите цъфтящи в момента, но ако има едно преобладаващо то ще се концентрират на него. Има критерии за да се признае един мед за монофлорен и те не са да е 100% от едно и също растение. За някой този процент слиза дори под 50%.
          В случая с магарешкия бодил медът се познава лесно и без лабораторно броене на остатъците от прашец в него. Просто той е с много характерен бял цвт, бързо кристализиращ. Има достатъчно големи площи с магарешки бодил края на лятото които осигуряват силна монофлорна паша.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            Прополиса какво е?

            Прополисът или още пчелният клей е естественият антибиотик на пчелите. Събират го от смоли по пъпките предимно есенно време и други неща. В кошера той има много приложения. Може би най-важното му но не и единствено приложение е за стерилизация на килийките където се отглеждат пчелите. Стадият на ларва протича в килийка от пчелната пита. След като премине (пчелата се "излюпи") на дъното на килийката остават остатъци от личинката превърнала се в пчела. За да може да се отгледа нова пчела в тази килийка пчелите я почистват старателно от части от "ризата" и др. След това полират стените на килийката с прополис - клей.
            С клея заклейват отвори, мумифицират живи организми попаднали в кошера за да елиминират разлагането в случйте когато не могат да ги изнесат и т.н.

            Докато към антибиотиците микроорганизмите се адаптират сравнително бързо, дори има описани такива които се нуждаят от антибиотици за да живеят (това звучи като нон сенс доколкото АНТИ-БИО-тика е нещо анти био а в случая биото се нуждае от него???? но все пак е вярно) доколкото съм чел няма микроорганизъм адаптиран към прополиса.

            Прополисът е полезно имунно-поддържащо средство, което обаче както всичко не е панацея. Няма да те излекува на мига, но ако приемаш редовно твърде вероятно е да те подминат болестите. Имам един приятел който боледуваше 4 пъти на година и започна да пие клеева тинктура (по 20тина капки в чаша вода няколко пъти на ден) . Твърди че 3 години не се е разболявал без да променя друго в начина си на живот.

            Коментар


            • Какво пречи да се смеси акациев мед със друг вид ?
              Или аз откъде да знам какви дървета и цветя пчелата е навестила ?
              Та те изминават стотици километри.
              Мед от магарешки бодил ? Пълни глупости
              „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                Възможно е точно това да е зависимоста темп./кристализация!
                Сега около 20-ти ще ходя да зазимявам кошерите и ако се е захаросал - теорията ти е вярна. Ако не се е захаросал, а се случи по-късно - значи става при по-ниска температура
                И в двата случая ще пиша а и аз мен ще е много интересно!
                На крайните пити към пределната дъска може да има още незахаросан мед от
                живия плет или гроздето.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                  Аз съм пчелар от много години.
                  Та значи ... моето мнение е, че медът се е захаросал понеже за известно време температурата в помещението е била около 10-15 градуса. И тази температура се е задържала достатъчно дълго, за да може да кристализира продукта.
                  Възможно е точно това да е зависимоста темп./кристализация!
                  Сега около 20-ти ще ходя да зазимявам кошерите и ако се е захаросал - теорията ти е вярна. Ако не се е захаросал, а се случи по-късно - значи става при по-ниска температура
                  И в двата случая ще пиша а и аз мен ще е много интересно!
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marin1
                    Да, за съотношението на глюкоза/фруктоза - ясно. Относно температурата аз също си мислех, че има такава зависимост от темп - т.е. при по-ниска температура забавяне на процеса на кристализация - да ама не пчелите са ми в Родопите на 1000 м. надморска височина и си оставям 1-2 буркана в къщата - другото в София в апартамента. Меда е предимно - горски/ливаден и някоя година, като 2015-та, хващат и акацията. Та меда който оставям в къщата, айде да не е 0 градуса, но е под 5 градуса със сигурност до декември е захаросан, т.е. за 3-4 месеца. Другия който е в София на стайна температура кара по 3-4 години (а може и повече, отскоро съм пчелар) без да се захаросва!
                    Та наистина човек се учи докато е жив!
                    Аз съм пчелар от много години.
                    Та значи ... моето мнение е, че медът се е захаросал понеже за известно време температурата в помещението е била около 10-15 градуса. И тази температура се е задържала достатъчно дълго, за да може да кристализира продукта.
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      Задължително в стъклен буркан и да няма досег с алуминиевата капачка.
                      Добре е, че не е под пряка слънчева светлина, щото част от ензимите и ферментите се се разграждат под нейно въздействие.
                      Водната баня е добро средство да разтапяне на меда. Хубаво е като се разтопи, от време на време да се разбърква. Така се хомогенизира и пречи да се образуват кристализиращи ядра.
                      Хладилникът не е добър вариант - меда може да поеме влага.
                      Това е горе -долу най-важното. Ако се спазва, меда може да се съхрани с години.
                      Аз имам 5 или 6 годишен липов мед. Като отворя буркана, веднага се усеща аромата на липа.
                      Благодаря,като гледам съм в нормите на съхранение.Аз също имам 5-6 годишен но различен.От тая година останали 2-3 буркана от друга 1-2,някак си като дойде нов и тия по старите си останат

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vesi97 Разгледай мнение
                        В сумрак,почти тъмно температура от 8-20градуса.
                        Задължително в стъклен буркан и да няма досег с алуминиевата капачка.
                        Добре е, че не е под пряка слънчева светлина, щото част от ензимите и ферментите се се разграждат под нейно въздействие.
                        Водната баня е добро средство да разтапяне на меда. Хубаво е като се разтопи, от време на време да се разбърква. Така се хомогенизира и пречи да се образуват кристализиращи ядра.
                        Хладилникът не е добър вариант - меда може да поеме влага.
                        Това е горе -долу най-важното. Ако се спазва, меда може да се съхрани с години.
                        Аз имам 5 или 6 годишен липов мед. Като отворя буркана, веднага се усеща аромата на липа.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                          Ако го държиш на хладно при една и съща температура с години.Ако го разтопяваш
                          на температура над 40 градуса му изтребваш ензимите и вече придобива
                          качествата на обикновено сладко/конфитюр/.
                          Еми булката го топли бавно на водна баня около1-2 часа ма чак да му мери температурата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                            Зависи как го съхраняваш.
                            В сумрак,почти тъмно температура от 8-20градуса.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vesi97 Разгледай мнение
                              Нц стигал съм до 156 но сега са 124.А бехме млади ,па хубави и дебели а сега само стари и глупави.А сега серйозно.Някой знае за колко време се запазват полезните качества на захаросания мед?
                              Ако го държиш на хладно при една и съща температура с години.Ако го разтопяваш
                              на температура над 40 градуса му изтребваш ензимите и вече придобива
                              качествата на обикновено сладко/конфитюр/.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vesi97 Разгледай мнение
                                Нц стигал съм до 156 но сега са 124.А бехме млади ,па хубави и дебели а сега само стари и глупави.А сега серйозно.Някой знае ли за колко време се запазват полезните качества на захаросания мед?
                                Зависи как го съхраняваш.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X