IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Медът ни бъкан от антибиотици, ГМО и пестициди

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
    На пчелин се ходи изкъпан, без да си намазан с разни ароматизирани козметични продукти и в никакъв случай напръскан с парфюм

    Значи... Домати и пипер не гледаш заради ноктопластиката....
    Сега разбрах защо и пчелите не гледаш ....

    пп Споко бе хора...Последното вредно въздействие върху крехките ви тела, ще да са антибиотиците или ГМО цветчетата....
    Уж най - качествения мед едно жиотно го сере, а другото повръща....Дет се казва, всички ГМО-та са неутрализирани.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
      Абе и вие сте ебаси хората. Кво си мислите, че някой може да ви гарантира не ГМО. Лудост. Нали на едното поле има, а гмо на съседното нямаш. Ама като минат пчеличките и вятъра и разнесът хубаво дали няма за нула време и съседното поле да стане и то ГМО. Ядем си гмо-та, защото са разрешени и точка. Опазване няма, тва био мио е ташак, колкото да ви вземат паричките. Единствено нямате пестициди и разни нитрати. Ако искаш нещо качествено си го отглеждай сам. Антибиотици в меда винаги е имало и по комунистическо време. Защото и пчелите и те боледуват и тях ги подхранват и лекуват. Обаче гарантирано меда съдържа много по-малко антибиотици от което и да е свинско месо което си купиш от магазина. Та така само си пълните главите с тъпотии. Всякакъв вид мед дали внос или български никой нищо не може да ви гарантира. Германците правят изследвания на меда за внос, да ама сега с големия ЕС вътреобщостните доставки не подлежат на същите регулации и изледвания на които се подлагат такива от трети страни, та пак няма гаранция... Не се занимавайте с глупости...
      Като гръмна "Чернобил" на времето в меда не бе открита радиация.На пчелите
      като им замирише на препарати от растителна защита изобщо не посещават
      посевите.
      Last edited by Grosss; 10.10.2015, 19:09.

      Коментар


      • Абе и вие сте ебаси хората. Кво си мислите, че някой може да ви гарантира не ГМО. Лудост. Нали на едното поле има, а гмо на съседното нямаш. Ама като минат пчеличките и вятъра и разнесът хубаво дали няма за нула време и съседното поле да стане и то ГМО. Ядем си гмо-та, защото са разрешени и точка. Опазване няма, тва био мио е ташак, колкото да ви вземат паричките. Единствено нямате пестициди и разни нитрати. Ако искаш нещо качествено си го отглеждай сам. Антибиотици в меда винаги е имало и по комунистическо време. Защото и пчелите и те боледуват и тях ги подхранват и лекуват. Обаче гарантирано меда съдържа много по-малко антибиотици от което и да е свинско месо което си купиш от магазина. Та така само си пълните главите с тъпотии. Всякакъв вид мед дали внос или български никой нищо не може да ви гарантира. Германците правят изследвания на меда за внос, да ама сега с големия ЕС вътреобщостните доставки не подлежат на същите регулации и изледвания на които се подлагат такива от трети страни, та пак няма гаранция... Не се занимавайте с глупости...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
          ГМО-то е тотално различна технология и ти го знаеш.

          Да, селекции е имало, да доматите винаги са били "чери" и после създават днешните видове.
          Но днес ГМО храните са тотално безвкусни и не хранят.
          Идеята на ГМО продуктите е първо, да растат бързо и това е основната грешка.
          Когато един домат расте бързо, той няма време да изгради елементите, които го правят домат.
          Като пилетата, аз едно пиле с месеци го гледам, за да стане годно за кухнята, а в магазина за 40 дена ти предлагат продукта.

          Няма как да стане!

          А пробвал ли си да идеш потен край кошер, ама здраво мръсно потен?:)
          На пчелин се ходи изкъпан, без да си намазан с разни ароматизирани козметични продукти и в никакъв случай напръскан с парфюм
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            Отиваш на пазара и гледаш ,трябва да е озахарен и отстрани и отгоре се получават
            бели ивици,ако е течен това бялото/полена/ седи като пяна отгоре.Ако купуваш
            на тенекия същата работа полена седи отгоре като морска пяна,отдолу е меда
            който е мазен.Колкото до антибиотиците питай докторите,всички болести с тях
            лекуват.Искам да кажа,че не са вредни даже усилват лечебните свойства на меда
            при настинка и грип.Колкото по-вече полен има толкова меда е по-качествен и ти
            дава гаранция,че пчеларя не е наливал с кофата захарен сироп или фруктоза.
            Поленът винаги потъва на дъното на тенекията. За това пробите за полен се вземат със специална сонда: Това отгоре е парченца восък, тичинки, част от пчелите и разни други примеси, които са по-леки от меда.
            Колкото за антибиотикът - в България има само една акредитирана лаборатория за изследване съдържанието на антибиотик/ на . В другите се вземат проби за съдържание на вода, полен, захарност и диастазно число /количеството на активни ензими/.
            От количеството на диастазното число зависи качеството на меда. Трябва да е над 8 единици, като изключение прави само акациевия мед. Той по принцип си е с по-ниско диастазно число.
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от brachi Разгледай мнение
              Откъде да пазаруваме истински мед и да не се занимаваме с глупости
              Отиваш на пазара и гледаш ,трябва да е озахарен и отстрани и отгоре се получават
              бели ивици на буркана,ако е течен това бялото/полена/ седи като пяна отгоре.Ако купуваш
              на тенекия същата работа полена седи отгоре като морска пяна,отдолу е меда
              който е мазен.Колкото до антибиотиците питай докторите,всички болести с тях
              лекуват.Искам да кажа,че не са вредни даже усилват лечебните свойства на меда
              при настинка и грип.Колкото по-вече полен има толкова меда е по-качествен и ти
              дава гаранция,че пчеларя не е наливал с кофата захарен сироп или фруктоза.
              Last edited by Grosss; 10.10.2015, 18:55.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от brachi Разгледай мнение
                Откъде да пазаруваме истински мед и да не се занимаваме с глупости
                Ако си в София, горе на Борово на пазара, където завива двойката.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Като чуя ГМО: умирам от смях.

                  Хора - ГМО съществува откак човечеството е достигнало до аграрната епоха - всички растения и жувотни, които отглеждаме са изкуствено модифицирани - да не мислите че зелетата, краставичоците, прасетата, коньовете са съществували в природата в познатият ни вид?

                  Например зелето в природата е просто един бурен с малко по-месести листа !!!


                  Иначе аз ного обичам медец, но от него ме боли панкреасчето. Но от медецът повече обичам пчеличичките: да си играя с тях, да бърникам из кошерът им - ама най-обичам да спя близо до кошери - просто нищо не ме приспива по сладко от бръмкането на 1 000 000 трудолюбиви насекоми.

                  Разбира се - съществен плюс е, че пчелите никога не ме жилят дори да съм без защитно облекло.

                  Уффф: прияде ми се медец.

                  ГМО-то е тотално различна технология и ти го знаеш.

                  Да, селекции е имало, да доматите винаги са били "чери" и после създават днешните видове.
                  Но днес ГМО храните са тотално безвкусни и не хранят.
                  Идеята на ГМО продуктите е първо, да растат бързо и това е основната грешка.
                  Когато един домат расте бързо, той няма време да изгради елементите, които го правят домат.
                  Като пилетата, аз едно пиле с месеци го гледам, за да стане годно за кухнята, а в магазина за 40 дена ти предлагат продукта.

                  Няма как да стане!

                  А пробвал ли си да идеш потен край кошер, ама здраво мръсно потен?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marin1
                    Импе, извинявай ама това дето си написал - е глупост до глупост
                    1-во това дето си написал е СЕЛЕКЦИЯ - тя продължава последните 20-30 хиляди години откак човечеството е започнало да води заседнал живот и да отглежда животни и земеделски култури. ГМО е нещо съвсем различно - бъркне (промяна) в генома (ДНК-то) на съответния вид! Най-популярния пример - вкарване на ген, от някаква си риба от северно море, отговаряш за студоустйчивост - в генома на домата ...... НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ГАРАНТИРА ЧЕ ТОВА Е БЕЗВРЕДНО ЗА ЧОВЕК. Ама ГМО - компаниите гарантират. Примерите са хиляди ....
                    2-ро Няма кошер с 1.000.000 пчели в него Броя на пчелите в едно семейство е 20.000 - 100.000 (макс.) в зависимост от силата на пчелното семейство
                    3-то Доказано е че пчелите не жилят само идиотите .....
                    +++

                    Коментар


                    • http://bultimes.com/ruskoto-pravitel...elni-produkti/

                      Руското правителство ще обяви за незаконни всички ГМО хранителни продукти, за да защити здравето на гражданите

                      Докато американският народ бива хранен насила с ГМО и праща петиции на правителството си за честно етикетиране на храните, други страни по света вече премахват трансгенните съставки от предлагането си на храни. Докато американците се молят да знаят какъв вид агрохимикали и ГМО се съдържат в храната им, руското правителство предприема исторически мерки за напълно премахване производството на генетично модифицирани храни.

                      Коментар


                      • Като чуя ГМО: умирам от смях.

                        Хора - ГМО съществува откак човечеството е достигнало до аграрната епоха - всички растения и жувотни, които отглеждаме са изкуствено модифицирани - да не мислите че зелетата, краставичоците, прасетата, коньовете са съществували в природата в познатият ни вид?

                        Например зелето в природата е просто един бурен с малко по-месести листа !!!


                        Иначе аз ного обичам медец, но от него ме боли панкреасчето. Но от медецът повече обичам пчеличичките: да си играя с тях, да бърникам из кошерът им - ама най-обичам да спя близо до кошери - просто нищо не ме приспива по сладко от бръмкането на 1 000 000 трудолюбиви насекоми.

                        Разбира се - съществен плюс е, че пчелите никога не ме жилят дори да съм без защитно облекло.

                        Уффф: прияде ми се медец.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Откъде да пазаруваме истински мед и да не се занимаваме с глупости

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Щи защитими
                            Хванете го този, намажете му онази работа с ГМО мед и го оставете на слънце да го изядат ГМО осите
                            Аз предлагам и друга опция - да го стерилизираме с клеева тинктура

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                              Братя и сес3, спрете да ядете мед за една година, докато пчелите се изчистят от ГМО частиците. Друго решение не виждам, но за Кеймстрейл нищо не се казва в статията, а това е основен проблем за пчелите?
                              НАЗДРАВЕ!!!
                              Надявам се имаш салата от не ГМО продукти.
                              Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                              Коментар


                              • Братя и сес3, спрете да ядете мед за една година, докато пчелите се изчистят от ГМО частиците. Друго решение не виждам, но за Кеймстрейл нищо не се казва в статията, а това е основен проблем за пчелите?
                                Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                                Коментар

                                Working...
                                X