IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шуменско го правят в Сърбия?!?!?!?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Telerig Разгледай мнение
    Нищо странно няма.Интернационалните компании ги правят тези неща.Карлсберг са собственици на Пиринско и Шуменско и си ги призвеждат където си искат, Знам, че СО2-то примерно е по-евтино в Сърбия, сигурно има и други причини.
    СО2 мисля се отделя при производството на пиво ,а не да се влага в същото ,но това не е толкова важно .Същината е в това ,че никой не иска в Б-я да се произвежда каквото и да било ,западните политици и икономисти не искат ,нашите също .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от p0lki Разгледай мнение
      за съжаление има голяма разлика между бирите правени в България и тези в чужбина дори когато са на известни марки като хайнекен например ---- една и съща бира у нас и в една гърция например си е с огромна разлика

      има разлика и между напитките на кока-кола и сие направени тук и "там" - у на с колата си е почти алтай

      извинението на производителите е , че нагаждат продуктите според местния вкус .................. който на мен не ми харесва
      Абе местния вкус, по-скоро според местния джоб би трябвало да казват
      И вкуса на бирата, как да е ще го изтраеш, ама главоболието което се получава от бирата с добавки на алкохол си е гадно.
      Иначе, като се пуска нова марка бира у нас съм забелязал че в началото за 1-2 месеца бирата е добра, обаче после явно почват икономиите и печалбата и качеството става посредствено ...
      От време на време пробвам някоя българска бира, ей така да видя има ли промяна, но досега нищо положително. И се връщам обратно към вносните бири ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Много пъти съм казвал че законите трябва да се правят от математици физици и инженери.Адвокатите трябва да се наврат в миша дупка.
        Съгласен съм. Щом се прави от адвокати то е ясно че адвокатската им душица гледа да си осигури работа занапред. Ето защо законите са пълни с двусмислици и откровени противоречия до степен дотам, че закона става безмислен, защото на първо място излизат тълкуванията на различните термини и текстове... Тълкуванията обаче, не са минали през Парламента, а са продукт на различни групички, клубчета, кръгчета и тем подобни!
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Пичове,
          прибирам се шокиран след снощното пазаруване из мола на Цариградско и посещението на едни полумалоумни боеве в Универсиада. Какво беше удивлението ми, когато в Мола си закупих Шуменско, а в Унивесриада - Карлсберг и на двете пишеше: Произведено в Сърбия!!!! Хайде за Карлсберг разбирам - те не са наша марка, да си ги правят където си искат, ама Шуменско, дето е такава марка и дето хората сбирала и била социалната мрежа на България от 1888 - е, няма такава гавра. И бира ли взехме да аутсорсваме в съседните държави!!!!!!! След култовия маргарин и олио Калиакра (не ям маргарин от дете, но Калиакра си беше класика), които пратихме в Мамалигария, сега и бирата ни замина в Сърбия!!!!

          С какво Сърбия и Румъния предоставят по-добри условия на чуждестранните инвеститори от България? Нали тук имаме най-ниските данъци, едни от най-ниските разходи за труд, сравнително не малък пазар (поне от сърбежите сме по-добре) и т.н. Да не би разходите за бюрокрация и корупция да са чак толкова високи, че да убиват останалите неща? И нали тези се борят жестоко с корупцията, за разлика от предишните, дето бяха корумпирани????

          Докога ще аутсорсваме всичко от България? Докога? Няма ли вече нещо да започне да се прави и у нас???????
          Трябва да си си купил кутийки, от самото начало на производството им е така, защото тук нямат такива поточни линии.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            Поредното доказателство за мен, че смешната минимална заплата от 188 лева в България не ни правят привлекателна страна, а само бантустан.
            Енергийните разходи са по-ниски не защото Сърбия има преференциални отношения с тоя и оня, а по причина, че сърбите не цепят басма никому, не се кланят ни на ЕС, нито на САЩ, нито на Русия и за разлика от нас нямат връзка само с един доставчик на енергия, а с няколко. Пазарят се като цигани за всеки цент и никого не смятат за по-велик и по-голям от себе си. В страната им има и ред.
            ПС: Законите - Онзи ден стана дума, една журналистка възкликна. "Четохме испански закон, там всичко така просто и ясно - разбрахме го от една дума, а тук нищо не може да разберем!!!" ... В Сърбия законите са ясни, тук пълни с непонятни изрази и двусмислици.
            Достатъчно е да се погледне счетоводното законодателство тук, в Румъния, Сърбия, Македония ... Нашето сякаш е писано от литературен критик в делириум тременс.
            Много пъти съм казвал че законите трябва да се правят от математици физици и инженери.Адвокатите трябва да се наврат в миша дупка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kefal Разгледай мнение
              Какво значение има икономиката ни?
              Ти добра бира ли искаш да пиеш или тукашно менте с добавка на алкохол от което после те цепи глава (не казвам конкретни марки, но опитът ми е такъв)?
              Иначе според мен чешките и немските в момента са най-добри: Бъдвайзъра и Варщанера. Интересно как от тях нито веднъж не ми се е случило да ме цепи глава, а от тукашните това се случва почти винаги с малки изключения.
              Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
              Бирата е Hoegaarden !!!!
              Жива бира за да разбереш , че си жиф !!!!
              за съжаление има голяма разлика между бирите правени в България и тези в чужбина дори когато са на известни марки като хайнекен например ---- една и съща бира у нас и в една гърция например си е с огромна разлика

              има разлика и между напитките на кока-кола и сие направени тук и "там" - у на с колата си е почти алтай

              извинението на производителите е , че нагаждат продуктите според местния вкус .................. който на мен не ми харесва

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Няма никаква новина в това. Сърбите имат преференциални отношения с Русия и получават нефт и газ на доста по-ниски цени.
                изчакай малко с предизборните агитации

                ............... или викаш "щом плащат от сега - нема лошо"

                Коментар


                • Нищо странно няма.Интернационалните компании ги правят тези неща.Карлсберг са собственици на Пиринско и Шуменско и си ги призвеждат където си искат, Знам, че СО2-то примерно е по-евтино в Сърбия, сигурно има и други причини.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Пичове,
                    прибирам се шокиран след снощното пазаруване из мола на Цариградско и посещението на едни полумалоумни боеве в Универсиада. Какво беше удивлението ми, когато в Мола си закупих Шуменско, а в Унивесриада - Карлсберг и на двете пишеше: Произведено в Сърбия!!!! Хайде за Карлсберг разбирам - те не са наша марка, да си ги правят където си искат, ама Шуменско, дето е такава марка и дето хората сбирала и била социалната мрежа на България от 1888 - е, няма такава гавра. И бира ли взехме да аутсорсваме в съседните държави!!!!!!! След култовия маргарин и олио Калиакра (не ям маргарин от дете, но Калиакра си беше класика), които пратихме в Мамалигария, сега и бирата ни замина в Сърбия!!!!

                    С какво Сърбия и Румъния предоставят по-добри условия на чуждестранните инвеститори от България? Нали тук имаме най-ниските данъци, едни от най-ниските разходи за труд, сравнително не малък пазар (поне от сърбежите сме по-добре) и т.н. Да не би разходите за бюрокрация и корупция да са чак толкова високи, че да убиват останалите неща? И нали тези се борят жестоко с корупцията, за разлика от предишните, дето бяха корумпирани????

                    Докога ще аутсорсваме всичко от България? Докога? Няма ли вече нещо да започне да се прави и у нас???????
                    Поредното доказателство за мен, че смешната минимална заплата от 188 лева в България не ни правят привлекателна страна, а само бантустан.
                    Енергийните разходи са по-ниски не защото Сърбия има преференциални отношения с тоя и оня, а по причина, че сърбите не цепят басма никому, не се кланят ни на ЕС, нито на САЩ, нито на Русия и за разлика от нас нямат връзка само с един доставчик на енергия, а с няколко. Пазарят се като цигани за всеки цент и никого не смятат за по-велик и по-голям от себе си. В страната им има и ред.
                    ПС: Законите - Онзи ден стана дума, една журналистка възкликна. "Четохме испански закон, там всичко така просто и ясно - разбрахме го от една дума, а тук нищо не може да разберем!!!" ... В Сърбия законите са ясни, тук пълни с непонятни изрази и двусмислици.
                    Достатъчно е да се погледне счетоводното законодателство тук, в Румъния, Сърбия, Македония ... Нашето сякаш е писано от литературен критик в делириум тременс.
                    Last edited by Jay Gould; 11.03.2011, 10:43.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kefal Разгледай мнение
                      Какво значение има икономиката ни?
                      Ти добра бира ли искаш да пиеш или тукашно менте с добавка на алкохол от което после те цепи глава (не казвам конкретни марки, но опитът ми е такъв)?
                      Иначе според мен чешките и немските в момента са най-добри: Бъдвайзъра и Варщанера. Интересно как от тях нито веднъж не ми се е случило да ме цепи глава, а от тукашните това се случва почти винаги с малки изключения.
                      Бирата е Hoegaarden !!!!
                      Жива бира за да разбереш , че си жиф !!!!
                      --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                      http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        то е ясно, че ще ги бойкотирам, ама така съвсем преебавам икономиката - нали съм българче и искам да си купя нашенско нещо. Не че белгийските бири не ме кефят повече, ама... Ще се минава на рикийца явно
                        Специално, дълго време пишеше на етикета, че е произведено в Сърбия, а обикновенното и 2та литра в България. Миналия ден гледах Специално в магазина, пишеше произход България, така че предполагам, са изместили производството за интервал от време. Следи етикетите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          то е ясно, че ще ги бойкотирам, ама така съвсем преебавам икономиката - нали съм българче и искам да си купя нашенско нещо. Не че белгийските бири не ме кефят повече, ама... Ще се минава на рикийца явно
                          Какво значение има икономиката ни?
                          Ти добра бира ли искаш да пиеш или тукашно менте с добавка на алкохол от което после те цепи глава (не казвам конкретни марки, но опитът ми е такъв)?
                          Иначе според мен чешките и немските в момента са най-добри: Бъдвайзъра и Варщанера. Интересно как от тях нито веднъж не ми се е случило да ме цепи глава, а от тукашните това се случва почти винаги с малки изключения.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Няма никаква новина в това. Сърбите имат преференциални отношения с Русия и получават нефт и газ на доста по-ниски цени.
                            Ние не получаваме, щото нямаме
                            изградени алтернативни трасета.
                            Що нямаме е въпроса по принцип !!!!!
                            --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                            http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nns Разгледай мнение
                              Ми спираш да купуваш бе пич , и казваш на всички що , аз откакто затвориха бирената в Бургас/10г сигурно станаха/ - там каменици маменици и всичките им лайна с барут- само в много краен случай - чисто на инат.
                              то е ясно, че ще ги бойкотирам, ама така съвсем преебавам икономиката - нали съм българче и искам да си купя нашенско нещо. Не че белгийските бири не ме кефят повече, ама... Ще се минава на рикийца явно
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                                Енергиините разходи за производството
                                на бира в Сърбия явно са много ниски !!!!
                                Няма никаква новина в това. Сърбите имат преференциални отношения с Русия и получават нефт и газ на доста по-ниски цени.
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X