IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Медът ни бъкан от антибиотици, ГМО и пестициди

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
    Чух, че китайците са луднали по тази нова мода. ....
    Моооже. И аз чух че изкупната цена на розите се е вдигнала на някои места почти х2
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Изчезването на меда ще е поредната простотия, която ние самите ще позволим да се случи..ще е късно като се замислим колко са ни важни пчелите

      Коментар


      • Като малък колко го мразех и ми говорих колко е полезен ама кой да слуша..за съжаление все по-рядко се намират екологично чисти продукти и няма гаранция за никоя закупена в магазин храна
        ЛиК ООД - почистваща фирма

        Коментар


        • и краварите ще отидат на кино

          след пчелите си
          http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1574995

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
            Чух, че китайците са луднали по тази нова мода.
            Единствените, които могат да дадат някаква информация относно такава експертиза са от Българска Агенция по Безопасност на Храните.
            Като спомена китайците - ако купувате розови води, масла, козметика с такива и пр., ако имате възможност гледайте дали е описан произхода на суровината. Аз имам страхотно мускалче от "Зорница", Китай.
            козметиката, която е с рози, розова вода и пр., по никакъв начин не може да бъде контролирана - дали е с българска суровина или с китайска.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polina Разгледай мнение
              Съжалявам, че е извън темата, но като става дума за лаборатории, някой има ли представа къде се извършва такава сертифицирана експертиза , но за розова вода. И въобще, от където може да е получи информация за стандарта за качество или някаква друга техническа за този вид продукти?
              Чух, че китайците са луднали по тази нова мода.
              Единствените, които могат да дадат някаква информация относно такава експертиза са от Българска Агенция по Безопасност на Храните.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                Преди години Централната лаборатория за ветеринарно-санитарна експертиза беше акредитирана, но трябваше да знаеш какъв точно антибиотик търсиш. Възможно е още да извършват такива експертизи.
                Сега, доколкото съм запозната, пробите на мед за износ се носят в Германия.
                Съжалявам, че е извън темата, но като става дума за лаборатории, някой има ли представа къде се извършва такава сертифицирана експертиза , но за розова вода. И въобще, от където може да е получи информация за стандарта за качество или някаква друга техническа за този вид продукти?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение
                  Коя е тази акредитирана лаборатория за изследване на антибиотици в меда?
                  Преди години Централната лаборатория за ветеринарно-санитарна експертиза беше акредитирана, но трябваше да знаеш какъв точно антибиотик търсиш. Възможно е още да извършват такива експертизи.
                  Сега, доколкото съм запозната, пробите на мед за износ се носят в Германия.
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Коя е тази акредитирана лаборатория за изследване на антибиотици в меда?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                      В Гърция и Турция е два пъти по-скъп.Те доскоро купуваха нашият мед и го изнасяха
                      като техен.Турция се води един от на-големите производители и търговци.Изкупуваха
                      големи количества от Балканите и Средна Азия и го продаваха по целия свят като
                      техен.
                      Германците правят същото

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                        Едва ли ,дори в съседните нам страни е по скъп Гърция,Турция,Велика македония а сърбите имат защитно износно мито,единствено мамалигите не знам как са
                        В Гърция и Турция е два пъти по-скъп.Те доскоро купуваха нашият мед и го изнасяха
                        като техен.Турция се води един от на-големите производители и търговци.Изкупуваха
                        големи количества от Балканите и Средна Азия и го продаваха по целия свят като
                        техен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                          Е хайде сега и медът ни бил с ГМО. Според мен това са пълни глупости. Разпространяват се за да може да се обезцени медът ни и да не е конкурентен на пазара. Обаче нали българинът е все мнителен и вярва повече на слухове с неясени източници, сам може да си съсипе всичко ценно.
                          Едва ли ,дори в съседните нам страни е по скъп Гърция,Турция,Велика македония а сърбите имат защитно износно мито,единствено мамалигите не знам как са
                          За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                          Коментар


                          • Работата е там, че започваме да купуваме продукти, които не съдържат "нещо". И то да ги купуваме два-три пъти по-скъпо зажото не съдържат захар, наситени мазнини, парабени, ГМО, пестициди, антибиотици.
                            Търговия майка. Изръсваш се да докажеш, че няма "нещо" в стоката или продаваш без пари.

                            Коментар


                            • Е хайде сега и медът ни бил с ГМО. Според мен това са пълни глупости. Разпространяват се за да може да се обезцени медът ни и да не е конкурентен на пазара. Обаче нали българинът е все мнителен и вярва повече на слухове с неясени източници, сам може да си съсипе всичко ценно.

                              Коментар


                              • време е вече да се приспособяваме към тия атибиотиците до степен да не ни влияят
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X