IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шуменско го правят в Сърбия?!?!?!?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tiki Разгледай мнение
    Малко се съмнявам, че са пуснали на безценица някакво супер добро вино от 2005та, но щом ти харесва - чудесно. Не е задължително да се превърне в някакъв гаден оцет като му мине срока.

    Спомням си че преди години попаднах на едно бяло вино от 91ва на цена около 10 лв. На вид вече приличаше повече на червено, с типичния за старите вина ръждив отенък. На вкус беше толкова сладко, че чак лютеше. Майка ми си падна по него, жените обичат сладички неща, но течността трудно би могла да се нарече вино. Има; подобен опит и с едно друго, може би още по старо, "вино" - доста сладка течност, но не и вино.
    горе-долу +1. Миналата година намерих в гаража на къщата едно бяло вино от 1990 (даже си беше обозначена датата на производство) - Лудогорско (или нещо подобно). Доколкото си спомням това беше горе-долу шльокавицата на соц-а, но какво забелязах:
    1. Виното беше станало доста тъмно жълто - не розе или нещо друго, а като жълта ракия
    2. Вкусът му беше леко сладникав, но имаше отлични качества и като цяло доста се хареса на компанията
    3. Имаше утайка, но тя беше пренебрежима и си остана на дъното

    Та явно си има врътка с отлежаването, а

    П.С. Имам и други стари вина в къщи (включително и в бъчви) и честно казано на някои вкусът е наистина превъзходен. Всичко е до година, направа и съхранение. Апропо 2005 беше крива година и реклотата от тогава не е хубава, виж 2004 е страхотно вино - все пак си зависи и от производителя, де
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      мда, много лошо е това. Някой може ли да ми каже нещо дето да е аутсорснато в Бг, освен мижави фирмички за ИТ и шивачки. Нещо друго?
      Да. Стаите за разпити /мъчения/ на ЦРУ за заподозряни в тероризъм и отвлечени от собствените им страни. А също така и 1затворник от Гуантанамо също е аутсорснат тук.

      Днес това е темата на деня в Египет. Разкрили са 4-5 помещения в различни райони за мъчения на отвлечени от ЦРУ граждани от съседни на Египет страни.
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Естествено, аз повече Шуменско няма да си купя, както и какъвто и да е Карлсберг, така както не си купувам продукти на Калиакра, примерно, но е срамно, че нашата държава не прави нищо по въпроса!!!!!
        Аз бих си купил Шуменско произведено в Сърбия, или на друго място, това не е проблем. Само качеството да е на ниво, защото обикновено бирите произвеждани в БГ не струват.
        А за Калиакрата не си прав, там качеството след преместването в Румъния дори се подобри според мен. И сега си купуваме от време на време Калиакра (то жената де главно, аз рядко ползвам маргарин).

        Коментар


        • Първоначално изпратено от engenering Разгледай мнение
          СО2 мисля се отделя при производството на пиво ,а не да се влага в същото ,но това не е толкова важно .Същината е в това ,че никой не иска в Б-я да се произвежда каквото и да било ,западните политици и икономисти не искат ,нашите също .
          мда, много лошо е това. Някой може ли да ми каже нещо дето да е аутсорснато в Бг, освен мижави фирмички за ИТ и шивачки. Нещо друго?
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Telerig Разгледай мнение
            Нищо странно няма.Интернационалните компании ги правят тези неща.Карлсберг са собственици на Пиринско и Шуменско и си ги призвеждат където си искат, Знам, че СО2-то примерно е по-евтино в Сърбия, сигурно има и други причини.
            Като си ги произвеждат където си искат, що не ги и изнасят, ами са само за местна консумация Естествено, че няма да си купя повече от продуктите на Карлсберг, защото това е единственият начин да ги накажа, докато не си променят политиката.
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
              Трябва да си си купил кутийки, от самото начало на производството им е така, защото тук нямат такива поточни линии.
              не съм, бирата беше в стъклени бутилки - и двата вида. Специално регионът на Шумен е супер евтин откъм работна ръка, така че не виждам причина да правят бира в Сърбия, освен ако капацитетът им тук не може да насмогне на търсенето, но дори и така да е - да инвестират в нов завод или да си купят действащ, а не да дават на шумадийците да произвеждат бира!!!! Шуменско е 100% бълагрска марка, която се консумира изключително в Бг и е национално предателство да се произвежда от сърбежи. Естествено, аз повече Шуменско няма да си купя, както и какъвто и да е Карлсберг, така както не си купувам продукти на Калиакра, примерно, но е срамно, че нашата държава не прави нищо по въпроса!!!!!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Просто споделям , не задължавам никого с покупка.
                Благодаря за вниманието.

                Коментар


                • Малко се съмнявам, че са пуснали на безценица някакво супер добро вино от 2005та, но щом ти харесва - чудесно. Не е задължително да се превърне в някакъв гаден оцет като му мине срока.

                  Спомням си че преди години попаднах на едно бяло вино от 91ва на цена около 10 лв. На вид вече приличаше повече на червено, с типичния за старите вина ръждив отенък. На вкус беше толкова сладко, че чак лютеше. Майка ми си падна по него, жените обичат сладички неща, но течността трудно би могла да се нарече вино. Има; подобен опит и с едно друго, може би още по старо, "вино" - доста сладка течност, но не и вино.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от puf paf Разгледай мнение
                    Взех преди време бутилка вино от там
                    и беше малко по убаво от оцет.....
                    --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                    http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                    Коментар


                    • Кауфланд

                      http://www.divino.bg/encyclopedia/%D...B5%D0%BD%D0%B5

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от puf paf Разгледай мнение
                        Не е по темата – но в една от големите търговски вериги тече до неделя тотална ликвидация на бели и червени вина производство до 2005г.
                        Цените са просто смешни за качеството на вината.
                        Вече притежавам няколко кашона.
                        е кажи къде, да вземем и ние

                        Коментар


                        • Това са митове и легенди от кварталната кръчма. Отлежалото вино е мит. Потърси информация и ще видиш.

                          Ето първото на което попаднах от Wikipedia

                          http://en.wikipedia.org/wiki/Aging_of_wine

                          Only a few wines have the ability to significantly improve with age. Master of Wine Jancis Robinson notes that only around the top 10% of all red wine and top 5% of all white wines can improve significantly enough with age to make drinking more enjoyable at 5 years of age than at 1 year of age. Additionally, Robinson estimates, only the top 1% of all wine has the ability to improve significantly after more than a decade. It is her belief that more wine is consumed too old, rather than too young, and that the great majority of wines start to lose appeal and fruitiness after 6 months in the bottle.[2]

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tiki Разгледай мнение
                            2005та едва ли става за пиене. Повечето вина са предвидени за консумация в срок до една година. Ако става за отлежаване, обикновено е по-скъпо и отбелязано върху етикета, обаче срока рядко е цели 6 години.
                            Стареенето на вината започва след петата година , и то при положение ,че не е спазена технологията за съхранение .
                            Опитах повечето - нямат грешка.

                            Коментар


                            • 2005та едва ли става за пиене. Повечето вина са предвидени за консумация в срок до една година. Ако става за отлежаване, обикновено е по-скъпо и отбелязано върху етикета, обаче срока рядко е цели 6 години.

                              Коментар


                              • Не е по темата – но в една от големите търговски вериги тече до неделя тотална ликвидация на бели и червени вина производство до 2005г.
                                Цените са просто смешни за качеството на вината.
                                Вече притежавам няколко кашона.

                                Коментар

                                Working...
                                X