IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Медът ни бъкан от антибиотици, ГМО и пестициди

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Туканка имах предвид: ако имах къде да турна кошерите. На балконът не става - комшиите ще пискат.
    Ако си в блок, на покрива, ако е плосък де.
    Не се шегувам, гледах във Франция точно така правят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1
      И на терасата става - само комшиите да не пискат (не че моите са на терасата де)

      Иначе за ГМО-то - страшен бич е и за пчелите!!! Рапицата, дето се сее за биодизел е ГМО. Добива на мед е голям, но меда е отвратителен, сладък е но безвкусен (без аромат) и пчелите полудяват от него. Стават много агресивни.
      Навремето си стомням, преди повече от 30 год., рапицата се сееше за фураж и меда от нея беше перфектен.
      Айде лека вечер и Наздраве!
      Лека и на теб - сигурно ядеш медец
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        И да - най-добре е да си набавиш медец от хора, на които може да се разчита - сам аз бих завъдил пчелици, ако имах де.
        Туканка имах предвид: ако имах къде да турна кошерите. На балконът не става - комшиите ще пискат.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marin1
          Ми да ти дам щом искаш
          Тази година раздадох 2 рояка че ми станаха много кошерите - ако искаш догодина да те включа в списъка???
          С огромно удоволствие бих, драги - ама наистина няма де да туря кошер. Благодаря все пак.

          Аз и без това имам някои общи черти в характерът с прочутият м-р Холмс - някой ден, като се оттегля може като него: да стана един пчелар.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Зная това - от малък съм чел книжки за пчелните работи.

            И да - най-добре е да си набавиш медец от хора, на които може да се разчита - сам аз бих завъдил пчелици, ако имах де.

            Не ме е жилила, макар понякога като намеря мокра от дъжд пчелица, да я вземам в ръка, за да я туря някъде на сушина. Не ме жилят, щото съм готин.
            Last edited by Императорът; 10.10.2015, 23:42.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Жиленето от пчелите и аз мисля, че е полезно. Поне дядо ми ми беше нагледен пример за това. А ти 97, ако това ти е набора, си избърши жълтото около устата, и ако имаш да казваш нещо дай по същество. Иначе съвсем спокойно и аз теб те пращам до първата кофа за боклук...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Проблемът тоже е, че ного от зеленчуците са внос. В един прост домат има над 4000 вещества, които са с различно съотношение навред по света - в зависимост от почва, вода, климат и т.н. и го правят специфически.

                А чувал съм, че пчелното ужилване е ного полезно - ама не ми се е случвало - виж: между осите и между мене има дългогодишна непримирима вендета - ного са ме жилили - проклети да са - но и аз ного съм избил.
                Oтговора е елементарен.Застани до някоя кофа за боклук и сам ще го разбереш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Проблемът тоже е, че ного от зеленчуците са внос. В един прост домат има над 4000 вещества, които са с различно съотношение навред по света - в зависимост от почва, вода, климат и т.н. и го правят специфически.

                  А чувал съм, че пчелното ужилване е ного полезно - ама не ми се е случвало - виж: между осите и между мене има дългогодишна непримирима вендета - ного са ме жилили - проклети да са - но и аз ного съм избил.
                  За виното и кафето съществува понятието тероар, но според мен то може да се използва и за всеки продукт, който е произведен в дадена местност.
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                    Яжте си мед, полезно е, а тоя треторазряден драскач на пасквили, някой да вземе да го гръмне или най-добре сам да се гръмне и да не манипулира народа и да всява паника, нещастник долен...

                    ПСЛ Гаранции за съдържанието на антибиотици имах предвид... Колкото до ГМО пак ви казвам, както на едното поле има, а през пътя не, така се омешват за нула време. Та и там гаранции няма при земеделските култури... Мисля че иама някакви регулации и изисквания в тази насока за отстояние специално в ЕС, но не съм сигурен, а дори и да ги има познайте, колко се спазват в мангалските държавици на ЕС...
                    И аз така мисля - яжте си медец - то по обратната логика не трябва да ядем нищо. със сигерност медецът е по-малко неполезен от другите работи. А тия с ГМО няма ли най-после да измислят кокошляк кръстосан със стоножка и пчелица, кръстосана с врабченце?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
                      ГМО-то е тотално различна технология и ти го знаеш.

                      Да, селекции е имало, да доматите винаги са били "чери" и после създават днешните видове.
                      Но днес ГМО храните са тотално безвкусни и не хранят.
                      Идеята на ГМО продуктите е първо, да растат бързо и това е основната грешка.
                      Когато един домат расте бързо, той няма време да изгради елементите, които го правят домат.
                      Като пилетата, аз едно пиле с месеци го гледам, за да стане годно за кухнята, а в магазина за 40 дена ти предлагат продукта.

                      Няма как да стане!

                      А пробвал ли си да идеш потен край кошер, ама здраво мръсно потен?
                      Проблемът тоже е, че ного от зеленчуците са внос. В един прост домат има над 4000 вещества, които са с различно съотношение навред по света - в зависимост от почва, вода, климат и т.н. и го правят специфически.

                      А чувал съм, че пчелното ужилване е ного полезно - ама не ми се е случвало - виж: между осите и между мене има дългогодишна непримирима вендета - ного са ме жилили - проклети да са - но и аз ного съм избил.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1
                        Импе, извинявай ама това дето си написал - е глупост до глупост
                        1-во това дето си написал е СЕЛЕКЦИЯ - тя продължава последните 20-30 хиляди години откак човечеството е започнало да води заседнал живот и да отглежда животни и земеделски култури. ГМО е нещо съвсем различно - бъркне (промяна) в генома (ДНК-то) на съответния вид! Най-популярния пример - вкарване на ген, от някаква си риба от северно море, отговаряш за студоустйчивост - в генома на домата ...... НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ГАРАНТИРА ЧЕ ТОВА Е БЕЗВРЕДНО ЗА ЧОВЕК. Ама ГМО - компаниите гарантират. Примерите са хиляди ....
                        2-ро Няма кошер с 1.000.000 пчели в него Броя на пчелите в едно семейство е 20.000 - 100.000 (макс.) в зависимост от силата на пчелното семейство
                        3-то Доказано е че пчелите не жилят само идиотите .....
                        Ами тогава да се уточни терминологията.

                        Знам колко пчеличички живеят в един кошер - средно 40-50 000... ама аз обичах да спя на тревата в един двор с 30-тина кошера.

                        А нежиленето не е свързано с идиотството - просто има такива хора - нали си виждал тия маниаци, дето вземат у себе си 2-3 майки и стотици хиляди пчели се накатерват по тях - е, ако само една от триста ги ужили - лошо им се пише.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Е ти този проблем с качеството го имаш за всяка една стока, не е само меда. Тук по- скоро проблема са тъпотиите за ГМО и антибиотици...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                            Яжте си мед, полезно е, а тоя треторазряден драскач на пасквили, някой да вземе да го гръмне или най-добре сам да се гръмне и да не манипулира народа и да всява паника, нещастник долен...
                            За качеството на меда не са виновни пчелите те винаги са точни. Някой от пчеларите бухат по време на пашата подсладители от лакомия.Търговците пък го мешотят за
                            сваляне на себестойността.Това е проблема.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              [/B]
                              Значи... Домати и пипер не гледаш заради ноктопластиката....
                              Сега разбрах защо и пчелите не гледаш ....

                              пп Споко бе хора...Последното вредно въздействие върху крехките ви тела, ще да са антибиотиците или ГМО цветчетата....
                              Уж най - качествения мед едно жиотно го сере, а другото повръща....Дет се казва, всички ГМО-та са неутрализирани.....
                              Ама си и ти ... Колко пъти да ти напиша, че маникюрът ми е натюр
                              Както при чушките и доматите, така и при производството на пчелен мед аз имам контролни и управленчески функции
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Яжте си мед, полезно е, а тоя треторазряден драскач на пасквили, някой да вземе да го гръмне или най-добре сам да се гръмне и да не манипулира народа и да всява паника, нещастник долен...

                                ПСЛ Гаранции за съдържанието на антибиотици имах предвид... Колкото до ГМО пак ви казвам, както на едното поле има, а през пътя не, така се омешват за нула време. Та и там гаранции няма при земеделските култури... Мисля че иама някакви регулации и изисквания в тази насока за отстояние специално в ЕС, но не съм сигурен, а дори и да ги има познайте, колко се спазват в мангалските държавици на ЕС...
                                Last edited by pepe1234; 10.10.2015, 19:23.

                                Коментар

                                Working...
                                X